Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

şaka gibi iş teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sahibinden.com a a2 ehliyetimle motokuryelik yapabilceğimi belirten bir ilan bırakmıştım maaşın dolgun olmasını ve beşiktaş civarında olmasını da tercih sebebi olarak belirtmiştim.
    Neyse fazla uzatmayayım ismini vermeyeyim çok bilindik üç pizza markasından birisi hani 30 dakikada siparişi getirmezse ücret almayan şirketin teşvikiye şubesinden aradılar ve işle igili hiç bi bilgi vermediler( çalışma saaati, ücret, yol, yemek, ssk vb. gibi) ve görüşmeye çağırdılar.
    Bende koşa koşa gittim. Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    çok az tabi yoruldunuğuna değermi değmez..

ama bi yandan onu bulamayanlar var oda var..

hayırlısı olsun diyelim..

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    30 dk içinde getirmezsen parayı cepten ödüyomuşsun sanırsam
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

Kuryeler sendikası diye birşey yok mu, yoksa böyle gelmiş böyle gider.

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sahibinden.com a a2 ehliyetimle motokuryelik yapabilceğimi belirten bir ilan bırakmıştım maaşın dolgun olmasını ve beşiktaş civarında olmasını da tercih sebebi olarak belirtmiştim.
    Neyse fazla uzatmayayım ismini vermeyeyim çok bilindik üç pizza markasından birisi hani 30 dakikada siparişi getirmezse ücret almayan şirketin teşvikiye şubesinden aradılar ve işle igili hiç bi bilgi vermediler( çalışma saaati, ücret, yol, yemek, ssk vb. gibi) ve görüşmeye çağırdılar.
    Bende koşa koşa gittim. Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.

Yaşadığın olay tamamen vahşi kapitalizmin örneklerinden biridir.İnsan çalıştırmak istemiyorlar.İstedikleri biyolojik robot olmamız.Eskiden kölelik vardı şimdide kölelik var adıda modern kölelik.İnsanlara teklif ettikleri şey aslında şu;
    'Biz seni karın tokluğuna çalıştırmak istiyoruz ama yasal olarak bunu yapamıyacağımız için sembolik olarak para veriyormuş gibi gözükmemiz lazım bu parayıda size bu yüzden veriyoruz demek istiyorlar.' bunun açıklaması budur.Çalıştırmak istediğin insana 2010 yılında işin niteliği ne olursa olsun, 300 TL teklif edersen bu bu demektir.Arkadaşlar tamah etmeyin böyle adamlara.Bu tip işletmeler için İnsan çalıştırmak, insan kullanmakla eş değer.Anlayış sağlıksız.Nasıl olsa bir sürü ihtiyaç sahibi var diye alternatif bolluğundan keyf-i davranıp insanları sömürenlere lanet olsun.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeler sendikası diye birşey yok mu, yoksa böyle gelmiş böyle gider.
    Motorhocası Arkadaş
    Ben bir sendikal hareket temsilcisi olarak sonuna kadar destekliyorumve bu işe soyunacak kardeşlerime her türlü yardımı vermeye hazırım Gerçek anlamda sendika olmadan, hiçbirşey olmaaazzz
    Poturdak

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    kapitalizm zirve yaparken işçi emeğinin karşılığı düşüyor.Eskiden devlet memurları özel sektörde çalışanın haftada aldığı parayı ayda alırlarmış.Şimdi ikisi de bir işe yaramaz,ülke ekonomileri de zaten delik..Savaş yakındır buraya yazıyorum...

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    arkadaşım ayıptır sorması senin ücretle ilgili beklentin neydi?

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    mesleğimin zirvesinde olmama rağmen 4 aydır iş bulamıyorum ...

*bana teklif edilen ise 200 TL sabit maaş + 150.000 ciroya %0,5 prim - 250.000 TL ciroya %1 prim

** çok ünlü bir madeni yağ firmasıyla pazarlığa oturduk geçen hafta 600 TL maaş + performansa dayalı prim ( performansı 3 kişi değerlendiriyor , içlerinden sadece 1 tanesi benim kariyerim seviyesinde ) ve 22 tane ilden sorumlu bölge müdürü vasfıyla çalıştıracaklar

*** Malatya'dan önce Adana'ya oradanda İstanbul'a çok ünlü bir holdingin bir fabrikasının bölge müdürlüğü için çağırdılar gittim ... eskiden iş görüşmelerinde yol masrafları karşılanır , uzak şehirden gelenler 1 gece misafir edilirdi 1100 km giden adama çay bile söylemediler !!!!!!

..... Ülkenin ne halde olduğunu daha net ne açıklayabilir ki ????

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    bu memleketi getirdikleri halın son noktası sen ne kadar okursan oku ne deneyımın olursa olsun sonucta ısveren için bı arz talep dengesı var bunu da gayet ıyı kullanıyorlar bu fırsatı veren devlet bi onlem almalı devletın okumuş olan arkadaslarımız ıcın yaptıgı onca masraf var okuyan kardesın aılesının yaptıgım masraftan ayrı boyle arkadaslarımız ozel sektorun elıne üç kuruşa peşkes cektırıyo almadıgı onlemlerle

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Günde 4 saat çalışma için 400TL veriyorlar diyorsun da bu ülkede Asgari ücret nedir biliyor musun? Net 576,57 TL. Asgari ücretle çalışan insanlar günde minimum 8 saat çalışıyorlar. Kısacası size önerdikleri ücret, asgari ücretin de üzerinde.

Öte yandan hükümetimiz açıklıyor kişi başı milli gelirde AB ülkelerini bile sollamışız(!)...

Sonuç olarak ülke uzun zamandır bu halde zaten. Size günaydın diyeyim...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Bana biri o parayı teklif etsin, şartı da hergün 2 saat kendi motorumla dilediğim yerde dilediğim şekilde gezip tozmak olsun kabul etmem...

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    hükümet istediği kadar milli gelir açıklasın .... gelirin %90'ı, %1 lik kesimde olduğu için ... halk yine aç yine aç !!!!!!! o milli geliri AB standartlarının üzerinde olanlar zaten çifte vatandaş oldukları için bu ülke batsa bile gidip , istedikleri ülkede saltanatlarına devam ederler ... bunun en güzel örneği Çin'e taşınan Türk fabrikalarıdır

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    o işide bulamayanlar diye diye ülke ne hale geliyor millet milyarları götürüyor eşşek gibi çalışanlara üç krş parayı çok görüyorlar. birde önemli bir firma bunu yapıyor. aslında saate vurunca asgari ücretin yarısını vermişler sana ama yinede az az..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kardesim git kendine doğru düzgün sigortalı bi iş bul bu paraya 4 saat değil 4 dakıka calısılmaz birde hayatını riske atacaksın.limon sat çorap sat 1 haftada kazanırsın o parayı sakın bu işe bulaşma hadi allah yardımcın olsun

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    çok fazla uçmamak lazım maaş konusunda.benim fikrimse verdikleri maaş gayet makul.Ülkenin durumu gayet ortada.bu işi yapan insanlar bu maaşlara çalışıyor.meziyetin sadece motor ehliyeti sahibi olmaksa öpte başına koy.bu ülkede hala 6 yıl üniversite okuyupta 700 lira maaşa öğretmenlik yapanlar var!!
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Burada aynı işi yapıp 12 saat çalışıp 550 lira alan adamlar var....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Ben bizim buradakine gittiğimde günde 8 saat. 600 Tl dediler. Her götürdüğün sipariş başına 0,50 TL. dediler.. güğnde 10 dene götürsen ayda 300 o da 150 tl eder dediydi.. ,Yani maaşın 850 oluyor demişti..

Sana verilen teklife de anca.. =>

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 4 saat çalışma için 400TL veriyorlar diyorsun da bu ülkede Asgari ücret nedir biliyor musun? Net 576,57 TL. Asgari ücretle çalışan insanlar günde minimum 8 saat çalışıyorlar. Kısacası size önerdikleri ücret, asgari ücretin de üzerinde.

Öte yandan hükümetimiz açıklıyor kişi başı milli gelirde AB ülkelerini bile sollamışız(!)...

Sonuç olarak ülke uzun zamandır bu halde zaten. Size günaydın diyeyim...
    asgari ücret 520 küsür olması lazım, asgari geçim indirimini maaştan ayrı tutmak lazım çünki o parayı zaten öncedende maaş harici bi şekilde alıyoduk.

hükümetin hiçbir lafına inanmıyorum...
    kişi başı milli gelirmiş ha ha ha bide kişi başı giderlerden bahsetsinler alınan 3 kuruş işçi maaşından kesilen vergiler dahil
    bu konuda söylenecek çok söz var ama susuyorum konuyu saptırmayayım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    çok sosyal gördüm sizi.

daaalın böyle sendika mendika kızıl işlere bulaşmayın yakarım ....

hem siz kurun sendikayı başına bizim çocuklardan birisini koyarız, her türlü koyarız.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)