Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Polisten kaçtım, başıma gelenler..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Bugün (21.11.2011) başıma gelenleri anlatmak istiyorum arkadaşlar. Akşam üstü arkadaşım dedi gel sahilde 2 bira içelim. Dedim tamam geliyorum 10 dakikaya. Neyse gittim aldım, 2 birayı yuvarladık. 2 birayı yuvarlarken, 2 kere sahilde ekip arabası geldi GBT'ye girdik. Üstümüz 2 kere arandı falan.

Sonra koyulduk yola dedik eve gidelim, 2 birayı içeli baya oldu ama. Yani 50 promilin üstünde çıkcağını hiç düşünmüyorum. Neyse Bostancı Lunaparkına çıkan bir yol var, oraya girdim ama ters yön olduğunu ilerdeki Polis Işıklarını görünce anladım

Farları kapadım, içimden dedim hem ters yön, hemde içkiliyiz falan. Neyse ben bi arka sokaktan devam ediyorum. Neyse Bostancı ortaokulunun ordan bastım minibüs yoluna çıktım. Önümdeki Pejoda size siren çaldılar falan dedi. Benide aldı bi heyecan dedim basiyim kaçayım bari. Bastım ara yola girdim, onlarda görmüş siren çaldılar anons falan dur dediler durdum. (zaten ilk defa dur dediler) Durdururkende motorun önüne kırıp çarptılar.

Neyse indim motordan, polisler indi "ne kaçıyon lan" falan diye üzerime yürüdüler. Bende dedim kaçmadım, dur dediniz durdum dedim. Neyse ondan sonra üzerimi aramak için arabaya yasladı beni cüzdanımı çıkardı yere attı. Ayaklarımı açmamı emretti. Açtım sonra bacaklarıma tekme attı. Üzerine kafama vurdu. Ayakkabıları mı çıkarttırdı, çoraplarıma kadar soydu.

Aynı muameleyi arkadaşıma yapmaya kalktı, arkadaşım askeriyede istihbaratta teğmen. Onunda sırtına vurdu, aramaya kalktı. O da sen kimsin senin beni aramaya yetkin yok dedi. Askeri kimliğini çıkardı, ve o anda istihbarattan kurmay albay birinin ismini daha verdi. Sizin ikinizinde ismini istiyorum, sicil numaranızla beraber dedi.

Polisler trafik çağırcaz falan dedi, içkilisiniz zaten dedi. Bizim arkadaşta çağır diye üsteledi. Bir zıtlaşma oldu. Bu sokağın ismi neydi diye arabanın yanına gittiler. Sonra geri döndüklerinde bize aynen şu lafı kullandılar "Arkadaş bizim adımızı almakta kararlıysa, bizde trafik çağırıcaz" falan dediler. Yani artık olay biztrafik çağırmayalım, sizde bizim adımızı almayına döndü. İyi tamam falan dedim ben haklısınız dedim. Öle yolumuza gittik.

Burdan söyliyeceğim şu; Polislerin neye yetkisi vardır? Vatandaşa vurmaya yetkisi var mıdır? Tekme atmaya yetkisi var mıdır? Yada motoruna çarpmaya? (hele hele benim durcağım belliyken) Motorumun her yerini didik didik ettiler, üzerimde nerdeyse ne varsa çıkarttılar. Çoraplarımı bile. Diğer arkadaşımı arıyamadılar. O arkadaşım olmasaydı biraz işim yaş gibiydi sanki. Ondan tırstılar bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    "Polisten kaçtım, başıma gelenler..!!"

Başlık böyle olunca, haklı bile olsan savunmak zor açıkcası.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az bile yapmışlar emin ol Nerden bilsin senin terör yandaşı olmadığını O polislerin yerinde olsam daha fazlasını yapardım ama o asker olayı sanki bana kolpa gibi geldi

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Arama izni olmadan, size göstermeden aramak, tekmelemek vs.. Kanunlarımız çok boşluklarla dolu ve polisin önünde kanunlar sizi değil polisi koruyor. Gelişmiş ülkelerde ki polis davranışlarına birde bizim ülkemizdekilere bakın..

Bizdekin de beline silah takanın dayılanma havası da yok değil, Asker arkadaşınızın da yaptığı polislerin davranışından pekte farklı ve hoş değil, evet Askeri İnzibattan izin almadıkça polisler dokunamaz ama bunu suçlu bir konumda kullanmakta hoş değil..

Eğitim eksikliği, iç denetimlerin hep kurumu koruyucu olması, kanunların insanların temel hak ve özgürlüklerine getirdikleri aşırı sınırlamalar...

Örneğin 10 yıllık tutukluluk süresi ne demek, 10 yıl sonra suçsuz bulunursa ömürden çalınan o sürenin hesabını kim verecek, AİHM ye gitme şansımızda kalmadı, Anayasa mahkemesinden sonra gidilebilecekmiş, 10 milyon davaya ne kadar sürede bakar artık Anayasa mahkemesi...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun hocam, son zamanlarda bana sanki tehlike unsuru içeren sokaktaki bi balici değilmişte polislermiş gibi gelmeye başladı.ne kadar komik değilmi?halbüki tam tersi olması gerekirken?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu memlekette herkese bir teğmen mi lazım

şaka bir yana eğer polis den kaçarsanız sizi terörist zannediyorlar, bölgedeki tüm ekipler alarma geçiyor büyük olay oluyor anlayacağınız ben gece yarısı bir kere araçla bağdat caddesinde ters yöne girmiştim, sağa dönülmez levhası yoktu, sonra anladım terste olduğumu ara sokağa kırmıştım, sonra biri peşime düşüp durdurmuştu, yanımda kız arkadaş vardı, karakolda dönülmez levhası yoktu dedim, yakalayan polis de vardı diye iddialaştı, ben memurum cezası çoktur diye ilk sapaktan caddeden çıktım dedim, zaten öyle de olmuştu, neyse hiçbirşey yapmadan salmışlardı, o kız arkadaşımla ilk ve son günüm olmuştu

neyse polis vatandaşa nasıl davranacağını ne yazık ki bilmiyor, aralarında normal olanlarda var ama anormaller de var, onlara birisinin görevlerini yaparken vatandaşı tartaklamaması gerektiğini söylemesi lazım...

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Beline silahı,gözüne gözlüğü takan kendini istanbulun sadrazamı sanıyor.Ben onlara artist diyorum.Bu tip polisler malesef heryerde....Bazı polis memurları da tam aksine anlayışlı ve nazik.O da polis öbürüde polis:D
    Drift Religion

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Polisin hiçbirşeye hakkı yok.. hemen hemen bütün yetkileri elinden alındı malesef. Masum masum gbt sorgulaması yapıyorlar..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    şu sana yaptıklarının yarısını pkk yandaşlarına yapmazlar.polisin sertlik uygulamasından yanayım ama sana ve senin gibilere karşı değil.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Polisin eski hakları elinde olsaydı, şu anda bunları anlatmaya utanır olurdun.

Şimdi sokaklar alkollü araç kullanıp bir de polise dayılananlarla doldu. Tek dileğim alkollü araç kullanırken bir masumun canını yakmamanız. Alkol alalı çok olmuştu deme sakın, girdiğin sokağın bile farkında değilmişsin işte.

Son paragrafına da inanmadım açıkcası, teğmen değl general olsa ne yazar. Alkollü araç kullanırken yakalanan kendisi, polis niye çekinsin. Trafik götürür hastaneye, alkol muayenesini yapar, sonra inzibat çağırıp teslim eder. Teğmen düşünsün gerisini.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kanunen sana vurmaya hakları yok. Vicdanen alkollü araç kullanırken polisten kaçtığın için ağzını burnunu kırabilirler.

Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin eski hakları elinde olsaydı, şu anda bunları anlatmaya utanır olurdun.

Şimdi sokaklar alkollü araç kullanıp bir de polise dayılananlarla doldu. Tek dileğim alkollü araç kullanırken bir masumun canını yakmamanız. Alkol alalı çok olmuştu deme sakın, girdiğin sokağın bile farkında değilmişsin işte.

Son paragrafına da inanmadım açıkcası, teğmen değl general olsa ne yazar. Alkollü araç kullanırken yakalanan kendisi, polis niye çekinsin. Trafik götürür hastaneye, alkol muayenesini yapar, sonra inzibat çağırıp teslim eder. Teğmen düşünsün gerisini.
    İnzibat gelmeden polis askeri personeli hiçbir yere götüremez. Üç adım ileri yürümeye bile zorlayamaz. Yalnızca trafik polisleri araç kullanan askeri personele ceza kesebilir, onda da inzibat olmadan karakola götüremez.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arama izni olmadan, size göstermeden aramak, tekmelemek vs.. Kanunlarımız çok boşluklarla dolu ve polisin önünde kanunlar sizi değil polisi koruyor. Gelişmiş ülkelerde ki polis davranışlarına birde bizim ülkemizdekilere bakın..

Bizdekin de beline silah takanın dayılanma havası da yok değil, Asker arkadaşınızın da yaptığı polislerin davranışından pekte farklı ve hoş değil, evet Askeri İnzibattan izin almadıkça polisler dokunamaz ama bunu suçlu bir konumda kullanmakta hoş değil..

Eğitim eksikliği, iç denetimlerin hep kurumu koruyucu olması, kanunların insanların temel hak ve özgürlüklerine getirdikleri aşırı sınırlamalar...

Örneğin 10 yıllık tutukluluk süresi ne demek, 10 yıl sonra suçsuz bulunursa ömürden çalınan o sürenin hesabını kim verecek, AİHM ye gitme şansımızda kalmadı, Anayasa mahkemesinden sonra gidilebilecekmiş, 10 milyon davaya ne kadar sürede bakar artık Anayasa mahkemesi...
    üst araması için polisin arama iznine ihtiyacı yok.öggörevlisi bile sorumluluk alanında üst araması yapabilir.bu arada promil oranı düşmüş diye duydum.bir şişe 33cl light bira bile sınırı geçirirmiş.yanlışsam düzeltin.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunen sana vurmaya hakları yok. Vicdanen alkollü araç kullanırken polisten kaçtığın için ağzını burnunu kırabilirler.

İnzibat gelmeden polis askeri personeli hiçbir yere götüremez. Üç adım ileri yürümeye bile zorlayamaz. Yalnızca trafik polisleri araç kullanan askeri personele ceza kesebilir, onda da inzibat olmadan karakola götüremez.
    Farketmez, hastaneye götüremezse trafik gelir alkol muayenesi yapar. Her halukarda suçunu sabitleyip, inzibata teslim eder.

Ayrıca polis askerden korkuyor olsaydı, bugün Silivri bomboş olurdu.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farketmez, hastaneye götüremezse trafik gelir alkol muayenesi yapar. Her halukarda suçunu sabitleyip, inzibata teslim eder.

Ayrıca polis askerden korkuyor olsaydı, bugün Silivri bomboş olurdu.
    Ne alaka??
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Amerikada bu durumda isler daha da feci

Direk kelepce takiliyor.

Buna benzer bir olaya ben Pariste tanik oldum Beyoglu Istiklal caddesi gibi kaldirim yola araci ile girmek isteyen bir surucuye birden 3 tane polis dadandi, adam kem kum deyince , direk adami direksiyona kelepcelediler. Bu arada yaninda esi ve akrada cocugu var. Adam aceza kesilene kadar adam kendi arabasina kelepceli kaldi.

Polisten kacmak ile zaten haksiz duruma dusmussunuz. Sonrasini ne konussak bos.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin hiçbirşeye hakkı yok.. hemen hemen bütün yetkileri elinden alındı malesef. Masum masum gbt sorgulaması yapıyorlar..
    nasıl mağlesef yaaa. polisin yetkisi olmadığı halde böyleyseler, birde onlara tam yetki verdiklerinde halka karşı ne yaparlar bilemiyorum. Adamları görmüyormusun özellikle motorlu yunuslar. kendilerini kral sanıyorlar. artis atis geziyorlar. sağda solda köşe sokaklarda vatandaşları rahatsız ediyorlar. bunlara yetki verseler. dışarı çıkmaya korkarsın dostum sen neden bahsediyorsun.

ayrıca pkk karşı bizim evdeki kedi gibi duruyorlar. üniversitelerdeki öğrencilere karşı adamlar arslan kesiliyorlar.senin benim gibi garibanlara ahkam kesiyorlar... sen ne yetkisinden bahsediyorsun.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ne yalan söyleyeyim hikaye bana pek inandırıcı gelmedi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı pirasaci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl mağlesef yaaa. polisin yetkisi olmadığı halde böyleyseler, birde onlara tam yetki verdiklerinde halka karşı ne yaparlar bilemiyorum. Adamları görmüyormusun özellikle motorlu yunuslar. kendilerini kral sanıyorlar. artis atis geziyorlar. sağda solda köşe sokaklarda vatandaşları rahatsız ediyorlar. bunlara yetki verseler. dışarı çıkmaya korkarsın dostum sen neden bahsediyorsun.

ayrıca pkk karşı bizim evdeki kedi gibi duruyorlar. üniversitelerdeki öğrencilere karşı adamlar arslan kesiliyorlar.senin benim gibi garibanlara ahkam kesiyorlar... sen ne yetkisinden bahsediyorsun.
    PKK ile mücadele edecek güvenlik birimini karıştırmışsın arkadaşım. Çevik kuvvet ve Yunuslar çıkmıyor dağlara.

Tansu Çiller zamanında o dediğin için de poliste bir teşkilat kuruldu, Özel Harekat diye. Cumhuriyet tarihinde PKK'a en ağır darbenin vurulup sesinin kesildiği tek dönemdir. Sonrasında bu birlik kapatılınca PKK yeniden canlandı.

Sen polisin sus pus, süt dökmüş kedi gibi mi olmasını bekliyorsun? Adamına göre gerekirse artistte olacak, kabadayıda. Bana niye hiç artistlik yapmıyorlar acaba? Kontrol olduğunda kaçmak yerine kenara çekip evraklarımı verdiğim için mi?

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Konuyu açan arkadaşın ve yanındakinin alkollü araç (motosiklet veya araba) kullanmasına hiç değinmemiş cevap veren arkadaşlar. Yine kısır bir tartışma almış başını yürümüş. Bence arkadaş konuyu açtıktan sonra gelen ilk cevap "kardeşim sen alkollü araç kullanmışsın zaten. Sana ne yapılsa az" olmalıydı.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    arkadaşın anlattğı gibiyse kaçmış sayılmaz =) polis açık bulmasın yandın tamam 2 bira içmiş ama bak polis haksızki yaptığından dolayı siz gidin bizde trafik çağırmayalım demiş insan haklıysa sonuna kadar gider hele bu polisse. tamam anlıyorum hırsızlık olur gasp olur bir sürü soruna gidiyor polisler onlarında stresini anlıyorum ama bazen inanın b .. kunu cıkarıyorlar.
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)