Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

peugeot trekker 100 vergi konusu yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bende 1997 model peugeot trekker 100 var.benim ruhsatta motor hacmi bölümü boş ikinci sahibiyim ve 6 aylıkken aldım satış olmadığı için ruhsat yenilenmedi.vergi dairesine gittim 120 ytl borç çıkardı.fakat netten araştırdığıma göre bu motorlar 99.94 cc miş ve vergiden muaf oluyormuş 100cc aşağı olduğu için.ama vergi dairesi ruhsatta yazmadığı için 99.43 cc olduğunu kabul etmiyor.mühendisler odasına gittim ruhsata 99.43 cc yazmak için benden 150 ytl istedi.birde ruhsat ve trafik masrafı hariç.şimdi ben ne yapmalıyım.vergi dairesinden bir tanıdık vasıtasıyla arkadaş bulduk bana motorun uygunluk belgesini getir dedi orada 99.43 cc yazıyorsa bu vergiyi iptal edebileceğini söyledi.ama onu almak içinde ruhsat sahibinin trafiğe gitmesi lazım oda öldü.yani anlayacağınız işler karışık.şimdi 10 yaşındaki motorada 350-400 ytl masraf yapıp üzerime mi alayım.motor zaten 500 ytl....acaba bu motorun motor hacmini gösteren bir site adresi var mı?yada aynı bu motordan elinde olup bursada oturan yada fotokopisini gönderecek bir arkadaş arıyorum.en azından o siteyi ve belgeleri emsal gösteririm.sorunumla ilgilenenlere saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar en azından bursa plakalı bu motoru kullanan bir arkadaş yok mu?en azından maliyeye onun plakasını verip onu emsal gösterelim.bu konuda bari yardımcı olun!

motorun 100 cc lik hiç uğraşma

Alıntı demonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun 100 cc lik hiç uğraşma
    iyi attın.çünkü bu motor 100c değil 99.97 cc dir.motorun adı trekker 100 olduğu içim senin gibi bir çok kişi ezbere 100cc diyor.ama alakası yok.neyse sonuç olarak ben motorun tüm vergisini sildirdim bundan sonrada vergisi olmadı.ispatladım motor hacmini oldu bitti.ayrıca geçen yılda motoru sattım.merak eden arkadaşlara duyurulur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)