Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Slm Arkadaşlar SuperSport Hakkında Bilgisi Olanları Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Slm Arkadaşlar 16 yaşından beri vitesli cross motosiklet kullanıyorum ve supersport a geçiş yapmak istiyorum 2. el 2007-2008 R1 düşünüyorum ama r1 hakkında bilgim yok çok yakar mı ve 2 elde nelere dikkat etmeliyim??? yardım ederseniz sevinirim..... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    16 yaşımdan beri demişsin suanki yaşın kaç ? cross motorla edindigin km tecrübesi nedir ? r1 in şakası olmaz kardeş cross motosikletten r1'e geçmek sakat iş bence kendini 600lük makinelerde (600F) te falan alıştır bi süre bence
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

motor ehliyetimi yeni almak üzereyim 1.5 senedir kullanıyorum 17.5 yaşındayım .. r1 e geçiş yapmak istiyorum ama bilinçli olanlardan yardım istiyorum acaba nasıl olur r1 in zorlukları var mı varsa neler ? 25000 tl ye kadar motosiklet almayı düşünüyorum ???

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı crownking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ehliyetimi yeni almak üzereyim 1.5 senedir kullanıyorum 17.5 yaşındayım .. r1 e geçiş yapmak istiyorum ama bilinçli olanlardan yardım istiyorum acaba nasıl olur r1 in zorlukları var mı varsa neler ? 25000 tl ye kadar motosiklet almayı düşünüyorum ???

allah aşkına 17,5 yaşında r1 neyine senin. fiziki veya maddi yönden uygun olsan bile ruhun uygun değil r1 e

işte bende bunu bi bilene tanışmak istedim sizden öneriler bekliyorum ne önerirsiniz ??? ve ruhun uygun deil derken ne demek istediniz bi açarsanız sevinirim ??

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Emeklemeden yürünmez.İlk önce cbr 125 al ondan sonra gtr 250 al öle öle devam et.Şu anda alırsan intihar etmekden başka bişi olmaz.
    HONDA

aslında ben r1 aldım aldım alamadım alamam çünkü ailem motosiklete karşı araba almamı istiyorlar ama ben motor sevdiğim için tercihimi motordan yana kullandım alırsam kendimi frenliyebileceğime inaıyorum yavaş yavaş alışabilirmiyim kendimi frenliyerek ???

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    işte bende bunu bi bilene tanışmak istedim sizden öneriler bekliyorum ne önerirsiniz ??? ve ruhun uygun deil derken ne demek istediniz bi açarsanız sevinirim ??
    r1 dediğin motorun gücünden haberin vardır diye düşünüyorum. r1 almanın mantığı nedir pist haricinde kullanmaktan başka? bunlar benim fikrim. çünkü elbet bir zaman şeytan dürtecek ve altındaki motoru boşuna mı aldığını düşünüp basacaksın ve bir kereden birşey olmaz diyeceksin... ve sonra ne olur bilemem.

eğer motosiklete binmekten zevk alıyorsan git 250 cc birşey al. tam ideal makinalardır. uzun yolda da bıktırmaz. yani en fazla alabileceğin 600cc olmalı ki aslında o bile fazla diyebilirim.

motosiklet düşük hızlarda zevk verir veya yol boşken basarken zevk verebilir. onun dışında bilgisayar oyunlarındaki gibi oynayıp bunu da gerçek hayatta hız tutkunu olup başkalarını da tehlikeye atarak trafikte sürekli aralara girerek... yapmanın mantığı yoktur.

not: bu söylediklerim sana yönelik şahsına yönelik birşey değildir. genel yönelim bu yönde olduğu için yazmak istedim. ha bana sorarsan ben de 21 yaşındayım. ama atıp tutmadığımı da söyleyebilirim.

atıp tutmadığını biliyorum yollarda görüyoruz akrobasik hareketleri yollarda deneyenleri ama ben günlük kullanım için almayacağım şöyle düşünüyorum boş köylerdeki asfaltlarda öğrenip öğrendikten sonra şehirdede kısa mesafelerde uzun yollarda deil... kullanmak istiyorum zaten ehliyet olmasada çoğu gideceğim yerde 2009 mdel e250 komp. kullanıyorum :D

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    senin ölmeye niyetin var kardeş allah yolunu acık etsin bize ordan slm gönderirsin artık
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    her hafta senin gibi arkadaşlar çıkıyor aslında.sonra birden yok oluyorlar.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    atıp tutmadığını biliyorum yollarda görüyoruz akrobasik hareketleri yollarda deneyenleri ama ben günlük kullanım için almayacağım şöyle düşünüyorum boş köylerdeki asfaltlarda öğrenip öğrendikten sonra şehirdede kısa mesafelerde uzun yollarda deil... kullanmak istiyorum zaten ehliyet olmasada çoğu gideceğim yerde 2009 mdel e250 komp. kullanıyorum :D
    al bir gt250r paşa paşa kullan. her türlü yeter sana her türlü sana da tek önerim budur. haa tipi hoşuna gitmezse o zaman alternatiflerine bakabilirsin ninja250 gibi

erdemgc sen benim halimden anladın :D şekil olarak yani şekli güzel olsun önemli olan o zaten hız o kadar lazım deil de r1 in şekli vs herşeyi hoşuma gidiyor sizinde gidiyordur eminim :D ninja250 den başka güzel motor olarak ne önerebilirsiniz hız önemli deil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

çoğunuz benden büyüksünüz şu anki hevesimi anlamanızı bekliyorum sizden şuna yardım istiyorum benim kullanabileceğim arkası geniş tekerli güzel gözüken motosiklet önerebilirmisiniz benim asıl sorunum bu yani hız yapmak için yok basarım giderim deil bana yetecek ama güzel bi motosiklet olmasınıda istiyorum!!!

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung GT250R gördün mü hiç?

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    her hafta senin gibi arkadaşlar çıkıyor aslında.sonra birden yok oluyorlar.
    dogru tespıte ne denır

dreamdark galiba aradığım motoru buldum ;D teşekkür ederim

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    dreamdark galiba aradığım motoru buldum ;D teşekkür ederim
    neymiş aradığın motor bakalım?

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neymiş aradığın motor bakalım?
    gt250r galiba

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    bencede r1 den vazgec en azindan simdilik bi bucuk yillik cross tecruben r1 e yetmeyebilir ben 4 yildir super spor kullaniyorum r1 almayi dusunuyorum ancak yinede bazen kendime tam olarak guvenemiyorum bence sen r6 al ben su anda r6 kullaniyorum cok memnunum yakiti da son derece ekonomik.
    RIDE or DIE

Benim kanımca bu arkadaş burada almayı hayal ettiği SS makinaya onay bekleyen diğer çoğu genç arkadaşa göre daha bilinçi, ya da biliçlenmeye hazır. Sadece SS olayına yeni merak sardığı için biraz bu konuda bilgisiz. Bu nedenle düzgün yaklaşıp yardımcı olmalıyız.

Benim fikrim de 250cc'lik bir makina uygundur. Tipi de kendisine kalmış. Hatta bence kros tecrübesi yoğun ise 600cc "2 silindirli" bir naked veya enduro da olabilir ama sürüş eğitimi alırsa. Ben krosta yapılmış tecrübeleri scooterda yapılmış tecrübelere göre kat ve kat daha fazla önemsiyorum. Ama arkadaş sanırım tip olarak SS gönüllüsü. Bu nedenle 250cc uygundur.

R1'e gelince.. R1 veya o sınıf bir makinayı yavaş kullanmak diye bir şeye de inanmıyorum. Motosiklet otomobil gibi değildir. Sürücüsüyle bir bütün olur ve öyle kullanılır. R1 sürücüsüne aç şu gazı der. Açmazsanız o motoru kullanmak size zehir olur. Her zaman söylediğim bir laf vardır. Yavaş motoru seri kullanmak, güçlü motoru yavaş kullanmaktan çok daha keyiflidir. O yüzden acemiler için R1 almak tehlikeli olmanın yanında ne mantıklı bir tercih, ne de keyif verecek bir motor. R1'i adam gibi kullanacak tecrübeye de ancak daha küçük hacimli motorlarla yavaş yavaş ilerleyerek ulaşabilirsiniz. Yoksa öğrenemezsiniz, mutsuz olursunuz, motosikletin keyfini yaşayamazsınız.

Tabi istenilen etrafa hava atmak değil de gerçekten motosiklet kullanmaksa. Alınmaması için o kadar çok neden var ki hangisini saysam bilemedim. Genç ve tecrübesiz ellerde ölüm makinasına dönüşebilmesi bu nedenlerden sadece bir tanesi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)