Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Park ve Bahçeler müdürlüğüne atılan mail ve gelen cevap

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadaslar bugun yollara baktım eskı sısteme devam bu park ve bahceler mdrunun hukuk yolundan guzel bır derse ıhtıyacı var umrunda bıle degıl adamın yaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Doru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kes sorumluluğunu bilsin. Ben de 24 yıllık devlet memuruyum. Evet taşeron firma olabilir. Sulayan kişi ilk okul mezunu da olabilir ( kimse başka bir maana çıkartmasın , kimseyi küçümsemediğimi belirtmek isterim ); ama denetleyeceksin, sıkılayacaksın, anlatacaksın. Yaptığın işin hakkını vereceksin. Olası durumları düşüncek, ya da avrupa da nasıl oluyor ; bir memurun hatası yüzünden bakan istifa ediyor. Peki kabul .; kim suçlu akan sumu ?
    Hocam senin gibi düşünceli devlet memurları da var mı gerçekten?

Yoksa sen özelde çalışıyorsun da farkında mı değilsin ???

Gerçekten devlet memuru isen (hem de 24 yıllık) ve bu titizliğini, düşünce tarzını taşıyorsan ben seninle tanışıp elini öpmek isterim. Sanırım türünün son örneğisin, daha önce hiç rastlamadım... Tebrikler sana

Ben bahsettikleri tabelaları biliyorum. Avucum kadar tabela, hem de çimin üzerinde. Kaldı ki oraya tabela koymak sorumluluktan kurtulmak anlamına gelmiyor.

Utanmasa bizi suçlayacak terbiyesiz. Kortejin ardından yolun kenarında telefonla kaybettiğim Kocaeli Motosiklet Kulübü konvoyunu arıyordum. Bir ekip otosu yanıma geldi ve ısrarla gitmemi söyledi. Orada bekleyemezmişim, cezayı evime gönderecekmiş. (Durduğum yer arıza şeridi) Nerden gideceğimi bilmiyorum arkadaşlarıma ulaşmaya çalışıyorum dediğimde bana " Ulan yol iz bilmiyorsunuz sonra gelip buralarda geberiyorsunuz, sonra bıdı bıdı ötüyorsunuz! " dediğinde benim kayış koptu. Ben de yanından galzayıp giderken bağıra bağıra " Siz de geberseniz de biz kurtulsak " dedim. Adama zorla kötü söz söyletiyorlar yahu...

Kavacık'tan sahile inen bağlantı yolunu bilen varsa, orda sürekli sulama yapılır su yola akar. Ufacık bir tabela var. Kimse görmez onu. İki haftada bir, ayda bir bariyer değiştiriyorlar ama kimse de durup " Yahu biz bu bariyerleri neden sürekli değiştiriyoruz? Burda bir hata olmasın?" demiyor.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    mr 250 destro
    bugun kızıltopraktaydım bogazkoprusune cıkan sapak şakır şakır su heryerlerden bahçe sulama suları akıyor bu adam ders almıycak anlasılan resım cektım ama nasıl yukleyecegımı bılmedıgımden koyamıyorum

Motosikleti
    mr 250 destro

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamen bürokrasi .
    hiçbir anlamı yok.
    biz uyardık ama taşeronlar yapmıyor gerekirse adli yollara başvururuz

Bu cümle tamamen gelişmemiş medeniyetten uzak ülkelerin klasik klişe cümlesidir.

Bu gibi az gelişmiş çok cümle mevcuttur.

Silah değil insan adam öldürür.
    Binaların zayıflığı değil deprem yok etti.
    Trafik levhası vardı ama rüzgar düşürmüş
    İtfaiye yangına yetişebilirdi ama trafik vardı.
    vs. vs. vs.

Açıkca motosiklet kullanmaktan vageçeceğim artık bu ülkede.
    Bıktım gerzeklikten. Kanunsuzluktan. vurdumduymazllıktan . az gelişmişlikten . kroluktan . bıyıklı göbekli kel bürokratlardan .

Kısaca bıktım bu ülkeden

Daha geçen hafta en az gelişmiş Avrupa ülkelerinden biri olan romanyadaydım böyle bir saygı trafik kurallarına uyma . kornasız hayat. Yaya yoluna girer girmez duran arabalar vs vs vs vs . Yani avrupa da almanya vs çok gitmişliğim vardı hadi dedik zengin ülke peki romanya ? dünkü kominist ülke açlıktan insanların ağzı kokuyor ama heryer tertemiz insanlar saygılı .

Yok abi Genlerde bir arıza var kroluk var bıktımmmmmmmmmmmm

Demin E-5 ten geliyorum en az 3 tane tehlike atlattım .
    arkadan sellektör yapıp gaza getirmeye çalışan mı istersin pat diye önüme şeridime kıran mı istersin OFFFFF OFFFF TÜRKİYE DE YAŞAMAK İSTEMİYORUMMMMM

Motosikleti
    mr 250 destro
    kesınlıkle haklısın turkıyede arabalar carpısan araba gıbı herkes herkesın uzerıne kırıyor bır egoıstlık bır kompleks elestırılere kapalı acaıp bır turk ınsanı ıyıce yozlastık gelecke nesıl bızden kotu turkıyeye yollarda kotuye gıdıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:15 ----------

sımdı park ve bahceler mdrune bu resımlerı ve tekrar maılı attım attıgım maılı buraya kopyalıyorum;

ekte resımlerı bulunan yer anadoluyakası kızıltoprak 1.bogazkoprusu sapagıdır hıcbır kaygan zemın tabelası yoktur ve ben bu fotoları 21\08\¨2010 tarıhınde yanı rahmetlı murat doganay arkadasımız oldukten sonra cektım ve uzulerek soyluyorum hala eskı alıskanlıklar devam edıyor lutfen bu konuyla ılgılenırsenız sevınırım.lutfen bana tasaron fırmaları kotulemeyın cunku butun yetkı sızın elınızde sız nasıl yonlendırırsenız bu tasaron fırmaları, onlarda oyle calısırlar bu arada anadoluyakası suadıye otel karsısında sahıl yolundakı bahceyı sulayan fıskıyeler sahılde yuruyus yolundakı ınsanaları ıslatıyor ve tahmın edersınızkı orda yuruyen paten kayan ve bısıklete bınen bır cok ınsanımz var ve o kaygan zemınde zavallı yavrularımız kayıp dusebılır(paten yapan ve bısıklete bınen)aksam aksam aılelerı hastaneler kosmasınlar; yer tam olarak suadıye otel karsısı ve bostancıya dogru olan yuruyus yolu ben gordugum yerlerı sıze tespıt edıp soyluycem lutfen sucladıgınız tasaron fırmalara bu yerlerı soylersenız su fıskıyelerını yola degıl cım sahasına dogru ayarlasınalar.bu arada bır arakadasımıza yazdıgınız maıllı buraya atıcam lutfen bırkere daha bu maılı okuyum bence;

(07.08.2010 tarihinde Kartal TEM Bağlantı Yolunda kaygan yolda motosikletinin kontrolünü kaybeden sürücü Murat DOĞANAY’ın ölümüne sebep olan kazayla ilgili olarak göndermiş olduğunuz mail yazısı tarafımızca da incelenmiştir. Yazınızda paylaştığınız üzüntülere bizlerde katılıyor yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Çünkü daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda zaman zaman dikkatsiz sürücüler, çalışma yapan ekip elemanlarının da ölümüne sebep olmakta ve aynı acıyı bizlerde yaşamaktayız.

Kazadan sonra bilirkişi tarafından kaza sebebine ilişkin kesin bir tespit yapılmamış ve yazımız tarihi itibariyle de adli bir soruşturma konusu edilmemiş olmasına rağmen gerek basında bu konuda çıkan yazılar ve gerekse mail yazınız üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul’da yeni yeşil alanlar oluşturma çalışmaları kapsamında E-5, TEM Otoyolları güzergahlarında ve bunların bağlantı yollarındaki yol güzergahlarında, bunlarla bağlantılı kavşaklarda yeni yeşil alanlar oluşturmuştur. Bu çalışmalarla hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı arttırılmış, hem de şehrimizin görsel güzelliği zenginleştirilmiştir. Oluşturulan bu yeşil alanların büyük bir çoğunluğunda, özellikle de kavşaklarda Otomatik Sulama Sistemi bulunmaktadır. Otomatik Sulama Sistemlerinin olmadığı alanlar ise Tankerlerle sulanmaktadır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan mevcut yeşil alanların bakımı ve sulama çalışmalarını 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri uyarınca ihale etmektedir. Bakım ve sulama işleri yapılan bu ihale işi kapsamında müteahhit firma ve ona bağlı olarak çalışan taşeron firmalar tarafından yürütülmektedir.

Bakım çalışmaları içerisinde özellikle yaz aylarında sulama çalışması önemli bir yer tutmaktadır. Şehrimizin kıt kaynaklarını kullanarak oluşturulmuş bulunan bu yeşil alanların canlılığını sürdürmeleri bu dönemde yapılan sulamanın başarılı olmasına bağlıdır. İşte bu dönemde yol güzergahlarında yapılan sulamalarda kazalara meydan verilmemesi açısından sulama döneminin başlangıcında çalışmaları sürdüren firmaların temsilcilerine ve kontrol teşkilatlarına alınması gereken tedbirlerle ilgili gerekli uyarı ve genelgeler gönderilmiştir. Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır. Yine sulama alanında (otomatik yada tankerle sulamanın her ikisinde de) sahada görevli elemanlar bulunmakta, olabilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahele etmektedirler.

Yapılan bu uyarılara ve genelgelere rağmen müdürlük içerisinde başlatmış olduğumuz soruşturma sonucunda müteahhit ve taşeron firmaların kusurlu çalışmalarından kaynaklanan bir hatanın tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında İdaremizde de gerekli işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususunu; )

Bilgilerinize arz/rica ederim.

Motosikleti
    yaya
    yazıyı okudum ve dehsete düstüm..... sizden ölen varsa bizdende var!!!!!!! toplu halde tüm mt ve diger siteler birleserek kınama yazısı yazılması lazım...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı MONTANA72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıyı okudum ve dehsete düstüm..... sizden ölen varsa bizdende var!!!!!!! toplu halde tüm mt ve diger siteler birleserek kınama yazısı yazılması lazım...
    Çözüm bulmak için muhatap alınan makamın hangi evsafta olduğu anlaşılıyor. Bunlar çimenleri suluyoruz diye nereyi sulasalar normaldir.

Bugün motosikletimle boğaz köprüsü çıkışından Nakkaştepe'ye doğru giderken , sözümona çimenlere sıkılan su açık olan vizörden yüzümü ıslattı.

Nakkaştepe'ye tırmanan bu virajlı yolda dikkatli olmanızda fayda var.

Park Ve Bahçeler Müdürlüğüne, İhaleyi alan firmaya, onun taşeronuna, taşeronun taşeronuna, taşeronun taşeronunun işçilerine saygıyla duyurulur.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Park ve Bahçeler Müdürlüğü ölümlü kaza ve ardından gelen tepkiler üzerine biraz daha duyarlı davranır diye düşünüyordum. Ama birbiri ardına tam da virajlarda asfaltların tehlikeli bir biçimde ıslatıldığını görüyorum. Bu duyarsızlığa söyleyecek söz bulmakta güçlük çekiyoırum.

Tarih : 30/08/2010
    Saat : 18:30
    Olay : Anadolu Carrefour önünden yukarı 400m ilerde köprü-kavacık ayrımına yaklaşmadan önceki virajda orta refüjdeki çimenlerin sulanması adı altında asfattan adeta dere gibi su akıtılması.

Tarih : 31/08/2010
    Saat : 09:50
    Olay : Boğaz köprüsü çıkışı- Beylerbeyi inişi yönünde Nakkaştepe ayrımının olduğu virajda orta refüjdeki çimenlerin sulanması adı altında yola dere gibi su akıtılması.

Yorum : Bu virajlarda bir motosiklet sürücüsünün en küçük bir hatası ciddi kazalara neden olur. Park ve Bahçeler Müdürlüğünü bu yanlışları durdurmaya çağırıyorum.

Heeeeyyyy sesimi duyan yokmu????

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Gidenler geri gelmeyecekler tabiki Allah Teala makamların cennet eylesin ailelerine bol sabırlar versin.Ama ülkemdeki insan hayatına verilmeyen duyarsızlık çileden çıkartıyor.

Hay sizin çimlerinizi ........... diyecegim olmayacak , ne kadar kıymetli çimmiş arkadaş insan hayatı kimin umurunda ....

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Bu böyle gelmiş böyle gidecek, bu belediye değişecek bir başka belediye gelecek o da aynı şekilde sulayacak, yıllarca devam edip gidecek.
    Aynen şöyle düşünürler ;
    ''ne yapalım yani sulama işlemini yaparken çimlerin etrafını mı çevirelim,
    su bu haliyle akıyor'' diyeceklerdir.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    endişeyle takip ediyorlar ama sadece ediyorlar hiç bir halt yapan yok.
    herkonuda olduğu gibi.
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)