Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 otomatik vites???

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ybr 125 in vitesini otomatik yapma şansımımz var mı?
    yani tamirci bir arkadaşa versek,motoru ile falan oynayıp ya da yeni bi motor takarak scooterlardaki gibi otomatik vitesli yapabilir mi ybr yi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hmmm.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    kesinlikle imkansız olan bişi sormussun hayır madem vitessiz istiyordun neden ybr aldın yoksa başkaları seni gazamı getirdi ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yapmazlarmı bizde ne cevherler var MZ 301alıp 2.bir motor yanına takıp 602 cc demiyorlarmı.biri marştan çalışıyor digeri vurdurarak çalışıyor güç var ama hız yok,biraz daha ugraşsalar daha iyilerini yaparlar galiba.çinlileri örnek alsak yeter gibi
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    hummer'a golf jantı takmak gibi bir olay..Olur neden olmasın ama hiçbir verim alamazsın.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ya siz hiç motordan anlamıyorsunuz yada ben hiç anlamıyorum
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle imkansız olan bişi sormussun hayır madem vitessiz istiyordun neden ybr aldın yoksa başkaları seni gazamı getirdi ?
    ybr almadım arkadaşlar motorum yok zaten.bugün ilk defa motor kullandım. kuzenimin ybrsini sürdüm.motor çok hoşuma gitti.ama vites sanki beni uğraştıracak gibi duruyo.zaten vites atmadım pek hep 2. vitesde gittim.
    şimdi diyeceksiniz vitessiz motor istiyosan scoteer al diye ama onların da tipi hoşuma gitmiyo.sanırım vitese de ilk motor kullanışım olduğu için mi alışamadım acaba 3-4 km gittim ama vites değiştirmedim sadece 1 den 2 ye attım sonra hep 2 de gittim.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Olur hayatım olur.
    Bu memleketin yüksek zekaya sahip üretken insanları bitmez.
    Ybr otomatik viteste olur, triptronik'te olur, geri viteste takarsın bi zaman sonra.
    Sonra motoru yetersiz gelir 600 cc'de eklersin. Herşey olur dostum... (!)
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı billall20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr almadım arkadaşlar motorum yok zaten.bugün ilk defa motor kullandım. kuzenimin ybrsini sürdüm.motor çok hoşuma gitti.ama vites sanki beni uğraştıracak gibi duruyo.zaten vites atmadım pek hep 2. vitesde gittim.
    şimdi diyeceksiniz vitessiz motor istiyosan scoteer al diye ama onların da tipi hoşuma gitmiyo.sanırım vitese de ilk motor kullanışım olduğu için mi alışamadım acaba 3-4 km gittim ama vites değiştirmedim sadece 1 den 2 ye attım sonra hep 2 de gittim.
    İyigeceler...
    YBR motorunun otomatik vites olması oldukça maliyetli ve imkansıza yakın bir uygulamadır. Öncelikle vites kutusu ile akuple olan motorunuzun scooterlerdeki biri özel bir motor alt takımına ihtiyacı vardır. Buda motorunuzun sadece silindir piston ve üst kapağını kullanarak gerisini atmanız demektir. Ayrıca motorun krank merkezi ile arka tekeri arasında uygun boyutlarda bir kayış tertibatı bulamazsınız. Zira arka zincir sistemini iptal edip variatör takmanız da gerekecek bu arada.......Bunun yerine otomatik vites bir scooter motorunu komple almak daha mantıklı gibi ama yine bu seferde motorun yatık olması sebebiyle çatıda uygun yer bulamama gibi bir sorunla karşılaşacaksınız. Ayrıca scooterlerde aktarma sol taraftan, sizin motorunuzda ise sağ taraftan sağlanmaktadır. Buda arka tekerde ciddi bir tadilat demektir.

Ama belki şu denenebilir. Motorunuzun ön kısmındaki zincirzincir dişlisine scooter variatörü, arka tekerede yine scooter variatörü takarsanız.....ki çok zor olacaktır....uygun bir kayış yardımı ile sorunu halledebilirsiz. Böylece 1. vitese takar...debriyajdan elinizi çekersiniz....ve motorunuza sadece gaz verdiğinizde (variatör 1400 devrin üzerinde aktarma sağlıyor) motorunuz arka tekere aktarım sağlayabilir. Ama bunda hem arka teker sorunu yaşarsınız, hem uygun kayış bulamazsınız...hemde lastiklerinizin çapının çok büyük olması nedeni ile maksimum 13 inch janta göre dizayn edilen variatörlerden verim alamazsınız.

Bu nedenle imkansızdır. Bence ekonomik bis scooter bulmanız daha mantıklı.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    yapılır belki ama eğer manuel vites kullanamamaktan korkuyorsan otomatik vitesli modellere yönelmeni dilerim. mesela dorado diye bir markanın muhtelif tiplerdeki otomatik viteslileri mevcut. seçim senin.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dorado diye bir markanın muhtelif tiplerdeki otomatik viteslileri mevcut. seçim senin.
    saygılar.
    evet doğru,2 ayrı modeli var.corvus ve poseidon.poseidon olanı chopper tipinde,diğeri daha farklı.resimleri:
    motoru

Uploaded with ImageShack.us
    ikisi bir arada

poseidon

corvus

DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)