Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sinyaller yüzünden muayeneye onay vermediler...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    Bugün ankrada istanbul yolundaki tüvtürk şubesine motorun muayenesi için gittim... Motoru muayeneye soktum far,fren,sinyaller,ışıklar felan tıkırındaydı iş bitti çıktım onay bekliyorum... Birde ne göreyim sinyallere film çektiğim için onay verilmedi yazıyor... Elime bir kağıt tutuşturdu filmleri sökeceksin sora yine gel dedi... Şaşkınlığımı atlattıktan sora tek tek filmleri söktüm... Sıra numaramı aldım... Bekledim... Neyse sonunda halloldu... Sora gittim yine sinyalleri söktüm çıkartığım filmleri çektim... Derken randevulu muayene 2.5 saati bulmuş arkadaş yawww...

Saçma sapan sebeplerden dolayı milletin anasını ağlatıyorlar yafff...
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ..
    olması gereken bişey işini yapan muayene istasyonlarıda varmış

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Geri çevrilen taşıt başına pirim alıyorlar, bu yüzden ellerinden geleni yaparlar genelde. Bazen kabak tadı veriyor ama faydalı yine de. Benim de motor numaramı okuyamadılar elime bi kağıt tutuşturdular bi dha geri servise gittim geldim.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı deo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olması gereken bişey işini yapan muayene istasyonlarıda varmış
    katılıyorum doğusunu yapmıslar bence filmli sinyal
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    tay çiftyüzlük
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum doğusunu yapmıslar bence filmli sinyal
    SeNDemi LiBYaLı...
    ::coool::[B][I][U][COLOR="DarkRed"]KA[COLOR="RoyalBlue"]RA[COLOR="DarkRed"]DE[COLOR="RoyalBlue"]NİZ:flower:[COLOR="DarkRed"]FIR[COLOR="RoyalBlue"]TI[COLOR="DarkRed"]NA[COLOR="RoyalBlue"]SI[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/U][/I][/B]::coool::

Motosikleti
    abi şimdi onların yaptığı hata film ama ne kadar sinyalin görünürlüğünü bozuyor bilemem buradaki hataları çok fazla uğrastırmaları bekletmeleri sökülen birsey olduğunda iki dakikada söktürseler ve devam etseler anlarım ama 2.5 saat vijdansızlık ama sen belki sorun yaratırlar diye emniyetli gitseydin bir sorun olmazdı böyle seyler işte
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ben de dün tam bir şok yaşadım. 2009 ikinci dönem Motorlu Taşıt Vergisi ödenmemiş ve yaklaşık 45 TL olarak karşıma çıktı Bunda bir karışıklık olmalı çünkü bu tür şeyleri neredeyse gününü geçirmeden öderim. Bunu da internet bankacılığı ile ödediğimi net olarak hatırlıyorum. Neyse bakacağız bi hal çaresine Pazartesi'ye kaldı mecbur.

Motosikleti
    ben telekomda çalıştım bu internet bankacılığı bazen soun olabiliyor banka parayaı son ödeme ününe kadar kullanıyor son gün yatırıyor eger belli bir saati gectiği an sistem kabul etmiyor ve günü gectiğinden kabul etmiyor sende otomatikmen ödememiş oluyorsun biraz karmasık bence bankayla bir konus yanloş bilgi vermek istemem

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı TSunam! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan sebeplerden dolayı milletin anasını ağlatıyorlar yafff...
    arkadan gelen ve verdiğin sinyali farketmeyen bir kamyon üzerine çıkarsa ne kadar saçma bir sebepten öldüğünü anlarsın.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    NX 400
    Libyalı, Tsunam!'ınki beklenen birşey ama benimki tam bir saçmalık. İnan halen eski dekontları karıştırmış bile değilim tembellikten. Ama eminim bu konuyu çözerim, ikinci kez üstelik faizli olarak ödemeye hiç niyetim yok.

Sinyali daha şık yapmak isteriz hepimiz. Ama kimisi ufacık birşey takar, kimisi film çeker. Her halükarda görünürlük azalıyor. Çoğu insan da görünürlüğü nasıl arttırsam diye düşünür.

Hayatımızı tehlikeye atacak modifikasyon yaparken daha mantıklı düşünelim arkadaşlar.

Motosikleti
    NX 400
    Tsunam!, libyali'ya Brütüs muammelesi yapma Tam tersi, dost acı söyler durumu var ortada.

Biz aslında birbirimizi düşündüğümüz forumda için eleştiriler yapılıyor. Bazı arkadaşlarımız ifadeleri sert kullanarak olayın toplu linç görünümü kazanmasına neden olsa da, amaç genelde bu değil.

Ben sinyalimin sarı renkli olmasından şikayetçiyim, güneşli günlerde (oldukça kuvvetli yanmasına rağmen) farkedilmediğini düşünüyorum. Dış camı beyaz olan ama sarı yanan sinyaller var, bunlar güneşte bile daha farkedilir gibi, motoruma nasıl uygularım diye düşünüyorum.

Şuna inan, o filmleri tekrar takmasaydın kendine iyilik etmiş olurdun aslında.

Evet ben de düşünüyorum beyaza çevirmeyi, hele led olursa görünürlük iyice artar diye düşünüyorum.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Tebrik ettim TüvTürkü.En iyisini yapmış.Geçen gün önümde bir araba gidiyordu adam sinyal vermiş tabi haliyle ben görmedim çünkü sinyallerinde film vardı.Kaza yapıyordum,direksiyonu son anda kırdım frene bastım sinyal versene lan diye bağırdıktan sonra birde baktımki sinyalindeki ışık yok denecek kadar az gözüküyor.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Sisli ve gündüz olan bir gün düşün ve sinyal veriyorsun film çekmişsin görünürlüğü nerdeyse sıfır oluyor öyle bir havada

Her hava koşulunda motor kullanıyorum üreticiler boşa o şekilde sinyali üretmemişlerdir o yüzden muayene istasyonu yaptığı ile haklıdır

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de düşünüyorum beyaza çevirmeyi, hele led olursa görünürlük iyice artar diye düşünüyorum.
    Evet , ben tam ifade edememişim. Şeffaf camlı ve içinde led yanan sinyalleri kastediyorum.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    benim motorun motor no'yu bulamamış görevli,hafif kusurlu olarak geçmiş.

motoru komple değiştirmeyi düşünenlere duyurulur
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bende başımdan geçen bir olayı anlatayım size.

2005 model honda jazz'ımı geçen sene silivri / sinekli istasyonunda muayneye sokmuştum. Arabam'ın arka camında orjinal flim vardı. Bende sorunsuz bi şekilde muayneden geçmesini beklerken arka camdaki flim'den dolayı kusurlu raporu verdiler, flimleri sök yine gel dediler.
    Bende 2005 çıkışlı bütün honda jazz ES versionlarda orjinal flim var dedim, sonradan eklediğim birşey değil dedim, yok dediler bize verilen talimat böyle sökeceksin.
    Kardeşim bak bu benim yaptığım birşey değil. 110 kilometre yoldan geldim gelmeden öncede 250 tl verdim bakım yaptırdım. Yoookkk illede sökeceksin flimleri derken olay istasyon amirine kadar gitti, istasyon amiri benim haklı olduğuma kanaat getirdi ve muayne pulunu verdiler...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Arkadaşlar ilk arkadaşın gittiği yerde bende 1 ay önce muayne yaptırmıştım ama o kadar beklemedim bende kornadan geçememiştim ve yaptır gel dedi benim muayne saati 5 di galiba arka tarafa geçtik kornayı hallettik düt dedik ve raporumuzu aldık çıktık..

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    TSunam kardeş bence sinyaller hayati önem taşır ,son derece görünür olmesında fayda var.Bende 08.06.2010 tarihinde muayene yaptırdım ,hafif kusurlu,muayene onaylandı .Yazıyor araç muayene raporunda...Kusurum ise topcase' m onaysız monte edilmiş miş... Bu nedir abi yaaa....
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)