Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Scooter ile bir kerede en fazla kac km yol gittiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Almak istedigim motor asya 150 t1
    Bulundugum yerle ankara arasi 250 km
    gitmez heralde
    siz en fazla ne kadar gittiniz?
    Herkes Model cc ve km sini yazsin.

Düzeltme

Kanuni Storm 150 model motor ile.
    Zonguldak - Istanbul git gel (istanbul da 2 saat mola ile) 700 km gittim. Yolda da kaldım. Bence çinli motorlarla şehirdışına çıkmamak gerek.

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hoca kısaca bir cevap vereyim.. gittiğn scootera bağlı..
    CBR 600F Honda,

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    iyide arkadaşım motorun ne , kaç cc bunları da söylersen daha yararlı cevaplar bulursun, 50 cc likte var 500 cc likte var yani dmi...

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Vespa sı ile Bütün avrupa ve USA ile Kanadayı gezen bi amca biliyorum.Vespa ile Türkiye ye İngiltereden 17 kere gidip gelmiş.Bunu 1970'lerde yapmış.Arizona çölünü vespa ile gecmis hurriyet gazetesi adamın hayatını haber yapmıştı.Hatta vespa fabrikası adama bu kadar yeri Vespa ile gezdigi için amcaya son model bi vespa hediye etmiş fakat amca yeni vespaya ayak uyduramamış satmış halen eskisini sürmekte
    bemre bunu beğendi.
    Born To Be wild,Live to Ride...

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    arkadaşlar doğru söylemiş,

scooter var 2 zamanlı 50 cc

SCOOTER var 4 zamanlı 500 cc hangi scooter daha rahat, daha hızlı, daha komforlu gidecek diee sormaya gerek yok..

senin bahsettiiğin model ne arkadaşım ?

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    mondial zat 150 izmir-marmaris 375 km aynı motor ile izmir-çanakkale bknz=nevzat 150
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis
    ben onun yerine sorayım bu 150 cc lik scooterlar tabi hava soğutmalı mesela çelik motor tiger kaç km yapar hiç durmadan

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    yolu yapan motor değil MOTORCUDUR
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Elbette çok etken var APV41 iyi yol yapmışın yaa ortalama kaç kmh ile yol aldın onu merak ettim.

Walla ben arabayla 450 km yaptım oda benzin almak için durdum

Aslında bütün motorların araba veya motor 2 saat yol aldıktan sonra 3 dakkika rolantide çalışıp 20 dakka dinlendirmek gayet iyidir ( su soğutmalar için hava soğutmaları bilmem ) Hele motor turbolu ise devirli kullanımdan sonra kesinlikle minimum 1 dakika rölantide çalışmalı yoksa turbo palleri aşırı devirden yağsız dönmeye başlar.

BenErkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Keeway ARN 125 ile İzmir-Ayvalık ve İzmir-Didim yapmıştım Ne motordu beaa. Şuan Gilera Nexus 500 var daha İzmir sınırlarını aşamadım

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    bursadan çıkıp kapıdağü yarım adasını komple dolaşıp tekrar döndüm 1 gün içinde 500-600 km arası yol yaptım

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    valla ben peugeot trekker 100cc 1997 model geçen ay 100 km yaptım hiç durmadan bi şeyde olmadı yaneee

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    220 km yalnız duraksadım 2 kişi ağustos sıcağında aleti harcamayalım dedim

emre1159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (haojin 125t )Artık As150T
    Haojin 125t ile 2 kişi hiç durmaksızın toplam 170 km yol yaptım tık demedi.Ve motor yolda sanki gittikçe gücü artıyo. yani ilk çalıştığı an çıktığı rampa ile 100 kmde çıktığı rampa arasında bi dünya fark var 100 km yaptıktan sonra rampayı köpek gibi tırmanıyordu. 2005 yılının temmuz ayında.
    Motorsiklete ehliyetsiz ve korumasız kesinlikle binmiyelim. Kurallara uyalım.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    151rs ile en fazla kac km gıdılır ???????
    Yeni yine yeniden

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Arkadaşlar Motor uzun yol yaptıkça güzelleşir aslında motorlara uzun yol iyi gelir. ben 30.000.km şehir içi yapmış arabayı değilde 60.000.km uzun yol yapmış arabayı tercih ederim motoru hem az yıpranmış olur hemde bütün sistem daha az kullanılmış olur aslında.

Motosiklettede bazı arkadaşlar diyorya motor iyileşiyor diye, kesinlikle doğrudur motorun esas rodajı uzun yolda olur rodajı tamam olsa bile motor uzun yoldan sonra atikleşir gaz verdiğiniz gibi ileri atılır.

birolbirinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125 - kanuni tiger
    uzun yolda fazla sıkıştırmadan kullanırsan uzun süre gidilebilir ama motor üreticilerini tavsiyesi 100km de 5 dakika dinlendirmek hem seninde dinlenmeye ihtiyacın oluyor. uzun süre motor kullandığında dikkatin azalıyor. tireşim ve sabit bakmadan kaynaklanan odaklanma problemler vermeye başlıyor insan tepki süresi kısalıyor 100 - 150 km uygun bir yerde 5 10 dakkalık bir mola hem kullanıcıyı hemde motoru dinlendirir. yaptığım en uzun yol pegeut 105 ile 180 km olması lazım durmadan ama benzin almaya durmuştum galiba yeniköy erdek erdek yeniköy gidiş geliş yaptım durmadan şimdi çanakkale hedefim var motocar ile ama durum uolda manzara gördümmü dayanamaz fotolarım. kafama eserse birde güzel yiyinti yaparım uygun bir alanda. nede olsa motorla gidiyorum keyfini sürmem lazım.
    ramzey 125 cc sport scooter
    kanuni motocar 200 cc

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatil yörelerinde scooter'la çok yol yapmışlığım olduğundan cevap verebilirim.Kermer merkezli olmak kaydıyla aynı gün içinde;Olympos,phaselys ve boğaz denilen vadiden geçip dağları taşları aşarak bi dağköyüne kadar gittim.Eşim olmak kaydıyla ve YAMAHA'nın 110cc'lik scooter'iyle yaptım ve 100km'den aşağı değildi.

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı
    yolu yapan motor değil MOTORCUDUR
    doğru söylersin abi. +100000

eğer motorda tapa gaz, yani tam topuk uzun yol gitmeye çalışırsanız motorun ömrünü yersiniz.. ama şöyle tam topuk bir müddet gittik ten sonra biraz gaz kapayıp motorun yaptığı km yi bulmak ve o km yi aşmadan yol yaparsak motor hiç arızasız uzun yol yapar...

yani her scooterin mak limitleri farklıdır.. siz sahip olduğunuz scooterin mak limitlerinden 5km/saat kadar yavaş gidin böylece uzun yolda başınız ağrımaz...

yanlışım varsa özürdilerim ama ben bu yöntemle çannakkaleye kadar gittim geldim motorumla...

http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8925&page=15 = bu topicte o gezi ile ilgili resimler bulabilirsiniz... yani oralara gidip geldim hemde hiç bi sorun çıkmadan... motoruda yükledim... hiçbişe olmadı..

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    ben kınetıc 110 cc ile 5 defa farklı günlerde tam gaz 70 km gittim geldim bir tanesinin dönüşünde geceleyin yağmurda geldim donuma kadar ıslandım ama geldim50 cc aprillia ile de hiç durmadan 50 km süratle 70 km yol gittim geldim ama ben bittim motor hala ayakta ve 93 model hala daha aynı şekilde gidiyor problemsiz kaliteden şaşmamak lazım demekki
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler