Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

notere sevinirken sigortadan yedik

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar bildiğimiz gibi noterdeki alım satım vergisini devlet kaldırmıştı eski masrafın 4/1 gibi bir mebla ödemeye başlamıştık bu çok sevindirici bir durumdu..
    fakat tabi bu sevinç ruhsatı üzerinize almaya gittiğiniz zaman bitiyor çünkü zorunlu trafik sigortası almış başını gitmiş..

ankara sigorta: 500 küsür tl (ama yapmıyorlar zaten)
    başak groupama: 120tl
    güneş sigorta:140tl
    aksa sigorta 89tl

malesef hükümet sigorta olayını serbest bırakmış yani olay şu, biraz kafayı çalıştırınca ortaya çıkıyor! noterden aldığı vergiyi kaldırıp sigortaya yansıtmış bunu neden yapmış anlayayım (ben öyle yorumluyorum)

çünkü eskiden kayıt dışı taşıt sorunları, devletin bunu takip etmesi bi takım adli ve hukuki davalar sahibi belirsiz araçlar bu olayların önüne geçmek ve tabiki yine bizleri vergiye mecbur bırakmak için. (muayene gibi) nasılmı? eskiden noter masrafı yüzünden satış yapılmayan araçlar şimdi cüzi noter masrafı ile daha kolay ve teşviki durumuma geldi tamam aracın satışı aldınız şimdi 1 ay içerisinde aracın ruhsat devrini üzerinize almanız gerekli yoksa hem ceza var hem bağlanma sorunu!! gidip bu işlemleri yapmanız gerek bu işelmlere başlamak için sgorta şart ve ordan kaçarınız yok yani önceki noter olayına yanaşmayan kişi şimdi satışı aldığı için devire mecbur bırakılıyor

gittiğim 4-5 sigorta şirketi ağış birliği yapmış gibi aynı şeyi söylüyor "bu para hazineye gidiyor!!" bende; hela-ı hoş olsun diyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bildiğimiz gibi noterdeki alım satım vergisini devlet kaldırmıştı eski masrafın 4/1 gibi bir mebla ödemeye başlamıştık bu çok sevindirici bir durumdu..
    fakat tabi bu sevinç ruhsatı üzerinize almaya gittiğiniz zaman bitiyor çünkü zorunlu trafik sigortası almış başını gitmiş..

ankara sigorta: 500 küsür tl (ama yapmıyorlar zaten)
    başak groupama: 120tl
    güneş sigorta:140tl
    aksa sigorta 89tl

malesef hükümet sigorta olayını serbest bırakmış yani olay şu, biraz kafayı çalıştırınca ortaya çıkıyor! noterden aldığı vergiyi kaldırıp sigortaya yansıtmış bunu neden yapmış anlayayım (ben öyle yorumluyorum)

çünkü eskiden kayıt dışı taşıt sorunları, devletin bunu takip etmesi bi takım adli ve hukuki davalar sahibi belirsiz araçlar bu olayların önüne geçmek ve tabiki yine bizleri vergiye mecbur bırakmak için. (muayene gibi) nasılmı? eskiden noter masrafı yüzünden satış yapılmayan araçlar şimdi cüzi noter masrafı ile daha kolay ve teşviki durumuma geldi tamam aracın satışı aldınız şimdi 1 ay içerisinde aracın ruhsat devrini üzerinize almanız gerekli yoksa hem ceza var hem bağlanma sorunu!! gidip bu işlemleri yapmanız gerek bu işelmlere başlamak için sgorta şart ve ordan kaçarınız yok yani önceki noter olayına yanaşmayan kişi şimdi satışı aldığı için devire mecbur bırakılıyor

gittiğim 4-5 sigorta şirketi ağış birliği yapmış gibi aynı şeyi söylüyor "bu para hazineye gidiyor!!" bende; hela-ı hoş olsun diyorum
    arkadaşım bana kazıklandığımı söylemişti ama şimdi belli oluyor bu fiyatlardaki artış,ben de 75 lira verdim sigorta için.

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    arkadaşlar geçmiş olsun diyelim çok üzücü bi durum ama sigorta 35TL..... ergo isviçre den motoruma sigorta yaptırdım geçen haftalarda... durum bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

sigortacıdan sigortacıya da bu fiyat aralığı değişiyor arkadaşlar.. tanıdığınız sigortacılar çok kolaylık sağlayabilir. Aksigorta bana 75 tl demişti. ama araştırınca 35 tlye yaptırmış bulunuyorum.

Motosikleti
    Alıntı GOKHAN42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçmiş olsun diyelim çok üzücü bi durum ama sigorta 35TL..... ergo isviçre den motoruma sigorta yaptırdım geçen haftalarda... durum bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

sigortacıdan sigortacıya da bu fiyat aralığı değişiyor arkadaşlar.. tanıdığınız sigortacılar çok kolaylık sağlayabilir. Aksigorta bana 75 tl demişti. ama araştırınca 35 tlye yaptırmış bulunuyorum.
    bu durum konyada senin içinmi yoksa bütün ergo isviçre içinmi geçerli
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    walla bende yeni motor aldım noter 35 tl mi ne tutumuştu sevndim ama sigorta 80 aldılar okdar yere sordum en ucuzu bunu buldum banada dedikleri sen motoru yeni aldgıın için sana sıfırdan açıcaz yoksa daha ucuz dedi.

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bende yeni motor aldım noter 35 tl mi ne tutumuştu sevndim ama sigorta 80 aldılar okdar yere sordum en ucuzu bunu buldum banada dedikleri sen motoru yeni aldgıın için sana sıfırdan açıcaz yoksa daha ucuz dedi.
    hiç farketmiyor ister yeni ister 2. el ister 20bin € luk ister 1000tl lik motor hepsi aynı

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Istanbul plakalı motorlar için daha pahalı bu sigorta olayı..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul plakalı motorlar için daha pahalı bu sigorta olayı..
    bu konuda haklısın arkadaşım

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Dün yatırdım. Ergo isviçre 53.TL

Şair Sigortadan
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkdaslar bi yanlışınız olmasın .07 .01. 2010 da motosıkletime zorunlu trafik sigorta yaptırdım 23.61 TL tuttu.Otomobilimi de o tarihlerde zorunlu trafik sigortası yaptırmıstım o bile 135 TL tuttu.Yalova ya mahsus indirim olsa bile farklar %15 leri geçmez .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaslar bi yanlışınız olmasın .07 .01. 2010 da motosıkletime zorunlu trafik sigorta yaptırdım 23.61 TL tuttu.Otomobilimi de o tarihlerde zorunlu trafik sigortası yaptırmıstım o bile 135 TL tuttu.Yalova ya mahsus indirim olsa bile farklar %15 leri geçmez .
    hatta bi hatam varmı diye sigorta poliçesini inceledim herhangi bir hata yok. Tamı tamına 23.61 TL.

45 te ben verdim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kanka bende 13 Ocakta yaptırdım 45 lira tuttu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum konyada senin içinmi yoksa bütün ergo isviçre içinmi geçerli
    sanmıyorum kardeş... aksigortadan 70tlyi duyunca dayıma haber verdim fiyatı soledim. 2 dk bekle dedi.. tekrar aradı,dayım araba da alır satar hep sigorta işini bi arkadaşına yaptırır onu aramış sormuş.. gittik ve ona yaptırdık.. yani diyeceğim o ki tanıdıklarınıza yaptırın.. sigortacıların elinde bu fiyatlardaki oynamalar..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    2 hafta önce 75tl verdim, o kadarda araştırmıştım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motorların cc ve modeline göre belirleniyor demişlerdi bana...
    Arabalarda bile aynı sistemi uyguluyorlar....

Üretim yılı ve Motor hacimleri....
    Mesela ben kartal marka arabama 197 lira ödedim....
    Bu kanun gelmeden önce 159 ödemiştim..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorların cc ve modeline göre belirleniyor demişlerdi bana...
    Arabalarda bile aynı sistemi uyguluyorlar....

Üretim yılı ve Motor hacimleri....
    Mesela ben kartal marka arabama 197 lira ödedim....
    Bu kanun gelmeden önce 159 ödemiştim..
    senin bahsettiğin vergisi olabilir kardeş senelik ödediğin.. 2000 model 2000 motor bir lagunayı 135tlye sigortalatmıştık.. verdiğin fiyatlar çok yüksek..

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    50 ye yapan da sigorta yapıyor 150 yapanda. birileri fırsattan istifade edip soymaya çalışıyorlar.

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    ya ben arabamı yaptırdım eylul ayında tam 305 tl tuttu nasıl oluyorda 120 tl tutan araclar oluyor bılen varmı .motorum 40 tl tutmustu hadı onu anladık 305 tl ne iş ya

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Megane : 135.00 TL
    Yamaha YBR: 23.61 TL
    Yazılanlara bakılırsa trafik sigortalarını Yalova da bedavaya yaptırmışız.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Gazi Osman Paşa ve yakınında olanlara,
    veya yakınlaşırım ne varmış yani diyenler için,

küçükköy vergi dairesinin alt katında bulunan,
    ESER TRAFİK MÜŞAVİRLİĞİ'ni önerebilirim.

telden bilgi alabilirsiniz.
    0 532 764 78 56
    0 212 477 58 76

bu arada bana burayı gökhan tavsiye etti derseniz.
    daha tanıdık olabılırsınız...

firmalar motosikletlerin kaza rısklerı daha fazla oldukları ıcın sıgorta yapmak ıstemıyorlarmış,
    fakat yapmak zorunda oldukları ıcınde,
    müşteri başka firmaya yaptırsın dıye fıyatları tavanda tutuyorlarmış,

Kolay Gelsin...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler