Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Park Yeri artık iyice sorun oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Eski model ( çapraz bacaklı Skoda'lardan olabilir ) bir pick-up alıp otoparka parkedin.Kasasına rahatça girip çıkabileceğiniz bir rampa yaptırın.Pick-up ınızı bir daha hiç yerinden oynatmayın ve motorunuzu kasasına park edin. İNATSA İNAT
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski model ( çapraz bacaklı Skoda'lardan olabilir ) bir pick-up alıp otoparka parkedin.Kasasına rahatça girip çıkabileceğiniz bir rampa yaptırın.Pick-up ınızı bir daha hiç yerinden oynatmayın ve motorunuzu kasasına park edin. İNATSA İNAT
    abi tam bir TÜRK çözümü tebrik ediyorum seni
    valla yapılacak şey kafama yatmadı değil hani
    ama önce bi yasal yolları zorlayalım ona rağmen tantana çıkarsa bu bahsettiğiniz pick uplardan çok var 1.5-2 binlira arası inatsa inat
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Favori teklif budur.
    Bu arada sizin müdür bu mu?

http://video.mynet.com/memot1903/art...azarda/507789/
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Aynı veya benzeri şeyler çoğumuzun başına geliyordur.Mesela bizim evin çevresi de çok hereketlidir.Motosikleti güzelce ve kimseyi rahatsız etmeyecek bir biçimde park etmeye özen göstermeme rağmen herifler direksiyon kilidiymiş vitesteymiş dinlemiyorlar kafalarına göre istdikleri yerlere çekiyorlar.Benim anlamadığım sonuçta motosiklet de araba gibi bir araç, onun sahibi de devlete vergisini veriyor, onun da plakası var.Arabaların park edilmesinden rahatsız olduklarında arabaların kılına bile dokunamıyorlar, tiril tiril sahibini arıyorlar çektirmek için.Ama motosiklet onlar bir araç olmadığından bir önem arz etmediğinden her türlü saygısızlığı yapıyorlar.Umarım sorununuzu çözersiniz.En mantıklısı arkadaşların da dediği gibi yasal yollara başvurmak.Bir de alarmlı disk kilitleri var ki ben de almayı düşünüyorum, motosiklete elleştikleri zaman bağırsın, belki o zaman bir nebze engellemiş oluruz.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

yurdum moronundaki bu sadece arabaya saygı gösterme ( jip olursa daha da çok) huyu bitmedikçe böyle hikayelerde bitmez..arabası olan güçlüdür, motosiklet & bisiklet çocuk işi oyuncaklardır bilinci öyle bir yerleşmiş ki sil silebilirsen..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar artık bıktım ta gırtlağıma kadar geldi biri bana bir akıl versin ne yapmalıyım
    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Uygulama Hastanesinde Sağlık memuru olarak görev yapmaktayım hastanenin yaklaşık 200 araçlık park yeri var ama bana park ettirmiyorlar kaldırıma koyuyorum oradan kaldırıyorlar yolu kapatmayacak şekilde duvara dayıyorum oradan da kaldırıyorlar en son Atatürk büstünün olduğu yerde bir ara var oraya oydum ordan bile kaldırdılar
    hastane müdürüne nereye koyayım diyorum adam hiç benle konuşmuyor çık dışarı diyor
    şimdi sorarım size siz olsanız ne yaparsınız
    Ben olsam otoparka girip diğer araçlar nasıl park ediyorsa öyle park ederim. Eğer yine sorun çıkarsa dilekçe yazıp kayda soktuktan sonra bir an önce olayı yasal mecrasına sokarım.

Motosikleti
    125 zn
    Alarm taktır hocam, oynatamasınlar
    Boş bir gününde de git, koy araba gibi; güvenlik dokunursa çağır polisi tutanak tuttur dava et.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    şuan aklıma gelen bir fikir var .. ki benim başıma boyle bişey gelseydi yapardım... bi telefonla ne kadar motorcu dostum varsa bi sabah benimle gelmesini rica eder ve park yerlerine park ettirir bi güzelde başında beklerdim... adamların itirazına kulak asmazdım .. bir elin nesivar iki elin sesi var.. birlikten herzaman güç dogar.. ertesigün gene koydurtmazlarsa gene çagırırım die tehdit ederdim ...
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Maalesef insanımız motosikletleri bisiklet türevi gördüğü, serseri işi saydığı ve saygı duymadığı için bu vb. motosiklet düşmanlıklarını hergün yaşıyoruz.
    -en son yaşadığım olay: İzmit-Bahçecik shell istasyonunda aldığım benzinin ücretini kredi kartıyla ödemek için markete girdiğimde güvenlik kamerasından pompacıların motoru çekmeye çalıştıklarını gördüm,hışımla dışarı çıktım naapıyosunuz diye bağırdım adamlara,adamlar şaşırdı,anlayamadı neden sinirlendiğimi.Çünkü onların haklı bir sebebi vardı,benzin almaya gelen bir araba vardı.Ulan arabamla gelsem arabayı da mı itmeye çalışcaktınız dedim ,bu standart uygulamaymış.Bu söz son nokta oldu, ulan dangalak dedim ben senin hayatın kadar bu benzinlikten benzin aldım hiç görmedim böyle bişey deyince adamlar geri bastı.Abi biz scooterları dedi hıyar dedim scootera mı benziyo düşürsen bir maaşın,deposu çizilse yarım maaşın kaldı ki sen benim motorumu benden izinsiz nasıl çekiştirirsin dedim... ama bütün söylediklerimden sadece akıllarında kalanın maaş kısmı olduğu gözlerinden okunuyordu,geri kalanı hiçbirşey ifade etmiyordu.Onların gözünde ben motoru olan zengin bir züppeyim ve yaptığım sadece hava atmaktı.
    Kardeşim davanda sonuna kadar haklısın ama Allah yardımcın olsun bu ZİHNİYETLE!!!
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Motosikleti
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef insanımız motosikletleri bisiklet türevi gördüğü, serseri işi saydığı ve saygı duymadığı için bu vb. motosiklet düşmanlıklarını hergün yaşıyoruz.
    -en son yaşadığım olay: İzmit-Bahçecik shell istasyonunda aldığım benzinin ücretini kredi kartıyla ödemek için markete girdiğimde güvenlik kamerasından pompacıların motoru çekmeye çalıştıklarını gördüm,hışımla dışarı çıktım naapıyosunuz diye bağırdım adamlara,adamlar şaşırdı,anlayamadı neden sinirlendiğimi.Çünkü onların haklı bir sebebi vardı,benzin almaya gelen bir araba vardı.Ulan arabamla gelsem arabayı da mı itmeye çalışcaktınız dedim ,bu standart uygulamaymış.Bu söz son nokta oldu, ulan dangalak dedim ben senin hayatın kadar bu benzinlikten benzin aldım hiç görmedim böyle bişey deyince adamlar geri bastı.Abi biz scooterları dedi hıyar dedim scootera mı benziyo düşürsen bir maaşın,deposu çizilse yarım maaşın kaldı ki sen benim motorumu benden izinsiz nasıl çekiştirirsin dedim... ama bütün söylediklerimden sadece akıllarında kalanın maaş kısmı olduğu gözlerinden okunuyordu,geri kalanı hiçbirşey ifade etmiyordu.Onların gözünde ben motoru olan zengin bir züppeyim ve yaptığım sadece hava atmaktı.
    Kardeşim davanda sonuna kadar haklısın ama Allah yardımcın olsun bu ZİHNİYETLE!!!
    kardeş sıkıntı o zaten adama sen niye motoruma dokunuyorsun dediğimde herif yedikmi diye cevap veriyo bu gün park ettiğim yerde hastana şoförünün biri buraya park etme bizim aracın üstüne düşer dedi kardeş bahsettiği araç 1996 model kartal en fazla edeceği 3500 lira benim motosiklet 2008 hyosung herife bu motorla senin arabandan 4 tane alırım dedim adamın zoruna gitti biraz ama yinede kaldırdım ordan çünkü adamlar ben yokken zarar veriyor kardeş depomun anasını ağlattılar dün disk kilitleri taktım çekemediklerinden sinyalleri sökmüşlerdi üzerine koymuşlardı

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sıkıntı o zaten adama sen niye motoruma dokunuyorsun dediğimde herif yedikmi diye cevap veriyo bu gün park ettiğim yerde hastana şoförünün biri buraya park etme bizim aracın üstüne düşer dedi kardeş bahsettiği araç 1996 model kartal en fazla edeceği 3500 lira benim motosiklet 2008 hyosung herife bu motorla senin arabandan 4 tane alırım dedim adamın zoruna gitti biraz ama yinede kaldırdım ordan çünkü adamlar ben yokken zarar veriyor kardeş depomun anasını ağlattılar dün disk kilitleri taktım çekemediklerinden sinyalleri sökmüşlerdi üzerine koymuşlardı

Abicim bu ne yaaa...

Bizde burda sıkıntı çekiyoruz diyoruz...ne diyim Allah sana kolaylık versin.

işin zor dostum...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    tek kelime demekki dekan'da olsan,müdür'de olsan okumakla adam olunmuyormuş,güzel bir örnek .insanlara saygı,motosikletlere saygı diyorum.....
    istersen ver hastanenin web site adresini burdan meil atalım sana destek,motosikletlere saygılı olun diye.nasıl fikir ama.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    125 zn
    Valla nasıl bir yermiş ya orası. Üzüldüm hocam senin adına.

Bizim fakültede de (istanbul tıp fakültesi) arabaların olduğu yere değil de kaldırıma filan koymamızı rica ediyorlar. Ama kesinlikle zarar görme vs. olayına rastlamadım. Hatta güvenlikler dikkat de ediyor, bir kere kontağı üstünde unutup gittim. Yarım saat sonra geldiğimde olduğu gibi duruyordu motor =). Bir de otopark giriş çıkışlarındaki barikatları kenarlarından kestiler, motorcular yandan geçsin diye. Dolayısı ile sıra beklemiyoruz, ya da giriş çıkış parası ödemiyoruz (kart göstermiyoruz). Fakültede motor kullanan birkaç hoca var, onların tutumu ile gelişmiş bu kültür. Tavsiyem eğer motor kullanan birileri varsa (hoca, asistan, öğrenci vs.) onlardan da öğrenebilirsin nereye koyuyorlar, nasıl bir tutum izliyorlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende senin sıkıntılarına benzer olmasada o tip park yeri sıkıntıları yaşadım istanbulun orta yerinde siteye park edemezdim her yer araba köşeye koysan manevra yeri derlerdi dibe koysan kapıcı paşam temizleyemiyormuş yani sinir krizleri geçirirdim az kavga etmedim kavga derken söz lü değil bildiğin yumruk yumruğa polis falan çağırdılar olaylar büyüdü ama netice hep aynı oldu yani az çok seni anlayabiliyorum yaşadıklarını sinir olmanı motoru sattığımda çok şey için üzüldüm ama tek şey için sevindim oda bu park yeri mevzusundan kurtulmam oldu..

heleki park yerinin değerli olduğu yerlerde beşiktaş kadıköy gibi otoparklar bile artık motorları almaz oldular bir arabalık yere motor koyamam diyor adamlar çok yaşadım..

çok farklı tavsiyelerde bulunanlar olmuş ama benim tavsiyem çok başka olucak gidip 500 tl ye bin tl ye bir scooter al asya mondial tarzı ikinci elden onla işe git gel ne değişicek diyiceksin en azından onu vurup kırsalar çizselerde yaptırmak zorunda kalmassın öyle kullanırsın işe gidip gelmelik ama eğer o motorla gidip geldiğinde bir laf etmiyorlarsa o zaman seni kıskanıyorlar demekdir.. çünkü insanların baskı altındaki egolarını dışa vurum tarzları çok farklıdır belki o dekan seni kıskanıyordur adam yıllarcana motora heves etmişdir ama cesaret edip alamamışdır seni gördükçe kıskanıyordur oda olabilir..

bence motoru sevmiyor insanlar diye ibr şey yok tam aksine çok ortamda arabada hep insanlar yoldaki motorculara özenerek bakıyorlar kadını erkeği ama cesaret edemediklerinden bu sefer içlerindeki o uhdeyi sinir asap olarak yoldaki motorculardan alıyorlar hani ben binemiyorum sen nasıl binersin hesabı..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yok artık yahu daha neler. Adamlar sinyali söküyor, gıcıklığına söktüğü belli olsun diye de motorun üstüne koyuyor. İşin çok zor vallahi. Branda ört diyeceğim ama bu sefer de onu kesecekler. Dostum yapacağım en kestirme iş arada bir oradaki bekçinin cebine 3-5 kuruş sıkıştırmak. Bak o zaman ilişkiler nasıl düzeliyor.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    o güvenliğe aynen şöyle de... bu aracın devlete çatır çatır vergisini ödüyorum neden parkedemeyeyim ki?
    belkide orda parkada olan araçlardan bile daha çok devlete fayda sağlıyorsun dur.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek kelime demekki dekan'da olsan,müdür'de olsan okumakla adam olunmuyormuş,güzel bir örnek .insanlara saygı,motosikletlere saygı diyorum.....
    istersen ver hastanenin web site adresini burdan meil atalım sana destek,motosikletlere saygılı olun diye.nasıl fikir ama.
    bu fikre katılıyorum eğer e-mail yolu ile şikayet dilekçesi yollayabiliyorsak hep birlikte arkadaşa destek olabiliriz.

bende özellikle yayalara sinir oluyorum. koskoca motor gelen giden aynasına çarpıyor. alarmlı allahtan alarm ötünce korkanlar fln oluo. hergun iş yerimin balkonundan alarm ötünce korkan yayalara bakıp gülüyorum...

benim motorun sinyallerini fln sökücekler, yapanı görürsem tekme tokat dalarım heralde..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğitim cehaleti alır , eşeklik baki kalır
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    inanılmaz sinir4 edici bir durum, arkadaşların dediği gibi ilgili bir makamı e-posta yağmuruna tutabiliriz şikayet olarak
    bir örnek yazılırsa ben seve seve hemen gönderirim...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanılmaz sinir4 edici bir durum, arkadaşların dediği gibi ilgili bir makamı e-posta yağmuruna tutabiliriz şikayet olarak
    bir örnek yazılırsa ben seve seve hemen gönderirim...
    kardeş zaten sıkıntıyı ilgili makam çıkarıyor resmi dilekçe verdim du bakalım 15 gün içinde yazılı cevap vermeleri gerekecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)