Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kediyle Çarpışma...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Arkadaşlar bugün öğlen saati şirket motoruyla çalışırken şehir içinde 40-50 km süratle seyir halindeyken önüme bir anda KEDİ fırladı ne kadar sağa doğru kırdıysamda kedi koşarak önüme geldi resmen hiç sağına soluna bakmıyordu dümdüz motorun önüne koşarak geldi sanki ne kadar korna basılı tutuysamda fayda etmedi ve büyük çarpışma gerçekleşti tabi çarpanın etkisiyle ben motordan fırladım gittim yaklaşık 4-5 metre ben sürüklendim asfaltta ve şuna inancınız olsun beni kurtaran şey KAFAMDAKİ KASK ve Üzerimdeki full korumalı montdu sürüklenmem etkisiyle ne olduğunu anlıyamadım önce sonra olduğum yerde kaskı bi çıkardım hayla kafam dönüyordu resmen 1-2 dk sonra kendime geldim saolsun etrafdakiler su felan getirdiler çok şükür kedi ölmemişti orda vatandaşın biri kediyi kenara çekti kedi ordan kayboldu gitti kedi'de bi 3-5 dk şoka girdi yanlız hiç bir hayvanın bu kadar beton etkisi yaratacağı aklıma gelmezdi neyse 5-10 dk oturdum kendime geldim hani düşünüyordumda eğer o mont üzerimde olmasa ben ne halde olurdum die hiç iç açıcı bi görüntü gözümün önüne gelmiyor...Herşeyde bi hayır vardır diyerek bugünüde atlatmış bulunuyorum kedinin sağlığı umarım iyidir çok uğraştım hayvanı kurtarmak için ama ne yaptıysam nafile koşa koşa motorun üzerine geldi resmen sanki frenlere bile dokunmaya zaman yoktu yani...Sağlıcakla KASKSIZ Asla arkadaşlar Asla Binmeyin Neyin Sebeb Olucağı Hiç Belli Olmuyor.

BUDA MONTUN SÜRÜKLENME ESNASINDA ALDIGI ZARAR DİRSEK KISMI VE KORUMALARIN OLDUGU BÖLGE.

[COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    istemeyerekte olsa bikaç kedinin üstünden geçtim. Ama hiçbiri beton etkisi yapmadı. Düşmene panik yapma veya ani frenleme neden olmuş olabilir. Kedinin normal şartlarda bi motosikleti çarpmayla devirebileceğini pek sanmam.ama genede geçmiş olsun.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Koruma ekipmanlarının önemini bir kez daha anlamış olduk. (5. boyut terk )
    Geçmiş olsun.
    undefined

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istemeyerekte olsa bikaç kedinin üstünden geçtim. Ama hiçbiri beton etkisi yapmadı. Düşmene panik yapma veya ani frenleme neden olmuş olabilir. Kedinin normal şartlarda bi motosikleti çarpmayla devirebileceğini pek sanmam.ama genede geçmiş olsun.
    Saolun Hocam Kedi Motora Çarpmadı Kafa Kafaya Çarpıştık Kedi Tam Ön Tekere Denk Geldi Ve O Etkiyle Ben Direksiyon Hakimiyetini Kaybedip Motorun Üzerinden Fırladım.Yani Kedi Yandan Felan Çarpmadı Direk Tekere Denk Geldi.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen bide köpeğe denk gelsen vay haline allah göstermesin ..
    geçmiş olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    geçmiş olsun

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    azrail kardeşim nerdeyse kedinin canını alacağım diye kendi canından olacakmhşsın şaka şaka. Belki frene asılmamış olsan ön lastik üstünden sekerdi ne dersin? Tam ön frene asıldıgında ön lastik yere daha çok basar. Ve önündeki ufak bi engelden bile atlaması çok zorlaşır ve beton etkisi yapar. Hatta ön freni kullandığınızda ufak bi darbede ön süspansiyon oturur veya tak diye vurur. Oluruna bıraksan belki üstünden atlar geçerdin.ama refleks lere söz geçirmek zor.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    azrail kardeşim nerdeyse kedinin canını alacağım diye kendi canından olacakmhşsın şaka şaka. Belki frene asılmamış olsan ön lastik üstünden sekerdi ne dersin? Tam ön frene asıldıgında ön lastik yere daha çok basar. Ve önündeki ufak bi engelden bile atlaması çok zorlaşır ve beton etkisi yapar. Hatta ön freni kullandığınızda ufak bi darbede ön süspansiyon oturur veya tak diye vurur. Oluruna bıraksan belki üstünden atlar geçerdin.ama refleks lere söz geçirmek zor.
    Vallahi hocam çok çabaladım kurtarmak için yolda resmen zikzak attım ama kedi resmen önüme geldi hani kafasına kaldırıp bana bakmadı bile sanki bişeyin peşinde koşar gibi dümdüz koşuyordu tabi mesafede yakın olunca çok fazla bi şansım yoktu yolun en sağına girdim ama oldu bikere çok şükür kırık çıkık yok 2gün rapor yazdı doktor kediyede üzüldüm hayvanları seven biriyim ama işte olucağı varmış oldu.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bak ben 2001 de akşam 9:30 da 120 yle bi 70-80 kg bi köpeği tam ortadan ikiye biçtim. Tabiki bu bi marifet değil istemeden oldu. Köpek tam orta şeritteydi çizginin üstünde. Simsiyahtı. Kısalarım yanıyodu. Geç farkettim. Ama arka frene asıldım hafif virajdı. Arka savurmaya başladı. Frenleri komple bıraktım. Ve köpegin üstüne çıktım. Motorla ben havalandım. Önce motor düştü sonra ben motorun üstüne düşdüm. Motorla 40 metre falan kaydık asfaltta. Hiç bi yerim motorun altında kalmadı ufak bikaç çizik ve motorun eksozu çizik ayak koyma yeri yamuk, aynası kırık, gidon elcik çizik.falan. İşin garibi bende hiç bir koruma yoktu. Tekrar motoru kaldırdım çalıştırdım ve 10 km daha gittim sarhoş gibi. Aklıma geldikçe ürperiyorum ben ne yapmışım diye. Allahada şükrediyorum sağ kaldım diye. Şimdi korumasız çıkmıyorum hiç bi yere.panik her zaman hatadır. Sevgiler.motorum honda titan dı ve hala aynı motora biniyom.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    bak ben 2001 de akşam 9:30 da 120 yle bi 70-80 kg bi köpeği tam ortadan ikiye biçtim. Tabiki bu bi marifet değil istemeden oldu. Köpek tam orta şeritteydi çizginin üstünde. Simsiyahtı. Kısalarım yanıyodu. Geç farkettim. Ama arka frene asıldım hafif virajdı. Arka savurmaya başladı. Frenleri komple bıraktım. Ve köpegin üstüne çıktım. Motorla ben havalandım. Önce motor düştü sonra ben motorun üstüne düşdüm. Motorla 40 metre falan kaydık asfaltta. Hiç bi yerim motorun altında kalmadı ufak bikaç çizik ve motorun eksozu çizik ayak koyma yeri yamuk, aynası kırık, gidon elcik çizik.falan. İşin garibi bende hiç bir koruma yoktu. Tekrar motoru kaldırdım çalıştırdım ve 10 km daha gittim sarhoş gibi. Aklıma geldikçe ürperiyorum ben ne yapmışım diye. Allahada şükrediyorum sağ kaldım diye. Şimdi korumasız çıkmıyorum hiç bi yere.panik her zaman hatadır. Sevgiler.
    Geçmiş olsun hocam sizede söyledikleriniz konusunda haklısınız ama işte ilk defa başa gelince akla hiç bişey gelmiyo.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kedi köpek çıkınca panikleme. Tabiki fren yap. Baktın çarpmaktan başka kurtuluşun yok frenleri bırak öyle çarp.ama az bi mesafe kala. Bu çarpınca ufakta olsa seni kurtarır.çarptıktan sonra dengede durmaya ve sağa yanaşmaya bak düşmezsen tabi.

kask neydi hocam?

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask neydi hocam?
    Şirketin vermiş oldugu GDR Marka kask.

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    gecmiş olsun ucuz atlatmısın diyelim.
    allah bundan sonra kaza bela göstermesin.
    motooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı barbar74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun ucuz atlatmısın diyelim.
    allah bundan sonra kaza bela göstermesin.
    Amin Hocam Cümlemize.

Herkeze İyi Temennileri İçin Çok Teşekkür Ediyorum.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kedilerle bu tip vakaları okadar çok yaşadım ki hangi birini anlatayım bilmiyorum ki

bahsi geçen koşan kedi olayı benimde başıma geldi çok şükür düşmedim kediyede bişi olmadı hatta çarpmama rağmen bir iki debelenip ben yanına gidesiye kadar kalktı koşmaya devam etti (tabii ben bu durumu biraz da mart ayına bağlıyorum şimdi sezon açıldı kaçırmamak gerek diye düşünüp aşırı heyecanlı davranıyor olabilirler zaten bende gençtir olur öyle diyip geçiyorum uzatmıyorum meseleyi )

Başka bitanesinde köpek ezdim yine fark etmeden sonrasında durup veterinere götürdüm çok şükür onada banada bişi olmadı. Birde öyle bişi ki canlı birşeyin üzerinden geçmek istemeden de olsa hayvanın inilti sesi sizi resmen kahrediyor ya. Hayvanı veterinere götürmeme rağmen nedense olay aklıma geldikçe vicdan azabı duyarım..

Neyse.. Geçmiş olsun hocam çok takılmayın meseleye allah daha kötü kazalar vermesin. Korumaların önemini kavrayamayanlara umarım bu konunuz iyi bir örnek olur

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedilerle bu tip vakaları okadar çok yaşadım ki hangi birini anlatayım bilmiyorum ki

bahsi geçen koşan kedi olayı benimde başıma geldi çok şükür düşmedim kediyede bişi olmadı hatta çarpmama rağmen bir iki debelenip ben yanına gidesiye kadar kalktı koşmaya devam etti (tabii ben bu durumu biraz da mart ayına bağlıyorum şimdi sezon açıldı kaçırmamak gerek diye düşünüp aşırı heyecanlı davranıyor olabilirler zaten bende gençtir olur öyle diyip geçiyorum uzatmıyorum meseleyi )

Başka bitanesinde köpek ezdim yine fark etmeden sonrasında durup veterinere götürdüm çok şükür onada banada bişi olmadı. Birde öyle bişi ki canlı birşeyin üzerinden geçmek istemeden de olsa hayvanın inilti sesi sizi resmen kahrediyor ya. Hayvanı veterinere götürmeme rağmen nedense olay aklıma geldikçe vicdan azabı duyarım..

Neyse.. Geçmiş olsun hocam çok takılmayın meseleye allah daha kötü kazalar vermesin. Korumaların önemini kavrayamayanlara umarım bu konunuz iyi bir örnek olur
    Eyw hocam çok sağolun sizede geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasın.Gerçekten kötü bir durum bir canlıyla o duruma gelmek adam üzülüyor ister istemez.

Bide kediyle ilgili bir inanç varmış işte kedi öldürürsen 7 cami yaptırman felan gerekiyomuş günahından kurtulman için felan.Batıl inanç galiba sanırsam birazda bu konuda duyduklarım etkilede beni ölmediği için seviniyorum tabiki.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw hocam çok sağolun sizede geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasın.Gerçekten kötü bir durum bir canlıyla o duruma gelmek adam üzülüyor ister istemez.

Bide kediyle ilgili bir inanç varmış işte kedi öldürürsen 7 cami yaptırman felan gerekiyomuş günahından kurtulman için felan.Batıl inanç galiba sanırsam birazda bu konuda duyduklarım etkilede beni ölmediği için seviniyorum tabiki.
    Ahahah yok canım daha neler isteyerek yaptığın birşey değil ki.. Hem sen kediyi kurtarmak için elinden geleni yaptın artık gerisi taktir i ilahi

Ha bilerek kedi kesenler içinde yukarıdaki gibi birşey geçerli değildir. Nedenini şöyle açıklayayım kedide insan gibi blr canlı ve keyfi yere öldürülen her canlıda hesap günü geldiğinde öldürenden hesap soracaktır. Eh öldüren kişide, ölenin yaşama hakkını (kul hakkını) elinden aldığı için allah asla affetmez. Sadece hakkın sahibi affederse eder (ki bu imkansıza yakın) onun haricinde cehennemin dibini boylar.

Siz rahat olun hocam allah günah yazmaz inşallah

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. bana da 1-2 defa kedi denk geldi, bereket ne çarptım nede düştüm çok şükür. yanlız yanlıs anlamassın umarım, anlatım tarzına yarıldım bu saatte :D
    kediyi bi adamın kenara çekmesi (araç yada yaralı insanı çekiyormuş gibi, birde kedinin kafayı kaldırıp sana bakmaması ) :D
    tekrardan çok geçmiş olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)