Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBF 150 mi? YBR 125 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    100 yıl sonra araştırma yapıldığında en çok konuşulan iki konu ne olacak fenerin hali ile cbf mi ybr mi olur heralde :D

bir cbf kullanıcısı olarak geçenlerde ybr kullandım ve bu bisiklet pedal çevirmeden nasıl gidiyor diye şüphe duydum :D aynı gibi gözüksede oturuş pozisyonu cbf kadar rahat değil, çok çelimsiz yan grenajlar olmmayınca depo küçücük tahtanın üstüne oturmuş gidiyor hissi veriyor ve cbf e göre çok titreşimli. tek artısı yakıtı okuduklarım ve duyduklarım kadarı ile, ama yamaha servisi dahi honda diyorsa vardır bi bildikleri heralde, kuryeler düşünmeden ybr diyorsa kuryelerin neden çoğu cbf kullanıyor onuda bir düşünmek lazım.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    1-2 saat önce kızılaydaki hosta piknikde biriyle konuştum adamın iki motoru var biri cbf diğeri ybr =) ikiside 2-3 yıllık motor kapının önünde inceledik. Adam ısrarla alacaksan honda al diyor. Ankaradan Yozgata hiç durmadan gidiyorum hondayla diyor ve hiç bir problem olmuyormuş. Yakıtda çok fark yok ama ybr daha fazla yakıyor çünkü daha çok basman gerekiyor cbf ye göre dedi. Yani performans açısından cbf bir puan daha aldı. Görünüşde bence tamamen kişisel bir şey ama genelde cbf daha çok beğeniliyor. Daha kalıplı olduğu zaten belli ama asıl önemli olan daha rahat olduğu. Adam ybr pakete vermiş ama cbf yi vermem dedi. Sonuç olarak ikiside üzmez bu motorların diyor paketçiler ve kullananlar. Benim kararım cbf üzerinde yoğunlaşsada genede her fırsatta ehline sorup bilgi almaya çalışıyorum.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

cbf 150 bııraz bısıkletımsı bı motormuş doğrumudur?

Motosikleti
    '10 CBR125 R Tricolor
    burada cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.eski konulara bakmak istemedim çünkü ybr yeni kasa yaptı falan belki değişen şeyler olmustur dedim.bizim aradıgımz özelliklere daha cok uyan cbf miş.değerlendirmelerinizden bunu cıkardık.tekrar teşekkürler.olayı futbol siyasetine ceviren arkadaşlara da teşekkürü bir borç bilirim

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı autobiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.eski konulara bakmak istemedim çünkü ybr yeni kasa yaptı falan belki değişen şeyler olmustur dedim.bizim aradıgımz özelliklere daha cok uyan cbf miş.değerlendirmelerinizden bunu cıkardık.tekrar teşekkürler.olayı futbol siyasetine ceviren arkadaşlara da teşekkürü bir borç bilirim
    ne demek herşey doğru yolu bulmak için biz doğru yolu gösteriyoruz ama hala fenerbahçeli olanlar varçok üzülüyorum onların bu haline çok

Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD 2010
    s.a ben daha dün ybr 125 K aldm.yeni kasası yani çok güzel motor şekil olarak.we yeni motor sistemi sayesinde eskisinden daha az yakıyormuş.7,5 kurş kdr.bakalım doğrumu görcez.sürdükçe izlenimlerimi aktarırım saygılarımla ama hondanında hakkını yememek lazm gayet gzl motor cbf 150 de sürdüm.çok benzer motorlar.

Motosikleti
    wuxi dy 200
    merhaba arkadasım ben cbf 150 de kullandım ybr 125 de ikiside iyi motordur. cbf 150 oturuş ve kullanış acısından daha rahattır .ybr de kıvrak uzun ömürlü bir motordur hıc sorun cıkarmaz ben 90000 km yı devırdım ybr ile cbf de 10000 km kullandım bana ybr daha cok guven verıyor gezmek ıcın kullanıcaksanız bakımını yaptırın 5 sene bınersınız

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yamaha'yla Honda'ya mektup yolladım, iki motoru birleştirip tek motor yapacaklar YBF137.5 diye, biz de 10 bininci "CBF mi YBR mi" başlığını görmeden kurtulacağız.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'yla Honda'ya mektup yolladım, iki motoru birleştirip tek motor yapacaklar YBF137.5 diye, biz de 10 bininci "CBF mi YBR mi" başlığını görmeden kurtulacağız.
    ama ybr diyorum yedek parçası en azından ucuz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    bnmde kafamı karıştırıyor açıkçası
    ybr daha sportif görünümlü.. ama honda kullanan arkadaşlar daçok övüyor

Bu karşılaştırma ne güzeldir yav, 100 kere sorulsun 100 kere karşılaştırırız.

Yalnız bu sefer kriterler değişik, dikkatinizi çekerim. 3 tane kriter var:

1
    Alıntı autobiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    cok yakın bir arkadaşım bu iki motosikletten birisini almak istiyor.
    bizim için önemli olanlar yakıt tasarrufu
    ---> YBR

2
    ve az sorun cıkaran hatta mümkünse hiç sorun cıkarmayan bi motor olsun.
    ----> YBR

3
    performansı önemli değil
    -------> YBR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Tvs apache 150

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    10 yıldır çocukları olmayan bir çift'te doktor sormuş,
    çocuk erkek mi istersiniz kız mı istersiniz demişler,

olsunda iki tekeri olsun pardon iki ayagı olsun demişler.

artık böyle başlıklara böyle cevap vermek lazım
    ha ybr ha cbf
    herkezin bakışı farklı
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)