Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

pist motosikleti ile trafikte gazlamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    ohoohoho ahali muhabbet yine aynı.... eskiyi hatırladım şimdi yine...
    her sene bu konuyu biri açmak zorundamı?

Jubaa'mm kardeşim, meslektaşım,linux'cüm polemiğe girme bile boşver...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu bu ortamda actigima pisman oldum gercekten, fikir alisverisi ve kisisel yorum özgürlügünün bile oturmadigi ortamda yanlis yapmisim. hele ki motosiklet kültürünün oturmadigi tr'de ( ki sadece tr degil) rüzgara tersinden kosmaya calismisim. keske imkan olsa kapatabilsem konuyu.

fikirlerin tarisilabilmesi icin öncelikle karsi fikrin anlasilmasi gerek !! örnegin ben ss'ler yasak olsun diye tek kelime etmedigim halde, sanki bunu yazmisim gibi bana cvp yazanlar var !!!
    büyük harflerle tekrar yazmak istiyorum.

SS MOTOSIKLETLERiN TRAFiGE CIKMASI YASAKLANSIN DEMiYORUM...cok komik olur dersem. hem de cok komik.mesele cc meselesi de degil, sürat ta degil. ama daha fazla b konuya yazmayacagim. cünkü yanlis anlasilmis. ve anlasiliyor.

ama nafile yaziyorum, zaten forum sitelerinde felsefe yapmanin da bi manasi yok. geyik yapip motosikletimize nereden ne buluruz, yeni cikan modeller hakkinda bilgi aliriz, insanlara tavsiyeler veririz, tavsiyeler aliriz, 1000 lirasi olan adama 'o paraya koruma al önce ve ehliyet al' demek yerine motosiklet tavsiyesi veririz falan filan..
    bikaç kahraman için akşam akşam can sıkmaya gerek yok anlatılmak isteneni gören kişiler bir elin parmaklarını geçmez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

yahu siz nekadar akıllıymışsınız nekadar komikmişsiniz ya racing motordaki görüş açınız ile bir scooter veya chopper daki görüş açınızın aynı olduğunu mu zannediyosunuz

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    şimdi benim fikrim race manyak ötesi bi olay ama tarz meselesi, 3 ay 1100 xx kullandık sonra anladımki ölüme baya bi yaklaştım hemen sattım
    gercekten cok deli bi güç, he benim tarzım değilmiş onu anladım ve sattım onlara binen insanlara (hakkını vererek) saygım var adam heran ölürüm abi kime ne diyo, ve muhtemelende kendini öldürür, katil kamyoncu gibi katliyam yapmaz benim saygım var gazlasınlar hatta hız sınırıda kalksın onlara otobanlarda makina gidiyo ya bırakın adamları ))
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bu konuyu bu ortamda actigima pisman oldum gercekten, fikir alisverisi ve kisisel yorum özgürlügünün bile oturmadigi ortamda yanlis yapmisim. hele ki motosiklet kültürünün oturmadigi tr'de ( ki sadece tr degil) rüzgara tersinden kosmaya calismisim. keske imkan olsa kapatabilsem konuyu.

fikirlerin tarisilabilmesi icin öncelikle karsi fikrin anlasilmasi gerek !! örnegin ben ss'ler yasak olsun diye tek kelime etmedigim halde, sanki bunu yazmisim gibi bana cvp yazanlar var !!!

SS MOTOSIKLETLERiN TRAFiGE CIKMASI YASAKLANSIN DEMiYORUM...cok komik olur dersem. hem de cok komik.mesele cc meselesi de degil, sürat ta degil. ama daha fazla b konuya yazmayacagim. cünkü yanlis anlasilmis. ve anlasiliyor.

ama nafile yaziyorum, zaten forum sitelerinde felsefe yapmanin da bi manasi yok. geyik yapip motosikletimize nereden ne buluruz, yeni cikan modeller hakkinda bilgi aliriz, insanlara tavsiyeler veririz, tavsiyeler aliriz, 1000 lirasi olan adama 'o paraya koruma al önce ve ehliyet al' demek yerine motosiklet tavsiyesi veririz falan filan..
    malesef sen dememissin ama bi kaç kişi olayı SS e getirmiş ve bu işten anlayan bi kaç kişide doğrusunu anlatmaya çalışırken kendini bilmezin biri çıkıp SS motor kullananları bebekleri öksüz bırakmakla suçlamaya kadar getirmiş...

bilenler zaten söylemişler pist motorlarını trafikte kullanamassınız diye sepebleriyle açıklamalarıyla beraber... Ama millet SS cilere fazla bilenmiş heralde...
    i.V.i.B.i

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    şakacı insan racing motordaki görüş açınız ile bir scooter veya chopper daki görüş açınızın aynı olduğunu mu zannediyosunuz

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı gold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikaç kahraman için akşam akşam can sıkmaya gerek yok anlatılmak isteneni gören kişiler bir elin parmaklarını geçmez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

yahu siz nekadar akıllıymışsınız nekadar komikmişsiniz ya racing motordaki görüş açınız ile bir scooter veya chopper daki görüş açınızın aynı olduğunu mu zannediyosunuz
    acaba hiç racinge bindinmi çok merak ettim :D Yada racing bi motora binip yolamı bakmadın acaba onuda merak ettim. :D Bu arada "siz" kavramınıda merak ettim???
    i.V.i.B.i

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015

bencede pişman olmalısın bu benim düşüncem çok yanlış zamanda açılmış bi başlık daha acını sıcaklığı dururken bu şekilde bir başlık açman insanların kutuplaşmasına sebep olabileceğini görmen gerekirdi açılan hiç bir konu hakkında eleştirim olmadı sadece gereksiz demekle yetindim ama bu konuya kimse duyarsız kalamazdı olduki yüksek hacimli ss motosikletlerin trafikte kullanilmasina son derece karsiyim demek trafikden men edilsin demekden ne farkı var senin görüşün bu benim görüşümde bu olay bundan ibaret ama bir konuda sana katılıyorum bu başlığı keşke silebilsen veya adminden silmesini istesen tek ortak olduğumuz nokta bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba hiç racinge bindinmi çok merak ettim :D Yada racing bi motora binip yolamı bakmadın acaba onuda merak ettim. :D Bu arada "siz" kavramınıda merak ettim???
    hala ısrarla aynı açıyla görüyoruz diyosun ya düşüp bayılıcam buraya şimdi

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    motosiklet kullanmak başlı başına bir risk değilmidir zaten? bu sitede yer alan değişik model ve tarzda motosiklet kullanan yüzlerce hatta binlerce kişi; hangimiz evinden çıkarken hayatında bir kere olsa dahi arkasına dönüp apartmanına sokağına evine bakmadı son kez bakıyormuşcasına ? ya da yolculuk dönüşü garaja çektiğinde motorunu kaskını çıkarıp bugün de sağ salim döndüm evime demedi ? enduro ,ss,scooter,cruiser... ne farkeder ki hepimiz bilerek ve isteyerek bu zehri almışız kanımıza bir kere,bize düşen sadece elimizden gelenin en iyisini yapıp gerisini O'na bırakmak,gerisini tartışmak teferruattan öteye gitmez.

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    ha siyah kara
    ha ak beyaz ne fark var merak ettim

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben konunun orasında deilim inan merak ettiğim tek şey var bu kuyudan atılan taş çıkcakmı
    tabiki bütün topiglerde olduğu gibi çıkmıycak. Birileri gelicek saygısızca suçlamalarda bulunup ortalığı galyana vericek. Birileri açıklamaya çalışıcak. Kim ne derse desin isterse göbeği çatlayana kadar açıklamaya çalışsın BİLİR KİŞİLERİN (tabiki bu ben değilim yanlış anlaşılmasın, ama bu topige yazan bir iki ismi iyi biliyorum ve onlarında gayet tecrübeli ve bilir kişi kıvamında olduğunu biliyorum) anlattıkları asla dinlenmiycek. Yarın öbür gün insanlar tıpkı şuan benim gibi sıkılıp bi daha topige bakmıycak. Ve konu bi dahaki SS kazasına kadar kapanıcak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:05 ----------

hala ısrarla aynı açıyla görüyoruz diyosun ya düşüp bayılıcam buraya şimdi
    sen neyi nasıl okuyosun hayalmi görüyosun ben anlamadımki ben sadece yolu görmeden kullanılan bi motormu var diye soru sordum. Sen iidia etmissin depoya yatılarak yolu görmeden kullanılan motorlar diye... Bence sen açını değiştir yada cümleleri doğru kullan hepimiz anlam verebilelim
    i.V.i.B.i

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    öh be gına geldi artık tam okuyup laf yetiştirmeye çalışmasaydın orada '' tam olarak görmeden '' yazdığını görürdün

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Sedat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha siyah kara
    ha ak beyaz ne fark var merak ettim

bende ediyorum işte. Bence fark yok ama anlamaya çalışıyorum işte gecenin bu saatinde sıkılmışlıkla takıldığım bu topigde insanların anlatmaya çalıştığı fark nerede diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:11 ----------

öh be gına geldi artık tam okuyup laf yetiştirmeye çalışmasaydın orada '' tam olarak görmeden '' yazdığını görürdün
    arkadaşım siparişmisin sen gece vakti. sorumu gene soruyorum ozaman YOLU TAM OLARAK GÖRMEDEN KULLANILAN MOTORMU VAR??? varsa söyle binmeyelim öyle körü körüne
    i.V.i.B.i

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaslar;
    motosiklet tehlikelidir.
    Kaç defa yazdim hatirlamiyorum.
    Motosiklet steril adam isi degildir.
    Kendi basina ayakta bile duramayan bir aletin uzerinde dengede durmaya ugrasmak hangi mantikla izah edilebilirki?
    Yani akilli adam isi degil.
    Herkes dort ayakli sandalyeye otururken biz iki ayakli bir sandalyenin uzerinde dusmeden durmaya çalisiyoruz.
    Simdi kalkipda bunun, yok kumas sandalye, yok hasir sandalye, yok kollu sandalye diye tartismasini yapmak yanlis.

Motosikletlerin bir takim kabiliyetleri vardir.
    Ornegin arazi motosikletleri, engebeye uygun, hoplanip ziplanilacak makinalardir.
    Siz bir arazi motosikleti alir, hoplayip ziplarken kolunuzu bacaginizi kirabilirsiniz.
    Ya da bir arazi motosikleti satin alip, asla araziye girmezsiniz.
    Hiç bir kotu sey de basiniza bu sebepten gelmez.

Yaris motosikletlerinin de bir takim yetenekleri vardir.
    Bu motosikletler, çabuk hizlanma ve hizli viraj donme yetenegine sahiptirler.
    Aslinda bütûn numaralari da budur.
    Siz bir yaris motosikleti alip, caddede sakin sakin kullanirsiniz.
    Kurallara uyarsiniz.
    Basiniza da eger çok bahtsiz bedevi degilseniz bisey gelmez.
    Ama siz bir yaris motosikleti alip, onun kabiliyetlerinden yararlanmak istersiniz.
    Bu risk demektir.
    Iste kaybettigimiz arkadaslarin büyük çogunlugu bu riski alabilecek cesarete sahip olan arkadaslarimizdir.
    Onlar satin aldiklari bir cihazin, aletin kabiliyetlerinden yararlanmak istemektedirler.

Ölürlerse talihsiz, sag kalirlarsa, bize yakistirdiginiz gibi tecrubeli motorcu olurlar.

Yani belirli kabiliyetlere sahip motosikletleri satin alip, o ozelikleri hiç bir zaman kullanmamalarini istemek saçmaligin daniskasi.
    Bunlari satin alip hakkinca kullanmamak ise ondan beter.

Mesele aslinda nedir biliyormusunuz?
    Bu ulkede bu motosikletler satiliyorsa, onlarin kabiliyetlerinden yararlanabilecek zararsiz ortamlar hazirlamaktir.
    Motosikletinin sinirlarini zorlamak isteyen arkadaslarimiz,bu steril ortamlarda, en az riskle isin zevkini çikarabilmelidirler.
    Bu devletin bir gorevidir.
    Otomobil satip nasil ona gidecek yol yapiyorsan, farkli pistler isteyen motosiklet çesitlerine uygun alanlar yaratmak zorundasin.
    Adam kros yapacaksa, basina bir is gelmeyecek sekilde kros alanlari yapacaksin.
    Hiz yapmak istiyorsa, uygun asfalt ve donanima sahip pistler hazirlayacaksin.
    Vergiyi alirken en alasindan alip, is hizmet vermeye gelince kulaginin üstüne yatmayacaksin.
    Sen yapamiyorsan yapabilecek olanin onunu açacak tesvikler vereceksin.
    Bu kadar hali saha uzaydan mi geldi?
    Devlet tesvik etti ozel sermaye isigi gordu.
    Biz mahalle aralarinda arabalardan kaçarak top oynardik.
    Simdi yemyesil halilarin uzerinde top kosturuyor gençlerimiz.
    Kisacasi ben ilk yazimda sabaha kadar anlatirim demistim.
    Anlatacaklarimin yarisini bile yazmis degilim.
    Ben yillar önce bir topic açip devlete dusen gorevleri tartismaya açmistim.
    Kaç kisi destek oldu?
    Gerçi uye desteginden çok daha fazla mecrada destek buldu.
    Konu ulusal basina yansidi.
    Federasyon yazdiklarimizi maddeler halinde siralayarak, deklerasyon yayinladi.
    Arkasinda durdumu?
    Hayir.
    Devlet bisey yapti mi?
    HAYIR!!!!

Baskiyi birbirinize degil, ilgili mecralara yapin.
    Hem kalbiniz kirilmaz, hem de belki sesinizi duyan birileri olur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

her gün kaç tane kurye yada scooter vızır vızır etrafta dolaşarak sağdan soldan geçerek kaç insanın hayatıını tehlikeye atıyor ve kaç tanesi kasksız montsuz hatta ehliyetsiz etrafta dolaşıyor farkındamısınız? Kalkıp ss motoru olanlar küçük motorlar trafikten men edilsin diyormu?

KULLANMAYI BİLMEDİKTEN SORA BÜTÜN ARAÇLAR TEHLİKELİDİR...Abartmayın ya yok bebekleri öksüz bırakmayın, kedi başınızı yakın falan. Nedir ya buu nasıl bir anlayış. Biz günlerdir orda burda motosiklet sürücüleri birbirleni kollar kenetlenir diyoruz. Biri çıkıyo ss sürücüleri kendi başınızı yakın bebekleri öksüz bırakmayın diyebiliyor... Oldu olacak geberin deseydin bari... Yazıklar olsun. Binme kardeşim sen motora...
    sonuna kadar katılıyorum ve ekliyorum, madem motosikletten acizsin motosiklet (ss) tutkusunu bilmiyorsun kalkıp laf atmayın, sevmiyorsan binme kardeşim beddua da etme... al bi 4 teker altına ne yaparsan yap karışma motora beygire...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar;
    motosiklet tehlikelidir.
    Kaç defa yazdim hatirlamiyorum.
    Motosiklet steril adam isi degildir.
    Kendi basina ayakta bile duramayan bir aletin uzerinde dengede durmaya ugrasmak hangi mantikla izah edilebilirki?
    Herkes dort ayakli sandalyeye otururken biz iki ayakli bir sandalyenin uzerinde dusmeden durmaya çalisiyoruz.
    Simdi kalkipda bunun, yok kumas sandalye, yok hasir sandalye, yok kollu sandalye diye tartismasini yapmak yanlis.

Motosikletlerin bir takim kabiliyetleri vardir.
    Ornegin arazi motosikletleri, engebeye uygun, hoplanip ziplanilacak makinalardir.
    Siz bir arazi motosikleti alir, hoplayip ziplarken kolunuzu bacaginizi kirabilirsiniz.
    Ya da bir arazi motosikleti satin alip, asla araziye girmezsiniz.
    Hiç bir kotu sey de basiniza bu sebepten gelmez.

Yaris motosikletlerinin de bir takim yetenekleri vardir.
    Bu motosikletler, çabuk hizlanma ve hizli viraj donme yetenegine sahiptirler.
    Aslinda bütûn numaralari da budur.
    Siz bir yaris motosikleti alip, caddede sakin sakin kullanirsiniz.
    Kurallara uyarsiniz.
    Basiniza da eger çok bahtsiz bedevi degilseniz bisey gelmez.
    Ama siz bir yaris motosikleti alip, onun kabiliyetlerinden yararlanmak istersiniz.
    Bu risk demektir.
    Iste kaybettigimiz arkadaslarin büyük çogunlugu bu riski alabilecek cesarete sahip olan arkadaslarimizdir.
    Onlar satin aldiklari bir cihazin, aletin kabiliyetlerinden yararlanmak istemektedirler.

Ölürlerse talihsiz, sag kalirlarsa, bize yakistirdiginiz gibi tecrubeli motorcu olurlar.

Yani belirli kabiliyetlere sahip motosikletleri satin alip, o ozelikleri hiç bir zaman kullanmamalarini istemek saçmaligin daniskasi.
    Bunlari satin alip hakkinca kullanmamak ise ondan beter.

Mesele aslinda nedir biliyormusunuz?
    Bu ulkede bu motosikletler satiliyorsa, onlarin kabiliyetlerinden yararlanabilecek zararsiz ortamlar hazirlamaktir.
    Motosikletinin sinirlarini zorlamak isteyen arkadaslarimiz,bu steril ortamlarda, en az riskle isin zevkini çikarabilmelidirler.
    Bu devletin bir gorevidir.
    Otomobil satip nasil ona gidecek yol yapiyorsan, farkli pistler isteyen motosiklet çesitlerine uygun alanlar yaratmak zorundasin.
    Adam kros yapacaksa, basina bir is gelmeyecek sekilde kros alanlari yapacaksin.
    Hiz yapmak istiyorsa, uygun asfalt ve donanima sahip pistler hazirlayacaksin.
    Vergiyi alirken en alasindan alip, is hizmet vermeye gelince kulaginin üstüne yatmayacaksin.
    Sen yapamiyorsan yapabilecek olanin onunu açacak tesvikler vereceksin.
    Bu kadar hali saha uzaydan mi geldi?
    Devlet tesvik etti ozel sermaye isigi gordu.
    Biz mahalle aralarinda arabalardan kaçarak top oynardik.
    Simdi yemyesil halilarin uzerinde top kosturuyor gençlerimiz.
    Kisacasi ben ilk yazimda sabaha kadar anlatirim demistim.
    Anlatacaklarimin yarisini bile yazmis degilim.
    Ben yillar önce bir topic açip devlete dusen gorevleri tartismaya açmistim.
    Kaç kisi destek oldu?
    Gerçi uye desteginden çok daha fazla mecrada destek buldu.
    Konu ulusal basina yansidi.
    Federasyon yazdiklarimizi maddeler halinde siralayarak, deklerasyon yayinladi.
    Arkasinda durdumu?
    Hayir.
    Devlet bisey yapti mi?
    HAYIR!!!!

Baskiyi birbirinize degil, ilgili mecralara yapin.
    Hem kalbiniz kirilmaz, hem de belki sesinizi duyan birileri olur.

Azına sağlık abi, bu yazıdan öteyede daha bu topige bişey yazmaya gerek yok. Artık hala aksini iddia eden varsa aklına şaşarım yada kötü niyet ararım.

enduro scooter cros SS vs. herkese motorlarıyla keyifli, kazasız belasız sürüşler hayırlı ramazanlar dilerim.
    i.V.i.B.i

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    dahada davosa gelmem burdan daha aksiyon çıkmaz iyi geceler

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yani bize salak diyorsun düpedüz...
    Ben zaten akilli olmadigimi biliyorum ama baska arkadaslara ayip oluyor yani..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bize salak diyorsun düpedüz...
    Ben zaten akilli olmadigimi biliyorum ama baska arkadaslara ayip oluyor yani..
    Olum sen daha dünkü salaksin.
    Ben saydim 33 yildir salagim.
    Bisey diyommu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Olum sen daha dünkü salaksin.
    Ben saydim 33 yildir salagim.
    Bisey diyommu?
    Yok abi birsey demiyorum.. Diyemiyorum..
    Ama sen benden salakmissin bu beni rahatlatti azicik olsada
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)