Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 lük kullanabilirmiyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha cygnus rs
    4 senedir 125 lik scooter kullanıyorum artık değiştirmenin vaki geldi sanırım ama öyle 125 den 250 ye sonra 600 e ordan binlik gibi sıcrayacak kadar param yok . dün kadıköyde , 1200 gs kullanan bi adam gördüm ufak tefek bişeydi yani ayakları bile yere parmak ucunun da ucunda basıyodu .dedim bu bile böyle bir motoru kullanıyorsa ben neden 600 ük kullanamıyim .bu arada 600 lük derken aklımdan çıkmayan er6f den badsediyorum (gerçi 650 lik ama 600 lük demek hoşuma gidiyor) bazı motorcular gittim kadıköyde fb stadının ordakilere kime sorsam altından kaçar motoru kaçırırsın tutamazsın yok ön kaldırırsın ışıklarda gibi tuhaf tuhaf bişeyler söylediler . sizden yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Selamlar ,
    4 Senedir "125cc" Scooter kullanmakla , 1 sene Vİtesli Motor Kullanmak arasında Ciddi bir fark var bunu Söylemem gerekiyor.

ER-6F Modeli nerden baksan 60 Beygirden aşağı değildir. Eğer Daha önce Vitesli Motor Tecrüben olmadıysa bu farkı anlaman çok güç olur.
    "Altından Kayar" "Tekere Kalkarsın" "Vİrajda gümlersin" vs... Gibi lafları bende başlarken çok işittim. İNANMAK İSTEMEDİM.. ama Acı bir tecrübe ile durumu anlamış oldum..

Durumun Müsaitse , Eğitim Merkezinde 2 gün vitesli motor eğitimi al. Kendine güvenin olursa 250CC (Vitesli) bir makina ile pekiştirirsin.

Bu arada 1200 Gs Kullanan Ufak tefek adam , Senden benden Tecrübeli. Boyla Kıyaslama Motor işini

Motorsiklet Kullanmak , Fiziksel olgunluk bir yana Mantık Olgunluguna da bakar...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter değilde vitesli kullansaydın olurdu ama vitesli tecrüben yoksa pek tavsiye etmem.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Gerçekten er6f e binip boş viteste gaz ver bacaklarının arasındaki gücün sana ne kadar fazla geleceğini anlarsın. Kawacıysan ninja 250R alman bu konuda herhangi bir sorun varsa bana özel olarak sorabilirsin sana çok yardımcı olurum uzun süredir başlangıç motorları hakkında araştırma yapıyorum.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    600 lük vergisiyle altıma can cin con cekerim :d
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı methal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lük vergisiyle altıma can cin con cekerim :d
    0 Km'nin vergisi 160 tl.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 Km'nin vergisi 160 tl.
    Muhtemelen ÖTV'den bahsediyordur

Ayrıca milletteki bu 600 lük sevdası nedir onuda anlayabilmiş değilim!!

Maximus, güzel kardeşim hergün buradan 1 dim 100 istiyorum, 125tim 600 istiyorum arzuları gırla geliyor. Forumu biraz karıştırında hergün birini vebalinize ortak etmeyin!! Bu konuda sadece mantıklı bir konu açılmıştı, yanılmıyorsam;
    600 lük aldım ben motoru kullanacağıma motor beni kullanıyor gibi bir serzeniş vardı..

Tabi bu arada benim söylediklerim direkt olarak seninle alakalı değildir.

İlla isteğinle alakalı örnek vermek gerekirse; 125 lik supermotomu 3-5 yıldır aktif kullanıyorum, 400 lük supermotomu güçlü diye hemen sattım ama 1200 GS düşünüyorum. Farkındaysan garip bir durum var. Hesabını sen yap.

Ayrıca arzuladığın motorlar güçlü yapılıdır. Hoyt dedinmi yürüyosun ama ilk virajda.....Allah muhafaza.

Hadi rastgele...

600 lük binmek bu kadar zor degil ya amma abartılıyor bu iş gaza basma olur biter

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600cc motor güzeldir ama bileğine hakim olacaksın. yoksa mazallah sonu kötü biter. ben iki senedir 600cc kullanıyorum ve daha gazı dibine kadar açamadım. daha önceden 15 senelik moto binicisiyim ona göre hesapla işte.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Hiç girme 600 lük işine astarı yüzünden pahalı olur.Çok ararsın sukutırını.

Motosikleti
    ZX6-R
    racing almıycaksan sorun olucağını sanmıyorum

motoru tanıyana kadar lımıtlerını zorlamaya kalkısmassan bır sorun yasayacagını zannetmıyorum.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı maximus650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 senedir 125 lik scooter kullanıyorum artık değiştirmenin vaki geldi sanırım ama öyle 125 den 250 ye sonra 600 e ordan binlik gibi sıcrayacak kadar param yok . dün kadıköyde , 1200 gs kullanan bi adam gördüm ufak tefek bişeydi yani ayakları bile yere parmak ucunun da ucunda basıyodu .dedim bu bile böyle bir motoru kullanıyorsa ben neden 600 ük kullanamıyim .bu arada 600 lük derken aklımdan çıkmayan er6f den badsediyorum (gerçi 650 lik ama 600 lük demek hoşuma gidiyor) bazı motorcular gittim kadıköyde fb stadının ordakilere kime sorsam altından kaçar motoru kaçırırsın tutamazsın yok ön kaldırırsın ışıklarda gibi tuhaf tuhaf bişeyler söylediler . sizden yorumlarınızı bekliyorum
    sevgili maximus 650 arkadasim ben turkiyede iken vitesli olarak 4 sene 150 lik chopper kullandim ondan oncesi de var ama saymiyorum onu..simdi yurt disindayim buradada 300 luk regal raptore biniyorum bu motora ucuz oldugu icin binmiyorum aslini sorarsan daha guclu daha seri daha hizli bir motor da alabilirdim almama sebebim acik soyleyim tipamin yememesi.650 lik bir motor kolay zaptedilecek bir motor degil..benimde birkac tecrubem oldu yuksek cc lik motor ile ben o gucun ne oldugunu farkettim ondan simdi tipam yemiyor cok hassas bir surucu olmak lazim ani hareketler ucurur valla tecrube her zaman bir adim ondedir bence sen suruculugunu biraz daha pekistirmelisin vitesli motorlar ile. allah isini rastgetirsin..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    600 lük ama hangisi?
    4 silindirli bir japonu altında tutmak zor olabilir.
    örnek olsun diye yazayım.ben direk 652 cc yle başladım.ama tek silindir.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Ben ne insanlar tanıyorum 160 boyla ne spesyalleri parmaklarında oynatıyorlar.O yüzden emin ol o 1200 GS sürücüsünün tecrübgesi vardır.

Kaldı ki sen scooter kullanmışsın.600'e geçmek istiyorsun.Bu adeta direk 600 ile başlamak gibi birşey.O yüzden tavsiyem hiç bulaşma.Hele ki racing.Aman aman.İyi düşün bence.Bir arkadaş yazmış ya, çok ararsın scooterını şehir içinde...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)