Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden maxi scooterlar pahalıdır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Arkadaşlar, araştırdım ve maxiscooter kategorisinde sağlam markaların bir altında ki motosikletler bile 5-6 bin tl den başlıyor, bu paraya ybr alabilirim, cbf yada honda beat alabilirim ama neden maxiscooterlar bu kadar pahalı ? vitesli motosikletlerin ekonomi sınıfıyla tümüyle rekabet eder biçimde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    dediğin gibi majesty, piaggio x8-x9, burgman vb sınıfındaki tüm maxiscooterlar pahalı tabi sen bunlar yerine bir cbf 250 tercih edebilirsin ama bu segmentin hastası ayrı bnm bi arkadaşımın x8 i var 5500 tl civarında değeri.. şimdi almayı düşündüğü motorsa burgman.. yani bu biraz isteğe bağlı.. ayrıca bu motorları hiç küçümseme çünkü touring havaları var ve yeterince dayanıklılar.. anlıyacağın konfora düşkün ve artçısını düşünen insanlar için birebir...,
    bende 40 lı yaşlarda ufak bi chopper ya da maxiscoter düşünüyorum..

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maxi scooter dediğin 250 cc'den başlıyo ve adı üstünde büyük bi motor. ucuz istiyosan çinli 150'lik maxi(!) scooter var onu alabilirsin 2. el temiz 1buçuk 2 bin arası bulursun heralde.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Ben eğer 4 bin lira olsaydı sıfırı alırdım fakat bunun yerine ufak hacimli commuter tercih edebilirim. Bu arada kolay kolay 2.el almak taraftarı değilim, ilk kullanıcı olmak içimi rahatlatıyor.. Rodajı kendim aşmak istiyorum

bu arada başlıkta ki cümlem feci devrik bi cümle olmuş :D

Zealist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner Sp 180
    maxi scooter'lar ile ybr,cbf vb. tarz motosikletleri aynı kategoride varsayıp kıyaslamak yanlış olur kanımca.Maxi scooter'lar diğer scooter'lara nazaran daha kalıplı ve motor hacimleri diğerlerinde göre daha yüksek olduğundan fiyat konusunda da (+) yönde ivmelenme yaşanıyor haliyle.Tabi ki marka ve işcilik maxi scooter'lar arasında da fiyat farkını beraberinde getirmekte..bkz: mondial - honda farkı.
    where is my mind ?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk motorun mu olacak?

Tipi çok güzel bir Çinli cup, markayı ilk defa duydum ama ilk motorumu alacak olsam bunu alırdım.
    http://www.sahibinden.com/0_km_2010_...XQQdisplayitem

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    MaxiScooter Kullanırsan Anlarsın (:
    Rahat Olduğu İçin Pahalıdır
    Yolda Giderken Ayağını İstediğin Yüksekliğe Koyabilirsin,yayılabilirsin,2 Kişi Binersen Arçını Hissetmezsin V.s V.s (: Yani Kısacası Cbf İle Arasında Dağlar Kadar Fark Var Bmw İle Şahin Karşılaştırmak Gibi Oluyor

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi scooter dediğin 250 cc'den başlıyo ve adı üstünde büyük bi motor. ucuz istiyosan çinli 150'lik maxi(!) scooter var onu alabilirsin 2. el temiz 1buçuk 2 bin arası bulursun heralde.
    Ben O Bahsettiğiniz Maxiscooter'i Kullanıyorum Ve X9'lara Taş Çıkartacağını Düşünüyorum Büyük Motor Her Zaman İyi Değildir Fes 250 Motorda 140 Kadran Var Ve 250Cc Benım Motorumda İse 120 Kadran Var 150CC Ve Kadranı Kaç Defa Kapattım..
    250Cc Veya 600 Cc Olması Pek Birşey İfade Etmez Şehir İçi Kullanımda Yeterli Oluyor Zaten Bu Tip Motorlarda 120 + Hız Pek Hayra Alamet Değil Airodinamikleri Gereğince Rüzgara Karşı Pek Duramıyor Ve Etkileniyorlar...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipi çok güzel bir Çinli cup, markayı ilk defa duydum ama ilk motorumu alacak olsam bunu alırdım.
    http://www.sahibinden.com/0_km_2010_...XQQdisplayitem

O cup değil ki.... Scarebeo 250 nin yandan yemişi... Onu bile taklit etmişler... Ama fena olmamış....

Başlığı açan arkadaşa şunu sormadan geçmeyim....

250 Maxi sınıfında 4000 lira olan hangi model?....

Şu an en ucuz Biraz kaliteli Maxi SYM gts.... o da 7450 tl.... Honda veya yamaha daha yüksek fiyatlı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    Maxi Scooterlar bence biraz daha hayatı kolaylaştırıyor.
    Kask,mont,eldiven vb.herseyi bagaja koyup rahat takılabiliyosun.Ayrıca şehir içi ve şehir dışı yolculuklar da A-Plus konfor var.Artçım da bunları söylüyor.
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Motosikleti
    Piaggio CARNABY
    tercih yapmadan once deneme surusleri yapmanı tavsiye ederim .. tercihini gorunuslere gore yapma derim.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    sıfırı 4 bin lira ve altı kaliteli maxi scooter var mı peki ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok sanırım.Maxi scooterlar bildiğim su soğutmalı ve güçlü oluyorlar.Şehirler arası kullanılır olabildiği için maxi scooter deniyor olabilir.
    HONDA

şimdi paşam :D scooter olması bi motoru ucuz yapmaz maxi diosun :D şimdi scooter nedir ? vitesli motor gibi performanslı zevkli değildir her istediğini yapamazsın scooterla ama nedir avantajı ? konforludur hayvan gibi bagaj vardır yani iş görme motorudur yani çıkıp e-5 te hız denemesi yapma motoru değildir asfalt yakma motoru değildir teker kaldırma ne bilim dağa bayıra tırmanma motoru değildir :D scooter haftasonu mamanı piknikliğini yolluğunu bagajına koyacaın geniş koltuğuna sen ve sevgilinin yaylanarak oturacağı ikinizinde pek rüzgar yemeden gidip güzel bi haftasonu geçirme motorudur, iş için koşturmaca motorudur :D maxi olunca 400 lük bi scooter olunca noluo ? pek dinlendirmeye ihtiyaç duymadan çok uzun yollarada çıkabileceğin bir motor oluo ;)

adam getirecek 400 lük bi motor toplicak :D dünya kadar masraf yapıcak bin bir şeyini hesaplicak bin bir emek harcicak üretecek 400 lük bi motorsiklet yani TR ye gelirken vergisi filan scooter die değişmio vitesli ile aynı oluo :D e satıcak o fiyata :D

şimdi iki kişilik gıy gıy bi araba var smart die fiyatıde pek ucuz değil mini cooper nie pahalı :D oldu mu yani ? :D

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maxi'lerin biraz pahalı olduğu doğru. Ama bu fiyatları şirketler kafasından uydurmuyor. Arz talep meselesi, kullanılan parçalar, işçilikde önemli. Herkesin bir tarzı vardır. Kimi adam Renault'a biner, kimi Mercedes'e. tabiki Mercedes konforlu ve pahalı olacaktır. Maxilerin geniş bagaj hacmi, oturuş pozisyonu, otomatik oluşu, yol konforu, rüzgar, çamur, yağmurdan daha az etkilenişi, Bazı modellerde el freni, çakmak girişi ve daha bir çok özelliği onları pahalı kılıyor. CBF tarzı motorlar olabildiğince basit, grenajsız ve konforsuz ama daha uygun kullanım maliyetli motorlardır. Aynı pahalılık racinglerde de söz konusu. O kadar devir çeviren motor Ar-Ge ye bir ton para harcar.

Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben O Bahsettiğiniz Maxiscooter'i Kullanıyorum Ve X9'lara Taş Çıkartacağını Düşünüyorum Büyük Motor Her Zaman İyi Değildir Fes 250 Motorda 140 Kadran Var Ve 250Cc Benım Motorumda İse 120 Kadran Var 150CC Ve Kadranı Kaç Defa Kapattım..
    250Cc Veya 600 Cc Olması Pek Birşey İfade Etmez Şehir İçi Kullanımda Yeterli Oluyor Zaten Bu Tip Motorlarda 120 + Hız Pek Hayra Alamet Değil Airodinamikleri Gereğince Rüzgara Karşı Pek Duramıyor Ve Etkileniyorlar...
    Sevgili Gunmember, eskiden bende 150'lik bir Çin malı maxi kullanırken senin gibi düşünüyordum. X9 fiyatına 3 Çin'li maxi alırım diyordum ki Çin'li elimde kaldı. X9 da kullanmış birisi olarak, tahminime göre 5 tane Çin'li eskitir. 125-600 cc arası tecrübeme göre 400 cc idealdir. Kullanmayı bilirsen her zaman büyük cc motor daha güvenli, rüzgardan az etkilenen motordur. Burgman 650, Swing 600, GP 800 boşuna üretilmemiştir. Bir motorun 0'dan 100' e çıkması değil gerektiğinde 80'den 160' a çıkması ve de durması önemlidir. 100'le giderken sollama yapamamak, Yanından 140'la bir ağır vasıtanın geçmesi istenmeyen durumlar yaşatabilir. Bu arada Türkçe'yi elimizden geldiğince özenli kullanmak lazım. Her kelime büyük harfle başlamaz. Kazasız belasız sürüşler dilerim, motorunu fazla zorlama.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    yazdıklarınızı okudum ve teşekkür ediyorum, bir sorum daha olacak

kymco agility city 125
    kanuni storm 150

gibi motosikletler bütçeme en yakın olanları bunlar şehir içi kullanım için rahatlık sunar mı ? istanbulun bi yakasından bi yakasına trafikde gidebilirmiyiz?
    http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=ms3250
    bu motosikleti çok beğendim eğer maddi imkanları ayarlayabilirsem taksitle satan bir motosiklet bayiisinden almak isterim 300 lira taksitle vs.

ybr 125 her açıdan daha uygun geliyor bana, yada tvs apache

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler