Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Tepesinde, Yağmur Altında Bir İstanbul Çilesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    23 Haziran Çarşamba günü, günlük güneşlik; gayet güzel olan havaya güvenerek, yazlık ekipmanlarımı kuşanıp motora atladım ve işe gitmek üzere saat 14:30 civarında Bostancı'daki evimden yola çıktım.

2. köprü güzergahından Kavacık'a yaklaşırken havanın renginin yavaş yavaş dönüp, serinlemeye başladığını hissetmeye başlamıştım ki, ilerideki kapkaranlık bulutları ve bir tablo misali çakan şimşekleri görünce durumun vehametini anlamış bulundum.

Doğruca fırtınanın içine gidiyordum ve artık dönüşüm yoktu.
    Kavacık'a vardığımda önce seyrek seyrek düşen damlalar ve hemen ardından 1 dk. kadar sonra bardaktan boşalırcasına yağan yağmuru, yazlık montumun incecik file deliklerinden vücuduma mermi gibi vururken hissedebiliyordum tenimde.

Kavacık köprüsünün altına zor attım kendimi, yağmurdan korunmak için oraya sığınan diğer motorcu arkadaşların yanına.
    Ancak o birkaç dakikalık sürede tamamen ıslanmıştım zaten. İşe de yetişmek zorunda olduğum için, zaten ıslandım ıslanacağım kadar, battı balık yan gider Emre diyerek, diğer motorcuların şaşkın bakışları arasında koyuldum tekrar yola.

Yol boyunca şiddetini hiç yitirmeyen yağmur, GS'nin Seyrantepe'de yeni yapılmakta olan stadına yaklaşırken öyle bir bastırdıki bir anda, görüş mesafem neredeyse 10 metreye kadar düştü ve emniyet şeridine; bir üst geçidin altına sığınmak zorunda kaldım. Gök yarılmıştı sanki!

Birkaç dk sonra kaskımın camını 2-3 cm kadar aralayarak tekrar çıktım yola.
    Yol kenarındaki toprakla karışık su akıntılarının içinden yavaşca geçerek, U dönüşümü tamamlayıp Maslak istikametine giden sapağa doğru ilerlerken, yolun çukurda kalan kısmında oluşan ortalama 20-30 cm'lik göletten de yavaşca geçtim ve yağmur dolayısıyla dörtlülerini yakıp kenara çekmiş bekleyen otomobilleri de geride bırakarak, Maslak sapağından Büyükdere caddesine çıkabildim sonunda.

Ancak sıkışan trafik nedeniyle aralardan dahi zar zor geçebildiğim için, yağmuru bolca sindirdim içime.

Bu trafiğin sebebini anlamam da çok sürmedi.
    Harp okullarını geçince, Maslak-Seyrantepe üst geçidinin hemen altında kalan çukur bölgede, şelale misali sularla beslenmekte olan bir gölet oluşmuştu ve arabalar oradan zar zor geçiyordu. Birçok motorcu da motorlarını köprü altındaki kaldırıma çıkarmış bekliyordu.

Yine motordaşlarımın şaşkın bakışları arasında, sanki hemen yanıbaşıma düşüyormuşcasına çatırtadayarak gümdürdeyen yıldırımlar ve şimşekler eşliğinde, yüksekliği kaldırımın boyunu aşmış, tahminimce 50-60 cm yüksekliğindeki akarsudan, ayaklarım peglerde olmasına rağmen suyun altında kalarak, yanımdaki arabaların yarım açık olan vizörümden içeri sıçrattıkları suları tükürerek, yaklaşık 20 metre ilerleyerek çıkmayı başardım.

Cadde boyunca sağdan çağlayarak akan 10-15 cm yüksekliğindeki su birikintilerini de aştıktan sonra, sonunda Maslak'daki işyerime kazasız belasız, sağ salim ama, iliklerime kadar ıslanarak ve üşüyerek varmayı başardım!

Sonrasında çevre mağazalardan üstüme kuru giysiler aldırarak, o günkü vardiyamı tamamladım.
    Ancak hayatım boyunca unutamayacağım rezillikteki macera dolu günlerimden birine daha imzamı atmış oldum..

Bu olaydan çıkarılacak sonuçlar :

- Evden çıkmadan önce hava durumuna mutlaka bakılacak,
    - Hava durumuna bakılsa bile "İstanbul'un havasına güvenilmez" sözü unutulmayacak,
    - Anadolu yakasının gözünü seveyim lafı da sürekli hatırlanacak,
    - Sele altında yağmurluk, işyerinde yedek giysi bulundurulacak,
    - 600F ile enduro yapılmaz diyenlere kapak olunacak,
    - En önemlisi, eş sözü dinlenecek.

Kazasız, belasız keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yaz geldi dedik nerde,akşam bende kavacıktan acıbadem'e eve giderken çamlıca'da yakalandım yağmura,bekle bekle nereye kadar saat olmuş gece 01.30 yola devam.göztepe köprüsünden geçicem bir baktım arabalar durmak üzere,ayaklarım arka peglerde aynen devam soldan doğru lastiklere baktım yarıya kadar su içinde ayaklar görünmüyor,zar zor eve vardım ama giden bilir,dere gibi akan sular motoru nerdeyse götürcekti az daha Allahtan hep bakarım yola çıkmadan hava durumuna,yanımda yağmurluklar vardı giyinmiştim hafif yağmaya başlayınca ve bende diyorum istanbulun havasına güven olmaz,yağmurluklar sırt çantasın'da dursun ne olur ne olmaz
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir musibet,bin nasihatten iyidir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    scooterlerde yağmur okadar dokunmuyor ayaklar kuru kalıyor ama diğerlerinde çamur içinde
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun emre.....

ben ogün camdan dışarı bakamıyordum valla bırak motora binmeyi...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Geçmiş olsun abi... 3 ay oldu motoru alalı ama yaz gelmedi malesef

Geçen sene bu zamanlar ilk motorumla, ilk uzun yol tecrübemde (CBR125 ile İstanbul-Çınarcık) bende sırılsıklam olmuştum. Aynen sendeki gibi, kara bulutlar İzmit'ten bana doğru geliyordu, bende Bostancı D-100'den onlara gidiyordum... Tam Eskihisar-Topçular feribot ayrımında buluştuk kendileriyle

Zaten ne geldiyse bu Çınarcık yüzünden başıma geldi. Geçen cumartesi akşam 5-6 gibi bastıran yağmur,fırtına ve ardından yağan doluda yine oradaydım. Motorla dışardaydım, ıslanmadım ama apartmana zor attım kendimi... Motor dışarda kaldı, dua ettim devrilmesin diye

Ben grenajı çizmesin diye bez ayrımı yapıyorum, ogün üstüne dolu yağdı Kafadan camı gözden çıkarmıştım ama Allah'tan bişey olmadı...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben bu hafta km yi tamamlayıp cumartesi bakima sokacaktım :D benim bakim yalan oldu motoru kapının önünde yatıyor sağlam bir yapmurluk almak lazım ama o sıcrayan sudan botlar resmen rezil oluyor onu nasil cözecez anlamadım.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Aynı durumun benzerini ben de yaşıyorum, Acıbadem'den Kurtköy'e olan güzel yolculuğumda. Bir taraftan seviniyorum ''Enduro keyfi için arazi yapmaya gerek kalmadı oh ne güzel, aa burada da akarsu geçişi yapacağım'' şeklinde, ancak her gün gitmek gerekince kıyafetlerin kuruması için zaman kalmıyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Emre kardeşim inşallah bir gün Van'a yolun düşer uğrarsan burada hava şartlarını görünce sende şaşıracaksın
    1-) asla ayakkabı giyilmez her zaman goretex botla gezerim
    2-) sele altında kıyafet üzerine giyilen yağmurluk (alt üst) ve tıbbi eldiven (elim ıslanmasın diye eldiven içine giyiyorum) hazırdır
    Van ilinde sabah çok güneşli bir güne uyanır öğleye doğru aşırı yağmuru yer akşam karla karışık yağmu veya tekrar güneş açar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Emre cok gecmis olsun.
    Bahsettiğin o en şiddetli yağmurun bol ruzgarlısını fakat dize kadar su olmayanını bende TEM'de yaşamıştım ve uzunca bi süre gitmek zorunda kalmıştım. Kabus gibiydi.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...kalaninca.html
    HONDA Hayat ONDA

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    güzel bir metin bi o kadar da vahim bir olay geçmiş olsun.hasta olmaman sevindirici.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir musibet,bin nasihatten iyidir.
    Kesinlikle

Geçmiş olsun diyerlim artık... Kazasız atlatmış olman da bu işin bonusu olsun.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun kazasız belasız ulaşman sevindirici.... eşimizin içine doğuyor galiba söz dinlemek lkazım gerçekten............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    tam macera enduro tadında.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun ,,farklı bir tecrübe olmuştur
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun arkadaşlar, ben de aynı durumu yaşamış arkadaşlarıma aynı dileklerimi sunuyorum.
    Dediğiniz gibi, unutulmayacak bir gün oldu ve şükür kazasız belasız atlatıldı.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre kardeşim inşallah bir gün Van'a yolun düşer uğrarsan burada hava şartlarını görünce sende şaşıracaksın
    1-) asla ayakkabı giyilmez her zaman goretex botla gezerim
    2-) sele altında kıyafet üzerine giyilen yağmurluk (alt üst) ve tıbbi eldiven (elim ıslanmasın diye eldiven içine giyiyorum) hazırdır
    Van ilinde sabah çok güneşli bir güne uyanır öğleye doğru aşırı yağmuru yer akşam karla karışık yağmu veya tekrar güneş açar
    Aslında bahsettiğiniz hava durumuna aşinayım, askerliğimi Van'da yaptığım için hava durumundaki 24 saatlik değişimleri biliyorum. Toprakkale kışlası 6. Hudut Alayı'ndaydım ben.
    Özledim oraları da vallahi..

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Geçmiş olsun.Sizin için zor bi deneyim olmuş.İnşallah hasta olmazsınız.

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Allahtan başına bişey gelmedi bu sefer de ucuz kurtuldun

Hasta olursan

Bir daha yaparsan da alırım motorunu ona göre

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Sana gene iyi olmuş emre abi.

Bana geçen hafta ( Bu haftaki yağmurlar değil, ondan önceki hafta sel basan yağmurlar) olanları bilsen seninkilerden arta kalır yanı yok.

Üstümde prohel yazlık file mont, altımda kot-dizlik, kask kısacası koruma var fakat suyla araları pek haşır neşir değil.

Mahmutbey gişelerden, üsküdardaki evime gelecektim. Daha 2.çevreyolunda 2-3 km gitmeden bastıran yağmur(hani şu sel felaketi olan) yüzünden az küfür etmedim yağmura. Hayatımda bu kadar ıslandıgımı hatırlamıyorum. Gerçi artık yolu yarıladığımda pis pis gülüyodum halime, sinirlerim bozulmuştu. %100 ıslanmıştım ve kuru yer yoktu vücudumda.

Eve varıp t-shirtimi sıktıgımda olayın vahametini anladım.

Kısacası abi dediklerinde %100 haklısın. Ekipmansız cıkılmaz dışarı + anadolu yakasının gözünü seveyim

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bol maceralı bir yolculuk olmuş,İstanbul dışında yaşanmış olsaydı çok keyifli olabilirdi. Geçmiş olsun..

Yeşim yenge aynen devam

İ Remzi nerde ?
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler