Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbulda ters şeritte motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,
    İstanbul trafiğinde zaman zaman ters yönde giden motorcu,kuryeci arkadaşları görebiliyoruz. Bu bildiğim kadarıyla yasak ama herhangibir sıkıntı oluyor mu?
    Yol doluysa kaldırımdan ilerlememiz sıkıntı olurmu, yeni yeni istanbul trafiğine alışıyorum bilgi verir, yardımcı olursanız memnun olurum, şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı canberk-_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    İstanbul trafiğinde zaman zaman ters yönde giden motorcu,kuryeci arkadaşları görebiliyoruz. Bu bildiğim kadarıyla yasak ama herhangibir sıkıntı oluyor mu?
    Arada bi kaza yapıp rahmetlik oluyorlar ama boşver, bizde onlardan çok var nasılsa.

Alıntı canberk-_- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol doluysa kaldırımdan ilerlememiz sıkıntı olurmu, yeni yeni istanbul trafiğine alışıyorum bilgi verir, yardımcı olursanız memnun olurum, şimdiden çok teşekkürler.
    Kaza yapana kadar sıkıntı olmaz. Sadece HANZO damgası yersin, o kadar.

Canını sıktıysam kusura bakma. İyi sürüşler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    arabayla kaldırıma çıkınca, ters yola girince ne sıkıntı oluyorsa bundada aynısı oluyor.
    kaza ihtimali + ceza ihtimali + anneye küfür yeme + vsvs
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    benim gözlemlediğim kadarıyla genelde küçük hacimliler ve endurolar bu tarz şeyleri daha fazla yapıyor. bu olay biraz kendine yedirme meselesi. sonuçta kurallar var ve uyulması lazım. ama bazen kısa mesafeli de olsa kaldırıma ben de çıkmıyor değilim.

Kurallara uymalımı? uymamalımı!...

İstanbul'da değil, ülkenin her yerinde ters şeritten gidebilirsin!...

Kırmızı ışıktan geçebilirsin!...

Yaya kaldırımını kullanabilirsin!....

Dönüşlerde sinyal vermeyebilirsin !....

Ekzozunun sesini sonuna kadar açmak için sanayiden çıkmayabilirsin!...

Hareket halinde ve yoğun trafikte slalom yapabilirsin!...

Emniyet şeridini kullanabilirsin !...

Hatta kaskının vizörünü kaldırıp sigara bile içebilirsin'...

Öndeki aracı yakın takip edebilirsin !...

Kask ve diğer koruma ekipmanları kullanmayabilirsin!...

Her nekadar yapılmaması gereken varsa yapabilirsin!...

Bu yaptıklarının cezasını şayet sen çekmezsen ;

Ruh sağlığı yerinde olmayan, karakteri tam oturmamış bir

araç sürücüsü, senden sonra göreceği ilk motordan

şöyle yada böyle intikamını alacak veya almak isteyecektir
    .

Sonuç; üzücü istenmeyen durum ve durumlardır.

Sönen ocaklar, kısa süreli yaşam veya sakat devam eden bir hayat!...

Trafik kurallarına uyalım,uymayanları uyaralım..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da değil, ülkenin her yerinde ters şeritten gidebilirsin!...

Kırmızı ışıktan geçebilirsin!...

Yaya kaldırımını kullanabilirsin!....

Dönüşlerde sinyal vermeyebilirsin !....

Ekzozunun sesini sonuna kadar açmak için sanayiden çıkmayabilirsin!...

Hareket halinde ve yoğun trafikte slalom yapabilirsin!...

Emniyet şeridini kullanabilirsin !...

Hatta kaskının vizörünü kaldırıp sigara bile içebilirsin'...

Öndeki aracı yakın takip edebilirsin !...

Kask ve diğer koruma ekipmanları kullanmayabilirsin!...

Her nekadar yapılmaması gereken varsa yapabilirsin!...

Bu yaptıklarının cezasını şayet sen çekmezsen ;

Ruh sağlığı yerinde olmayan, karakteri tam oturmamış bir

araç sürücüsü, senden sonra göreceği ilk motordan

şöyle yada böyle intikamını alacak veya almak isteyecektir
    .

Sonuç; üzücü istenmeyen durum ve durumlardır.

Sönen ocaklar, kısa süreli yaşam veya sakat devam eden bir hayat!...

Trafik kurallarına uyalım,uymayanları uyaralım..

Eline, klavyene sağlık @Şeyh Şamil
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Her zaman motosikletleri fark edin deriz ya.
    Bence bunu diyebilmemiz için önce kendimiz kuralları uymamız gerek.
    Afedersiniz ama imam ossur*rsa cemaat s*çar.
    O bahsettiğin durumda kaza kaçınılmazdır.
    Forumlarda ''Motorcuya araba çarptı'' derler.
    Ama kimse salak motorcu ters yöne girmiş demez.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Ara Sokaklarda Karşıdan Gelecek Arabayı Görebilirsen Yavaş Bir Şekilde Girebilirsin Ama Tavsiye Etmem..
    Kaldırım Konusundada Yayaların Kullanmadığı Kaldırımları Çok Yavaş Bir Şekilde Geçebilirsin.
    Ama Her İki Seçeneğide Tavsiye Etmem Zorda Kalmadıkça Yapma (;
    Sağ Şeritten Yavaş Yavaş Motoru Bir Sağa Bir Sola Yatırarak Git Daha İyi (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    peki size bir durum aktarayım ve fikirlerinizi sorayım.

ben akşam saatlerinde kavacık girişinde yaşıyorum bu durumu. trafik orada kitleniyor ve yokuş yukarı. arabalar da dipdibeler ve aralarından geçme imkanı da yok. bir kere kaldırım yüksek olduğu için biraz da, çıkmak istemedim ve bekleyeyim dedim. 5-10 dk'da 10 m. falan gidebilince artık dayanamadım ve güç bela da olsa kaldırıma çıktım. özellikle rampa olması beklerken ve adım adım ilerlerken çok zorluyor insanı. bu gibi durumlarda siz olsanız ne yaparsınız?

biraz da durum değerlendirmesi yapmak lazım. ama kurallara uyulması gerektiğini de her zaman söylüyorum.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben akşam saatlerinde kavacık girişinde yaşıyorum bu durumu. trafik orada kitleniyor ve yokuş yukarı. arabalar da dipdibeler ve aralarından geçme imkanı da yok. bir kere kaldırım yüksek olduğu için biraz da, çıkmak istemedim ve bekleyeyim dedim. 5-10 dk'da 10 m. falan gidebilince artık dayanamadım ve güç bela da olsa kaldırıma çıktım. özellikle rampa olması beklerken ve adım adım ilerlerken çok zorluyor insanı. bu gibi durumlarda siz olsanız ne yaparsınız?

biraz da durum değerlendirmesi yapmak lazım. ama kurallara uyulması gerektiğini de her zaman söylüyorum.
    abi haklısın bak ters yön için bişey demiyorum ama neticede burdaki çoğunluk istanbuldan ve trafiği çok iyi biliyoruz çoğumuz arabaların arasından geçmiyor muyuz? bence bi farkı yok.. tabi tıklım tıklım dolu bi kaldırımada çıkılmaz zaten

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bazen geçmek için olmasa da park etmek için kaldırıma çıkmam gerekiyor ama bunu yaptığımda özellikle her iki ayağımı da yerde tutuyorum ve yürüme hızından bile düşük şekilde hareket ederek çoluğu çocuğuyla yürümeye çalışan kimseyi rahatsız etmeden ve onlara öncelik vererek park edeceğim yere yanaşıyorum, kimse de bundan ne rahatsız oluyor ne de küfür ediyor. amma bazı kuryeler resmen insanların arasında slalom yaparak ve de kaldırımda olduğunu unutmuş dedirtecek süratlerde cambazlık yapmaya kalkmıyolar mı? karaktersiz adam pusetinde uyuyan bebeğin 30 santim yanından vızz diye geçiyor. kendince iyi sürücü ya !!![COLOR="Silver"]
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kaldırımdanda çıkılır ters yönede girilir. yok ben yapmadım diyen varsada helal olsun.
    burda önemli olan başkalarını mağdur etmemek, ters yola girip adamın yolunu kesiyosan, kaldırıma çıkıp yayaların arasına dalıyosan sorun vardır.
    misal, hep benzin aldığım yerden eve dönebilmem için yaklaşık 1-1,5 km yol gidip geri dönmem lazım, ters yola girip köşeden köşeden 50 metre gidiyorum, kimseyede zararım olmadı. kaldırıma çıkma olayınıda çakmak civarında bilen bilir, kaldırımlar yola sıfırdır, bezen ucundan gidiyorum kimse yokken. illede kurallara uyucam diye işkencede çekemem heralde zaten kurallara biraz yorum katmanın zararı da yok

ha bi üstteki mesajımı niye öyle yazdım, pizzacı kebapçılar için. bi kerede kırmızıda durun yahu, yeşil rengin neye benzediğini unutmuş adamlar.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben Kavacık'ta ( sanırım Toyota ve Ford un orayı diyorsun) o trafiğe girmemek için Riva yolundandan Paşabahçe'ye inip ordan tekrar Kavacık'a çıktığımı bilirim. E tabi o zamanlar benzinin litresi altınının kilosuyla aynı değildi...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    mogli imzanla söylediklerin örtüşmüyo ya :D

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Hayır burda söylemek istediğim "Orda kaldırıma çıkma ...hmmm kötü çocuk seni..." falan değil. Aksine çık yardır geç hatta. Zaten orda kimse yürümez. Ama orda kaldırımdan bile geçemeyeceğin kadar sıkışık olduğu oluyor trafiğin. Ben crossla kaldım orda bir kere. 500m yolu yarım saatte gidebildim. Kaldırıma bile çıkamıyorsun. Onun yerine düz yolda yardırıp gidiyorsun 5 km fazla yol gidiyorsun ama 5 dk sonra Kavacık'ın içindesin.

NOT: Kaldırımda kullananlara uyuz olurum. Özellikle Kebapçı tayfasına. Çoluk çocuk dinlemiyorlar. Ama ben da kaldırımdan gidiyorum ne diyeyim. Hatta İzmit'te oturduğum sitenin kaldırımları bomboş eve iki motor dönerken altımda cross varsa ben kaldırımlardan uçarak eşlik ediyorum genelde.

Bu arada senin yeşil ufaklıktan gördüm geçen gün İzmit'te. Süper bir alet yahu... Güle güle kullan.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Yapılıcak yer var yapılmayacak yer var yeri geldiğinde kaldırımada çıkarım ters yolada girerim kimseye zarar vermeden yaparım ve bunları yaparken yazılacak cezanın hepsını göze almışımdır.

Motosikleti
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır burda söylemek istediğim "Orda kaldırıma çıkma ...hmmm kötü çocuk seni..." falan değil. Aksine çık yardır geç hatta. Zaten orda kimse yürümez. Ama orda kaldırımdan bile geçemeyeceğin kadar sıkışık olduğu oluyor trafiğin. Ben crossla kaldım orda bir kere. 500m yolu yarım saatte gidebildim. Kaldırıma bile çıkamıyorsun. Onun yerine düz yolda yardırıp gidiyorsun 5 km fazla yol gidiyorsun ama 5 dk sonra Kavacık'ın içindesin.

NOT: Kaldırımda kullananlara uyuz olurum. Özellikle Kebapçı tayfasına. Çoluk çocuk dinlemiyorlar. Ama ben da kaldırımdan gidiyorum ne diyeyim. Hatta İzmit'te oturduğum sitenin kaldırımları bomboş eve iki motor dönerken altımda cross varsa ben kaldırımlardan uçarak eşlik ediyorum genelde.

Bu arada senin yeşil ufaklıktan gördüm geçen gün İzmit'te. Süper bir alet yahu... Güle güle kullan.
    aynısından mı gördün arctic cat vayyy keşke istanbulda olsa birlikte gürültü yapardık

not: ben cruiser la çıkmıyorum tabiki kaldırımada "yeşil ufaklık" diye tabirt ettğin canvarla çıkkmadığım yer yok insanlar kızmıyoda sevimli ve ilgi çeken bişey olduğu için onlar gülümseyerek izliyo ben gitmiş oluyorum ama bu kaldırımda gidemiycek kadar büyük o yüzden sadece park ediceğim zaman falan çıkıyorum.

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    motosiklet kullanmanın bir anlamıda "trafikte rahat olmak" değilmidir. Ben sıkıştığım anda "bu kuyrukta bekliyeceksem neden motosiklet kullanıyorum" diyorum. Fırsatım varsa ve ÖZELLİKLE KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYECEKSEM, KİMSEYİ TEHLİKEYE SOKMIYACAKSAM, USULCA tersede girerim, bahçeden de geçerim, kaldırımda da giderim. Ama dediğim gibi önce İNSANA ve ÇEVREYE SAYGI....
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Kısa ve öz olarak yaklaşan anneler gününe de mutakip o söylediğin şeyleri yapanlar annesini sevmiyordur öncelikle ayrıca kendi kişiliği hiç yoktur...(Annesini sevmiyor derken yanlış anlama olmasın kufur anlamında değil annelere kufur edilmez kimin olursa olsun,, sadece olası kazada ölürsen annen yanar en başda onu demek istedim)
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    böyle şeyler yapmamak en iyisi aslında ama bu bir gerçek ki birçok kişi ters yola da giriyor kaldırıma da çıkıyor.(buna ben de dahilim maalesef.)

motora yeni başlıyorsanız mümkün olduğu kadar alıştırmayın derim kendinizi. geçecekseniz de çok uygun yerlerden geçin.
    ama ne olur geçtikten sonra "ben geçmedim pizzacı geçti, ben girmedim ters yola kebapçı girdi" deme.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)