Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Baslangic Bitti sıra 250cc'de LUTFEN YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşünerek yazalım lütfen uzun yol yapacakmış arkadaş

Hyosung gt250 R güzel görünümlü rüzgardan korur ama biraz fazla km yapınca kollarında ve belinde agrı hissetmeye başlarsın

Honda cbf250 veya Yamaha ybr 250 veya Hyosung gt250 Naked tarzı belki rahat edersin ama rüzgardan rahatsız olabilirsin

Kawasaki ninja 250 görünümü çok güzel zaten adı yetiyor grenajları rüzgar konusunda rahatlatır oturuş pozisyonu biraz daha dik oldugundan daha rahat edersin sıkıntı çekceğin konu yedek parça olabilir

Aslında sana uygun makina bence fazer ama tecrüben yetersiz yinede iyi düşün sonra pişman olma
    Haklısın tecrübeli olduğumu söyleyemiyorum ama ne kadar dikkatli kullandığımı da bir ben biliyorum, sonuçta bir eşim ve 3 yaşında oğlum var. işim ve evim arası 250 km ve ayda 8 sefer git-gel yapmak zorundayım.
    2500 TL lik motor aldım 1.100 TL kask 600 TL eldiven-mont-pantolon falan. 8000K xenon da taktım motora. Hiçbirşeyi şansa bırakmak istemiyorum.
    600cc'ye de bu sebeplerden yaklaşmıyorum. Motor bu,
    HAYATI SAĞ ELİNDE TUTUYORSUN.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence 9000 km küçümsenecek bir tecrübe değil. Ayrıca olgun ve bilinçli bir kişi olduğunuzda belli. Eğer sizi sadece beygür gücü korkutuyorsa bence siz 600cc'nin üstesinden rahat gelirsiniz.

Ama daha önceden yakıt ekonomisi açısından 250cc'yi tercih ettiğinizi söylemiştiniz. Şimdi tekrar düşünüyorum da. 250cc uzun yolda 2 silindirli bir 600cc'ye çok da fark atmaz gibi geliyor bana. Mesela 250cc ile sabit 100km/s hızda gitmek için 600cc'den daha yüksek devir çevireceksiniz, motor biraz daha zorlanacak. Bunun yanında 600cc daha düşük devirde, zorlanmadan aynı hızı yapacaktır. Gerçi sabit hız söz konusu olduğunda geçerlidir bu durum. Aynı zamanda motosikletlere de bağlı. 600cc diye R6'yı kıyaslamamak lazım. Ama ER-6f iyi bir örnek mesela.

Ama şehir içinde işler değişir tabi ki. Aradaki fark bayağı artar.

Çok teşekkürler arkadaşlar, Kawasaki ER-6F mantıklı gelmeye başladı. Antalyada var sanırım, ilk fırsatta görmeye gitcem. Belki 600cc kullanmam için ikna edici bir motordur.
    112ciyiz

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    yedek parca olayı er-6F te var dıye duymustum fakat kız gıbı motor ya

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence 250cc üstü motor almayın, daha büyük motorlar araba kadar benzin yakıyor ve araba fiyatına satılıyor. motosikletlere LPG de taktırılmıyor. 250cc üstü alacağınıza araba alın, daha güvende olursunuz. allah korusun basit kazalarda emniyet kemerinizi takıyorsanız hastaneye sadece kontrole gidersiniz. 600cc motosikleti dururken üzerinize devirseniz bile bir yerlerinizi kırabilirsiniz.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaş git önce bi forumdan araştır bununla ilgili 50 konu var en az ara bak onları oku sonra başlık aç
    (bu konuda asla yorum yapmıcam zira bazılarının zoruna gidiyor)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    er6 f bencede senin için uygun olur.

çok yakmıyor.
    rüzgar sorunu olmaz.
    fiyatı uygun.
    yıllarca kullanabilinecek kadar kaliteli.
    beygir gücü korkulacak büyüklükte değil.

ve son olarak bilinçli ve ailesini düşünen kişiliğin kawa nın parça fiyatlarındaki fahişliği berteraf edebilir çünkü düzgün kullandımda parça isteyecek bir motor değil.

ne alırsan al hayırlı uğurlu kazasız ve belasız olsun inş.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 250cc üstü motor almayın, daha büyük motorlar araba kadar benzin yakıyor ve araba fiyatına satılıyor. motosikletlere LPG de taktırılmıyor. 250cc üstü alacağınıza araba alın, daha güvende olursunuz. allah korusun basit kazalarda emniyet kemerinizi takıyorsanız hastaneye sadece kontrole gidersiniz. 600cc motosikleti dururken üzerinize devirseniz bile bir yerlerinizi kırabilirsiniz.
    O zaman şöyla yapalım, bu motor TUTKUSUNU unutalım, benim işimi görecek 2 tane otobüs firması var. Saatleri de bana uyuyor. 2,5-3 saatte motorla gideceğim yolu 4saatte "güvenli" bir şekilde giderim değil mi hem ne gerek var konu açıp forumu meşgul etmeye... OTOPSİCİ gibi Arkadaşlar da rahatsız olmasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:37 ----------

Alıntı strangerRTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er6 f bencede senin için uygun olur.

çok yakmıyor.
    rüzgar sorunu olmaz.
    fiyatı uygun.
    yıllarca kullanabilinecek kadar kaliteli.
    beygir gücü korkulacak büyüklükte değil.

ve son olarak bilinçli ve ailesini düşünen kişiliğin kawa nın parça fiyatlarındaki fahişliği berteraf edebilir çünkü düzgün kullandımda parça isteyecek bir motor değil.

ne alırsan al hayırlı uğurlu kazasız ve belasız olsun inş.
    Teşekkür ederim arkadaşım. 250R ve ER6F ikisini de deneyip aralarından seçim yapcm. İlginize tekrar teşekkürler...
    112ciyiz

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    bence en ıyı yontem (az da motor bılgısı varsa) CLASMANINI sectıkten sonra gıdıp motorları tek tek deneyıp hangısı hosuna gıdıyorsa onu almaktır ıste o motor senı en mutlu edecek motordur ıster 250 cc ıster 600 cc

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    sayfalar sürecek, tartışmalara neden olacak bir tartışma konusu daha...
    bu konu başaka bir topicde hali tartışılmakta..
    konuyu açan arkadaş yanlış anlamasın sözüm ona değil..
    soruna cevap olarakda kalitenin adresine yönlendireceğim seni...

KAWASAKİ...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman şöyla yapalım, bu motor TUTKUSUNU unutalım, benim işimi görecek 2 tane otobüs firması var. Saatleri de bana uyuyor. 2,5-3 saatte motorla gideceğim yolu 4saatte "güvenli" bir şekilde giderim değil mi hem ne gerek var konu açıp forumu meşgul etmeye... OTOPSİCİ gibi Arkadaşlar da rahatsız olmasın
    [COLOR="Silver"]
    kardeş sen bu hırsla motosiklet kullanmaktan vazgeç senden geçtim sokakta gezen sebi sübyanın canına mal olacan ondan korkuyom
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:37 ----------

Teşekkür ederim arkadaşım. 250R ve ER6F ikisini de deneyip aralarından seçim yapcm. İlginize tekrar teşekkürler...

Kawasaki olayına girmişken bence kawasaki KLE500 de bakabilirsin benim çok hoşuma giden bir motosiklet düşününce aslında seçenekler çoğalıyor insanında kafası karışıyor her neyse kolay gelsin

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş git önce bi forumdan araştır bununla ilgili 50 konu var en az ara bak onları oku sonra başlık aç
    (bu konuda asla yorum yapmıcam zira bazılarının zoruna gidiyor)
    Arkadaşım 50 tane konu var diyorsun ama benim sorularıma cevap verebilecek konu göremedim. Bu motor hava atmak için nasıldır, 600cc ye geçiş için nasıldır ya da ön kaldırır mı şeklinde sormadım. Forumda bunların cevabı çok. benim sorularıma cevap veren birkaç link at da bu konuyu da kilitleyelim...
    112ciyiz

kardeş sen iyi bir tercih yapmışsın kawasaki hem dik oturuş hemde süratiyle seni memnun eder. al arkana bakma.burdaki yorumlarda pek bakma çoluk çocukta yazıyor.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen bu hırsla motosiklet kullanmaktan vazgeç senden geçtim sokakta gezen sebi sübyanın canına mal olacan ondan korkuyom
    Sen korkma arkadaşım bende oyle hırs falan yok. Bugüne kadar müdhle ettiğim motor kazaları, emin ol o tip hırsları bitirir, motordan soğutur. Ben motora zevk için biniyorum, şehiriçinde artistik yapanlardan değilim sebi sübyanın canını tehlikeye atayım...
    Sırf konuşmuş olmak için birşeyler yazacaksan yaz.
    112ciyiz

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    madem gitgide motoru büyütmeyi düşünüyorsun 250 lilik le hiç uğraşma git büyük bi enduro al. uzun yol seviyosan en uygunu ve en az yoranı endurodur. v-strom dl 650 tavsiye ederim. eğer onun fiyatı çok gelirse kavasaki kle 500 al.
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)