Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadan vurdu

Motovento
    REKLAM ALANI
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    2003 yılında İstanbul’un Kadıköy semtinde Selami çeşmeye doğru motosikletimle intikal ederken Bağdat caddesinin başında Fenerbahçe stadının önünde seyir halindeki kamyonu solladım, stadın bitimindeki ışıklara yaklaştığımda sarı yandı ani yavaşlayıp kırmızı ışıkta durma çizgisini geçmeden durdum, tam o esnada ışıklarda sağ kaldırım kenarında bekleyen yunus polisler geçiş olmayan yerden benim önümden karşı yöne geçeceklerdi, yunus polisler tam hareket edecekleri esnada bir an duraksadı bana baktı, işte ne olduysa o anda oldu. bir anda gürültü duydum ses ile birlikte kendimi boşlukta tahmini 1,5 metre boşlukta (havada) uçarak ışıkların 10 mt. İlerisinde bir yerlere düştüm. Havada uçarken bir an motosikletimin yerde sürüklendiğini hatırlıyorum. Yere sert bir şekilde düştüm elbise ve kaskım tam giyinik olduğum için kırılan çizilen bir yerim olmadı yere düştüğüm o anda sersemlemem geçince arkama döndüm ve ışıklarda duran az önce solladığım kamyonu gördüm arkamda dev bir canavar gibi gözüktü gözüme bana çarptığı anda ani fren yaptığından hala kamyon makasları üzerinde sallanıyordu. En az 30 ton yüklüydü, bir anda ortalık katıştı motosikletli polisler motorlarından indi ikisi benim yanıma koştu ben hala kamyona bakar vaziyette şoktayım, diğerleri koşup kamyon sürücüsünü yaka paça aşağı aldılar. Allah hepsinden razı olsun adama sen motorcu katilimisin adamın ışılarda durduğunu görmüyormusun, motosikletlere kastın mı var dediler sonrası sansür bipppppppppppp. Olan olmuştu bende hasar yoktu işin ilginç kısmı kamyonda da hasar yoktu  canım motosikletim olaydan hasarlı çıkmıştı. Sonrası karakol tutanak vs. uzatmıyalım,
    ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN HER ZAMAN TEDBİRİNİZİ ALIN (KORUMA VE KASK) BESMELENİZİ ÇEKİN GERİSİNİ ALLAHa BIRAKIN.
    Birde arkanızı her zaman kollayın, o günden sonra aynamdan her durduğum anda ilk arkamı kontrol ederim.
    AYNA KULLANMAYAN ARKADAŞLARIMIZA KÜPE OLSUN.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2003 yılında İstanbul’un Kadıköy semtinde Selami çeşmeye doğru ......
    Geçmiş olsun ....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    honda CBF150
    geçmiş olsun iyi bir hatırlatma oldu. eyvallah

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    geçmiş olsun...evet ışıklarda bilhatsa durduğumuzda mutlaka motoru viteste tutmamız lazımmış ve arkamızı sık sık kontrol etmemizde fayda varmış...bu önlemle ilgili bir yazı okumuştum önceden.sizinki acı bir tecrübe olmuş.allah beterinden korusun.en kötü kazan bu olsun.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    geçmiş olsun. öyle bir cnavara karşı çok ucuz atlatmışsın. motoru düşünme kendinde bişe olmadığına şükret.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kotu bir ani , polisler olmasaydi o kamyoncu ordan sivismaya bile kalkardi kesin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ....
    ismail geçti çok oldu

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail geçti çok oldu
    Kamyoncu bunlar ... (Fortçuymuştur.)
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyoncu bunlar ... (Fortçuymuştur.)
    96-97 yıllarında tanker kullanırken kamyoncuları araçlar sıkıştırdıklarında bir söz kullanırlardı ohaaaaa merdiven dayada üzerime çık, adam fortu yanlış yerde yaptı memurlarda onu fortladı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:22 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...evet ışıklarda bilhatsa durduğumuzda mutlaka motoru viteste tutmamız lazımmış ve arkamızı sık sık kontrol etmemizde fayda varmış...bu önlemle ilgili bir yazı okumuştum önceden.sizinki acı bir tecrübe olmuş.allah beterinden korusun.en kötü kazan bu olsun.
    çıkarılacak çok ders var aslında her zaman yolun kenar kısmına yanaşmak daha faydalı durmadan ve durduğumuz anda aynadan arkamızı kontrol etmek, motosikletleri pek kaile almadıkları ülkemde en büyük dikkat bizlere düşüyor.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Geçmiş olsun. Allah başka kaza bela vermesin.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Bmw F650
    gecmis olsun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    eskiden olmuş, geçmiş. olur böyle şeyler canım şekerim

umarım alışkanlık yapmaz
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    geçmiş olsun.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    geçmiş olsun...geçmiş zaten

ama gerçekten devamlı akrşılaştığım bir durum tam gecicem sarı sonra hemen kırmızı yanıyor duruyorum ama arkamdaki araçlar la ben geçerim diyip gazı kesmiyo genelde o pozisyonda müsaitse şeritin dışına çıkarım değilse yavaşlarken korkuyla arkama bakarım dengesizin biri gazkesmeden geliyomu diye

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden olmuş, geçmiş. olur böyle şeyler canım şekerim

umarım alışkanlık yapmaz
    sencer,
    çok sanlısınız Mersin sıcak ve trafik yoğunluğu çok olmayan şirin bir ilimiz istanbul çok yoğun.

Kardeş geçmişolsun kurallara uymak ta bazen yeterli olmuyor her zaman uyanık olmakta fayda var.

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...geçmiş zaten

ama gerçekten devamlı akrşılaştığım bir durum tam gecicem sarı sonra hemen kırmızı yanıyor duruyorum ama arkamdaki araçlar la ben geçerim diyip gazı kesmiyo genelde o pozisyonda müsaitse şeritin dışına çıkarım değilse yavaşlarken korkuyla arkama bakarım dengesizin biri gazkesmeden geliyomu diye
    Hz. Hamza'nın (r.a.) bir sözü vardır,
    Gözümün gördüğünden değil, Görmediğimden korkarım.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Cok Gecmiş olsun. Isıklarda Duracagımız zaman mumkun ise bizden once duran iki aracın arasına girmeli. Birde onumuz boş olmalı. Arkamızdan gelen aracların kontrol ederek duramayacaklarını anladıgımız anda kaçıbilmeliyiz...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş geçmişolsun kurallara uymak ta bazen yeterli olmuyor her zaman uyanık olmakta fayda var.
    Birşey daha söylemek istiyorum bence trafikte makina kullanacaksak kendi makinamızı gerçekten iyi tanımalaı onunla bütünleşmeli ve gerekirse kendi bünyemize göre ayarlarını yaptırmalıyız.Çünkü makina ile sürücü arasında uyum yok ise ani hareketlerde sıkıntılar oluşabiliyor .

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi haklısın, bu lafın kulağımıza küpe olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler