Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bujiyi göremedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni motorumu (ramzey qm250) teslim almadan önce bujilerini ngk ile değiştirin ve motor yağını castrol ile değiştirin dedim. Değiştirdiklerini söylediler. Bugün bir bakayım dedim bujilere.. Motor yan yana 2 silindirli. Regal raptor motoru gibi.
    Motor kafasındaki şapkayı 2 alyanlı vidayı söktüm. Bujiyi göreceğimi sanıyordum ama
    göremedim. Bayağı derinde etrafı başka bir metal ile sarılı silindirik bir şey gördüm.
    Galvanizli saç gibi silindirik birşey..
    Daha fazla bızıklamaya cesaret edemedim. Eski haline getirdim.
    Bu konuda bilgisi olan var mı? Bujilerimi nasıl görebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onun özel bir anahtarı var lokma anahtar gibi buji kafasına oturtup çıkartman lazım bujiyi takarkende çok sıkma çatlar

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    Alıntı Motorious adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorumu (ramzey qm250) teslim almadan önce bujilerini ngk ile değiştirin ve motor yağını castrol ile değiştirin dedim. Değiştirdiklerini söylediler. Bugün bir bakayım dedim bujilere.. Motor yan yana 2 silindirli. Regal raptor motoru gibi.
    Motor kafasındaki şapkayı 2 alyanlı vidayı söktüm. Bujiyi göreceğimi sanıyordum ama
    göremedim. Bayağı derinde etrafı başka bir metal ile sarılı silindirik bir şey gördüm.
    Galvanizli saç gibi silindirik birşey..
    Daha fazla bızıklamaya cesaret edemedim. Eski haline getirdim.
    Bu konuda bilgisi olan var mı? Bujilerimi nasıl görebilirim.
    bir buji anahtarı bul ve o delikten sok, cevir cikar, öbür türlü motorun dikine kesitini alman gerekli bujiyi gorebilmek icin.

Bujinin beyaz porseleni hiç görünmüyor. başındaki kabloyuda çektim kımıldamadı bile.
    Enteresan yaa.

arkadaşım kurcalama sonra motorun ateşleme yapmaz hiç bulaşma bence

İçinize kurt düşmüşse herhangi bir tamirciye gidin söksün, bakın nasıl sökülüyor.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun özel bir anahtarı var lokma anahtar gibi buji kafasına oturtup çıkartman lazım bujiyi takarkende çok sıkma çatlar
    benim fazr 1000 de de bujiler o kadar icerdeki hic gozukmuyo.sadece kablolarin kafalarina takildigi uclari gozukuyor birazcik
    RIDE or DIE

buji kablosunu sök buji anahtarı yani cırcır ile buji gevşeyinceye kadar çevir iyice gevşeyince elinle al . ancak önemli bir nokta var motorun soğuk olmasına dikkat edelim.Ayrıca bujiyi sökerken etrafında pislik falan varsa kuru bir bez ile silmeliyiz çünkü içeri kaçabilir ;)
    söküm işlemi bittikten sonra bujinin vidalı kısmını yağlamak isteyen yağlasın ilerde tekrar sökme işleminde kolaylık sağlar .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

ayrıca sen içerde olmasına kafanı takma buji anahtarını içeri dayadımmı onu söker alır ordan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)