Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

renkli vizörler hakkında yardım!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    aprilia pegaso 650
    motor kullanmaya yeni başlamış biri olarak kaskıma siyah yada farklı renkte bir vizör almak istiyorum ancak bu alacağım vizörün akşamları motorumu kullanırken nasıl etki yaratacağını bilmiyorum yani bana avantajı ,dez avantajı ne olur bilmiyorum bu konu hakkında tecrübelerini aktarabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Siyah renkli vizörler Gündüzleri çok iyi ama akşamları karanlıkta dışarıyı görüş açın %30 düşüyor..
    ama gündüzleri hiç bir problem yok Ve kaskada oldukça güzel bir hava katıyor..
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    İlla renki vizörse çene açılır kendinden güneş gözlüklü kaskları tavsiye ederim. Vizörü açıp rüzgarı hissederken sinek böcek girecek korkun olmaz. Yok şekli hoşuma gidiyor dersen gece hiç rahat etmezssin. Kör gibi gidersin.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Siyah vizör gece görüşü için sakıncalı..
    Fakat ben eski kaskımda şöyle yapıyorumdum..
    hem beyaz hem siyah vizörüm vardı..
    Çıkarması kolay olduğundan akşamları değiştiriyordum..
    Bazen unutup günlerce beyazı kullandığımda oluyodu ama..Bence çok güzel bi hava katiyo gündüzleri..
    Şuan çeneden açılır var bende full face siyah vizörlü bi kask alıcam tekrardan
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Ben şahsen renkli vizörleri hiç sevmiyorum. Nedenide trafikte göz temasının çok önemli olması ve insanı robot gibi göstermesi. Mimik yok kaş yok göz yok hiçbişe yok. Ayrıca ondeki aracın aynası ile şöförle gozgoze gelmek çok önemli oluyor bazı durumlarda.

Bunun dışında + olarak sayabileceğim görünüş güzelleşir ( bence değil ama kişiye göre değişir.)

Gündüzleri azda olsa güneş ışığından korur.

- Olarakta yukarıda saydıklarım ve gece görüşü zayıflatması sayılabilir.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    renkli vizör gece kullanılmaz .
    Kör gibi gezersin.
    Bu vözorleri takıp çıkarmak çok kolay olduğu için gündüzleri renkli vizör geceleri ise şeffaf normal vizör kullanmalısın .

Gece o renkli vizörle resmen karanlık bir zemin üzerinde yol alıyorsun. Yolda çukur ölü hayvan taş olsa görmen kesinlikle mümkün değildir.

Türkiyede tünel ışıklandırmaları yetersiz olduğu için renkli vizörle gündüz tünele girince de birden körleşiyorsun .

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    gece güneş gözlügüyle araç kullanmak gibi dostum

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    resimlerde görüldügü gibi ben böyle yapıyorum, gündüz siyah vizör gece beyaz vizörü takıyorum,
    eger gündüz siyah gözlük gibi kullanmak istiyorsan üşenmeden değiştireceksin,
    iki tane vida var bozuk para ile 30 saniyede değiştirebiliyorsunuz.
    tavsiye ederim
    ama gece siyah vizörle gaza basamıyorsun,
    zira bir kere mecbur 20 km yol almak zorunda kaldım açık gittim 60 km hızı geçemedim.

98 Beygir.....

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Tabiki renkli vizör şeffaf gibi olmuyor geceleri, ben siyahta iridyumda şeffafta kullanıyorum. İridyum geceleri görüşü anormal düşürüyor, siyah nisbetten daha iyi şehir içinde yol lambasının olduğu yerlerde rahatça görebiliyorsun.
    Shark kullanıyorum bu bilgiler shark a dair. Kaskın marka ve modeline göre değişkenlik gösteriyor vizör hadisesi. Kimilerinde koyu renklerle rahat rahat görebiiyorsun geceleri.
    GKN MOTORS

Motosikleti
    aprilia pegaso 650
    bilgisini paylaşan herkese teşekkürler ederim zira çok faydalı ve aydınlatıcı oldu benim için...

osaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R26 / MZ 1971 ES 175 / Mz 251 Sporstar 98
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla renki vizörse çene açılır kendinden güneş gözlüklü kaskları tavsiye ederim. Vizörü açıp rüzgarı hissederken sinek böcek girecek korkun olmaz. Yok şekli hoşuma gidiyor dersen gece hiç rahat etmezssin. Kör gibi gidersin.
    aynen bende venon'un ceneden acilir kaski var super çift vizor istediğin zaman siyah vizör üsten iniyor ;)

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %30 göremezsin diyen arkadaş neye göre bunu yazmış anlamadım doğrusu.Eğer böyle bir orantı da varsa emin ol bunun 2 katından da fazlasıdır.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynalı vizör alacakasın...
    gündüz kimse seni görmez kaskın içinde sen gayet net görürsün herkesi,
    gecede görüşü hiç engellemiyor..
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Yahu bakıyorum, yıllardır (başka forumlar dahil) aynı konu habire tartışılmış... Yorumlar hep aynı. Bunun sonu yok sanırım.

İlerde renkli vizörün gece kullanılmasına dair bir çözüm çıkacağına eminim, yakındır.

Numaralı gözlük kullanıyorum ve gözlerimin güneşe karşı alerjisi var. Hani diyorsunuzya (tünelde ışıklandırma iyi değil, renkli vizörle gündüz vakti tünelde de görüş zorlaşır) diye...
    Ben alerji nedeniyle şeffaf vizörde de aynı sorunu yaşıyorum...

Renkli vizör, görünüm açısından banada cazip geliyor, ama malum gece kullanması zor.

Normal numaralı gözlük kullanmayanlar güneş gözlüğü yerine vizörü neden taşır anlamıyorum doğrusu...

Mesela bana artık numaralı güneş gözlüklerini araştırmak şart oldu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)