Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beşer balata

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam...

Bu balata markasını kullanan oldu mu hiç? Bugün balata almaya niyetlendim, satıcı bana bunu önerdi, ancak kendisinin HH ve GG arasındaki farktan haberi yoktu. Pek inandırıcı gelmedi.

Var mıdır kullanan.. özellikle büyük cc'de motorlarda?
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    hh ve gg nedir benimde bilgim yok fakat kalitesiz balata sonucu fren diskini bozabileceğini unutma. trv lucas gibi bilinen veya biraz daha kıyıp orjinal bi balata almanı öneririm. beşer markasından haberim yok ama yerli mal ise ismi bile beni kıllandırdı

Marka iyi ve meşhur marka ama orjinal ebat daha önemli.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    bindiğin makina seni taşıyor,yapma gözünü seveyim tutmayan freni yada ayda bir biten balatayı ne yapacaksın 30-40 fazla var adam gibi marka al derim

alpay95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    beşer iyidir .babam beşerim pazarlamacısıdı 15 yıl öncesine kadar...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Beşer balatayı daha önce kullandım.(Otomobilde) Daha önce bir çok marka balata kullandım. İçlerinde performansı en berbat olanı Beşer'di. Balataları ömrü bitmeden çıkartmak zorunda kaldım. Tavsiye etmem.

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    bu konu şuradada tartışılmışto ama fazla bilgi yok yarım kalmış gibi http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-degildir.html

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Teşekkürler yorumlar için...

Ben de sonradan biraz araştırma yaptım. TÜV belgesine sahipler.. Ford üretimine balata veriyorlarmış. Yerli üretim diye önyargılı yaklaşmak istemiyorum zira birçok güvenilir markanın (Ford, Renault gibi) hemen hemen tüm parçaları, bu tarz firmalar tarafından üretiliyor.

Ama yine de konu motosiklet. Araba olsaydı belki alırdım ama iki teker olunca, herkesin kabul etmediği birşeyi motora takmak sakıncalı geliyor.

EBC ile aralarındaki fiyat farkı 120 lira. Bir yandan da EBC kadar iyi olabileceğini düşünüyorum içten içe... Markayı takip edeceğim. Belki bir dahaki balata değişiminde alırım.

Ama bu sefer değil
    http://www.motorla.co

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar bilmemek değil öğrenmemek ayıp...Bende Beşerde neymiş diye yerli marka hesabı küçümsedim...Araştırmalarım sonucu Beşer balatanın Dünya markası olduğunu öğrendim...Özellikle Dünyaya ihrac yapan marka bir firma...iç piyasadada yeri var ama bilene anlayana...

http://www.beser.com.tr/kurumsal.aspx?id=1

Bu firmayı Savaş Kayan abi daha iyi bilir...onun sayesinde tanıdım bu firmayı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    kankam sen okey diyorsan olay bitmiştir, CE belgesini verdim gitti

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    beşerin fabrikası burda izmirde bildiğin yerli malı ana kalitesi hakkında bir yorum yapamıcam çünkü bilmiyorum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

HH ve GG nedir merak edenler için (misal ben)

EBC GG: Organik Kevlar, daha yumuşak, kullanımış diske alışması daha kısa, daha disk dostu, daha kısa ömürlü.
    EBC HH: Sinterlenmiş bakır alaşım, daha ısıya mukavvim, daha sert, daha performansa yönelik

Gold AD: Metal Seramik alaşım, disk dostu, uzun dayanım.
    Gold K1: Yine metal Seramik, tozlu, çamurlu ortamlarda kendini temizleme iddiası var, arka fren için.
    Gold S3: Bronz, grafit, seramik alaşım. Islak-kuru arasında minimal fark, organik kevlar'dan daha uzun ömür.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Beşer eski ve iyi bir markadır.

Otomobilde çok kullanmışlığım vardır, kullandığım tarihlerde lucasa göre daha yumuşaktı.

Lucas ı 8.000 km filan kullanırken Beşer i 5.000 km kullanırdım.

Gerçi sert olup diski bozmasındansa yumuşak olup biraz daha çabuk bitmesini yeğlerim

Neyse beşer büyük ve bilindik bir markadır, ismini duymamamış olmanız sizin suçunuz

Ford Reno Fiat ve bunların parça sağlayıcılarına balata ürettiğini biliyorum. Bir çok orjinal parça diye aldığımız balataların kutularında bir kenarında xxxx için Beşer tarafından üretilmiştir diye yazardı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Pahalı olan iyidir,üzerinde made in bilmemne yazarsa daha iyidir mantığını bırakalım.Beşer çok eski bir Türk firmasıdır ve ürünleri,şu anda piyasada olan birçok ne idüğü belirsiz bir sürü üründen daha iyidir.Hemen ..ok atıp kötülemeyin.yerli malı yudumun malı
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler