Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklette Egzoz deldirme veya açtırma konusunda yardım edin lütfen..

Motovento
    REKLAM ALANI
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    arkadaslar 20 temmuz 2010 da ilk motosikletimi aldım.Motosikletimin olusu 1 ay bile değil ama en az 3 senedir bu sekil commuter tarzı motosiklet kullanıyordum.Fakat benim bi sorum olacak.1 hafta önce egzozu matkapla deldirdim.ses cıktı biraz ama cok fazla değil.Kapalı alanda fark ediliyor ama acık alanda motor biraz devirlenince hiç farkedilmiyor.Şehire fazla cıkmıyorum yazın ama cıktığım zaman da güvenlik acısından motorumun egzozundan daha fazla ses cıkmasnı istiyorum.çünkü yolda giderken yol vermeyenler oluyor.bunun için gecen gün bi motorcuya gittim.dedim böle böle deliği biraz genişletebilirmisin diye.(İlk deldirdiğim motorcu değil bu.)oda bana dedi ki şimdi kardes bu egzoza şişi atarız.fakat 1-2 hafta binersin sonra egzozdan böyle içinde küçük demirler kalmıs gibi egzozdan ses cıkar rölantide cekilmez olur bu ses dedi.bana böyle dedi ama egzoz deldiren cok kişi gördüm ve cogunda boyle sesler cıkmıyor anlamadım gitti.diyorum ki acaba ilk deldirdiğim yerde bu deliği genişlettirsem yine aynı sorunlamı karsılasırım?yani sangur sungur sesler cıkar mı?sağolun tşkler şimdiden.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    buyur burdan yak....
    ::pala::

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyur burdan yak....
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    duyulmak istiyorsan korna kullan işin acilse siren tak arabalar seni farkeder fark etmiyorsa sen motoru yanlış kullanıyorsun kendini araçların arasına atıyosun demektir ne kendini nede başkalarını rahatsız et vazgeç bu sevdadan.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    Yakında olacak
    geçen sene arkadaşım kullandığımız uag nin egzozunu açtırmıştı sesi modifiyeli araçtan daha gür çıkıyordu,başı ağrıtmıyordu ama ses fazla çıkıyordu motor kendini belli ediyordu,ama böyle şeyleri tavsiye etmem ehliyetinde yok şehirde polisin dikkatini çekersen enseler valla seni
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Farkedilmek istiyorsan 4 silindir bir araç al , gücüm yetmez diyorsan güçlü bir korna al ona gücün yeter herhalde.

Şu iğrençliği yapmayalım egsozu delince iğrenç ötesi ses çıkıyor bütün vatandaşlar arkadan etmediği lafı bırakmıyor.

Lütfen yapmayın şunu

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkedilmek istiyorsan 4 silindir bir araç al , gücüm yetmez diyorsan güçlü bir korna al ona gücün yeter herhalde.

Şu iğrençliği yapmayalım egsozu delince iğrenç ötesi ses çıkıyor bütün vatandaşlar arkadan etmediği lafı bırakmıyor.

Lütfen yapmayın şunu
    sadece sövseler tamam arkasından binbir çeşit beddualar edenleri duyuyorum ben beddua etmesemde içten içe sövüyorum lütfen eğzozları deldirmeyin

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı abdullah_03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece sövseler tamam arkasından binbir çeşit beddualar edenleri duyuyorum ben beddua etmesemde içten içe sövüyorum lütfen eğzozları deldirmeyin
    Aynen hocam biraz daha kibar olsun diye öyle yazdım

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Böyle saçma sapan egsozu deldirip çevreyi rahatsız edenler yüzünden imajımız zedeleniyor ne zaman görsem bunları etmediğim küfür kalmıyor. 20 Yaşında egsozu bağıran motor kullanıcısı görmedim nedense yaşlar 16-17-18 akıl yaşı gelişmiyormu ne ?

Boş işlerle uğraşacağına kask tak, ehliyet al tek silindirli motordan ne sesi bekliyorsun ? Sana güzel gelebilir ama millet demediğini bırakmaz..

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bugün işe gelirken eksozu delik bitane cup izmirliler bilir yeşildere yolunda bağırta bağırta ilerliyor beni görünce gazageldi dahaçok basmaya başladı izin verdim geçti bakıyorum napcak diye sağ sol araç solluyo aralara giriyo benim net gördüğüm 2 kere kaza atlattı araçlar sıkıştırdı zor kaçtı şimdi bu adamın eksozu açık diye bunları yapabilceğini sanıyorsa hiç eksoza dokunmayın canınızın kıymetini bilin küfür yemeyin.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merkezde 2 tane denyo var. Altlarında cross motorlar.
    Motor 1 km ötede ama nasıl kulağın içine ediyor belli değil. Birde yanınızdan geçtiğini düşünün
    Millet vay bee sese bak mı yoksa senin ....... der tekrar düşün derim.
    Ben bile dibimden geçse de tekmeyi yapıştırsam diye düşünüyorum. Motoru sevmeyen biri ne yapar düşünün artık. Bu tür kişileri şiddetle kınıyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motorun sesli olması çok avantajlı. Herhangi bir aracı sollamaya çıktığımda öndeki sürücünün sesi duyup aynada beni araması ve adamla sol dikiz aynasında adeta gözgöze gelmek hoşuma gidiyor. Farkediliyorum çünkü o an.

Ama benim 125 KT'nin sesi orjinal, fabrika ayarlı ve hiç rahatsız edici değil.

Sonradan "ses yapmak" maalesef özellikle 125 cc motorlarda berbat ötesi sonuç çıkarıyor. Tepki alırsın, insanları rahatsız edersin.

Farkedilmek için mutlaka ses gerekmiyor, merak etme. Yoksa hergün en az birkaç CBF150 ve YBR125 kullanıcısı şehit veriyor olmamız gerekirdi. Bak hiç bir şey olmuyor, hepsi yoluna devam ediyor.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    istanbul da yaşıyorum ve bizim mahallede tek tük saçma sapan egzoz deldirilmiş motorlarıyla dolaşan geri zekalılar türedi. ehliyetleri olmadığı için mahalle dışınada çıkamadıklarından kafa şişire şişire dolanıyolar. henüz eyleme geçmedim fakat bi ara bi iyilik düşünebilirim. kısacası diğer arkadaşlarında anlattığı gibi küçük hacimli motorların patlak egzoz sesleri hiç çekilmiyor. gerçi ben egzoz sesini sevmem, büyük motordada bazen hoş olmuyor ama ufak motor hiç çekilmiyor. şimdi diyceksinki burda herkesinki böyle ama Gaziantep halkına bir tekmeden sen vurma.

Motosikleti
    Alanya bölgesinde de aynı şekilde,
    125 cc motosikletlerin
    ( bunlar cbr ve çakma cbr( çelik ) olsun, asya olsun, mondial olsun hatta ybr ve honda titan, cg ler de dahil ) egzozlarnı delip sokağa dökülüyorlar.
    dükkanda otururken ses 100 metre gerideki ışıkardan geliyor, bekliyorum motor gelecek diye, ben başlıyorum küfür etmeye :D taki sesi benden uzaklaşana kadar
    24 yıllık hayatımın bütün patlamalarını yapıyorum motor sahibine . Gücün yetiyosa racing al, millet sesini duymak için peşinden gelsin. sesinde bi yerden geçerken 10 sn bile sürmesin.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Motosikleti
    evet arakdaslar haklısınız Gaziantep halkına tekme vurma diyorsunuz ama burda herkes öyle.ya düşünün adam motoru 0 çekiyor,babasına diyor ki,baba benim ufak bi işim var.tamam oğlum git.10 dk sonra gelio ki egzoz deldirmiş bağırta bağırta dolasıyo.Ölelerine bende kızıyorum yani öyle böyle değil acayip fazla ses cıkıyor.bende küfür ediyorum sizde bunda haklısınız.ama ben motorum dan böyle bir ses cıkmasını istemiyorum sadece ufak bi delik attırdım dediğim gibi ufak bi artıs oldu ama acık alanda deldirmemişim gibi gidiyor o derece.ben size sadece biraz daha genişletsem sangur sungur ses gelirmi diye sordum.Bende gercekten sesi 100 metre öteden gelen motor sesi istemiyorum.onlar cok abarttıyor 2-3 delik attırıyor yada şiş attırıyorlar.benimki sadece ufak bi genişletme.duysanız bu egzoz gercekten delikmi dersiniz.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    honda cgl 125
    bnmde aynı sorunum vardı.gittim 2 tane çat çat tofaş kornası taktım.birde egzosun kafasını söküp araba egzos kafası taktım çok tatlı bir ses var yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.mahalleden geçerken herkes bana bakıyor. :D duyanlar şahin doğan sanıyor görenler şaşırıp kalıyor.

Motosikleti
    Alıntı diikey11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnmde aynı sorunum vardı.gittim 2 tane çat çat tofaş kornası taktım.birde egzosun kafasını söküp araba egzos kafası taktım çok tatlı bir ses var yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.mahalleden geçerken herkes bana bakıyor. :D duyanlar şahin doğan sanıyor görenler şaşırıp kalıyor.

peki nekadara mal oldu bu egzoza kaynak işlemi.ayrıca araba egzoz kafasını nerden bulabiliriz ve masraflar hakkında bilgi verirsen sevinirim.Tşkler

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Polisler size uçan tekme atarsa şaşırmam

Motosikleti
    Aaaa benim orneklerini saydigim motorlardan. Bak sen su ise

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arakdaslar haklısınız Gaziantep halkına tekme vurma diyorsunuz ama burda herkes öyle.ya düşünün adam motoru 0 çekiyor,babasına diyor ki,baba benim ufak bi işim var.tamam oğlum git.10 dk sonra gelio ki egzoz deldirmiş bağırta bağırta dolasıyo.Ölelerine bende kızıyorum yani öyle böyle değil acayip fazla ses cıkıyor.bende küfür ediyorum sizde bunda haklısınız.ama ben motorum dan böyle bir ses cıkmasını istemiyorum sadece ufak bi delik attırdım dediğim gibi ufak bi artıs oldu ama acık alanda deldirmemişim gibi gidiyor o derece.ben size sadece biraz daha genişletsem sangur sungur ses gelirmi diye sordum.Bende gercekten sesi 100 metre öteden gelen motor sesi istemiyorum.onlar cok abarttıyor 2-3 delik attırıyor yada şiş attırıyorlar.benimki sadece ufak bi genişletme.duysanız bu egzoz gercekten delikmi dersiniz.
    sıfır motora yazık ediyorsunuz vallahi ne diyeyim,hani tofaş marka araçların egsozu öttürüyor ya yolda motosikletlerinde tofaşı mondial uag al bak görürsün deldirmene gerek yok
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)