Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet konusunda yardım!!acill!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    merhaba mersinden yaşım 17 2-3 senedir.. motor kullanıyorum..ehliyete yazılamya gitmiştim ..oradaki hocalar. bana dedi biz 20 senedir bu işin içindeyiz sen en iyisi
    bu ağustosta sınavına gir motor ehliyetin cebinde olsun ama trafikten alma 2011 ağustosta da araba ehliyetine gir....400ytl kar edersin diyor..ben hergün motor süryorum zaten..O 1SENEDE YA YAKALANIRSAM NOLCAK ACABA HEMEN Mİ ALSAM yoksa bekliyim mi yoksa yakalancam rüyalrımda bile görmeye başladım...
    azcık dişim sıkıyım sürmiyim diyorum ama olmuyor..büyklerimin yardımlarımı bekliyorum..şimdiden teşekkürler
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba mersinden yaşım 17 2-3 senedir.. motor kullanıyorum..ehliyete yazılamya gitmiştim ..oradaki hocalar. bana dedi biz 20 senedir bu işin içindeyiz sen en iyisi
    bu ağustosta sınavına gir motor ehliyetin cebinde olsun ama trafikten alma 2011 ağustosta da araba ehliyetine gir....400ytl kar edersin diyor..ben hergün motor süryorum zaten..O 1SENEDE YA YAKALANIRSAM NOLCAK ACABA HEMEN Mİ ALSAM yoksa bekliyim mi yoksa yakalancam rüyalrımda bile görmeye başladım...
    azcık dişim sıkıyım sürmiyim diyorum ama olmuyor..büyklerimin yardımlarımı bekliyorum..şimdiden teşekkürler
    sertifikayı alsanda ehliyete dönüştürmeden yakalanırsan cezayı yersin.

çevirmelerde sertifika değil ehliyet sorulur,ve yapmak istediğin 400 tl karı fazlasıyla otoparka verirsin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    bencede haklısın garaj parası daha fazla ama olsun..off yha bu aralarda trafik denetlemesi sıkılaşması arttı

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sertifikayı alsanda ehliyete dönüştürmeden yakalanırsan cezayı yersin.

çevirmelerde sertifika değil ehliyet sorulur,ve yapmak istediğin 400 tl karı fazlasıyla otoparka verirsin
    aynen öyle ya ehliyetini alıp kullan yada ehliyetsiz kullanma derim.cezalar çok agır,nerdeyse 2.el motor parası kadar.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    evet ya yaz geldi zaten...mootrsuz nası yapacam bilemiyorum))bisikletle takılırım...)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:39 ----------

arjantinli resimdeki bmw 1300 r nasıl çok dehşet bişi dimi??ben bmw model ve özelliklerin ezberlemkten ders çalışamıyorumm)))162 bygrlik bir güce sahip ama yapabileceği en son hız kaç bilemem belki 280 vurur diye düşünorum..BEN HER ZAMAN YARIŞ MOTORU DERLERSE
    HER ZAMAN YAMAHA V-MAX DERİM BÖLE BİŞİ YOK YA DÜNYADA 4SİLİNDİR 200BEYGİR..SİPARİŞLE GETİRİLİYOR ANCA..İZLEMEDİĞİM VİDEOSU KALMADI KAÇ SANİYEDE 100 ÇIKIYOR BİLMİYORUM..YANİ ADAM SANKİ 100 LE BAŞLIYO GİBİ )MOTORU ÖLE BİŞİ YAPMIŞLARKİ DÜZ GİDEMİYOR MOTOR KAYARAK KALKIYOR OYÖNÜNÜ ÇOK SEVİYORUM......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    2011 Ağustosu da beklesen 400 TL kar edemezsin. Artık her ehliyetin harcı ayrı ayrı alınıyor. İki ehliyeti beraber alırsan kar edeceğin sağlık raporu, sabıka kaydı, ehliyet kart ücreti gibi evraklardan kar edersin ama zaten bunlar çok para tutmuyor ve üzerinden 1 yıl geçeceği için geçersiz olmuş oluyor. Yani şimdi sınava girip ehliyetini 2011 de B ehliyetinle beraber alırsan tek karın 60 TL kart ücreti olur. Ehliyetsiz araç kullanmanın cezasının 750 TL olduğunu düşünürsek 400 TL kar olsa bile böyle bişey düşünmemen gerekir.

A2 ehliyetini hemen al.. Kaskını, dizliğini,eldivenini tak

ve motorunu güle güle kullan...

Otomobil için gerekli ehliyetini de 2011 'de değil,

2012 yılını ağustos ayında alırsın, olur biter..

Not: Her ay kumbarana 25 TL. atarsan, bir yıl sonra

biriktirdiğin 300 Tl. ile ehliyetini hemen alırsın..

Ehliyetsiz yakalanırsan cezası 700 TL.

Motorunu da parka çekiyorlar..

KARAR SENİN...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Zaten kask felan var o sorun değilde ben öğrenci harçlığımla benzinim fulliyorum..bide işe girsem hepsini alcamda...bmw nin koruma ceketini almayı düşünyorum..kask daha araştırıyorum maxem var bi tane 30tl almıştım..agv-ls2 arsında kaldım shoeı ile arai ye maaş yetmiyor))

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyetini hemen al.. Kaskını, dizliğini,eldivenini tak

ve motorunu güle güle kullan...

Otomobil için gerekli ehliyetini de 2011 'de değil,

2012 yılını ağustos ayında alırsın, olur biter..

Not: Her ay kumbarana 25 TL. atarsan, bir yıl sonra

biriktirdiğin 300 Tl. ile ehliyetini hemen alırsın..

Ehliyetsiz yakalanırsan cezası 700 TL.

Motorunu da parka çekiyorlar..

KARAR SENİN...

Daha fazla söze gerek yok sanırım... Güzelce açıklamış hocamız ;)
    Bir garip yolcu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)