Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım Sırası Bende

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son zamanlarda ciddi bir chopper tarzı motosiklet arayışına girmiş bulunuyorum.
    Aklıma bi kaç model takıldı öncelikle onları belirteyim:

Keeway-Super shadow 250
    Bisan-Roadstar 250
    Yamaha-Virago 250

Bu belirttiğim motorlar için kullanıcı gruplarını tamamen okumaya başlamadım.
    Bu topikten alıcağım iyi yada kötü yorumlara ve duruma göre eleyip daha detaylı arayışa giricem.

Seçeneklerin arasında Regal Raptorda vardı.Hatta bi ara ciddi anlamda alma aşamasına kadar gelmiştim ama bir forumda gördüğüm bir çok şanzuman problemi topiklerini görünce Regal'i elemiş bulunuyorum.

Virago ise eski model,parça sıkıntısı,satamama gibi sorunlar yüzünden kararsızlık aşamasında kaldı.

Keeway ve Bisan,özellikle bu motorlar üzerinde yoğunlaşmış durumdayım.
    Yakıt sarfiyatı ne kadar?
    Yedek parça fiyatları ve servis ağı genişliği hangisinin daha iyi?
    Uzun yolda hangisi rahat ve sorunsuz şekilde götürür?

Şimdilik durum bu alıcağım yorumlara göre daha sorularım olucak.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    kesinlikle yamaha ;)

keeway 150 kardeşim aldı kullanmak dahi nasib olmadı titreşim arıza gene arıza sonra gene arıza

motor kardeşimden çok servisde duruyordu bir yol yapıyor servise çekiyor çıkıyor geri servise keewayden uzak olda kime yakın olursan ol yaşandı ondan dolayı boyle diyorum
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

TheRkuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisan Roadstar kullanıcısıyım. Motorumu 2. el olarak yeni aldım,biraz masraf ettim açıkçası ama motorumdan şimdilik memnunum. Parça sıkıntısı yok desem yalan atmış olurum fakat istanbul veya çevrelerinde isen sıkıntı olmayacaktır. Yakıt sarfiyatı 9kuruş civarları

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle yamaha ;)

keeway 150 kardeşim aldı kullanmak dahi nasib olmadı titreşim arıza gene arıza sonra gene arıza

motor kardeşimden çok servisde duruyordu bir yol yapıyor servise çekiyor çıkıyor geri servise keewayden uzak olda kime yakın olursan ol yaşandı ondan dolayı boyle diyorum
    kardeş neden kesinlikle yamaha?
    arkadaşlar kusura bakmayın ama eğer bir şeye kesinlikle diyorsanız onun hakkında çok bilgilisinizdir veya kullanmışsınızdır o zaman da burada neden bu motosikleti al dediğinizde nedenini de açıklarsanız çok makbule geçer yoksa ilkokul çocuğu gibi ben bunu tuttum bu birinci gelir gibi bir şey oluyor

bu arada kanucan arkadaşım listen çok küçük sadece bisan keeway ve yamaya üçü de tavsiye etmediğim motosikletler bisan ile keeway bire bir aynı kullanımı yakıt sarfiyatı keeway i sadece deneme maksatlı 2 km sürdüm kullanımı güzel yanlız çok küçük makine boyun benim gibi 180 civarı ise artçı selesinde oturmak zorunda kalıyosun ki dizlerin gidona deymesin
    sana kawasaki en veya vn serisini suzuki savage serisini tavsiye ederim
    kawasaki en 500 vardı bende 3.5 litre yakıyo 100 km de rahat 150 görüyorsun tek sıkıntısı bakımları pahalı (yamahadan ucuz neredeyse yarı fiyatı)
    suzuki savage ise bizim arkadaşın var 2004 ten beri kaç el değiştirdi halen sağlam ve yine 3.5 gibi bir yakıt tüketimi olduğunu söylüyolar (bir yeri bozulunca en ucuz yedek parça suzukide neredeyse cin malı fiyatına )
    şimdi şu linklere bak derim
    http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&&b[search]=suzuki&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=11821&c=11821&sGaleri=1
    http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&&b[search]=suzuki&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=11707&c=11707&sGaleri=1
    http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&&b[search]=suzuki&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=11821&c=11821&sGaleri=1
    http://www.sahibinden.com/search.php?a=6&&b[search]=suzuki&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=4731&c=4731&sGaleri=1&b[page]=1&c=11833&c2=11833[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:30 ----------

ha bunlara verecek fazla param yok dersen eğer kanuni tigers 250 hem büyük hem heybetli görüntüsü var titreşim nerdeyse sıfır diyolar hatta polise bile üretildi
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

kesinlikle yamaha ;)

Hadi ya keeway de elendi elencek o zaman.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 ----------

Alıntı TheRkuT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisan Roadstar kullanıcısıyım. Motorumu 2. el olarak yeni aldım,biraz masraf ettim açıkçası ama motorumdan şimdilik memnunum. Parça sıkıntısı yok desem yalan atmış olurum fakat istanbul veya çevrelerinde isen sıkıntı olmayacaktır. Yakıt sarfiyatı 9kuruş civarları
    Nelere masraf ettiniz acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:08 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş neden kesinlikle yamaha?
    arkadaşlar kusura bakmayın ama eğer bir şeye kesinlikle diyorsanız onun hakkında çok bilgilisinizdir veya kullanmışsınızdır o zaman da burada neden bu motosikleti al dediğinizde nedenini de açıklarsanız çok makbule geçer yoksa ilkokul çocuğu gibi ben bunu tuttum bu birinci gelir gibi bir şey oluyor

bu arada kanucan arkadaşım listen çok küçük sadece bisan keeway ve yamaya üçü de tavsiye etmediğim motosikletler bisan ile keeway bire bir aynı kullanımı yakıt sarfiyatı keeway i sadece deneme maksatlı 2 km sürdüm kullanımı güzel yanlız çok küçük makine boyun benim gibi 180 civarı ise artçı selesinde oturmak zorunda kalıyosun ki dizlerin gidona deymesin
    sana kawasaki en veya vn serisini suzuki savage serisini tavsiye ederim
    kawasaki en 500 vardı bende 3.5 litre yakıyo 100 km de rahat 150 görüyorsun tek sıkıntısı bakımları pahalı (yamahadan ucuz neredeyse yarı fiyatı)
    suzuki savage ise bizim arkadaşın var 2004 ten beri kaç el değiştirdi halen sağlam ve yine 3.5 gibi bir yakıt tüketimi olduğunu söylüyolar (bir yeri bozulunca en ucuz yedek parça suzukide neredeyse cin malı fiyatına )
    şimdi şu linklere bak derim
    http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&&b[search]=suzuki&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=11707&c=11707&sGaleri=1
    http://www.sahibinden.com/search.php?a=6&&b[search]=suzuki&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=4731&c=4731&sGaleri=1&b[page]=1&c=11833&c2=11833[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:30 ----------

ha bunlara verecek fazla param yok dersen eğer kanuni tigers 250 hem büyük hem heybetli görüntüsü var titreşim nerdeyse sıfır diyolar hatta polise bile üretildi
    Vallahi maddiyatım EN 500 e yeticek olsa hiç durmam alırım.
    Ama malesef benim Ybr nin fiyatına eş değer fiyatta olan motor arıyorum.
    Tiger seçeneklerimin arasında var ile yok arası gibi bişey ama ona custom yapılır mı yapılırsa neler yapılır hiç bir fikrim yok.

Motosikleti
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vallahi maddiyatım EN 500 e yeticek olsa hiç durmam alırım.
    Ama malesef benim Ybr nin fiyatına eş değer fiyatta olan motor arıyorum.
    Tiger seçeneklerimin arasında var ile yok arası gibi bişey ama ona custom yapılır mı yapılırsa neler yapılır hiç bir fikrim yok.
    kardeş eğer custom yapacaksan hiç o işlere girme hazır custom yapılmış internette 1000 ile 2500 tl arasında çinliler var gayet te güzel yapılmış hadi motoru filan bozuksa diye sorarsan 150 cc çinli bir motosikletin motor aksamı komple sana 300 tl ye mal olmaz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...orsiklet/detay

Bu ilandaki temize benziyor. 2.500 civarında olsa bu sefer kıllanıyorum bi sorunu varda onun için mi bu kadar ucuz diye ama fiyatı uygun geldi bana.

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    kanu ybr yi ne yaptın

Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanu ybr yi ne yaptın
    Duruyo abi chopper a geçme aşamasındayım.

İş başa düştü kendim araştırırım artık.
    Yardım edenlere çok teşekkür ediyorum.

Ne yapacaksın 250'liliği direk Virago 535'e zıpla.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...cirmayin/detay

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...orsiklet/detay

Bu ilandaki temize benziyor. 2.500 civarında olsa bu sefer kıllanıyorum bi sorunu varda onun için mi bu kadar ucuz diye ama fiyatı uygun geldi bana.
    abisi daha bu gün face book hesabımdan sildiğim resimleri keşke sana gösterebilseydim bizim bi büyük abimiz var sağolsun hergezimize gelip bizi verem eder bu ilandaki aynı motosikletiyle detay vermiyecem ama o ilandaki bahsettiği parayla kendine 2005 model en 500 alırsın temiz istanbuldan
    2500 muhabbetine gelince arkadaşım çin işi motosikletlerin tamamı aynıdır 150 cc choperların (marka vermiyecem %99 aynıdır) fiyatı 2600 ila 3400 tl arası değişir 250 cc choperlar ise (çin olanlar) 2800 ila 4500 tl arasında değişir (bisan dahil) şimdi bunlar sıfır fiyatları
    çin işi olsun olmasın 2. el motosikletlerin tamamı yarı fiyatına anca satılır hatta çoğu 3 te 1 fiyatına bile satılmaz (arz talep meselesi)
    mesela hyosung için sahibinden com a gir 250 cc hyosung sıfırı 8 bin tl ikinci ellerine 6 bin isteyenler bile var ama aynı motosikletin 650 cc olanıının sıfırı 19 bin tl iken ikinci el olarak en pahalı satan 9 bin tl yazmıştır geri kalanı 5 ila 7 bin tl arasında satıyolar
    şimdi yarı fiyatı olayına bakınca 150 cc motor 3 binlira ise 2. eli en fazla 1500 lira eder
    bilmem anlatabildim mi
    (bu arada o ilandaki motosikletin aynısı (yeni aynı fabrikada üretilen) sıfırı 3400 tl ile 3600 tl arasındadır sakın sıfırına fazla para verip kazıklanma)

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    @kanucan kardesım ybrden sonra bıneceğin motor en az onun kadar tıtresımsız ve sağlam olması gerekir.onun için acele etme araştır 2.el çok temiz uygun fiyatlı daha buyuk cc bi makına alabılırsin 3500 4000 eçıkarsan bulman daha kolay olur.araştırma aşamasında mutlaka usta biriyle motorları incelemekte fayda var piyasada bir sürü toplanmış ucuz elinde patlamalık motor mevcut aman dikkat et şimdiden hayırlı olsun

Yorumlar için teşekkür ederim.

Bu konuda çok iyi araştırma yapmam lazım,çin motor şans işi çünkü.
    Acelem yok ciğeri sağlam bir chopper bulursam o zaman işlemleri hızlandırıcam.

Kanuni Seyhan 250 hakkında kullanıcı topiği bulamadım nasıl motordur fikri olan yazabilir mi?
    Üstelik ona güzel custom yapılır.

Motosikleti
    Yorumlar için teşekkür ederim.

Bu konuda çok iyi araştırma yapmam lazım,çin motor şans işi çünkü.
    Acelem yok ciğeri sağlam bir chopper bulursam o zaman işlemleri hızlandırıcam.

Kanuni Seyhan 250 hakkında kullanıcı topiği bulamadım nasıl motordur fikri olan yazabilir mi?
    Üstelik ona güzel custom yapılır.
    kanuni seyhan 250 alacağına git en eski model mz lerden al daha iyidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    250 cc hysong, veya 250 cc borelli ledov değerlendirdinmi..?

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    kesinlikle yamaha ;)

Keeway superlight 150 bendede war. 26.000 kmde aldım motoru.motoru aldıgımda çogu yeri arızalıydı.ben o arızaya rağmen 3 ay deli gibi bindim ve en son debriyaj teli kopana kadar götürdü. Ondan sonra motorum 2 ay yattı ve sonradan motoru tamir etmeye başladım.Motor bana göre sağlam bakılırsa hiçbir sorun çıkartmaz.ufak bi vibrasyon vardı.onuda biraz uğraş sonucunda kestim.
    Şimdide custom olarak tekrar yapmaya başladım ve çok güzel gidiyor. Bitince resimleri ekliycem.
    Sonuç olarak keeway abarttıkları kadar kötü bi marka değil

Ama sundugun markalar içerisinde tabikide Yamaha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)