Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tehlikeli Bir Kazadan Sonra Ne Yaparsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merak Ettim Bir Manyak Benmiyim Diye
    Kaza Yaptıkdan Sonra Sağıma Soluma Bakıp Kaskı Çıkartıp Gülmeye Başladım
    Halbuki Birkaç Saniye Önce Ölümle Veya Sakat Kalma Riskiyle Burun Buruna Gelmiştim
    Sol Şeritte Yerden Kalkıp Motorun Yanına Gidip Oturdum Ve Gülmeye Başladım
    Bilemiyorum Belkide Beni Latife Olarak Söylediğim "Azrail Artçım" Sözü Güldürmüş Olabilir
    Peki Tehlikeli Bir Kaza Atlattıktan Sonra Siz Ne Yaparsınız Veya Yaptınız...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Birinde ben de gülmüştüm, başka birinde servis aracının kapısını açıp şöföre elimi attım şöför yoktu sonra birses geldi aracın altından motorcu nerede nerede o aracın atında da bulamıyorum diye tam dövecektim gülmekten elimi kaldıramadım. Hatta son kazamda arabasından çıkmamakta ısrar eden kadın şöför gelen polise kimlik soruncada kahkaha atmışım ama garibimi dahönce biri hafiften çarpmış inip baktığında arabasınıçalmışlar o yüzden temkinli davranıyormuş

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    kötü olarak 3 defa kaza geçirdim. 2 sinde bilincim yerindeydi,bu iki kazada yerde yuvarlandıktan sonra ilk yaptığım şey yönümün netaraf olduğunu çözmeye çalışmam ardımdan arkama bakmak oldu.3. kazada beni öldü sanmışlar bilincimi kaybetmişim.sadece sayıkladığımı söylediler (bu sayılmaz.bu sayılmaz...diye tekrarlıyormuşum)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bi tarafım kırılmadıysa..O anki halime göre gülebilirim.
    3 büyük kaza yaptım ama ne yazıkki hepsinde hastanedeydim.
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    hatalarımı düzeltene kadar kaza yapmaya devam ederim, daha çok hırslanırım

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    anlaşıldı anlaşıldı,GuNMember de benim gibi arıza,kaza anında motordan fırlarken kaç tane dengesiz zafer işareti yaparak düşer,ondan sonra basar kahkakayı,başına toplanan millet aha adam delirdi ambulansa haber verin der,işte o benim benim

Motosikleti
    mondial 151 rs
    birine çarparsam buyuk ihtimalle kacarım ordan ( cunki ehliyet yok )

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bende ramazanlık gün iftara 1-2 saat kalmıs gözüm karardı birden duran jipe ortdan giriyodum bian ayıldım yandan vurdum sürüklendim kalkıtım motora baktım heryerım parcalnmıs motora bişi oldumu dıye bakıyodum hastalık
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    tam teşekküllü iki kaza yaptım birisinde arkadaşımla yolun kenarında ki içi boş hendeğe yuvarlandak ben biraz atik davranarak motordan atladım hendeğe düşmedim ama garibim motorla beraber yuvarlandı kalkıncada gülmekten kasıldım hertarafı çizik ve kan içeriside...motor hala çalışıyor lastikler deli gibi dönüyordu
    diğer kazada bu sefer tam tersi oldu artçım benim üstüme düşmüş yanımdaki diğer motorlu arkadaşlarım taklalar attığımı söylediler olan bana olmuştu bilincim kapalıydı gözleri hastanede açtım kazanın izlerini hala taşıyorum
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Kazanın akışı epey uzun geçiyorum...
    15 metre sürüklenip derhal ayağa kalktım (terminatör edasında) yürüdüm aksaya aksaya Şahin'in üzerine.
    İçindekilere hiç bakmadan aferin!!! böyle dönüş mü yapılır diye bağırıyorum. 5 tane gençmiş biri de motorcu çıktı.

Motosikleti
    nexus 250i
    her kaza ayrı bir ders tecrube

kendim kulanarak yaptıgım yakın zamandaki kazam

iki ileri bi geri

mecidiyeköyde ışıklaradayım yeşil yanıyor yayanın teki atladı yola iki adım ileri yaptı benim yolumu dan geçti derken sagımdan gelen araçtan korkup geri dönmek istedi derken saliseler içinde ikimizde yerdeyiz. hayırsever vatandaş çok hemen ayagımın üstüne düşen motoru kaldırdılar ayaga kalktım baktım kazayı yapmama sebep olan yaya bir panik kalkmış ayaga adama bi baktım şöyle sonra hemen motor çalıyşıyormu diya baktım aynalar gene gitti diye küfredip yanımda duran adama baktım begendin mi yaptıgını ne var herkes gibi yeşilin yanmasını beklesen diye bi bagardım sonra dayanamadım iyimisin bari diye sordum baktım yüzünde hemen morarmalar başladı git şu büfeden buz koy diye bi daha bi bagardım herhalde uzun bi süre kırmızıda yola atlamayı bırakır.

sonrada ite kaka motoru dükanma getirip bıraktım ve kuaföre gidip stres attım

Alıntı storm150_mmk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birine çarparsam buyuk ihtimalle kacarım ordan ( cunki ehliyet yok )
    bence kucuk ihtimali degerlendirip ehliyetini cebine koy. adamdan uzaklascaksın ama vicdanın hep senınle olcak . Allah kimseye gostermesın
    Hasta La Victoria Siempre ! :cat::cat:

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bir çok sefer kaza yaptım en büyüğü 120 ile motoru kaldırıma çarptım yandan ve yola savruldum...ortalama 50mt kadar yerde sürüklendikten sora direkt arkama döndüm baktım ezecek mi bi araba beni die.Sonra ayağa kalktım pat yere...Birileri kaldırdı beni kendime bir baktım sağ diz kapağım paramparça.Vücudumun sağ tarafı komple asfalt rendesi şakır şakır kan akıyor.Birilerine motoru saklarmısınız dedim benzinliğe sonra beni götürdüler hastaneye ve ardından 22günlük tabanlarımın yerden kesilmesi geldi...İlk ayağa kalktığımda indiğim yer garajım idi korka korka motora bakmaya gittim...KAza yaptığımda da ayağa kalktığımda da hep o garip demir yığınına baktım nasıl bir hissiyat ise artık motosiklet...Özledim mavi boncuğu valla...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı peoples adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her kaza ayrı bir ders tecrube

kendim kulanarak yaptıgım yakın zamandaki kazam

iki ileri bi geri

mecidiyeköyde ışıklaradayım yeşil yanıyor yayanın teki atladı yola iki adım ileri yaptı benim yolumu dan geçti derken sagımdan gelen araçtan korkup geri dönmek istedi derken saliseler içinde ikimizde yerdeyiz. hayırsever vatandaş çok hemen ayagımın üstüne düşen motoru kaldırdılar ayaga kalktım baktım kazayı yapmama sebep olan yaya bir panik kalkmış ayaga adama bi baktım şöyle sonra hemen motor çalıyşıyormu diya baktım aynalar gene gitti diye küfredip yanımda duran adama baktım begendin mi yaptıgını ne var herkes gibi yeşilin yanmasını beklesen diye bi bagardım sonra dayanamadım iyimisin bari diye sordum baktım yüzünde hemen morarmalar başladı git şu büfeden buz koy diye bi daha bi bagardım herhalde uzun bi süre kırmızıda yola atlamayı bırakır.

sonrada ite kaka motoru dükanma getirip bıraktım ve kuaföre gidip stres attım
    zaten mecidiyeköy ışıklar ayrı bir dert,araçlara yeşil yanmasına rağmen sürekli aradan yayalar geçiyor,malum biz motorlular da aralardan geçiyoruz,çarpışmamak için dua ediyorum,bi de ters ters bakmazlar mı adamı deli ediyolar,artık kimsenin kimseye saygısı kalmamış bu ülkede,inip kavga etsen sen suçlu olursun,

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    kazadan sonra 500 liradan fazla olan maddi hasarı ve ayağımdan akan oluk oluk kanı görünce oturup ağladım...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kazasına göre değişir her zaman farklı olmuştur.
    kazayı atlattıktan sonra çok nadir durmuşumdur.
    kaza yapınca da durmak farz oluyor tabii ki...

Allah hepimizi korusun

amin
    amin
    amin
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

1-Sağlık kontrolü yapılır
    2-Kazanın durumuna göre tedbirler alınır
    3-Baktın birşey yok yada idare eder yola kaldığın yerden devam edilir.
    4-3.madde çoık geniş kapsamlıdır ona göre

geçmişolsun.

emrerd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tutarsız.
    yaklaşık 7-8 sene önce konya yolundan ankaraya doğru en 500 ile inerken,bana yeşil yanmasına rağmen yola fırlayan ticari taksiyi bir karışla kurtarmıştım/kurtarılmıştım...
    sağa çektim.ağır hareketlerle bir sigara yaktım...taksici yanıma geldi,vallahi görmedim falan diyor.bir an gözüm sigarayı tutan elime takıldı.zıngır zıngır titriyor...
    kafamı kaldırıp taksiciye sordum;
    beni mi görmedin,yoksa ışığı mı?

not:o kırmızı ışığın yerinde şimdi alt geçit var.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    van merkezde arkada benim birader oturuyo 30 filan hızım kızın biri yola bi fırladı arada 2 metre ya var ya yok beni gördü dona kaldı asıldım frene normalde kesin duracak hızdayım benim birader o panikle motordan atlamaya çalış arkadan beni çek motor sola yattı tabi beni çektiği için kolum motorun altında kaldı kırıldı
    birileri geldi motoru kaldırdı kolumun üstünden kalktım montu çıkardım baktım kol kırık kardeşe tut edim parmaklardan çektim kolu sonra kafamın üstüne koydum (arkadaşlar bu en bilindik kırık numarasıdır eğer ilk olay anında kolunuzu kalbinizden yukarı tutarsanız iyileşme zamanı otomatikman 3 hafta kısalır ve kolunuz şişmez) sonra döndüm baktım kız yolun ortasında donmuş bide titriyo gittim bi dürttüm bişeyin varmı dedim kız şok olmuştu hafif bi tokat kendine geldi baktı bana özür filan diledi motoru bi taksi durağına çekip ambulansla hastaneye gittik 3 hafta alçı sonra yola devam
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    CBR 600F
    konuyu açana arkadaş başka bi açıdan yaklaşsada çok önemli bir konu.
    keşke dememek için önceden ne yapcamızı bilmeliyiz.
    1-kalkmadan önce önemli(boyun vs) kısmlarda bişy olupoladğnı kontrol ediniz
    2-trafiğin aktığı yerde düştüyseniz.motoru kapatın kendnizi ve motorunuz güvenli bölgeye çekiniz.yardıma gelipte baknlardan yardım istyin yoksa tüm gün bakarlar
    3-hırsızlık olayı içn dikkatli olunuz
    4-sizn şok durumunuzdan yararlanıp geçmişolsun diyip kaçan.kazaya sebepolan şöferin plaksını mutlaka alın.çünkü ilk bakışta sizdeki ve motordaki masrafı kestiremessiniz.
    5-sigorta kasko içn fotoğraf çekiniz.kıyafetleri ve işe yarar parçaları alarak uzaklaşın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler