Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetsiz Çevirmeye giriş ve çıkış.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Storm 150
    Alıntı CihanEfe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almasını biliyoruz kardeşim 17 yaş dolmadan veriyor lar mı ?

Özrü kabahatinden büyük bide utanmadan 17 yaş altındayım diyor. Benim ehliyetimi almama sadece 1 gün vardı emniyette basımdaydı. Çevirmede durdum insan gibi söyledim. Ehliyet numarasından sorgulayın çıkar diye ama basılmamış diye bana 600 tl bastılar. Şimdi adaletmi bu birde pişkin pişkin konu açıyorsun. Gidip bir çocuğu ezersen seni linç ederler dostum. 17 yaş altına vermiyorsa bu devlet bir bildiğide vardır elbet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    yaw bırakın yaw..iyi yapmışın kardeşim iyide yalan bulmuşun senin cebin için ehliyetini al yoksa salla gitsin ehliyetmi sürüyo motoru..ceza olmasa zaten kask ta takmıcam..şimdi demeyin canını düşünmüyonmu diye ben düşünüyom tabi ama bunun cezası olmamalı ben kendim için takmak isterim kimsenin canını tehlikeyeye sokmuyomki istiyen taksın isteyen takmasın tepkilere şimdiden cevap veriyim dedim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lecc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar b sınıfı ehliyetiniz varsa kanunda aslında jandarma ve trafik polisi kanun da olması gereken b sınıfı ile ehliyet kullnan sürücü 62 tl ceza ücreti öder.oda cezada ayenn şöyle yazıor yetersiz sınıf ta arac kullanmak....
    Yetersiz ehliyetle araç kullanmanın cezası ilk seferde 1-2 ay, ikinci seferde 2-3 ay hapis cezasıdır. Bu cezayı polis/jandarma değil sevk edildiğin savcı keser. Ama hapis cezası para cezasına çevrilir. Genelde en az tutar olan günlüğü 20 TL'den hesaplanır. 20 TL x 30 gün = 600 TL. Burdan kontrol edebilirsin http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/2010_para_cezaları.xls

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Ehliyet için aksini iddia edemem olması gerekli, sigortada öyle, muayene de bunlar kanuni zorunluluk, çünki devletin önemli bir geliri var bu işte, ama kask için öyle düşünmüyorum, o sadece beni bağlayan bir konudur, bir tarihte yaşadığım olayı anlatmak isterim, arabamla giderken trafik çevirdi, neden emniyet kemerin bağlı değil dedi, herhangi bir yalan yada uydurma bişey söylemek istemedim, söylediğim şu oldu, sen bu arabaya kaç para verdiğimi biliyormusun dedim, ben ne bileyim dedi polis, birde kendimi içinemi bağlıyacam dedim, hadi iyi nöbetler dedim bastım gaza, gerçi uzun bir zaman gelecek bir cezayı bekledim, o gün hatırladığım son şey polisin şaşkın bakışlarıydı...

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    yalanla doğru bir uygulama aşılmaya çalışılmış ve söylenen yalan polis memururnun duygusal tarafını etkilemiş. duygusal bir millet olduğumuz için bu yalan işe yaramış ancak bunun sonucu polisin görevini yerine getirmemesine ve de genel olarak ahlaki bir zaafa da sebep olmuş.

bu tür olaylar ve yalanlar uygulamalarda tutarsızlığa da sebep oluyor. ehliyetsiz olan (her ne kadar aracı kullanan ehliyet olmasa da) herkes potansiyel tehlikedir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Buraya bisey yazmayacaktim ama mevzu baska yere gitti, yazmazsam çatlarim.
    Gerçi bu foruma kaç kere yazdim bunlari sayisini bile hatirlamiyorum.

Kask takmamaniz ya da emniyet kemerinizi baglamamaniz, sadece sizi baglayan bir konu degil arkadaslar.

Kaskiniz yokken, ya da kemeriniz bagli degilken, kaza yapar ölürseniz, bir problem yok gerçekten.
    Aileniz cenaze masraflarini karsilayacak memlekete mezarlikta yer isgalinden baska bir zarariniz olmayacaktir.

Fakat ya ölmezseniz?
    O zaman ne olacak?

Bir düsünün bakalim.
    Gerçekten zarar sadece kendinize mi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ıyı bır memura denk gelmıssın gercı ben ıyısını pekgormedımamasanslıymıssın vesselam su ehlıyetsız carpma marpa muhabbetlerıne uyuz oluyorum kazaysa herkez yapar aracları ehlıyetler kullanmaz..ehlıyet gercekten buyuk kazalarda hukuken faydalı gerısı yalan tabıkı bu 3. kez yakalanan arkadas bence ıhmal etme ehlıyetını al bu kadar sanslı olmuyabılırsın

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı CihanEfe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet almam sürüşümü değiştirmeyeceği için çevreyle alakam aynı olacaktır, sadece kendime zararı var. Daha öncede kaza yaptım ehliyetsiz oldugum için haklıyken haksız duruma düştüm ve tıpış tıpış toplamda 1220 TL ceza ödedim. Maddi durumum varken iki kat cezayı göz önünde bulundurarak yola cıkıyorum ben zaten.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötekdir
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya bisey yazmayacaktim ama mevzu baska yere gitti, yazmazsam çatlarim.
    Gerçi bu foruma kaç kere yazdim bunlari sayisini bile hatirlamiyorum.

Kask takmamaniz ya da emniyet kemerinizi baglamamaniz, sadece sizi baglayan bir konu degil arkadaslar.

Kaskiniz yokken, ya da kemeriniz bagli degilken, kaza yapar ölürseniz, bir problem yok gerçekten.
    Aileniz cenaze masraflarini karsilayacak memlekete mezarlikta yer isgalinden baska bir zarariniz olmayacaktir.

Fakat ya ölmezseniz?
    O zaman ne olacak?

Bir düsünün bakalim.
    Gerçekten zarar sadece kendinize mi?

coq büyük adamsın abi herzaman derim.
    Kendi aileni, dostunu, arkadaşını , kazaya karışan kişinin ailesini, dostunu, arkadaşını üzmek ağlatmak hiç kimsenin hakkı değil , Allah kaza bela vermesin... Herkese güvenli kazasız belasız keyifli sürüşler...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Cok kendine güvenme o konuda kayseride bir polis var "babası mezardan cıksa kırmızıda geçse ona da ceza yazar" diyorlar ondan için
    bence sansını fazla zorlama ehliyet dediğin 200 250 tl birsey (100 150 kurs 100 emniyet)
    cezası en son 2 yıl önce 752 tl idi 2 aylık hapis cezasının parya cevrimi!

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' b o b b e r ''

Hastaneye yetişeceğini ifade eden genci; rencide etmeyip belkide son

nefesinde amcasını görmesi hususunda insiyatif alarak genç kardeşimize

yol veren polisin, iyi niyetli davranışını vahamet olarak değerlendirmek!..

Asıl vahamet ! hatta acze düşmek ! ince ayrıntıyı göz ardı edip,

yukarıdaki yazımın içinden cımbızla kelimeyi çekip yorum yapmaktır..

Sen trafikte suç işlediğin zaman, aman park levhasını görmedim,

sarı ışıkta geçtim, hızım 95'di gibi yorumları hiçmi yapmadın?

Yaptın vede yoluna devam ettiysen, polis iyi niyetlimiydi? yoksa art

niyet içindemiydi?

Lafını ölç , biç , tart !.. vahamete ve rehavete girmeden yazını yaz....

Sevgili uye

Dogru soze karsi muahelefet olarak kimseyi lafini tartip olcup bicmesi konusunda uyarmaya hakkin yok. Soylenen o kadar dogruki.

Polisin isi kanunlari yerine getirmek kanun ise Guzin ablanin yufka yuregindeki insatif ile karar alanacak bir sistem degil. Biz kendimiz dahi hata yapitigimizda camura yatmamiz polisin bize "hadi bu seferlik affetim demesi" ni gerektirmez. Kanun net olmalidir. O arkadas polisin izin vermesinden sonra senin bir tanigini ezip oldurse, sen bugun boyle rahat konusacakmisin ? Hic sanmam, peki polis bunu duyunca bir daha kime izin verir. Peki asil soru su, bir seylerin ogrenilmesi icin inlaki kanli ders mi yasanmasi lazim?

Bu sitede cok genc ve tecrubesiz uye var. Onlar bunu okuduklarinda direk sunu ogreniyorlar. Ok ben motoru alirim amcadan ,dayidan sonra cikarim gezerim yakalanir isem de bu uyenin yaptigi gibi Amcam kalp ameliyatinda derim. Polisin yuregi yufka nasil olsa. Sizler polisin yaptigina laf dokundurmaz iken aslinda genc uyelerin aklina yeni taktikler sokuyorsunuz....Hep anlik ve bugunu dusunuyoruz...
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı şeyh şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılanlara katılmamak elde değil.. Ehliyetsiz gezmek vede çevirmede

polise hastalıkla ilgili yalan söylemek doğru değil. ilk aşamada polisi

kandırdığını zannedersin fakat aslında kendini kandırmışsındır.
    .

polisin iyi niyetli ve delikanlı olmasına otur şükret..

çünkü, aksi olsaydı ve 600-800 tl. Gibi ceza yeseydin!..

''yandım allah keten helvesı'' diyecektin vede bir kısım üyeler

vah vah .. Tüh tüh diyecekti!.. Sonuçta bayıla bayıla cezayı ödeyektin..

Bence şartları zorlama, mahallenden dışarıya motorla çıkma..

Ehliyetini alınca yolun açık olsun
    .. O zamanda göreceksinki ekipler

seni çevirmeyecek, çevirmeleri için gözlerine bakacaksın ama

çevirmeyecekler....
    bu, benim konuya; ilk cevap yazımdır..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:30 ----------

Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetin yoksa motosiklet kullanmaya hakkın yok. Bu sebeple koyu renkle belirttiğim yerdeki gibi bir durum sözkonusu değil.

Şu ülkede kurallara uyarak yaşamayı öğrenen bir nesil ne zaman gelecek merak ediyorum.

"Polisin iyi niyeti" tanımlaması ise apayrı bir vahamet.

Bu'da'' bobber '' nickli üyenin beni ve yazımı hedef alan

bana cevap hakkı doğuran yazısıdır.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:34 ----------

'' b o b b e r ''

Hastaneye yetişeceğini ifade eden genci; rencide etmeyip belkide son

nefesinde amcasını görmesi hususunda insiyatif alarak genç kardeşimize

yol veren polisin, iyi niyetli davranışını vahamet olarak değerlendirmek!..

Asıl vahamet ! hatta acze düşmek ! ince ayrıntıyı göz ardı edip,

yukarıdaki yazımın içinden cımbızla kelimeyi çekip yorum yapmaktır..

Sen trafikte suç işlediğin zaman, aman park levhasını görmedim,

sarı ışıkta geçtim, hızım 95'di gibi yorumları hiçmi yapmadın?

Yaptın vede yoluna devam ettiysen, polis iyi niyetlimiydi? yoksa art

niyet içindemiydi?

Lafını ölç , biç , tart !.. vahamete ve rehavete girmeden yazını yaz....

Bu ise.... ''bobber'' nickli üyeye beni mesnetsiz olarak itham etmesi ve yazdıklarımı okumaması veya yanlış anlaması sonucu , yazısına verdiğim cevabi yanıttır...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ehliyetsiz gezmene kızamıyorum çünkü zamanında bende gezdim ama işlek yerlere çok fazla girmedim polis durdursada öyle bir yalan atmaman gerekirdi Allah göstermesin bir gün gerçekten öyle bir durum olur polis seni boşyere orda tutarsa anlarsın o zaman
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili uye

Dogru soze karsi muahelefet olarak kimseyi lafini tartip olcup bicmesi konusunda uyarmaya hakkin yok. Soylenen o kadar dogruki.

Polisin isi kanunlari yerine getirmek kanun ise Guzin ablanin yufka yuregindeki insatif ile karar alanacak bir sistem degil. Biz kendimiz dahi hata yapitigimizda camura yatmamiz polisin bize "hadi bu seferlik affetim demesi" ni gerektirmez. Kanun net olmalidir. O arkadas polisin izin vermesinden sonra senin bir tanigini ezip oldurse, sen bugun boyle rahat konusacakmisin ? Hic sanmam, peki polis bunu duyunca bir daha kime izin verir. Peki asil soru su, bir seylerin ogrenilmesi icin inlaki kanli ders mi yasanmasi lazim?

Bu sitede cok genc ve tecrubesiz uye var. Onlar bunu okuduklarinda direk sunu ogreniyorlar. Ok ben motoru alirim amcadan ,dayidan sonra cikarim gezerim yakalanir isem de bu uyenin yaptigi gibi Amcam kalp ameliyatinda derim. Polisin yuregi yufka nasil olsa. Sizler polisin yaptigina laf dokundurmaz iken aslinda genc uyelerin aklina yeni taktikler sokuyorsunuz....Hep anlik ve bugunu dusunuyoruz...

Beni muhalefet etmekle suçlayan '' zeda3000'' şimdi ben sana ne yazayım?..

Yazacak çok şey var . Ama kısa ve öz yazacağım..

Yazıları iyi oku..... anla..... anlamazsan bir daha oku...

ölç.... biç... tart...
    sonra cevap yaz....

yazdıklarında da cevap hakkı doğuran veya doğuracak kelimeler olmasın..

hadi bakalım kardeşim....
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Türkiye için konuşuyorum :

"Ehliyet Belgesi" yok diye kimse kimseyi suçlamamalı. Ama "Ehliyeti" yani "Yetkinliği" yok diye suçlanabilir o ayrı.

Kimse de o arkadaşın nasıl kullandığını bilmediği için öyle "çocuk ezersen edebiyatı" yapmayalım. Okul bahçesinde 3 tane huninin arasından yürüme hızının az üzerinde geçene ehliyet veriyorlar arkadaşlar, unuttuysanız hatırlatayım. Bu mu sağlayacak kullananın yetkinliğini? Ne ehliyetli serseri kurşunlar var hepimiz biliyoruz.
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Daha önceden de "polisin iyi niyeti demeyi bırakın" demiştim...Yahu bu nasıl bir iyi niyetse...Adam yapması gereken görevi yapmıyor...Bu çocuk polisin yanından ayrıldıktan sonra başına bir şey gelse ne olucak?Demişsiniz ki siz daha önce hiç mi çeşitli bahanelerde bulunmadınız...Daha önce bir yanlışın olması başka bir yanlışı veya bu yanlışın devam edebileceği anlamına gelmez...Bu genç henüz yaşı küçük olduğu için kanı biraz deli olabilir...insanın en tehlikeli yaşlarıdır...Ancak burada bizim görevimiz abileri olarak ona doğrusunu söylemek olmalı...Kask beni bağlar diyen arkadaşlara da şöyle söyliyim gerçi coq güzel izah etmiş ama;peki kask takılı değilken gözünüze bir şey kaçsa veya suratınıza taş gelse sizde bundan dolayı sağa sola kırıp dalarsanız birilerine ne olucak?

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Ehliyetsiz ve ruhsatsız araç kullanımına , mazeretlerine karşıyım.
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    İstanbuldan Balıkesire giderken yetersiz ehliyetten 450 TL yemiş biri olarak yazmaktayım Polis bu cezayı yazmakta haklıdır.

Kendi ülkemizde nasıl soyulduğumuzu birkez daha hatırlatmak isterim. Trafik cezasına lafım yok polis yasaları uygulamalı. Soygun ehliyete başvururken başlıyor en basit A2 ehliyetinin bile 600 TL masrafı var. B' ye ek yaptırcaksan bile en az 500 TL harcıyorsun. Bu nedir ya! Mecburiyetten bu bedelleri ödeyerek alıyoruz hepimiz. Yurttaşını soymayan memleketlerde bu iş 50 dolar gibi bir maliyet ile adam akıllı bir kontrolden geçerek ehliyet alıyorsun. Burda: 500 ver-kukayı geç-tamam. Umuyorum ki bir gün herşey daha güzel olacak.

Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceden de "polisin iyi niyeti demeyi bırakın" demiştim...Yahu bu nasıl bir iyi niyetse...Adam yapması gereken görevi yapmıyor...Bu çocuk polisin yanından ayrıldıktan sonra başına bir şey gelse ne olucak?Demişsiniz ki siz daha önce hiç mi çeşitli bahanelerde bulunmadınız...Daha önce bir yanlışın olması başka bir yanlışı veya bu yanlışın devam edebileceği anlamına gelmez...Bu genç henüz yaşı küçük olduğu için kanı biraz deli olabilir...insanın en tehlikeli yaşlarıdır...Ancak burada bizim görevimiz abileri olarak ona doğrusunu söylemek olmalı...Kask beni bağlar diyen arkadaşlara da şöyle söyliyim gerçi coq güzel izah etmiş ama;peki kask takılı değilken gözünüze bir şey kaçsa veya suratınıza taş gelse sizde bundan dolayı sağa sola kırıp dalarsanız birilerine ne olucak?

22 ve 52 numaralı yazı içeriklerimden çıkardığın sonuç ;

Yukarıda kaleme aldığın yorum ise; ben ne diyeyim arkadaş!..

Okuduklarından ne anlıyorsan o şekilde yorumla..

Yorumlama ve idrak bir meziyettir. Bu saatten sonra kimseyi değiştiremem..

.

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650

Okuduklarından ne anlıyorsan o şekilde yorumla..

Yorumlama ve idrak bir meziyettir. Bu saatten sonra kimseyi değiştiremem..

.
    Tabii ki ne anlıyorsam o şekilde yorumlayacağım sana veya herhangi birine

soracak değilim...

Yorumlama ve idrak bir meziyettir buna kesinlikle katılıyorum...Kendini ifade

etmek de apayrı bir meziyettir.Sen zaten kimseyi değiştirmeye uğraşma kendi

işine bak.İnsanın yapabileceği var yapamayacağı şey var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)