Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

kasksız motora binmek yüzde ne gibi hasara yol açabiliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    siz bence türbanla kask nasıl takılır ona dair bir yöntem bulun, yada bulanlardan tavsiye alın (tek değilsiniz emin olun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yaya
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 yılında ingilterede yapılan kask testlerinde 40/km hız ile düşmek bile insan yüzünde kalıcı hasarlara neden olur. Siz birde yüzünüzde yaralar oluşacak kadar yüksek hızlara çıktığınızı söylüyorsunuz.
    İnsanlarda kask konusunda kalıplaşmış bir inanış var.
    Kask sadece yere düştügünüzde sizi korur zannediyorsunuz, fakat yanılıyorsunuz.
    Kask çevredeki nesnelerden öndeki aracın içinden atılan söndürülmemiş sigara izmaritinden, veya atılan su şişesinden, veya cola kutusundanda sizi korur.. Malum, memlekette öküz çok.
    Sizi artçısı olarak arkasına taşıyan insan bunların bilincinde değil sanırım?

Türkiyede trafik kazalarının birçoğu sürücülerin kendilerine olan aşırı güveninden meydana gelir. Fakat kazaya sebebiyet veren her zaman 2. veya 3. unsurlar vardır. Bunlarda zaten yukarıda saydığım maddeler...

Hocama sonuna kadar katılıyorum... Düşmenin yanında azınıza burnunuza kaçacak börtü böcekten tutunda diğer bir çok şeydende koruyor.

İlk kaskım nazi kaskındandı 1 hafta kullanamadım inanın.. 60-80 km arasıdna gözlerim yaşarıyor ve kulaklarımda oluşan rüzgar sesi bir saat geçmeden muhteşem bir gürültü halini alıyor...

Çeşitli gezi ve organizasyonlarda kaskımdan kaç tane eşek arısı sekti sayısını bilmiyorum.. İnan kasksız bir şekilde bu olayla karşılaşmak istemezsin.

Bu sitede malesef bazı şeyler mazur görülmüyor. Ama bu senin ve diğer arkadaşların iyiliği için... Onun için biraz sert eleştiriler gelebilir.. BEnce ders çıkarılabilecek nitelikte... Aracın sürücüsü çoook tecrübeli olabilir saygım var ama türkiye trafiği ki hele istanbul trafiğinde nice usta senelerin motcuları ve ralli birincilerimizi ustalarımızı (oto veya moto) kaybettiğimizi belirtmek isterim..

Senide kaybetmek yada istemediğin acılar içerisinde görmek istemiyoruz... Aman dikkat

not: profilinden veya resiminden bayan olduğun anlaşılmıyor
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı sergiowanni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soru sormak olsun da ne olursa olsun...hatta laf olsun torba dolsun..benim de motora binice sağ elimde kasılma oluyo 80 km yol yaptıktan sonra..aaaaaaaa..bakayım gaz açmak için elciği sıkıyorum ondandır belkiiiiiii.....!!!
    +1

duran motora binip iki ayağımı kaldırdığımda düşüyorum neden acaba

2 ile 2 yi topluyorum 4 çıkıyor

2 ile ikiyi çarptığımda da 4 çıkıyor kafayı yiyeceğm ya

hanfendi bunlar nasıl sorular

sorularınızı mantık süzgecinden geçiriniz lütfen sonra sorun...
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

doktor_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arkadaşlar kask gerçekten hayat kurtarır takmamak af edersiniz forumu tenzi ediyorum geri zekalılık önce bende geri zekalılık yapıp takmıyordum ama sonradan takmaya başladım şimdi kaskım olmadan 1 metre yol alamam saygılar

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HOHOOO MÜKEMELLLLL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Norton 850
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyni olanlarda hasara yol açar genel de. O yüzden siz, .....
    güzeldi....

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Birazda olumlu yaklasin.Kirisikliklari gerdirmek icin birebir
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)