Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

VitesLi Motor Sürmeyi BiLmiyorum Eğitim İçin Yardımcı OLurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 150-12
    Öncelikle mrhblar. Siteyi çoktandır takip ediyorum ama henüz yeni üyesi oldum. Vitesli motor aldım yanlız sürmeyi bilmiyorum. Ehliyete yazıldım yanlız ehlıyet kurslarında yarı otomatık motorsikletlerle eğitim veriyorlar. Benim aldım motor asya 150-12 debrıyaj kullanılarak vıtese gecen bi motor. Eskişehirde bu tarzda eğitim veren yerler varmı? Yada kendinden yardımcı olabilecek arkadaslar varmı? Şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eskişehir'den ilk defa böyle bir istek geldi ben de Eskişehir'liyim buluruz bir özel der veren ama sana pahalıya patlar.

Motosikleti
    Asya 150-12
    Pahalıya patlar derken ne kadar mesela. Kafadan bi fıyat verebılırmısınız? Yanlız büyük motor değil alacagım motor asya 150-12 150 lik spor tarzında bır motorsiklet.

Fiyatını bilmem ama tanıdık bir eğitim veren var Bursa'dan mesaj attım bir bağlantısı vardır mutlaka.

Motosikleti
    Asya 150-12
    İlgilenirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.. Ne kadar zamanda öğrenebilirim peki?

Reklama girer mi bilmiyorum ama Honda'nın verdiği eğitimler, özellikle de senin gibi motosiklete yeni başlayanlar için oldukça faydalı. 2 tam gün sürüyor. Sana uygun tarihlerde iki gününü İstanbul ya da İzmit'te geçirirsen sana çok faydalı olur.

Eskişehir'de durum nedir bilmiyorum, belki oradaki eğitim durumları ile ilgili bir yanıt da gelir. Veya forumda konuşulmuş mu diye bir araştır istersen.

Eğitim almayı direk düşündüğün için ayrıca seni tebrik ederim. Eğitim almadan da işi az çok kıvırır, motosikleti bir yerder bir yere götürebilirsin ama eğitimli olarak başlarsan motosiklete hakimiyetin almamış kişilere oranla kat ve kat artar. Özellikle motosikletine tam alışmadan al ki yanlış tekniklerle değil doğru tekniklerle başlamış ol. Sonradan düzeltilmesi zor olan, doğru ve kolay yöntem gibi görünen o kadar çok yanlış bilgi ve teknik var ki. Bu gibi alışkanlıkların yerleşmeden al bence.

Motosikleti
    Asya 150-12
    Bana ne kadar masraf çıkar bi fikrin varmı? İyice öğrenmeden binmek istemiyorum motor bu şakası yada yanlısı olmaz. MOtor kazalarının %95 i ölümle sonuclanıyor. Ayrıca ılgılendın ıcın tesekkur ederım..

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş senin kullanacağın 150cc bir motor sonuçta bisiklet kullanmayı biliyorsan vede otomobil teçrüben varsa motor sürmeyi kavraman sadece 20dakikanı alır. boşuna kurs falan uğraşma ama diyelim ki 1000lik veya 600lük bir makina alırsın 90 120hp o zaman en kral kurstan ders al derim. okey
    103 hp

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Gencayy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana ne kadar masraf çıkar bi fikrin varmı? İyice öğrenmeden binmek istemiyorum motor bu şakası yada yanlısı olmaz. MOtor kazalarının %95 i ölümle sonuclanıyor. Ayrıca ılgılendın ıcın tesekkur ederım..
    Senin kabiliyetinle alakalı.
    100 tl'de olabilir. 500 tl'de.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Asya 150-12
    ARaba ehlıyetın var motorada yazıldım agustosta elımde motor ıcın bıraz acele ettım. Ama arabayla motorun arasında cok fark var dıorlar. Vitesler fren debrıyaj gıbı. Frenle debrıyaj aynı olablırde vıtesler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Gencayy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARaba ehlıyetın var motorada yazıldım agustosta elımde motor ıcın bıraz acele ettım. Ama arabayla motorun arasında cok fark var dıorlar. Vitesler fren debrıyaj gıbı. Frenle debrıyaj aynı olablırde vıtesler.
    Prensip olarak ikisininde çalışma sistemi aynı.
    Bu arada 'blod' yazı kullanmak yasak. Bilgin olsun.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Asya 150-12
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş senin kullanacağın 150cc bir motor sonuçta bisiklet kullanmayı biliyorsan vede otomobil teçrüben varsa motor sürmeyi kavraman sadece 20dakikanı alır. boşuna kurs falan uğraşma ama diyelim ki 1000lik veya 600lük bir makina alırsın 90 120hp o zaman en kral kurstan ders al derim. okey
    ÇAbuk kavrayan bı kısılıgım varya. PEjo falan cok surdum oncelerı dıresksıyon var yanı.

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam o zaman hiç motora binmemiş adam gidip 150lik motoru başka şehirden 50km uzaktan yani benim arkadaşım motoru alıp geldiğini bana anlattı. satıcı adam tarif etmiş bir aşağı unun üstü boş ik üç dört yukarı diye tarif etmiş emin ol arkadaş motoru alıp geldiğini bana anlattı .....
    103 hp

--------------------------------------------------------------------------
    ***** Gencayy adlı üyeden alıntıdır *****
    Öncelikle mrhblar. Siteyi çoktandır takip ediyorum ama henüz yeni üyesi oldum. Vitesli motor aldım yanlız sürmeyi bilmiyorum. Ehliyete yazıldım yanlız ehlıyet kurslarında yarı otomatık motorsikletlerle eğitim veriyorlar. Benim aldım motor asya 150-12 debrıyaj kullanılarak vıtese gecen bi motor. Eskişehirde bu tarzda eğitim veren yerler varmı? Yada kendinden yardımcı olabilecek arkadaslar varmı? Şimdiden teşekkürler..Bugün 17.21

***** Gencayy adlı üyeden alıntıdır *****
    Pahalıya patlar derken ne kadar mesela. Kafadan bi fıyat verebılırmısınız? Yanlız büyük motor değil alacagım motor asya 150-12 150 lik spor tarzında bır motorsiklet. Bugün 17:46

-----------------------------------------------------------------------

(( İlk yazında vitesli motor aldığını belirtip..
    Sonraki yazında ise; motor alacağını yazıyorsun!! ))

Motor aldınmı , almadınmı? önce buna karar vermelisin!.

''Sinan''ın da belirttiği üzere yazıların bold karakterinde ..

Bu yazı türü ; senin anında siteden ayrılmana sebebiyet verecektir..

'' Hoş geldin ve güle güle !.. ''

Bu tarz soru soran ve yazı yazan bir üye vardı '' hatis '' bana onu

hatırlattın birdenbire her nedense!..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstarxvs250
    Kardeşim eğitime falan ne gerek var yahu ! 250cc de ayni 600 'de sadece motor üzerinde çok rahat olmaman gerekiyor , ne makina olursa olsun. bas debriyaja wur bire devam et 1-2 haftada alişirsin motora 4-5 aydada aktif kullanirsan güzel bir pilot olursun, çok merak ettiğin şeyler varsada sitede çok güzel konular var araştir oku . Bu kadar abartilacak birşey yok ama dikkatli ve temkinli ol kesinlikle ve kontrollü sür .
    [B]Kuralıdır bu dünyanın gösterip elletmemelisin. [/B]

Motosikleti
    Asya 150-12
    Motoru magazadan aldım ama henuz teslım almadım daha. Vergilerini falan yatırdım bugun. 3 4 güne teslim edileceği söylendi gidip servisten alacağım. Blod yazının yasak oldunu bilmiyordum genelde forumlarda o tarz yazı tipi hoşuma gitti için o şekilde yazdım. Hoş geldin ve güle güle?? Bu kadar kaba olmanın bi anlamı yok bilmiyodum öğrenmiş oldum. Öncelikle bi uyarı verilse daha iyi olmazmı!

hayırlı olsun. kaça aldınız acaba ?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hayırlı olsun arkadaşım yeni motorun.scooter kullanımı farklı bir motor kullanımı yerine göre kolay yerine göre zordur.sonuçta denge meselesini sağlayabiliyorsan her türlü motora binebilirsin imkanın ve yeteneklerin el verdiği müddetçe.birden bire öğrenilen birşey değil motor sürmek zamanla tecrübe sahibi olursun olayları yaşayarak.
    şöylede bir kısa örnek vereyim sana,benim yaş 38 .17 yaşından beri motor üzerindeyim ve değişik tarzda ve cc de motor kullandım,ama hayla ögrencek çok şeyin oldugunu düşünüyorum ve yakın zamanda arkadaş gurubumuzla Ugur Ertekin hocadan kısmetse tecrübe derleri alacagız .belki biraz bilgi vermişimdir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Asya 150-12
    Saolasın özgür.Asya 150-12 Aldım. 1755 Peşin fiyatıydı kampanya dediler ne kadar doru yanlıs bılemem ama asyanın yerel sıtesınde fıyatı 2.250 yanlız 330 mılyon ötv vergisini yatırdım hemen hemen aynı üstelik daha plaka çıkarılmadı plaka işlemleri var anlıcan bi 2500 a gelicek bana bu motor.

Arjantinli69 verdin bilgiler için teşekkürler. Herkes gibi bende öğrenicem ama daha önce bazı yanlısları hataları yasamıs bırınden ders alarak ögrenmiş olursam benim yararıma diye düşünüyorum. Hız tutkunu biriyim işin kötü yanı bu ilerleyen zamanda motoru büyütmeyi düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ehliyet alırken bu eğitimi sana vermek zorundalar ek para vermene gerek yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)