Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklette Egzoz deldirme veya açtırma konusunda yardım edin lütfen..

Motovento
    REKLAM ALANI
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)

evet motorum bu arakdaslar buna nası bişey yapabiliriz.araba egzoz kafası taktırma kafama yattı doğrusu =)) bide bu motora sadece görsel açıdan ne yapabiliriz? öle 100-200 tl masraf değilde ufak tefek seyler ben biraz yaptım ama eksik olan yer varsa söyleyin lütfen.Tşkler
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cgl 125
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki nekadara mal oldu bu egzoza kaynak işlemi.ayrıca araba egzoz kafasını nerden bulabiliriz ve masraflar hakkında bilgi verirsen sevinirim.Tşkler
    bn oto yıkamadan 10 liraya aldım kafayı,kaynağıda bir tanıdıma takdırdım bir paket murattıya :D

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    harbi rahatsız bunlar özenti genclik düşük cc egzoz delik ne saçma iş
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbi rahatsız bunlar özenti genclik düşük cc egzoz delik ne saçma iş
    arkadaşa bu konuda daha önce de yazdım hatta örnek verdiğim motorlardan bir tanesi de hemen koydu fotoğrafını araba egzozu ekleyip, ceza yemek açısından çok iyi bir fikir. İnş çok ceza ve arkasından çok küfür yemez
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşa bu konuda daha önce de yazdım hatta örnek verdiğim motorlardan bir tanesi de hemen koydu fotoğrafını araba egzozu ekleyip, ceza yemek açısından çok iyi bir fikir. İnş çok ceza ve arkasından çok küfür yemez
    arkadasım burda,Nizipte bisey olmaz.neden mi?Nizip öyle bi yerki durduran polis bana a2 ehliyet göster demiyor.bana sadece ehliyet göster diyor

.Ha ehliyetin yok mu? ozaman diyor ki ruhsatı ver dua et sigortası falan yatmıs olsun diyor.sigorta pul vs vs hersey tamamsa yani tek eksiğin ehliyetse tek dedikleri laf bidaha görmiyeyim.beni polis durdurmadı mı? evet hatta plakasız dolasırken durdurdu.fazla rahatsız etme milleti ehliyet almana bak dedi bıraktı.ha bunun için ehliyet almamayı planladığımı düşünen arkadaslar yanılıyorlar cünkü zamanı glince bende ehliyet alacağım.ses te ceza veya küfür konusundan bahsedenlere gelince,gerekirse yüz kere sölerim ki daha öncede söylemiştim: BEN MOTORUMDAN KÜFÜR YEDİRTECEK DERECE DE BİR EGZOZ SESİ ALMAK İS-TE-Mİ-YO-RUM.sadece güzel kendi çapında tok bir ses almak istiyorum.daha büyük ccli motor almamı söyleyenlere de sunu söliym:tek silindirli 125 cc lik motordan racing motor veya chopper tarzı motorların egzoz sesinden almak istediğimi nerden cıkardınız?Ayrıca ben tekrar söylüyorum motorumdan cırtlak bi ses cıkmasını istemiyorum.sadece cıkablecek en güzel ve cok bagırtmadıkca rahatsız etmeyen bir ses almak istiyorum hepsi bu.Deldirme diyenlerede cok gec diyorum eger ilk mesajı okursanız,2 hafta önce egzoza matkapla ufak bi delik atıldığını anlarsınız.Teşekkürler.Gelin bakın nizipe.125 lik olupta egzozundan cok ses cıkmayan bi motor bulabilirmisiniz kolay kolay..benim tek sorum bu deliğin biraz genişletilmesi egzozdan şangur şungur bi ses cıkmasına sebep olur mu.araba egzozu kafası ayrı bi mesele onu geçelim şimdi.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    şiş attırmayı zaten aklımdan bile geçirmem.

Motosikleti
    honda cgl 125
    ya alla alla motor kendisinin deilmi istedini yapar.o bana küfür ederse bende ona ederim.varsa yüreği çıkar karşıma öle eder.ayrıca bn iddalıyım kaç safer polisden kaçtım bitane bile ceza gelmedi motoruma.ekibin önünden tek teker geçtim adam hiç oralı bile olup bakmadı.

Motosikleti
    HENÜZ YOK
    Ben bunu anlamış değilim.!!!!!!!
    YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN........
    Bizim buralardada var böyle bazı motorlar gürültü makinesi...scooter motor kullanır egzostu açık.moped kullanır egzostu açık...
    Hayır ne oluyor öyle olunca ..Altında bilmemne marka orta karar bir motor var neden 1000+ sesi bekliyorsun..Ayrıca o ses 1000+ motorlarda hava olsun diye öyle çıkmıyor makinanın ve sustutucunun sesidir o..Ayrıca susturucu sıkıştırma oranına etki eder her zaman yani susturucuyu iptal edersen yakıt tüketimin artar..Bu otomobildede böyledir....
    Fren diskinin şeklinin gidonun şekinin hepsinin matematiksel ölçümlere bağlı özellikleri vardır.Sadece şık olsun diye yapılmazlar.
    Susturucu delmek sökmek faydalı birşey olsa idi o zaman mühendisler boşa dirsek çürütmüş olurdu....
    Yapmayın motorunuzun boyasını değiştirin,kaskınızı boyayın ama motorun donanımına tesisatına demontaj yapmayın.
    Bırakın bu özentileri..Arbalardada var adam .....marka arabayla geçiyor buffer ın sesinden plakalık oynuyor ... millet ona bakıyor sözde !hayır gözünün içine bakarak içten içe küfür ediyor sadece sana o insanlar...
    zorbey

Motosikleti
    intruder c800 2007
    kualları hiçe saymak,polisin önünden tek teker geçmek marifet değil güzel dostum.benim şu an takmadığım daha doğrusu takıp çıkarttığım orjinal highway hawk egsozum var.sizin 35 tane daha delik deldirseniz çıkartmayacağınız sesi çıkartıyor.ama ben onları 1 hafta kullanıp söktüm.neden mi güzel kardeşim,çünkü mahallede uyuyan var,hasta var,vardiyadan gelmiş işçi var,zar zor uyumuş bir bebek var.o yüzden birşey yaparken bunları da düşünün.
    güvenliğinizin olmadığını düşünüyorsanız,güvenli motor kullanmanın kuralları bellidir.bunlara uymayı deneyin.

Motosikleti
    Şimdi güzel Nizipli Kardeşim benim. Her memlekette olduğu gibi orda da egzozunu deldirenler olduğuna adım gibi eminim. Gençliğin yeni ikonu gibi bişey oldu bu
    Biz türk milleti olarak dikkat çekmeyi çok severiz.Bir çoğumuz gözlerin az da olsa üstümüzde olmasını isteriz.
    Bu giydiğimiz ayakkabıdan tutun altımızdaki motosiklete kadar bu şekilde ilerler.
    Yaşadığın ortamdan dolayı polislerin yaklaşımı farklı olabilir, Sorma gereği duymaya bilirler. Bende ehliyetsizim bende yeni alıyorum. 4-4 lük sürücü gerçekten az.
    Tahmin ediyorum ki bulunduğun bölgede korumalık konusunda da yetersiz olan arkadaşların veya tanıdıkların vardır. Bu delik egzozlu arkadaşların hiç biri kask mont vb şeyler kullanmıyordur ( en azından benim gördüklerimin hepsi bu şekilde, benimki sadece bir varsayım)
    Sen neden onlara örnek olmuyorsun? Neden bulunduğun bölgede bir çok motorcuya öncülük edip, onlara gerçek motosiklet sevdasının ve canın ne kadar kıymetli olduğunu anlatmıyorsun. Egzozla ne alakası var diyebilirsin. hak veriyorum.
    Egzozu bağıran arkadaşlar genelde arabaların arasından artistik hareket yaparak geçer, kasksız bi şekilde tek tekere kalkarlar.
    Küfür olayına gelince, küfür edilecek kadar egzozunu deldirmemene sevindim. Bunu vurgulayarak söylemene gerek yok, hepimiz gün görmüş insanlarız, okuyunca anlayabiliyoruz.
    Farkettiysen egzozun delinmesine yorum yapan arkadaşlar sana karşı şu şekilde konuşmamış
    '' Arkandan küfür yemek istiyo musun? ''
    '' Sana çooooook söverler ? ''
    '' Seni sokakta görsem, söylemediğim kalmaz''
    Gibi lafları hiç kimse kullanmamış ve kullanmazda. Herkes karşısındaki insana karşı saygılı olacağının farkındadır. Olmayanda uyarılması gereken şekilde uyarılır ve yetkililerde olayın da farkına varınca gerekeni yapar.
    Benim sana bi arkadaş, bi kardeş olarak tavsiyem, egzozunu değiştirmendir. 100 tl ye çok güzel egzozlar var, her sanayide alabilirsin. Bildiğim ve tahmin ettiğim kadarı ile de Gazi Antepte de motosiklet sayısı fazla olduğu için bu konuda satış yapan yerler fazlası ile mevcut.
    Rahatlıkla temin edebilirsin. senin egzoz deldirme ve kafasını değiştirme işlemin sana bence 50 tl ye patlar, az sabret ve çok çok daha tatlı bi ses veren egzoz al. O zaman sende çok mutlu olacaksın.
    3 gün sonra egzozdan şangur şungur sesler gelince pişman olma.
    Motosiklet hayatında başarılar ve kazasız belasız günler dilerim.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Motosikleti
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi güzel Nizipli Kardeşim benim. Her memlekette olduğu gibi orda da egzozunu deldirenler olduğuna adım gibi eminim. Gençliğin yeni ikonu gibi bişey oldu bu
    Biz türk milleti olarak dikkat çekmeyi çok severiz.Bir çoğumuz gözlerin az da olsa üstümüzde olmasını isteriz.
    Bu giydiğimiz ayakkabıdan tutun altımızdaki motosiklete kadar bu şekilde ilerler.
    Yaşadığın ortamdan dolayı polislerin yaklaşımı farklı olabilir, Sorma gereği duymaya bilirler. Bende ehliyetsizim bende yeni alıyorum. 4-4 lük sürücü gerçekten az.
    Tahmin ediyorum ki bulunduğun bölgede korumalık konusunda da yetersiz olan arkadaşların veya tanıdıkların vardır. Bu delik egzozlu arkadaşların hiç biri kask mont vb şeyler kullanmıyordur ( en azından benim gördüklerimin hepsi bu şekilde, benimki sadece bir varsayım)
    Sen neden onlara örnek olmuyorsun? Neden bulunduğun bölgede bir çok motorcuya öncülük edip, onlara gerçek motosiklet sevdasının ve canın ne kadar kıymetli olduğunu anlatmıyorsun. Egzozla ne alakası var diyebilirsin. hak veriyorum.
    Egzozu bağıran arkadaşlar genelde arabaların arasından artistik hareket yaparak geçer, kasksız bi şekilde tek tekere kalkarlar.
    Küfür olayına gelince, küfür edilecek kadar egzozunu deldirmemene sevindim. Bunu vurgulayarak söylemene gerek yok, hepimiz gün görmüş insanlarız, okuyunca anlayabiliyoruz.
    Farkettiysen egzozun delinmesine yorum yapan arkadaşlar sana karşı şu şekilde konuşmamış
    '' Arkandan küfür yemek istiyo musun? ''
    '' Sana çooooook söverler ? ''
    '' Seni sokakta görsem, söylemediğim kalmaz''
    Gibi lafları hiç kimse kullanmamış ve kullanmazda. Herkes karşısındaki insana karşı saygılı olacağının farkındadır. Olmayanda uyarılması gereken şekilde uyarılır ve yetkililerde olayın da farkına varınca gerekeni yapar.
    Benim sana bi arkadaş, bi kardeş olarak tavsiyem, egzozunu değiştirmendir. 100 tl ye çok güzel egzozlar var, her sanayide alabilirsin. Bildiğim ve tahmin ettiğim kadarı ile de Gazi Antepte de motosiklet sayısı fazla olduğu için bu konuda satış yapan yerler fazlası ile mevcut.
    Rahatlıkla temin edebilirsin. senin egzoz deldirme ve kafasını değiştirme işlemin sana bence 50 tl ye patlar, az sabret ve çok çok daha tatlı bi ses veren egzoz al. O zaman sende çok mutlu olacaksın.
    3 gün sonra egzozdan şangur şungur sesler gelince pişman olma.
    Motosiklet hayatında başarılar ve kazasız belasız günler dilerim.
    Eyw. kardesim gördüm ki siz de haklısınız.yani olayın her tarafını düşünmek lazım.Egzoz meselesine gelirsek 100 tl ye benim motoruma uygun bi egzoz varmıdır bilmiyorum eğer senin çevrende varsa bana bilgi verirsen sevinirim.çevremdekilere örnek olmam gerektiğini söylemişsin.Haklısın fikrine saygı duyuyorum ve cok dogru bi fikir.Yanlız (sen bunu kastetmedin biliyorum yanlıs anlama=))ben cevremdekilere kötü örnek olmadığımı düsünüyorum.mesela daha dün basımdan gecen bi olayı anlatim.Dün nizipe gittim,eve doğru gidiyordum kırmızı ışıkta durdum.arabalar flan,bitane motorlu cocuk geldi.yeni almıs benim gibi bitane asya as 125.aksilik gibi benimde motorumun öönünde yapıstırma ile 'Yetisemezsen El Salla!!' yazıyor.cocukta bunu gördümü abi.basladı aragaz cekmeye.Ki sendede vardır bu ben kırmızı ıskta beklerken ara sıra gaza dokunurum.oda kapısacağım anlamıs.bi bana bakıyo bi ışıga bide yola yani durmuyo kafası hiç.verdi aragazı hiç oralı olmadım.sol tarafta duruyordum sırf yarısmamak için yolumu değiştirmek istedim ve sağa gectim.bu hala gaz vermeye devam ediyor.sarı yanar yanmaz gazladı, sağ taraftanda bi apaçi geliyodu,ne yazık ki vuruştular :(.yani cevreye ne kadar örnek olmaya calıssanda,biyerden sonrası sökmüyor bu millete.

Motosikleti
    Eyw. kardesim gördüm ki siz de haklısınız.yani olayın her tarafını düşünmek lazım.Egzoz meselesine gelirsek 100 tl ye benim motoruma uygun bi egzoz varmıdır bilmiyorum eğer senin çevrende varsa bana bilgi verirsen sevinirim.çevremdekilere örnek olmam gerektiğini söylemişsin.Haklısın fikrine saygı duyuyorum ve cok dogru bi fikir.Yanlız (sen bunu kastetmedin biliyorum yanlıs anlama=))ben cevremdekilere kötü örnek olmadığımı düsünüyorum.mesela daha dün basımdan gecen bi olayı anlatim.Dün nizipe gittim,eve doğru gidiyordum kırmızı ışıkta durdum.arabalar flan,bitane motorlu cocuk geldi.yeni almıs benim gibi bitane asya as 125.aksilik gibi benimde motorumun öönünde yapıstırma ile 'Yetisemezsen El Salla!!' yazıyor.cocukta bunu gördümü abi.basladı aragaz cekmeye.Ki sendede vardır bu ben kırmızı ıskta beklerken ara sıra gaza dokunurum.oda kapısacağım anlamıs.bi bana bakıyo bi ışıga bide yola yani durmuyo kafası hiç.verdi aragazı hiç oralı olmadım.sol tarafta duruyordum sırf yarısmamak için yolumu değiştirmek istedim ve sağa gectim.bu hala gaz vermeye devam ediyor.sarı yanar yanmaz gazladı, sağ taraftanda bi apaçi geliyodu,ne yazık ki vuruştular :(.yani cevreye ne kadar örnek olmaya calıssanda,biyerden sonrası sökmüyor bu millete.
    Kardeşim benim örnek olma konusunda neyi kastettiğini anlamadım. Ama ötnek bi sürücü olma konusunda bahsetmiştim ben.
    Egzoz olayına gelince 125 cc için spor egzozlar her yerde mevcut gidip sanayide rahatlıla bulabilirsin. Sahibinden.com a da bakabilirsin.
    O gazlama işine gelince, herkes ışıkta ara gaz verip durur.
    Bizim içimizde olmasa bile yanımızda gelen motorcularda mutlaka vardır bu ben geçerim havası.
    Aman dikkat diyorum. Kendine dikkat et. Yolun açık olsun. Allah kazadan beladan saklasın.

predator82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY-100
    ya ben bu egzos deldirme ve genişletme işinde bişi duydum, bu işi yapınca performans ve tork artıyormuş diye? sizce bu doğrumu...motorum kuba XY-100E skyjet...

Motosikleti
    Alıntı predator82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben bu egzos deldirme ve genişletme işinde bişi duydum, bu işi yapınca performans ve tork artıyormuş diye? sizce bu doğrumu...motorum kuba XY-100E skyjet...
    Kimden duydun ?
    Egzoz değişince torkun arttığını?

predator82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY-100
    motor kullanan birinden birde forumlarda okumuştum...

Motosikleti
    İstersen bu konu ile ilgili bi konu aç ve bi de bu forumdan öğren derim sana. daha çok yardımcı olurlar.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    arkadaslar 20 temmuz 2010 da ilk motosikletimi aldım.Motosikletimin olusu 1 ay bile değil ama en az 3 senedir bu sekil commuter tarzı motosiklet kullanıyordum.Fakat benim bi sorum olacak.1 hafta önce egzozu matkapla deldirdim.ses cıktı biraz ama cok fazla değil.Kapalı alanda fark ediliyor ama acık alanda motor biraz devirlenince hiç farkedilmiyor.Şehire fazla cıkmıyorum yazın ama cıktığım zaman da güvenlik acısından motorumun egzozundan daha fazla ses cıkmasnı istiyorum.çünkü yolda giderken yol vermeyenler oluyor.bunun için gecen gün bi motorcuya gittim.dedim böle böle deliği biraz genişletebilirmisin diye.(İlk deldirdiğim motorcu değil bu.)oda bana dedi ki şimdi kardes bu egzoza şişi atarız.fakat 1-2 hafta binersin sonra egzozdan böyle içinde küçük demirler kalmıs gibi egzozdan ses cıkar rölantide cekilmez olur bu ses dedi.bana böyle dedi ama egzoz deldiren cok kişi gördüm ve cogunda boyle sesler cıkmıyor anlamadım gitti.diyorum ki acaba ilk deldirdiğim yerde bu deliği genişlettirsem yine aynı sorunlamı karsılasırım?yani sangur sungur sesler cıkar mı?sağolun tşkler şimdiden.
    arkadaşım hiç böyle abartıya felan gitme ben motosiklete 4 tane Salyangoz Korna taktım. trafikte farkedilebiliyorum hem delik eksoz fenni muayne de sorun çıkartır.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Gerek yok arkadasım
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Motosikleti
    Alıntı predator82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o performans tork vs vs artıyor demek cok dogru da değil yanlıs da değil aslında.egzoz delinince dolayısıyla egzozdan gaz cıkısı kolaylasıyor ve motor rahatlıyor.Gaz yemesi daha iyi olur ve benzi sarfiyatı da artar.ama 100 125 cc moorlarda benzin yakma farkı fazla bişey değildir.litre basına 10-15 kurus cıvarı.muayene de gecememe sorununa gelince.beni motorunki 2013 yılına kadar.ben 2012 de motoru satmayı düşünüyorum.bu yaz kullandım,gelecek yaz kullanırım ondan sonraki yazda kullanınca satarım.Japona geçerim.ama senşn muayenen yaklasmıssa deldirme.haa muayene için yeni egzoz alırım dersen o başka.bn kendime yeni bir egzoz bakacağım ya da sesin güzel cıkması için baska biseyler deneyebilirim.

Motosikleti
    HENÜZ YOK
    o performans tork vs vs artıyor demek cok dogru da değil yanlıs da değil aslında.egzoz delinince dolayısıyla egzozdan gaz cıkısı kolaylasıyor ve motor rahatlıyor.Gaz yemesi daha iyi olur ve benzi sarfiyatı da artar. .
    Arkadaşım motorumuzun çalışma prensibi bellidir 2 yada 4 zamnlı motor kapalı bir kutudur.Aşıdaki enjektör gibi düşün eğer enjektörün gövdesini azıcık ovalleştirirsen içindeki o lastik piston iyi bir vakum ve iyi bir sıkıştırma yapmaz.....
    Yani emme-sıkıştırma-ateşleme-egzost zamanlarındaki oluşum porttan susuturucu çıkışına kadar devam eder.Kapalı bir silindir gibi düşün sistemi bir yerini fazla açarsan kayıp fazlalaşır.
    Kısacası susturucu iptali ve sökümü fayda getirmez küçük susturucuya indirgemekte fayda getirmez.Sana kim anlattıysa yanlış anlatmış bazı şeyleri.
    Motor prensiplerini (2 zamanlı motorlar-4zamanlı motorlar-içten yanmalı motorlar-atmosferik motorlar-wankel motorları v.b.) araştır ve incele sonra sistemle ilgili karar ver.Bakalım kim haklı çıkacak
    zorbey

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)