Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Park ve Bahçeler müdürlüğüne atılan mail ve gelen cevap

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Sizlerle Paylaşmak istedim
    Benim attığım mail ve bana yollanan cevap aşagıdaki gibidir

Park ve Bahçeler müdürlüğü:
    Ad Soyad: Mehmet İhsan Şimşek
    Görev:Müdür
    Birim Adıark ve Bahçeler Müdürlüğü
    Telefon: (0212) 312 62 00
    Santral: (0212) 312 62 00
    Faks: (0212) 380 22 38
    E-posta: ihsan.simsek@ibb.gov.tr

Benim gönderdiğim Mail İlhan bey merhaba Biz motosiklet sevdalıları olarak çiçekleri sulama uğruna ölmek istemiyoruz.Kaç tane arkadaşımız malesef bu yüzden vefat etti gencecik insanlar sevdiklerini bırakarak üç dört aylık çocuklarını doğru dürüst sevemeden bağrına basamadan gittiler.Ve önlem alınmazsa daha çok kişi sevdiklerinden ayrılacak çünki ıslak bir yola girildiğinde otomabil gibi toparlama şansımız yok ....
    İlhan bey sizden istiramımız lütfen ama lütfen önlemler almanız gerçekten çok bir şey istemiyoruz.Lütfen Saygılar.
    Korkut GÖKMEN
    Bana Gönderdikleri mail

07.08.2010 tarihinde Kartal TEM Bağlantı Yolunda kaygan yolda motosikletinin kontrolünü kaybeden sürücü Murat DOĞANAY’ın ölümüne sebep olan kazayla ilgili olarak göndermiş olduğunuz mail yazısı tarafımızca da incelenmiştir. Yazınızda paylaştığınız üzüntülere bizlerde katılıyor yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Çünkü daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda zaman zaman dikkatsiz sürücüler, çalışma yapan ekip elemanlarının da ölümüne sebep olmakta ve aynı acıyı bizlerde yaşamaktayız.

Kazadan sonra bilirkişi tarafından kaza sebebine ilişkin kesin bir tespit yapılmamış ve yazımız tarihi itibariyle de adli bir soruşturma konusu edilmemiş olmasına rağmen gerek basında bu konuda çıkan yazılar ve gerekse mail yazınız üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul’da yeni yeşil alanlar oluşturma çalışmaları kapsamında E-5, TEM Otoyolları güzergahlarında ve bunların bağlantı yollarındaki yol güzergahlarında, bunlarla bağlantılı kavşaklarda yeni yeşil alanlar oluşturmuştur. Bu çalışmalarla hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı arttırılmış, hem de şehrimizin görsel güzelliği zenginleştirilmiştir. Oluşturulan bu yeşil alanların büyük bir çoğunluğunda, özellikle de kavşaklarda Otomatik Sulama Sistemi bulunmaktadır. Otomatik Sulama Sistemlerinin olmadığı alanlar ise Tankerlerle sulanmaktadır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan mevcut yeşil alanların bakımı ve sulama çalışmalarını 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri uyarınca ihale etmektedir. Bakım ve sulama işleri yapılan bu ihale işi kapsamında müteahhit firma ve ona bağlı olarak çalışan taşeron firmalar tarafından yürütülmektedir.

Bakım çalışmaları içerisinde özellikle yaz aylarında sulama çalışması önemli bir yer tutmaktadır. Şehrimizin kıt kaynaklarını kullanarak oluşturulmuş bulunan bu yeşil alanların canlılığını sürdürmeleri bu dönemde yapılan sulamanın başarılı olmasına bağlıdır. İşte bu dönemde yol güzergahlarında yapılan sulamalarda kazalara meydan verilmemesi açısından sulama döneminin başlangıcında çalışmaları sürdüren firmaların temsilcilerine ve kontrol teşkilatlarına alınması gereken tedbirlerle ilgili gerekli uyarı ve genelgeler gönderilmiştir. Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır. Yine sulama alanında (otomatik yada tankerle sulamanın her ikisinde de) sahada görevli elemanlar bulunmakta, olabilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahele etmektedirler.

Yapılan bu uyarılara ve genelgelere rağmen müdürlük içerisinde başlatmış olduğumuz soruşturma sonucunda müteahhit ve taşeron firmaların kusurlu çalışmalarından kaynaklanan bir hatanın tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında İdaremizde de gerekli işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususunu;

Bilgilerinize arz/rica ederim.

M. İhsan ŞİMŞEK
    Park ve Bahçeler Müdürü
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    yöneticilerin kolay kolay yas tahtaya basmayacagini görmüs oluyoruz bu vesile ile. adamlar biz tedbirimizi aliyoru uyariyoruz vs diyorlar ve pasi taseron firmalara atiyorlar ve kanunen hic bir sekilde zan altinda kalmiyorlar.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bu güne kadar "Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır" ben böyle bir tabela görmedim Altunizade'de sulama yapılan yerlerden yola sürekli su akar ve burda bahsi gecen tabelayı hiç görmedim eger varsada çime saplanmış 30 cm lik birşey olsa gerek hiç dikkatimi cekmedi

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Yani Öyle Bi Cevap Gelmiş ki; ne yorum Yapacağımı Şaşırmış Durumdayım.
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu güne kadar "Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır" ben böyle bir tabela görmedim Altunizade'de sulama yapılan yerlerden yola sürekli su akar ve burda bahsi gecen tabelayı hiç görmedim eger varsada çime saplanmış 30 cm lik birşey olsa gerek hiç dikkatimi cekmedi
    Olsa bile küçücük bir tabela.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ben kaza esnasında orda olan biri idim daha sonra üç kere daha oraya gittim tabela falan yoktu tabi yeni koydularsa o başka
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her kes sorumluluğunu bilsin. Ben de 24 yıllık devlet memuruyum. Evet taşeron firma olabilir. Sulayan kişi ilk okul mezunu da olabilir ( kimse başka bir maana çıkartmasın , kimseyi küçümsemediğimi belirtmek isterim ); ama denetleyeceksin, sıkılayacaksın, anlatacaksın. Yaptığın işin hakkını vereceksin. Olası durumları düşüncek, ya da avrupa da nasıl oluyor ; bir memurun hatası yüzünden bakan istifa ediyor. Peki kabul .; kim suçlu akan sumu ?
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sulama esnasında bizlerden işçilerde ölebiliyor deniyor... Yani normalde sulayan işçiler onlardan....

Ama her ne hikmetse işin rengi değişince taşaron firma işçisi oluveriyor....

Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz...

Varsa bir hatamız affola diyeceklerine nerdeyse suçlayacak adamlar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan bu uyarılara ve genelgelere rağmen müdürlük içerisinde başlatmış olduğumuz soruşturma sonucunda müteahhit ve taşeron firmaların kusurlu çalışmalarından kaynaklanan bir hatanın tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında İdaremizde de gerekli işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususunu;

Bilgilerinize arz/rica ederim.
    kesin kusurlu bulunur hepsi... kesin ceza uygulanır...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    kusurlu bulunana kadar ölme eşşeğim ölme. davanın zaman aşımından beraat yerler hepsi meraklanmayın.
    Yolver gitsin .

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    madem ki beyefendi böyle bir cevap hazırlamış, benim de şöyle bir önerim olacak:

bundan sonra sulama yapıldığını gördüğünüz takdirde, uyarı levhası var mı yok mu buna dikkat edelim.
    uyarı levhası yoksa da, bu durumu siteye (tercihen moderatörlerin açacağı yeni bir konu altına) bildirelim.
    eğer hakikaten levhalar konuluyorsa diyecek fazla birşey yok; aksi taktirde bunları gerekirse fotoğraflayıp sitede yayınlayarak deşifre edelim.
    daha sonra yasal sorumluluk taşıyan kamu yöneticilerine durumu beyan ederek görevlerini yapmadıklarını kendilerine bildirerek olayın takipçisi olduğumuzu gösterelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 ----------

hayır, memlekette öyle ciddiyetsiz kimseler var ki, "siz ölüyorsunuz ama bizim işçilerden de ölen var" gibi sözlerle kurumlarını güya savunmak adına komik duruma düştüklerini fark etmiyorlar. istanbul'da yaşayan arkadaşları Allah korusun, güvenecek başka birşey bırakmıyor adamlar.

katil ben yaptım kabul ediyorum diyecek değil ya.unutmayın hapishanedeki herkes mahsumdur.

taseron firmalar memleket için buyuk tehlıke arz etmektedır.işin içine taseron fırmalar girdimi bilinki o iş'te hizmet kalitesi ,iş güvenliği,personel'in egitimi (ve daha sayılabilir)yetersız ve problem burada baslıyor karayolları,ptt,tek,telekom,beledıyeler daha nıcesı ve sonuc olarak ya işle aksıyor yada biri hayatını kaybediyor
    tabı bu kurumlar rant kapısı olunca bunun onunede gecılemıyecek gıbı

ılgıleye attıgınız e-postaya bakın sıze verdıgı hızmetten bahsedıyor gelde sinir olma

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Birçok arkadaş kendi duygularını yansıtacak biçimde mailler atmış bahsi geçen kişiye ama herkese otomatik olarak aynı mail gelmiş. Bu da ne kadar ciddiye alındığımızı gösteriyor. Umarım bir yakını yoldaki ıslaklık yüzünden kaza yapar ve ölür.
    Bunu istediğim için çokmu kötüyüm? Hayır. Bizden onlarca insan öleceğine onun bir yakını ölsün ki belki o zaman önlem almaya karar verirler ve bu cinayetler son bulur.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok arkadaş kendi duygularını yansıtacak biçimde mailler atmış bahsi geçen kişiye ama herkese otomatik olarak aynı mail gelmiş. Bu da ne kadar ciddiye alındığımızı gösteriyor. Umarım bir yakını yoldaki ıslaklık yüzünden kaza yapar ve ölür.
    Bunu istediğim için çokmu kötüyüm? Hayır. Bizden onlarca insan öleceğine onun bir yakını ölsün ki belki o zaman önlem almaya karar verirler ve bu cinayetler son bulur.
    bir şerefsizin aklı yerine gelecek diye bir mahsumun ölmesini dilemek pek doğru olmaz.emin ol o şerefsizin evladı ölse yine kafası basmaz.kafası basacak adam empati yapmasınıda bilen insandır.

Motosikleti
    CBR 600F
    bu yazıya yanıt olarak aslında yapılması gereken en iyi şey girip o yerin fotoğrafını çekip, öyle bir yazı olmadığını ıspatlayıp ilk fırsatta tazminat davası yoluna gidilmesi. Tabi ülkemizde dava süreçleri insanı ölmekten beter eden birşey o da var. Ama bir arkadaş "avrupada nasıl oluyor" demiş. Avrupada biri kalkıp bunu yapıyoar, devlet milyon euro'ları bayılınca o zaman aklına geliyo denetimini yapmak.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şerefsizin aklı yerine gelecek diye bir mahsumun ölmesini dilemek pek doğru olmaz.emin ol o şerefsizin evladı ölse yine kafası basmaz.kafası basacak adam empati yapmasınıda bilen insandır.
    keşke kimse ölmese ama 10 tane masum öleceğine 1 tanesi ölsün. kendi yakını olse işin peşini bırakmazlar, kendi canları kıymetlidir onların.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    banada aynı cevabı gönderdiler ve mail atan herkeze başka bir topic te de yazmıştım ben bana gelen cevabı ve siğer arkadaşlarda aynı mailin kendilerine geldiğini söylüyorlardır....

Benim düşüncem bu yola taşan-taşırılan suların birkaç sebebi olabilir.

1-Teknik sorunlardan dolayı (borunun patlaması vs) bu durum onları haklı yapmaz fakat
    yoldaki sulanma için aklıma gelen en masum neden bu.

2-Maile cevap veren düşüncesiz adamla aynı zihniyete sahip olup bizden bir kişi gitti deyip
    arkadaşının öcünü alma hırsı ile kasıtla yolu ıslatmak.(düşüncesi bile yeterince rahatsız
    edici)

3.Kendi aklınca "önlem olsun diye" suyu görenlerin sulama yapılan alanda hızlarını
    düşürmesini sağlayıp sözde kendi canlarını korumaya almak.

Aklıma başka bir neden gelmiyor ve insan hayatının bu kadar ucuza sayılması kanıma
    dokunuyor...

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    şimdi size küçük bir örnek veriyim....
    yer samsun sivas arası demiryolu üzerinde bir kontrolsüz hemzemin geçit.Yani sadece uyarı levhası olan yanar söner lambası olmayan,bariyeri olmayan geçit.Çok tenha bir köy çıkışı.Bir tren bu geçitte 3 sene önce bir bakan yakınının arabasını biçiyor.Sonuç ölümlü kaza.Bu kaza neticesinde derhal bu geçit otomatik flaşörlü bariyerli geçite dönüştürülüyor.kıssadan hisse.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)