Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

şaka gibi iş teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emin ol o paraya çalışacak birden fazla insan bulmuşlardır.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.
    Günde 4 saate 400TL mi? Aga bence hiç kaçırma git kabul eyle!
    Aynı işletmenin B.Paşa ve G.O.Paşa şubelerine başvurduğumda şahsıma 6 saate 400 TL ; 7 saate 375 TL teklif etmişlerdi. Yazık bize :pP

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben de işsiz bir öğretmen olarak dershanelerde bu yüzden çalışmıyorum. Senin part time için söylediğin ücreti adam köle gibi çalıştırıp ancak veriyor. Bir öğretmen 300 lira alıyorsa çıkmasın sınıfa, çocukların karşısına. Bir şey verecek bir kafada olmaz yani.
    Velhasıl kapitalizmin girmediği delik yok. İnsancıl şartlarda çalışan az insan var.

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Çok büyük ihtimal tepki alacağım ama bence verdikleri ücret ülke koşullarında normal, hatta iyi bile. günde 4 saat çalışmayla 400 Tl, zaten normal asgari ücrette 8 saat çalışmanın karşılığı yaklaşık 600 liraya geliyor. Yol parası 100 lira vereceğim falan demişsin ama iş vereni pek ilgilendirmez bu durum
    ...eX...

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Bu durum karşısında çok sinirlendiğim için açmıştım bu başlığı sizlerle paylaşınca sinirim belki biraz diner diye düşünmüştüm ama içime atmak en iyisiymiş bence, aldığım cevaplardan sonra. Yinede sağolun varolun.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    okudum 3 sayfada yazılanları da ve bazı arkadaşlar "ülke şartlarında 4 saat 400TL normal bir ücret" demiş...evet piyasaya baktığın zaman doğru bir önerme ancak sorunda burada...öyle alışmışız ki bu garip duruma ve insanlar o kadar muhtaç olmuş ki 3 kuruşla çalışmaya biri çalışmazsa diğeri çalışır mantığıyla vuruyor işveren dibine fiyatların...o iş için biri bu para az ben çalışmam dediğinde diğer kişi de bende çalışmam dese işveren mutlaki geri adım atacak ama şu şartlarda zor tabi, kaldı ki bu da sendika ile sağlanır ama artık ülkede insanlar bu tarz şeyler gündeme getirince anarşik, komünist vb tepkiler alıyor...4 saat için 400TL asgari ücretle hatta bazı diğer dünya ülkelerindeki ücretler ile(örn:Çin) karşılaştırıldığında fazla gibi gelebilir ancak yaşamanın bu kadar pahalı olduğu bir ülkede 4 saat için 400TL bile gerçekten az bir ücret.
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ayıptır sorması senin ücretle ilgili beklentin neydi?
    Valla ben o arkadaşı bilmem ama beklenti kelle koltukta aman ha gecikirsem zaten 3-30 para olan aylıktan bide bu siparişler kesilir mantığı ile gaza asılmaya değer bir ücret olmalı .. Kalifiye elemna verilecek para bumudur ????
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben o arkadaşı bilmem ama beklenti kelle koltukta aman ha gecikirsem zaten 3-30 para olan aylıktan bide bu siparişler kesilir mantığı ile gaza asılmaya değer bir ücret olmalı .. Kalifiye elemna verilecek para bumudur ????

Ülkede zaten kalifiye eleman diye bir kavram kalmadı ... Şirketler en kaliteli adamı en ucuz maliyetle yani vasıfsız adam gibi çalıştırma yarışı içerisine girdiler ... İş görüşmelerinde ;
    - yabancı dil soruyorlar, cevap İngilizce
    - seviyeniz nedir ? İyi
    - Başka hangi diller ? Hösttt !!!! yani senin aslında yeterli olmadığın hissini baştan aşılamak yada SS kuralını kabul ettirmek !!! aslında alınacağın pozisyonda İngilizce dil bilmesen bile sıkıntı yok

Bunu en çok yıllar önce bıraktığım turizm sektöründe yaşadım ... Okulunu okumuş emek vermiş kendini yetiştirmiş barmensin , 1. sezon çalışıyorsun herşey yolunda ... 2. sezon arıyorlar geçen senenin yarısı kadar para teklif ediyorlar !!! Nedeni ise şu , işi hiç bilmeyen geçen yılın komisi 2 tane kokteyl reçetesini internetten indirip ezberliyor , e bar kültürünüde aldı , tarzancada bir dil konuşur oldu , geçen sene kumaş pantolon altına sandaletle girdiği bara artık kapri ve küpesiyle gitmeye hazır ... senin hayır dediğin paraya o evet diyor ... böylece çalışanın ve kalifiye adamın piyasası tabana iniyor ...... Yeni mezun onlarca adam var ülkede KPSS de uzun hikaye , zaten atama bir hayal ... sen ise kariyerinin sonundasın 2.500 TL aylık alacağın işe oda başvurup 800 TL yazıyor .... vs vs vs vs zaten dertliyim bu konuda , başınızı ağrıttım

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    400 liraya güzel diyenler olmuş.Siz böyle derseniz o rakam yarın 250 olacak 1 ay sonra 100 olacak.

Motosikleti
    -
    süper yaa kusura bakmayında ben acımak yerine gülmeyi tercih ediyorum almanyada yolda cukur var diye belediyeyi mahkemeye veriyolar ben sana vergi ödüyorum ne demek yolda cukur var, ingilterede 0,03 kurus vergi eklendin mi halk yollara dökülüyor mitingler protestolar, vergi geri cekilmedikce iş başı yapmıyor türkiyede ise adam kölelik icin 500 küsür maaş veriyor ve bunun yarısını, DOLAYLI ve dolaysız olmak üzere vergi olarak geri alıyor saf milletimde 3 kurus icin zam zam diye dolasıyor !! Arkadaslar ne zaman acıcaksınız gözünüzü bu ülkede güzelce gecinebilmek icin asgari ücret yada emekli maaşasına zam yapılmasına gerek yok vergi sistemini adil olarak yapılandırmak düzenlemek lazım bu iş bu kadar basit.. türkiyede bir mal veya doğal ihtiyaç alırken ülkenin en zenginiyle en fakiri aynı vergiyi ödüyorlar ve bu rakamlar hiç adil değil.. ülkemizde ne yazikki vergiler totalde %150 den başlar %600 lere kadar gitmektedir.. gelire göre vergilenmedikten sonra adam size 500 tl zamda yapsa bu iş değişmez.. Siz zannediyormusunuz o parayı size yar ediyorlar.. 30 tl zam yapıyolar ama tamamı doğal ihtiyaclar olmak üzere 10 kurus oraya 20 kurus suraya ekmeğe suya elektriğe dogalgaza vs vs anında hepsine ek vergi koyuyorlar.. Sokak lambalarının parasını elektirk faturasına ekliyorlar icinde TRT?? vergisi diye vergi alıyorlar ee kimse ses cıkarmıyor siyaset yapmıyorum halk icin konusuyorum biz eşek olduktan sonra semer vuranı cok olur merak etmeyin gelen giden farketmez

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    büyük konuşmuyum ama istanbulda motora mecburen katlanıyorum ,motor üstünde iş, iş değil
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sahibinden.com a a2 ehliyetimle motokuryelik yapabilceğimi belirten bir ilan bırakmıştım maaşın dolgun olmasını ve beşiktaş civarında olmasını da tercih sebebi olarak belirtmiştim.
    Neyse fazla uzatmayayım ismini vermeyeyim çok bilindik üç pizza markasından birisi hani 30 dakikada siparişi getirmezse ücret almayan şirketin teşvikiye şubesinden aradılar ve işle igili hiç bi bilgi vermediler( çalışma saaati, ücret, yol, yemek, ssk vb. gibi) ve görüşmeye çağırdılar.
    Bende koşa koşa gittim. Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.
    en güzeli kurye motorla aylık ciro 2 milyarın altına düsmez

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bven girerim ama o ise saatler cok azmıs

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığın olay tamamen vahşi kapitalizmin örneklerinden biridir.İnsan çalıştırmak istemiyorlar.İstedikleri biyolojik robot olmamız.Eskiden kölelik vardı şimdide kölelik var adıda modern kölelik.İnsanlara teklif ettikleri şey aslında şu;
    'Biz seni karın tokluğuna çalıştırmak istiyoruz ama yasal olarak bunu yapamıyacağımız için sembolik olarak para veriyormuş gibi gözükmemiz lazım bu parayıda size bu yüzden veriyoruz demek istiyorlar.' bunun açıklaması budur.Çalıştırmak istediğin insana 2010 yılında işin niteliği ne olursa olsun, 300 TL teklif edersen bu bu demektir.Arkadaşlar tamah etmeyin böyle adamlara.Bu tip işletmeler için İnsan çalıştırmak, insan kullanmakla eş değer.Anlayış sağlıksız.Nasıl olsa bir sürü ihtiyaç sahibi var diye alternatif bolluğundan keyf-i davranıp insanları sömürenlere lanet olsun.
    Mükemmelsin arkadaş be..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)