Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

periyodik bakım???

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    herkese iyi akşamlar.
    bu aralar cbf150mi 6000m baıma götüreceğim..buji ve yağ değişimi yaptıracağım..marka öneriniz varmı? birde çukurlardan geçerken ön süspansiyondan 'lak lak' diye ses geliyor ve gidondan sarsıntı çok hissediliyor, nedendirki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    servıste gereklı parcaları takarlar ama kendı ıstedıgım markayı kullanmak ıstıyorum dıyosan bence bujı bosh yağ shell advence 15 50 tam sentetık kullan

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    6000 km bakımında yağ değişiyor, bujinin normal değişim periyodu 8000 km. değişicem diyosanda orjinal ngk bujisi gayet kaliteli ve yeterlidir. yağ konusundada mobil, castrol, shell çok farketmez. sonuçta büyük motor değil, çok yüksek devirler çevirmiyor ve 2000 km de bir değiştiriliyor. ön takımdan gelen seslerinde kaynağı test sürüşü yapılmadan ezbere cevaplanmaz. sadece ses diyosan gidonun sağında ve solunda bulunan kapaklar ve ön siperlik camıyla gösterge paneli arasından bi yerlerden tıkırtı sesleri gelirdi bende ama çokta sallamazdım. titreşimi hissettiriyor dersen işte orda bişey diyemem, cbf gayet konforlu bir motor, titreşim hissettiriyorsa bir anormallik vardır dediğin gibi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    istediğini takamazsın servis zaten en iyi buji markası ngk yı takıyor ancak yağ değişiminde castrol mu repsol mü olsun diye soruyor onu isteğine göre seçebilirsin repsol yağ hem daha ucuz.diğer ayarları servis yapar hepimizden onlar iyi bilir merak etme
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    peki bujiyi değiştireli 1500 km oldu..şimdi değiştirsemmi yoksa daha gerek yokmu? birde yağa konulan bor power gibi katkı maddeleri ne gibi bir işe yarıyor?

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bujiyi değiştireli 1500 km oldu..şimdi değiştirsemmi yoksa daha gerek yokmu? birde yağa konulan bor power gibi katkı maddeleri ne gibi bir işe yarıyor?
    Sezgin Mrb. denedim o yağ katığını hiçbir faydasını göremedim.Bulaşma derim.İlk kilometrelerde biraz sessizleşir motor sonra yine ister. Motor yağını da iyi seç,genelde açık otomobil yağı basıyorlar(Bp 20-50).Castrol iyidir.

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezgin Mrb. denedim o yağ katığını hiçbir faydasını göremedim.Bulaşma derim.İlk kilometrelerde biraz sessizleşir motor sonra yine ister. Motor yağını da iyi seç,genelde açık otomobil yağı basıyorlar(Bp 20-50).Castrol iyidir.
    eyvallah abi..zaten bende pek inanmıyorum o tarz ürünlerin çok işe yarayacağına..belki işe yarasalar bile motorun ömrünü kısaltcaklarmış gibi geliyor bide araştırdığım kadarı ile 6000 bakımında sadece yağ değişimi yapılıyormuş.ama benimki 6800 oldu ve yağ kararmış ve azalmış.4000km bakımınıda motoru 4800de aldığımda götürmüştüm..ne yapayım? sadece yağı değiştirip 8000 olduğundamı komple bakıma götüreim yoksa şimdiden 8000'e götüreimmi? buji 1500 km önce değişti, sanırım 4000 km de bir değişmesi gerekiyormuş bujinin doğrumudur??

eyvallah abi..zaten bende pek inanmıyorum o tarz ürünlerin çok işe yarayacağına..belki işe yarasalar bile motorun ömrünü kısaltcaklarmış gibi geliyor bide araştırdığım kadarı ile 6000 bakımında sadece yağ değişimi yapılıyormuş.ama benimki 6800 oldu ve yağ kararmış ve azalmış.4000km bakımınıda motoru 4800de aldığımda götürmüştüm..ne yapayım? sadece yağı değiştirip 8000 olduğundamı komple bakıma götüreim yoksa şimdiden 8000'e götüreimmi? buji 1500 km önce değişti, sanırım 4000 km de bir değişmesi gerekiyormuş bujinin doğrumudur??
    2200 km olmuş daha 1200 var etti 3600km normal bence de 8000'de değiştir.
    Garanti olayı dolar mı bilmem. Değiştir o zaman.Buji bende 12,000 gitti bişey yok yine de değiştirdim.

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    2200 km olmuş daha 1200 var etti 3600km normal bence de 8000'de değiştir.
    Garanti olayı dolar mı bilmem. Değiştir o zaman.Buji bende 12,000 gitti bişey yok yine de değiştirdim.
    iyimiş ozaman ya bende tırsıodum çok masraf çıkar diye ama zaten şimdiye kadar verdiklerimin yanında bozuk para gibi

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    herkese iyi akşamlar.
    bu aralar cbf150mi 6000m baıma götüreceğim..buji ve yağ değişimi yaptıracağım..marka öneriniz varmı? birde çukurlardan geçerken ön süspansiyondan 'lak lak' diye ses geliyor ve gidondan sarsıntı çok hissediliyor, nedendirki?
    birde çukurlardan geçerken ön süspansiyondan 'lak lak' diye ses geliyor ve gidondan sarsıntı çok hissediliyor, nedendirki ? arkadaşlar birde buna cevap alabilirsem çok sevineceğim..

birde çukurlardan geçerken ön süspansiyondan 'lak lak' diye ses geliyor ve gidondan sarsıntı çok hissediliyor, nedendirki ? arkadaşlar birde buna cevap alabilirsem çok sevineceğim..
    Yoktur bişey Sezgin, titizsin ondan çıkıyordur o ses.Karga sıkışmıştır

Şaka biryana amortisörlerin o sesi çıkarması bittiği anlamına gelir,darbeleri ememez gidona yansır. Çukura - kasise hızlı mı giriyorsun.Aldığındaki durum ile bir fark mı var Özmert'deki ustalar bakıp hemen teşhisi koyar.

Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Yoktur bişey Sezgin, titizsin ondan çıkıyordur o ses.Karga sıkışmıştır

Şaka biryana amortisörlerin o sesi çıkarması bittiği anlamına gelir,darbeleri ememez gidona yansır. Çukura - kasise hızlı mı giriyorsun.Aldığındaki durum ile bir fark mı var Özmert'deki ustalar bakıp hemen teşhisi koyar.
    hakikaten titizlik aşırı var bi ara sokakta gece cukur vardı göremedim. bir anda girdim.heralde ondan sonra oldu.. olmadı bi götüreyim

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    bu titizlik hakketten başa bela.bende cbf den önceki motorumdan 40/50km.hızlara çıktığımda tuhaf bir ses duyuyordum,servise gittim...buyur dediler,usta motor orta hızlarda tuhaf sesler çıkarıyo.peki bakalım test sürüşü yapalım beraber.olur dedik,beraber bindik motora yolda 40/50/70/80...tık yok hani ses yok,usta ben duyuyorum sen nasıl duymuyorsun,hayır ses felan yok.ozaman sağa çek ben kullanim sen arkada ol bide öyle deneyelim...busefer ben topukladım 40/50/60...usta duyuyormusun sesi? hayır ses felan yok...ozaman sen bir yağını değiştirelim.neyse yağı aldım değiştirdim kendim ancak öyle rahatlıya bildim.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler