Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ön disk cayır cayır ötüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Merhaba,
    Ön balataları değiştirdim ama nafile. cayır cayır ses geliyor. Freni sıksamda geliyor sıkmasam yavaş gitsemde ciyaklıyor. Napmam lazım artık motor sürerken utanmaya başladım. Spreyle temizliyorum. ilk gün ses çıkmıyor ertesi gün gene çıkıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba cg-100
    balata sertleşmiş diyeceğimde sen yeni değiştirmişşin.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    metal balata mı taktın?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Video cekip koysan daha iyi olur

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hangi materyal olduğunu unuttum ama bi tür balatalar çok sayıda ısınıp soğuyana kadar böyle ciyaklıyor. İyi de tutmuyor fren o ara.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Aynı problemden muzdaribim, bakıma götürdüm, rodajda ondan oluyor dediler, rodaj bitti hala aynı ses, ustaya götürdüm, disklere temas eden kısmı biraz zımparaladı, ses baya azaldı ancak hala mevcut. Bende çözüm bekliyorum.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam normalde disk değiştirince bu şekilde ötebilir, eğer yan sanayi balata taktıysan et kalınlığı belki fazladır ondanda olabilir.
    şimdi orta sehpan varsa motoru sehpaya alıp ön tekerleği çevir, balata tutuyor mu hafif hafif fren sıkmadan ona bak. muhtemelen balatan biraz zımparalanacak kıvama gelecek ama o zımparalana kadar diskinde zarar görecek. tam takamamış olma ihtimalinde var. yuvasına oturdu mu dikkat et.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motoru bilmemde kamyonda balata değişince alışana kadar öter. Disk frenin çalışma sisteminden dolayı.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Sorun galiba balatada değil. Çünkü balatayı 1 ay önce değiştirdim ve değişimden önce de ötüyodu. Bugün çekebilirsem video çekip atmaya çalışacağım

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    https://m.youtube.com/watch?v=ZvtjnxpFRbU
    Bir bakmanizi öneririm belki kafaniza birşeyler canlanabilir

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Km adaptöründen gelebilir mi?

Kontrol et derim.

Ön tekerde benimde ses vardı balatadan sanıyordum, bir kere değiştirdim yine devam etti, çıkarıp zımpara yaptım yine devam etti,
    Ustaya götürdüm balata dedi ama ses hiç kesilmedi,
    Rulmani degistirecektim artık ondada sorun gözükmüyordu aslında ama tekeri sökerken km adaptörüne bağlanan km telini çıkardık ve sesin ordan geldiğini anladık tesadüfen

Sonra bir km adaptörü aldım o ses kesildi ne kadar mutlu oldum anlatamam 😊

Biraz uzun oldu yazı ama bi kontrol et derim.

Saygılar..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Fren kaliperindeki pistonların tozlanması genellikle bu şekilde ses ve diskin ısınmasına sebep olur pistonları temizlerse bu sorunun ortadan kalkar.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bende balatayi degistirmistim 2 ay gecti giderken otuyor frene basinca otuyor kisaca tekerlek dondugu surece otuyordu. Gittim degistirdim balatalari halloldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    balatadan değil ön rulmanlardan geliyor ses.benim pulsardada olmuştu 1 kere ambulans gibi gidiyordum o kadar yüksekti ses.ön lastiği söktüler lastiği tutan ön takımı temizlediler vs yağladılar o kadar.sıkıntı bitti.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı slifer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun galiba balatada değil. Çünkü balatayı 1 ay önce değiştirdim ve değişimden önce de ötüyodu. Bugün çekebilirsem video çekip atmaya çalışacağım
    Ilk önce fren hidrolik seviyesine bak,sistemin havasini al,gerekirse hidroligi alt merkez tahliye civatasini gevşet maneti pompala tamamen bosalt,yeni hidrolik doldur,dot3/dot4..

**Hava alma işlemi yaparken yine alt merkez civatasini gevşet 8 veya 10yildiz /acikagiz anahtar.. maneti pompala sertlesince tam bas,basiliyken civatayi sik..

Alt merkez pistonuna baktir,elin anahtar tutuyorsa alt

merkezi ve balatalari sök daha sonra fren manetine

bas,piston tam kurs yapsin,boru anahtariyla pistona

baski uygula (aliştirma amaçli iki üç kez tekrarla)piston cevresine wd40 veya biraz yağ sür,

kursu kapat,takarken tersini uygula,

Yine olmazsa alt merkez tamir takimi degisecek..ustaya gotur.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok can sıkıcı zımparala biraz ses kesilir 2-3 gün sonra yine başlar
    şuan benim hidrolikte hava var ses yok ama frende düzgün değil en kısa zamanda düzelteceğim bakalım

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Buyrun videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=u824qACLt6c

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=u824qACLt6c

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Bunu herhangi bir usta yapabilir mi? Anadolu yakasında oturuyorum. Bostancıda bir usta var artık gelmemi istemiyor gibi surat ifadesi var adamın. İşte bişey söylüyorum bunu kendi servisine götürsene falan dedi bi keresinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

hocam bu dediklerinin hiç birini anlamadım ki yapamam da hiç anlamam. Geçen ay Ali ustaya götürdüm baya överler adamı. Adam sadece balatayı değiştirdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    edit: disk değilmiş

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum freni siktiginda ses artiyormu? Yoksa frenni sıksanda sikmasanda ayni ses mi cikiyor?

Benim cbf nin de cok ses geliyordu. Onu yap bunu yap duzelmedi. Sonra on tekerligi soktum ve yukarda arkadasin da dedigi gibi kilometre reduktoru saci parcalanmis. O da teker dondukcez icinde bu ciyk ciyk sesini cikartiyormus.
    Bence on tekeri sok bi bak.

Birde imkanin varsa motoru calistirmadan orta sehpaya alip. Elinle tekeri cevirip o sekilde videosunu cekmeni rica ederim

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    valla ses artıp azalıyor yani freni sıkmayınca. bazen ses çıkıyor bazen çıkmıyor. Hızlanınca ses çıkmıyo ama yavaşlayınca ses çıkıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı comolokko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edit: disk değilmiş
    disk değilde nedir lütfen yardım edin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)