Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fazer600 fz600 ve cbf600

Motovento
    REKLAM ALANI

Yamaha fz6, fazer6, honda cbf600 bu motosıkletlerın kronık sorunları varmı_? parca konusunda sıkıntı cekermıyız, bazıları yamahanın frenlerının zayıf olduğunu soyluyor, kımıde cok guzel dıyor ama yamaha goruntu ıtıbarıye cok hos guc olarak 98 ve 78 hp, nedense fazer6 ABS lısı pıyasada cok az_? tutulmuyor abs lısı
    honda cbf600 71 hp goruntusu zayıf yamahaya gore gucu dusuk ve ıkıncı elı bıraz zayıf
    3 çesıt motosıklette uzun yolda artcıya rahsızlık verırmı_?
    Parca fıyatlarında hangısı ucuz olur_?
    bakımları kac bınde ve ne kadar para ıster_?
    (!!!Can alıcı şu soruyu sormayacam!! Kmde kac kurus yakar!!!) 3üde 600 cc keyıf motosıkletı.
    Sızce hangısını alayım, onerılerınız beklıyorum
    7 senedır motosıklet kullanıyorum, ehlıyetlıyım kısmet olursa kısın sonlarına dogru üçünden bırını almak ıstıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

slm

cevap yoku ustalar_?_?

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Cevaplara göre bu konu banada ışık olucak
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Fazer FZ6'nın görünüşü ve performansı CBF 66'e göre çok çok daha üstün.

78 HP Fazer'lerin bazı modellerinde sele altında 2 tane gaz kelebeği var, birini iptal ediyorlar, motor 98 HP oluyor.
    Bunun nedeni; Yamaha 78 HP motor yapacak, yeni bir motor geliştirmesi lazım, arada zaman geçirmemek için, çift kelebek yapıyor.

Google'de "78 HP Fazeri 98 HP yapmak, yamahaturkiye.org yaz, tartışmaları ve dyno testlerinin sonuçlarını görebilirsin.

Fazer alacaksan mutlaka ABS'li al, ağır ve güçlü motor, fren mesafesi mükemmel ama yüksek hızda kayabiliyor.

Fazer'de dikkat edeceğin hususlardan biri, hatta en önemlisi: Vites küçülteceksin diyelim, hızını yeni vitese göre ayarla, vitesi öyle küçült ve debriyajı bırak.Yoksa, debriyajı ister hızlı bırak ister yavaş...arka teker kilitliyor.

Fazer'in parçaları çok pahalı, ama bu tip motorlarda hangisinin parçası ucuz ki, mesela bir kafa grenajı 450-TL, sağ-sol iki panzolot 200-TL, kafa demiri 140-TL, grenajın yanlarında ek parçalar 170-TL civarı, cam ise 270-TL...Yani bir yere daldın, kafa grenajın tam takım değişecek...Masraf, en az 1230-TL artı işçilik

Fazer, uzun yolda 220-230 krş yakar.Fazer'le uzun yola çok rahat gidersin, ama artçı biraz rahatsız olur, koltuğa ilave sünger yaptırırsın.

Fazer, agresif bir motordur, durum müsait olduğunda gaz açılması motorun çok hoşuna gider

Enjeksiyonludur, enjeksiyon ayarlarını en az benzin yakacak şekilde yaptırırsın.

Bakım fiyatları, tamircine göre değişir

slm

yardımınız ıcın tskler

Motosikleti
    250cc lik chooper
    geçen forumda biri fazer i için parça bulamadığından dolayı çok şikayetçiydi konusuda vardı forumda. sanırım yedek parça sıkıntı

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında burda sorulması gereken soru performans mı yoksa güvenlik ve konfor mu?

Evet fz6'lar cbf 600'e göre performans açısından ciddi anlamda üstün fakat güvenlik ve konfor yönündende cbf 600 üstün. Cbf 600'de standart abs var buna ek olarak yol tutuşuda fz6'lara göre daha iyi .(kullanıcıların yorumu).Konfor konusunda ise cbf 600 fz6'ya daha konforlu.

Kısaca iki kişi uzun yol düşünüyorsan cbf 600 ama yok ara sıra gazlarım diyorsan biraz heycan lazım diyorsan tabiki fz6.

Bunlar fz6 ile uzun yol yapılmaz anlamına gelmez. Tabiki yapılır ama cbf 600 kadar konforlu olmaz.

Bu arada fz6'nın enjeksiyon cbf 600'ünde karbüratörlü olması tabiki cbf 600 için bir eksi...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada fz6'nın enjeksiyon cbf 600'ünde karbüratörlü olması tabiki cbf 600 için bir eksi...

bildiğim kadarıyla CBF600'ler artık enjeksyonlu geliyor Türkiye'ye.. Honda'nın sitesinde de "PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksyonu" yazıyor.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    2.el alacagını düşündügüm için öyle yazdım. Cbf 600'ler ülkemizde bildigim kadadrıyla 2008'den itibaren enjeksiyonlandı.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Fazer in tipi harika racer gibi agresif de bir motor ama teknik farklarını bilmiyordum teşekkurler. (para olacak goldwing alacaksın kurtulcaksın da işte imkan meselesi)

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el alacagını düşündügüm için öyle yazdım. Cbf 600'ler ülkemizde bildigim kadadrıyla 2008'den itibaren enjeksiyonlandı.
    HONDA karbüratörlü, kısmet olursa kısın sonrlarına kadar 3den bırını alacam, fazla uzun yola cıkacak degılım, ıkınıc el satıslarda honda, arastıramlarda az buldum (ınternetten) İlk öncelğim ABS li olması, ama meyilim hırcın,agresif ve isyankar YAMAHAYA GİDİYOR malum burası turkıye trafık terorunun bas ulkesı

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Arkadaşlar,FZ6 Fazer ABS halen üretiliyormu?Çünkü sitesinde göremedim.Yoksa yerine XJ6'mı geçti diye düşündüm.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,FZ6 Fazer ABS halen üretiliyormu?Çünkü sitesinde göremedim.Yoksa yerine XJ6'mı geçti diye düşündüm.
    ben bir ara epey araştırmıştım motosiklet almadan önce, fazer lar artık 600cc yi bırakıyor, 600 segmentine dediğin gibi xj 6 lar giriyor naked ve diversion modelleri var, fazer ise 800 cc lik yeni haliyle aramızda (en azından avrupada)
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı eyup39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha firması dünya genelinde biraz zorda,çoğu modeli üretmiyor veya getirtemiyor belirli sebeblerden.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    BMW F700GS-2014

Fazer'mi XJ6'mı?

Alıntı EmoTHEp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir ara epey araştırmıştım motosiklet almadan önce, fazer lar artık 600cc yi bırakıyor, 600 segmentine dediğin gibi xj 6 lar giriyor naked ve diversion modelleri var, fazer ise 800 cc lik yeni haliyle aramızda (en azından avrupada)
    Arkadaşım teşekkür ederim.Birde şunu öğrenmek istiyorum.FZ6 ABS 2008 modelmi?Yoksa XJ6 2009 modelmi?Hangisini tercih etmeliyim?Görüntü olarak fazer güzel.Diğer yönlerden kıyaslandığında ve çok sık kullanmasamda uzun süre kullanacağımı varsayarak hangisini tercih etmeliyim?Üretilmemesi ileriki zamanlarda yedek parça temin etmede büyük sorun yaşatırmı?Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Ortalığı karıştırmak niyetiyle değil, tamamen iyi niyetle müsadenizle gsf bandit 650 SA önermek istiyorum size. Ne fazer kadar "hormonlu" ne de cbf kadar hantal. 2 tane bandit kullanmış biri olarak söylebilirim ki orta sikletler arasındaki en tutarlı makina bandittedir. Tamam fazer hızlı, ancak zaten kusurlarını üç aşağı beş yukarı yazmışsınız. Yıllarca kullanmak istiyorsanız bandit size cevap olabilir. Dış görünüşü size kalmış ancak diğer boyutları ortada. Bu konuda tabi ki internetten yeterli ve gerekli bilgiyi bulabilirsiniz. Buradan bandit kullanıcılarına direkt sorabilirsiniz kullanıcılara..hayırlısı olsun, hangisi olursa olsun!
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    valla usta bu motorlarin ucunude kullanmadim.ben sadece yakit konusunda katilmak istedim bende 2001 r6 var.amsterdama gittim ordan bruksel ve tekrar eve geldim.nisanlimla birlikte idik 360 km lik bi yol 16 lt yakti.kimse inanmiyor ama oyle.ancak artcini rahatligi konusunda sorarsan ikimizinde bacaklari ve kollari tutulmustu durdugum zaman motoru zor tuttum.donuste 2 saat kadar hic durmadan kullandim.sonuc olarak ben yamaha kullanicisiyim cokta memnunum
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)