Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sis farı hakkında yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar motora zenon takmak istiyodum ama zenonlar okadar çeşit çeşitki ne alıcağımı napcagımı şaşırdım birde benim cbfe biraz uğraşla takılıyormuş zenon bende sis farı almaya karar verdim ve baya araştırdım bunu buldum nasıl fiyatı iyimi bunun özelliği zenon ampul takılabılıyor ve camı merceklı yanı merceklı zenon olabılıyor sisler çok hosuma gitti hem görselliğide güzel oluyor ne dersiniz fiyatı uygunmu bunları daha uygun fiyata bulabılırmıyım yardımcı olursanız sevinirim...

http://www.sahibinden.com/modacar_mi...XQQdisplayitem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    12 Volt demiş ama kaç watt olduğunu yazmamış. Alternatör yeterli gelecek mi araştırmak lazım aksi halde şarj açısından motosikletinizin aküsünü zorlarsınız.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 Volt demiş ama kaç watt olduğunu yazmamış. Alternatör yeterli gelecek mi araştırmak lazım aksi halde şarj açısından motosikletinizin aküsünü zorlarsınız.
    taktığın ampule bağlı bunları alıp içine zenon bağlamayı düşünüyorum..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    xenon merceği ile bunun aynı olacağını sanmıyorum. çünkü xenon merceği ışığın dağılmasını engellemek içindir, bu farın merceği ise görüldüğü gibi ışığın dağılması için yapılmış.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeşim ilandaki sis motosiklet için doğru ve hella nın bir modelinin çakmasıdır xenon da takılabilir içinde H7 yuva var zaten orjinali çok pahalıdır. şimdi bu forumda 50. cevabım tekrar yazıyorum

koruma demirine 2 adet bundan takar içinde 35+35w xenon takar ve artı olarak farlarında yanarsa aküden bişey bekleme sana tavsiyem (metehan abi ye yapacaktım kısmet olmadı)

1. koruma demirine bunları al xenon lar beraber (mutlaka 6000k)taktır.
    2. bunlara güzel bir anahtar yaptır
    3. kendi orjinal farına farınada anahtar yaptır
    4. gerek duyduğun zaman sisleri (gece) açarsın bu aküye drek olarak yaklaşık 70w 2A yük bindirir ama mükemmel sonuç alırsın

mutlaka iyi bir ustaya güzel bir kablolama ile yaptır bu çok önemli ve ayrıca sisleri ve orjinal farı aynı anda yakmamaya gayret et ben olsam ne yapardım !!

orj farın kısa hüzmesine giden kabloyu iptal et kısa yanmasın gerekli durumda sellektör yapınca ve uzunları yakınca devreye girsin ozaman orj. fara anahtarada gerek kalmaz zaten uzun anahtarına veya sellektör e basınca uzunlarında yanar sellektör çok önemlidir!!
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ilandaki sis motosiklet için doğru ve hella nın bir modelinin çakmasıdır xenon da takılabilir içinde H7 yuva var zaten orjinali çok pahalıdır. şimdi bu forumda 50. cevabım tekrar yazıyorum

koruma demirine 2 adet bundan takar içinde 35+35w xenon takar ve artı olarak farlarında yanarsa aküden bişey bekleme sana tavsiyem (metehan abi ye yapacaktım kısmet olmadı)

4. gerek duyduğun zaman sisleri (gece) açarsın bu aküye drek olarak yaklaşık 70w 2A yük bindirir ama mükemmel sonuç alırsın

mutlaka iyi bir ustaya güzel bir kablolama ile yaptır bu çok önemli ve ayrıca sisleri ve orjinal farı aynı anda yakmamaya gayret et ben olsam ne yapardım !!

orj farın kısa hüzmesine giden kabloyu iptal et kısa yanmasın gerekli durumda sellektör yapınca ve uzunları yakınca devreye girsin ozaman orj. fara anahtarada gerek kalmaz zaten uzun anahtarına veya sellektör e basınca uzunlarında yanar sellektör çok önemlidir!!
    70 watt, 12 voltluk akuye 2A yuk bindirmez...

70 watt, 12 voltluk akuye 70 watt / 12 volt = 5.83 Amper yuk bindirir.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    selam mücahit bende gecen gün 2 tane sis farı taktım aynı buna benziyo mercekli 1 tanesi 55watt yani 2 si 110 watt, çok güzel ışığı var taktıktan sonra bu cbf in ışığıyla nası bugüne kadar gitmişim diye hayret ettim kendime

ama gelelim esas meseleye o akşam denedim sisleri 35 km yol yaptım son km lerde ışık iyice zayıfladı yani akü azalıyodu, yolun sonunda motoru stop edip bi daha açılıştırdım ama çalışmadı nafile akü bitti, sonra 10 dk kadar bekledim ve marşa bastım akü biraz kendine gelmişti

yani olayın özeti bizim cbf in gücü 114 watt, benim 2 sisle beraber çekilen güç ise 150 watta yaklaşıyo , kısacası 2 sis fazla boşuna deneme derim, akünün bitiri ve daha uzun yol alırsan o şekilde motorun dinamosunuda yakabilir, bende sislerden birini iptal etme düşüncesindeyim, bi de o şekilde deniyeceğim, sanırım bu şekilde bi sorun olmayacak, en kısa sürede deneyip tecrübemi yine sana aktarırım.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sotoyoma teşekkürler...ama şöyle bişey var cbf topiğinde hem fara xenon ve iki tanede sislere xenon toplam 3 zenon takan arkadaş var ve 5 aydır sorunsuz diyo...

bende zaten bu sisleri sadece gece kullanmak istiyorum açma kapama tuşu olucak ve aynı zamanda sellekterode bağlamak istiyorum yani sellektor yaptıgımda sislerde yansın hem görürlülük artar hemde orjinal bişey ortaya çıkar...

tek korkum aküyü neden bitirir yani sonucta buna göre ampul yani aküye göre ampıl alsam sorun ortadan kalkarmı...elektirikle fazla alakam da yok bunu yapmakta biraz bilgi istiyor heralde...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:24 ----------

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam mücahit bende gecen gün 2 tane sis farı taktım aynı buna benziyo mercekli 1 tanesi 55watt yani 2 si 110 watt, çok güzel ışığı var taktıktan sonra bu cbf in ışığıyla nası bugüne kadar gitmişim diye hayret ettim kendime

ama gelelim esas meseleye o akşam denedim sisleri 35 km yol yaptım son km lerde ışık iyice zayıfladı yani akü azalıyodu, yolun sonunda motoru stop edip bi daha açılıştırdım ama çalışmadı nafile akü bitti, sonra 10 dk kadar bekledim ve marşa bastım akü biraz kendine gelmişti

yani olayın özeti bizim cbf in gücü 114 watt, benim 2 sisle beraber çekilen güç ise 150 watta yaklaşıyo , kısacası 2 sis fazla boşuna deneme derim, akünün bitiri ve daha uzun yol alırsan o şekilde motorun dinamosunuda yakabilir, bende sislerden birini iptal etme düşüncesindeyim, bi de o şekilde deniyeceğim, sanırım bu şekilde bi sorun olmayacak, en kısa sürede deneyip tecrübemi yine sana aktarırım.
    selamlar ilhan kardeş,şimdi şunu anladım senin aldıgın sislerin tanesi 55 wat v ikisi dedğin gibi 110 wat..bu sislere taktığın ampulle alakalı değilmi yani daha düşük vat çeken ampul taksan sorun olmaz diye düşünüyorum mesela zenon farlar 35 wat cekiyor iki tane olsa 70 wat oluyo yani rahat rahat çalışır yanlışmı düşünüyorum...

bide iki tane sis farı buldum hangisi daha ii gibi duruyor acaba...

http://www.hepsiburada.com/svs-xenon...so10487#tablnk

http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105

Motosikleti
    transalp yavrusu
    selamlar ilhan kardeş,şimdi şunu anladım senin aldıgın sislerin tanesi 55 wat v ikisi dedğin gibi 110 wat..bu sislere taktığın ampulle alakalı değilmi yani daha düşük vat çeken ampul taksan sorun olmaz diye düşünüyorum mesela zenon farlar 35 wat cekiyor iki tane olsa 70 wat oluyo yani rahat rahat çalışır yanlışmı düşünüyorum...

bide iki tane sis farı buldum hangisi daha ii gibi duruyor acaba...

http://www.hepsiburada.com/svs-xenon...so10487#tablnk

http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105[/QUOTE]

dostum ben 35 w ını bulamadım daha doğrusu pek araştırmaya zamanımda kalmadı, ama 35+35+35+5=110 watt güç çekmiş olur senin demenle. yani bizim motorda 114watt üretiyo ucu ucuna yani
    gönderdiğin linklerde 1. cisi daha hoş mercekli gibi ama onlarında watı yazmıyo sanırım, etrafında bu işlerden anlayan varsa bağlayacak olan yani ondan yardım iste derim ben sana.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Hatırlatmak istedim:
    Bir ampulü olan Xenon farlarla,ek mekanik yoksa selektör yapılamaz.Isınıp yanana kadar iş işten geçer.Düğmeye bastığınız anda çekilecek yüksek akım diğer ışıklarında zayıflamasına sebep olur.

Motosikleti
    Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

70 watt, 12 voltluk akuye 2A yuk bindirmez...

70 watt, 12 voltluk akuye 70 watt / 12 volt = 5.83 Amper yuk bindirir.
    hocam halogen ampul ile xenon ların akım gücü farklı ben xenonlardan bahsettim ilk tetiklemede çok yük biniyor ama çalıştıktan sonra 1.2A kadar bi akım gücü istiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sotoyoma teşekkürler...ama şöyle bişey var cbf topiğinde hem fara xenon ve iki tanede sislere xenon toplam 3 zenon takan arkadaş var ve 5 aydır sorunsuz diyo...

bende zaten bu sisleri sadece gece kullanmak istiyorum açma kapama tuşu olucak ve aynı zamanda sellekterode bağlamak istiyorum yani sellektor yaptıgımda sislerde yansın hem görürlülük artar hemde orjinal bişey ortaya çıkar...

tek korkum aküyü neden bitirir yani sonucta buna göre ampul yani aküye göre ampıl alsam sorun ortadan kalkarmı...elektirikle fazla alakam da yok bunu yapmakta biraz bilgi istiyor heralde...
    mücahit!

ben malyeti düşündüğüm için söyledim ayrıca cbf orj. fara H4 motorlu xenon taktırman lazım yoksa sellektörü unutacaksın ben daha ekonomik düşündüm sonuçta xenonda 35w s2 ampulde tabiki olur neden olmasın ama tabi sisleri gece ve motor çalışır durumdayken yakmak şartıyla
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    kafam öle karıştıki allak bullak oldu şu far konusunda

ya galiba sisler vs dediğiniz gibi çok fazla gereksiz...bi tane uzun kısa h4 takıcam olcak bitcek...ama onuda araştırıyorum sirkecide tek ampul h4 uzun kısa tek balas 100 tl...heryerde de fiyat farklı buda kafamı karıştırıyor...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben çözüm olarak ikinci bir aküyü yan çantaya taktırmıştım..
    Şuanda 4 adet sis farı var motorda..Sorunsuz km.lerdir vazifelerini yerine getirmekteler..

Ama cbflerde ikinci akü için yer problemi olması muhtemel..

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafam öle karıştıki allak bullak oldu şu far konusunda

ya galiba sisler vs dediğiniz gibi çok fazla gereksiz...bi tane uzun kısa h4 takıcam olcak bitcek...ama onuda araştırıyorum sirkecide tek ampul h4 uzun kısa tek balas 100 tl...heryerde de fiyat farklı buda kafamı karıştırıyor...
    kafa karıştıracak bişey yok ben sana herşeyi izah ettim

H4 motorlu xenonun tekinin 100tl olması normal, zaten normal H7 xenon çifti 150tl ama cbf ci arkadaşlara bir sor kendi sellektör anahtarı ile anahtarlama yapıyormuymuş bu H4 motorlu xenonlar onu bilmiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler