Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Burgman AN 400 debriyaj sorunu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Arkadaşlar 2. el burgman AN 400 almaya karar verdim. Fakat bunlarda debriyaj sıyırma gibi bir problem varmış. Bu beni korkutuyor.

Haliyle motorumda herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorum.

Sanırım 2008 model ve üstünde bu sorun yokmuş. Bu duyduklarım ne kadar doğru? Bu motorun başka bilinen sorunları var mı?

Burgman alırken nelere dikkat edilmeli?

Kıymetli yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Burgmanın Sorun Çıkarttıgı Tek Olay Debriyaj degil galiba. Benim Arkadaşımda 400 Lük var. Kayış Sorun Çıkartıyor Demişti. Bazen Gaz Takılı kalıyor Demişti. Tabi ki Herşeyden Önce Motorun Periyodik bakımları Önemli. Bence Suzuki Tamirinden Anlayan bir Usta Daha iyi Cevap Vericektir. Bugün Yolum sanayiye Düşerse Sizin için sorucam.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgmanın Sorun Çıkarttıgı Tek Olay Debriyaj degil galiba. Benim Arkadaşımda 400 Lük var. Kayış Sorun Çıkartıyor Demişti. Bazen Gaz Takılı kalıyor Demişti. Tabi ki Herşeyden Önce Motorun Periyodik bakımları Önemli. Bence Suzuki Tamirinden Anlayan bir Usta Daha iyi Cevap Vericektir. Bugün Yolum sanayiye Düşerse Sizin için sorucam.
    Çok teşekkür ederim kardeşim, gerçekten çok makbule geçer.

Motosikleti
    Ne Demek Görevimiz. Ama Burgman Dogru Karar Olur Hayırlısı Bir Araştıralım da
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bildiğim kadarıyla sadece 2007 modellerinde bu sorun vardı.

Burgmancıların sayfasına sor,hemen cevaplarlar.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    debriyaj sıyırması denilen olay yanlış anlamadıysam şöyle oluyor burgmanda;
    debriyaj tasındaki havalandırma iyi olmadığından aşırı ısınmada tepki vermiyor ya da tepki süresi geç oluyor.

2007 model K7 olarak anılan modellerde bu sorun epey baş ağrıttı. tam çözüm olmadı diye biliyorum, sonraki nesillerde durum nasıl bilmiyorum zira sonraki nesillere abs ekleyip fiyatı ulaşılabilirliğin ötesine taşıdıkları için pek alana ya da kullanana rastlamadım.

2. elde iyi araştırmak lazım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj sıyırması denilen olay yanlış anlamadıysam şöyle oluyor burgmanda;
    debriyaj tasındaki havalandırma iyi olmadığından aşırı ısınmada tepki vermiyor ya da tepki süresi geç oluyor.

2007 model K7 olarak anılan modellerde bu sorun epey baş ağrıttı. tam çözüm olmadı diye biliyorum, sonraki nesillerde durum nasıl bilmiyorum zira sonraki nesillere abs ekleyip fiyatı ulaşılabilirliğin ötesine taşıdıkları için pek alana ya da kullanana rastlamadım.

2. elde iyi araştırmak lazım.
    2008 sonrası modellerin hepsinde ABS mi var yani?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    tam emin değilim ama 2009 dan sonrası olmalı.
    suzuik com tr deki güncel fiyat listesinde suzuki an400a 21.900 tl, teknik bilgiler kısmında da ABS yazıyor.

dediğim gibi çok detaylı bilgiye haiz değilim, aklımda kalanlar bunlar. konuya vakıf arkadaşlar daha net yorum getirebilirler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abime ait 2004 model an 400 burgman var.Yağ yakma , burgman sahipleri bunu yağ eksiltme olarak ifade ediyor arasında fark var mı bilmiyorum , bundan başka bir problemi yok.Yağını çok iyi kontrol etmeniz lazım.Yoksa ciddi problemler karşınıza çıkabilir.İzmir de bu yağ probleminden dolayı pistonlarımız iflas etmişti ve 1.5 milyarlık masraf çıkarmıştı.Onun dışında debriyaj ile ilgili bir problem yaşamadık yaşayanları da duymadık.29000 de satın almıştık şu anda 42000 ni geçmiş durumda , genel bakımı dışında bir masraf çıkarmadı.Burgman kullanıcıları topicinde de yazarsanız orada daha sağlıklı cevaplar verilebilir.Kolay gelsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

Bu arada 2006 yılı için de karbürötor ( yanlış yazmış olabilirim) ile ilgili bir sorun olduğunu , değiştirildiğinde ise problemin düzeldiğini duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abime ait 2004 model an 400 burgman var.Yağ yakma , burgman sahipleri bunu yağ eksiltme olarak ifade ediyor arasında fark var mı bilmiyorum , bundan başka bir problemi yok.Yağını çok iyi kontrol etmeniz lazım.Yoksa ciddi problemler karşınıza çıkabilir.İzmir de bu yağ probleminden dolayı pistonlarımız iflas etmişti ve 1.5 milyarlık masraf çıkarmıştı.Onun dışında debriyaj ile ilgili bir problem yaşamadık yaşayanları da duymadık.29000 de satın almıştık şu anda 42000 ni geçmiş durumda , genel bakımı dışında bir masraf çıkarmadı.Burgman kullanıcıları topicinde de yazarsanız orada daha sağlıklı cevaplar verilebilir.Kolay gelsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

Bu arada 2006 yılı için de karbürötor ( yanlış yazmış olabilirim) ile ilgili bir sorun olduğunu , değiştirildiğinde ise problemin düzeldiğini duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
    Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Sanayiden Bir Abim e Söyledim. Burgmanda Böyle Böyle Sorunlar Varmış Diye. Kendisi Daha Önce 06 Modelini Kullanmış. Periyodiklerini Yap Yagına iyi bak. Dere Tepe git dedi. Bir sıkıntı olmaz dedi.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    2008den aşağı almak içime sinmeyecek yine de...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler