Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anlayan yokmu???

Motovento
    REKLAM ALANI

selamun aleykum.aranıza yeni katıldım.ve inşallah artık çoğu zaman vakit geçiriririz.arkadaşlar.Ben Bianchi mach 150 motorsikleti bir arkadaşımdan aldım.Motor arkadaşımın görev yaptığı fabrikanın müdürünün oğlununmuş.Kaza yapınca babası bizim arkadaşa verip sat demiş.Motorda kazadan dolayı kaportalarında ufak tefek kırıklar ve çizikler var.Motorcuyla konuştum yan sanayi olarak 6 parça kaportayı 125 tl ye değişirim dedi.motor 2007 model ve 9800 km.600 TL ye aldım.Yalnız şöyle bir sorunum var; arkadaşım bu motor az yakar demişti.Ben bundan evvel yamaha bws kullandım ve malumunuz çok yakıyordu (5 TL lik benzine 35 km gidebiliyordum).bu motor 4 zamanlı diye az yakar diye inandım ve tahmin ettim.Oysa 5 tl lik benzine şu an anca 24 km gidebiliyorum.İşe gelip gitmek için almıştım arada bir sahil boyu yapıyorum.günde bir kez eve çıkarken 1 km rampa çıkıyorum.ama 24 km yakması aklıma takıldı ve motorcuya gösterdim (kazadan dolayı filtresi,karbüratörü zarar görmüştür benzin kaçırıyor olabilir diye) motorcu dediki bu motorlar 150 lik ve 24-25 km yakması gayet normal.ama arkadaşım bana satarken az yakar demişti.sizce gerçektende bunlar çokmu yakar?ne yapmam lazım bu durumda?henüz devrini bile almadım,motoru gerimi vereyim?Ayrıca kaportayı değiştirirsem,orjinal mı taktırayım yan sanayimi? şimdiki rengi koyu mavi (siyaha yakın) ve hoşuma gitmiyor.Normal mavi kaporta taksam ruhsatta sorun çıkarmı?Yada çözümü nedir?tşkrler şimdiden..
    Not:Çok hız yapmıyorum.en fazla 80 ile gidiyorum.rampada 40 ile gidiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:50 ----------

Upppp (aşağı doğru gidiyordu kaybolmasın diye mazur görün)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:16 ----------

Neden kimse buraya bakmaz ki ? ben sadece fikirlerinizi sormuştum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:08 ----------

Hepiniz anlayan kişilersiniz ve bilginizden faydalanmak istedim.Hatamı ettim diye düşünmeye başladım.Her yeni konuya cvb yazılmış bana yok.Yetimim diyemi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 ----------

Kimse çakmıyor sanırım derdimden.Yanlış yere ve kişileremi sordum acaba.Yanılmışmıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bu konuyu sadece scooter kullananlardan ögrenebilrsinki malum bu saatlerde fazla kişi olmuyor sen şimdi çık gece gel geceye kadar illa bi cevap yazılmıs olur sanırım.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    150cc bir scooter var bizde 1 depo ile 140km gidiyor yani5 lt ile ona göre hesap et

140/5=28km eder yani senin motorda biraz ayarsızlık ve bakımsızlık varsa yine iyi yakıyor derim
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)