Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kask içinde güneş gözlüğü kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Merhaba,

Malum havalar ısınıyor, full face-tam kapalı kask kullanıyorum ve motor yavaşladığında vizörü açma ihitiyacı hasıl oluyor. Bu durumda gözlük olmadığı takdirde gözün içi havadaki partiküllerden (toz-ince cisimler) oldukça zarar görüyor. Hatta uzun süredir bu durumdan muzdaripim. (uzun sürede 2-3 ay ) Ama bu sürede bile gözlerimi zorladım.

Nihayetinde cumartesi bir tane gözlük aldım, yola çıktım, hızım 140-150 olunca -ki e-5 ten tem'e çıkıştayım araç sayısı da artmaya başladı, vizörü kapattım ve buhardan gözlüğün camlar bembeyaz oldu. Az daha ölüyordum, sağım solum araç, hız 160, elimi gazdan çekip vücudu rüzgaraverince hız kesildi de vizörü aralayıp, buhardan kurtuldum.

Hafta içi gidip değiştirdik, başka yerden arkadaşla başka birer tane aldık, akşam denemesi yine aynı hüsran!!!

Hava soğuk diye mi, mal mı bu işe uygun değil, biz mi kullanmayı bilmiyoruz, ucuz etin yahnisi mi anlamadık.

El-cevap yâ tecrübeli forumdaşlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende surekli full face kasklar ile gozluk kullandım.
    Gerci gozlugu 25 yıldır kullanıyorum
    Kask ne alınırsa alınsın vizor acılması yada kapanması sonrasında her zaman icerideki ısı degisikli nedeni ile gozluk camları buharlanır.
    Bunu normal hayatta da yasarsınız.
    Kısın sogukta dısarıdan eve girdiginizde mesela.

Bunun cozumu gozluklarin camlarının buharlanmayan camlardan almakla mumkun olur.
    Yoksa kaskın ne oldugunu pek bir onemi yok.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Güneş gözlüğü değil ama normal gözlükle kullanıyorum ben. Sadece, buffla yada maskeyle burnum kapalıysa, burnumdan çıkan sıcak hava gözlüğü buğuluyor. Aksi takdirde , burnum açıksa buğu yok risk yok....

Motosikleti
    My Kawa..
    Gözlük camını ve vizörü bununla silin..

[B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    sevgili kardeşim gözlükçülerde buğ önleyiciler satılıyor, oldukça ucuz. kalın keçeli kalem gibi umarım faydalı olur. birde kaskın havalandırmaları açık olursa herhalde faydalı olur. iyi sürüşler.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Ben Normal Güneş Gözlüğü Kullanıyorum Kaskın Vizörü Aşırı Çizik Ve Koruyucu Filmi Kalkmaya Başlamış Vizörü Kapatınca Görüş %60 Düşüyor Vizörü Kapatmadan Gözlük İle Kullanıyorum Buğu Sorunu Olmuyor(:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Kaskın içinde hem normal gözlük hem numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum. Güneş gözlüğünün buğulandığını hiç hatırlamıyorum ama öbürü soğuk havalarda çok fena buğulanıyor.

Cam kaplamalarına zarar verebilir diye buğu önleyici sıkmıyorum. Kask siperliklerimden birini spreyler mahvetmişti nitekim. Yağmur kaydırıcı mıydı, buğu önleyici miydi bilmem. Lakin, soğuk havalarda normal gözlüğümle yola çıkacaksam camlara azıcık bulaşık deterjanı sürüp bezle çok abartmadan temizliyorum. Buğu önlemekte gayet etkili. Dezavantajı, etkisinin kısa sürmesi. Ben diyeyim bir gün, siz diyeyin (!) iki gün. Ekstrası, camları da tertemiz yapması.

140-150'yle giderken siperliği açık tutmak akıl işi değil. Unutmazsam 30'u geçince kapatırım ben. Gözler gözlükle mözlükle korunsa bile çıplak yüz derisine denk gelecek taşlar, böcekler epey nahoş durumlar ortaya çıkarabilir. Nihayetinde kanguru derisi değil bu
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    anlaşıldı teşekkürler

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    vizörü tam kapama çok az aralık bırak..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vizörü tam kapama çok az aralık bırak..
    öyle yaptım ama cumartesi serindi, sinüzit de var, ötesi bir de aralık bırakınca hızda rahatsız ediyor, inşallah bu anti-fog işi çözer

teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın içinde hem normal gözlük hem numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum. Güneş gözlüğünün buğulandığını hiç hatırlamıyorum ama öbürü soğuk havalarda çok fena buğulanıyor.

Cam kaplamalarına zarar verebilir diye buğu önleyici sıkmıyorum. Kask siperliklerimden birini spreyler mahvetmişti nitekim. Yağmur kaydırıcı mıydı, buğu önleyici miydi bilmem. Lakin, soğuk havalarda normal gözlüğümle yola çıkacaksam camlara azıcık bulaşık deterjanı sürüp bezle çok abartmadan temizliyorum. Buğu önlemekte gayet etkili. Dezavantajı, etkisinin kısa sürmesi. Ben diyeyim bir gün, siz diyeyin (!) iki gün. Ekstrası, camları da tertemiz yapması.

140-150'yle giderken siperliği açık tutmak akıl işi değil. Unutmazsam 30'u geçince kapatırım ben. Gözler gözlükle mözlükle korunsa bile çıplak yüz derisine denk gelecek taşlar, böcekler epey nahoş durumlar ortaya çıkarabilir. Nihayetinde kanguru derisi değil bu
    140-150 de vizör açık değil ama aralık bırakmıştım, kanguru deme hocam evde fena lodos var, ben benim kapıda yatma ihtimalimden korkuyorum.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    [QUOTE=GuNMember;2005607]Ben Normal Güneş Gözlüğü Kullanıyorum Kaskın Vizörü Aşırı Çizik Ve Koruyucu Filmi Kalkmaya Başlamış Vizörü Kapatınca Görüş %60 Düşüyor Vizörü Kapatmadan Gözlük İle Kullanıyorum Buğu Sorunu Olmuyor(:[/ QUOTE]

tayguncum tavsiye ettiğin siteden mp3 çalarlı 2 GB kapasiteli bi güneş gözlüğü aldım,çerçevenin kalınlığından kaskın içine sığmadı,ben de normal güneş gözlüğü kullanıyorum kısmete bak

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bu işin tek ve en etkili çözümü siyah vizör kullanmaktır.
    ayrıca ister güneş gözlüğü ister dereceli gözlük bence kask içinde tehlike yaratır. olası bi düşmede o çerçevenin kırılma ihtimalini düşünemiyorum. benim gözler miyop olduğu için lens kullanıyorum.
    myagdi bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    kask içinde plastik çerçeveli ve arkadan lastikli gözlük tavsiye ederim normal güneş gözlüğü numaralı dereceli metal gözlük bence çok tehlikeli
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask içinde plastik çerçeveli ve arkadan lastikli gözlük tavsiye ederim normal güneş gözlüğü numaralı dereceli metal gözlük bence çok tehlikeli
    mrb

son aldığımız, çerçevesiz tek parça, sarı (göz için en uygun olan, en fazla ayrıntı gösteren renk imiş (ki doğru imiş gördük)), gözlük sapları yarısından sonrası yumuşak plastikten ve 25 TL.

Ha kasksız dolaşayım bu gözlükle dersen, bizim civarda hoş karşılamazlar

zaten güneşe karşı asgari korur sanırım ve asıl olan vizör açıkken gözü korumak maksatlı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Normal Güneş Gözlüğü Kullanıyorum Kaskın Vizörü Aşırı Çizik Ve Koruyucu Filmi Kalkmaya Başlamış Vizörü Kapatınca Görüş %60 Düşüyor Vizörü Kapatmadan Gözlük İle Kullanıyorum Buğu Sorunu Olmuyor(:
    yaptığın şeyin tehlikesinden umarım haberdarsındır. yani 3 kuruşluk vizörü değiştirmemekle karşıdan gelecek taş vb. tehlikeli cisimlerin suratında patlaması riskini göze alıyorsun. senin için bunda bir sakınca yoksa, bizim için de yok ama yine de uyarmış olalım... gözlük öyle bir durumda kurtarmaz, hatta daha bile tehlikeli hale gelebilir...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Ben gözlük kullanmayı tehlikeli bulmuyorum. Artık gözlük camları plastikten yapılıyor, onlar da kırılmaya karşı gayet mukavim ve kırılsa bile tuzla buz olmuyor. Hele camlarınızı polikarbonattan yaptırırsanız küçük saçma ve şarapnele karşı bile korunmuş olursunuz. Motorcuları henüz çifteyle avlamadıkları için bunun ciddi bir kazanç olduğunu söylemeyemem gerçi.
    [B]J şimdi asker[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynı durum paintball oynarken de oluyor , sonra bi bakmışsınız vurulmuşsunuz ... ama tek farkı , gerçekten ölmüyorsunuz : )

Motosikleti
    cbf150
    Benim düşüncem ise-siz, kaguru derisi almış birisi olarak -vizör üzerine takılan güneş vizörü daha güvenli olur diye düşünüyorum. Sinüzit hastalığına uğramış biri olarak en önemli tavsiyem vizör açık dolaşma, aralık bile olsa hava soğuksa iyi hasta eder adamı.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    HondaCBF600
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işin tek ve en etkili çözümü siyah vizör kullanmaktır.
    GEce tehlikeli olur siyah vizör...
    Justforfun bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benimde buna benzer bir sorunum var...ben eski bir miyopum...6 numaradan lazer tedavisiyle 0 a düştü göz kusur oranım...

motor sürerken rüzgarın yüzüme vurması hoşuma gidiyor ama gözümdende sakınıyorum...kaliteli numarasız bir gözlük arıyorum ...ama kaliteli olsunki göz kusurumu yeniden tetiklemelisin...bu işe plastik gözlükler uygun değil dimi...illede cammı olmalı...0 numara cam gözlükmü taksam diyorum...

konuyu açan arkadaşada buğu yapmayan kaliteli kasklar öneriyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:15 ----------

Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb

son aldığımız, çerçevesiz tek parça, sarı (göz için en uygun olan, en fazla ayrıntı gösteren renk imiş (ki doğru imiş gördük)), gözlük sapları yarısından sonrası yumuşak plastikten ve 25 TL.

Ha kasksız dolaşayım bu gözlükle dersen, bizim civarda hoş karşılamazlar

zaten güneşe karşı asgari korur sanırım ve asıl olan vizör açıkken gözü korumak maksatlı
    o 25 liralık plastik gözlüğün göze verebileceği zarar nedir acaba...sonucta uzun süreli takmayız ama TSCHIBO dan aldım öyle bir ürün gözlerim ağrıdı 15 dakkada...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler