Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

jant ve lastiğin birleştiği nokta (yanakdan) hava kaçırıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

motorum cbr 125 bir hafta orjinal ölçülerde sava marka lastik takmıştım.ilk 4 gün bi sorun yoktu.ama bu sabah işe gitmek için motorun yanıda geldğimde lstiğin ahavsının inmiş olduğunu fark ettim.hemen elime köpüklü sünfger alıp lastik ve jant çevresine sürdüm 5-10 dk uğraştıkdan sonra kaçak jant ve lastiğin birleştiği yer olan yani yanak diye tabir ettiğimiz yer olan iğne yadar yerden kaçırdğını gördü. şimdi bu sorunu nasıl çözebilirm.yardımlarınzı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    dostum aynı şey benımde başıma geldi hatta benımki 5 10 yerden kaçırıyodu herkes dedi jant değişcek ama öyle değil jantı söktür tekrar ve jantın iç kısmını iyice temizlettir yada kendin temizle toprak çamur vs jantla lastik arasında ark yapıp hava çıksına sebep oluyo...

kaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Popcorn 90, Piaggio X9 250
    Lastikçiler genelde lastik takmadan önce yanak kısmına benzin+Kaucuk benzeri bir solusyon sürüyorlar. Yeni taktığın zaman ( jastik janta tam oturmadığında) bunu sürmedğinde kaçırma yapabilir. jantta bir yamulma yoksa lasikçide lastiği yanaktan ayırıp tekrar yapıştırırsanız sorun ortada kalkar bence.

peki abicim lastiği sökmeden bu iş olmazmı.ilaç veya başka bir yapıştırıcı ile

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    sava marka lastik mecburiyetten bende aldim.Sakin almayin islak zemindeasiri derecede kayyor.Yol tutusu dandik sakura dan bile kotu.Savaya bulasmayin derim.
    Ayni problem bendede var haftada 5 6 derece dusuyor lastigin havasi ben arada basiyorum hava lastikleri yakin zamanda degistirecegim icin.Usta havasini indirip kaciran yeri yapistiricisiyla sanirim ilaclayarak sorunu halledebiliriz demisti.

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    arkadasim dikkat et sen suyla kopukle kontrolu lastik inikken yapmissin. lastik inikken ne olursa olsun jant kenarindan hava kacar tubeless lastiklerde cunku icindeki havanin basinciyla o lastik gerilir ve saglam bir sekilde tutar janti hava kacmamasi icin. birde tamamen sisirdikten sonra kontrol et belki sadece ufak bir delik vardir lastiginde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)