Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150, KYMCO Super 8 ..Düşünmekteyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.
    Motosiklete Yeni Başladım motor alma seçiminde kafam biraz karışık.
    Daha önceleri hep scooter kullandım hiç vitesli motor kullanmadım.
    3000-4000 lira arası veya daha ucuz sağlam motor (motoru hiç değiştirmeyeceğim sonuna kadar o mototru kullanıcam) önerebilirmisiniz?
    Vitesli daha önce kullanmadığım için scooter alıyım diorum ama scooter SPORTİF şekle sahip olmalı örneğin gilera runner 200 , yamaha aerox, kymco super 8...

Scooter yerine eğer alışabilirsem vitesli motor olarak honda cbf 150 düşünüyorum fakat 4150 lira edermi düşünmüyorum değil honda kadar sağlam ama daha ucuz motor önerebilirsiniz.veya cbf i alayaımmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ikinci ellere bakmayı düşünebilirsin. YBR 125 ikinci elleri honda dan daha ucuz..

Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci ellere bakmayı düşünebilirsin. YBR 125 ikinci elleri honda dan daha ucuz..
    0 alıcam 2.el istemiyorum

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    İmkanın varsa hondayı tavsiye ederim ''konforlu,yakıtı uygun,2.eli canlı,parçası bol,uzun mesafelerde sorun çıkarmaz vs.vs.''

scooter düşünürsen ek seçenek olarkta...

http://www.sahibinden.com/search.php...fight_2&c=5071

scooter'in kralı bu motordur,çok seri bir scooter,biraz parçası zor bulunuyor,ona paralelde çok zor bozuluyor
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkanın varsa hondayı tavsiye ederim ''konforlu,yakıtı uygun,2.eli canlı,parçası bol,uzun mesafelerde sorun çıkarmaz vs.vs.''

scooter düşünürsen ek seçenek olarkta...

http://www.sahibinden.com/search.php...fight_2&c=5071

scooter'in kralı bu motordur,çok seri bir scooter,biraz parçası zor bulunuyor,ona paralelde çok zor bozuluyor
    Speedfight 2 zamanlı.. Hem benzin hem yağ yakıyor.. Benzinde 100 km de 4 lt 4,5 arasında diye biliyorum..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Speedfight 2 zamanlı.. Hem benzin hem yağ yakıyor.. Benzinde 100 km de 4 lt 4,5 arasında diye biliyorum..

Evet kardeşim haşatı çıkmış speedfight 4/4.5 arası yakabilir.

2 zamanlı olması hem avantaj hemde dez avantaj.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Uygun fiyat ve uzun ömür kullanmak istersen buda bi alternatif.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ayanlara/detay

speedfight 2 0 üretimi yok alamıyorum. agilitiy 125 i düşündüm ama çok küçük bir motor 181 boyundayım baya küçük kalır agilitiy super 8 nasıldır veya agilitiy city veya başka önericeğiniz varmı. veya honda cbf 150 yimi alim ?

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Super 8'in şöyle bir rengi çıkmış. Çok hoşuma gitti bu renk.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...arimizda/detay

Uzun süre binerim denilirse sıfır bir Super 8 alınabilir.

Runner vs. olabilir mi dediğinize göre Agility City'ye nazaran tarz olarak Super8 size daha yakın galiba.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

super 8 bu rengini biliyorum ve bu renginden almak istiyordum ama şöyle birşey var super 8in lastikler NYLON doğal olarak MİCHELLİN ile değiştirmme gerekiyo ki bu nerdeyse 320 tl civarşları tutar zaten plaka rtuhsat masraf derken 4130 dan 4650 civarları bişiye çıkıyo.buna vericeğim parayla honda cbf 150 alsam direk plaha dahil 4350 ye diye düşünüyorum ama tabi gönlüm SPORTiF SCOOTER dan yana.

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Honda cbf nakit 4000 tl plaka dahil taksitli 4150 tl plaka dahil. Cbf çok güzel motor ama tarz meselesi herkesde va diyede alma eğer böle bi düşüncen varsa tabi. Cbf alırsanda lastik değişimi yapman gerekir üzerinde ki lastikler yağmurda çok kötü bizzat yetkili servis söledi. kymconun lastikleri çok harika değil ama uzun süre çok rahat gider hemen masraf yapman gerekmez.

cbf yi istememin nedeni vitesli motor başlangıç olarak iyi olması tipide hoşuma gidiyo e tabi birde yaşadıgım yerde herkeste bi ybr sevdası gidiyo bende farklı olsun cbf olsun istedim şimdi cbf den daha fazla verip super 8 almak pek mantıklı gelmiyo bana sonuçta honda kalitesi yani kymco da çok çok iyi ama honda gibi olamaz.bilmiyorum kararsızım.ama istiyorum ki şöyle fiyatı uygun 0 sportif scooter gilera runner alternatifi olsa iyi olurdu.

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Keşke istediğin gibi olsa ama önce vitesli mi scooter mı ona tam karar ver derim çünkü arasında fiyat farkı ucurum değil. Scooter iyi hoş ama ben vites çok arıyorum motorda eskiden kalma alışkanlık ama vitesli motor hem az yakıyor hemde motoru uzun yolda yormuyor.

super 8 in ve cbf nin rodajdan sonra max hızı kaçlarda oluyo yol tutuşu nasıl vs.. bilgilendirirmisiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)