Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

parmak ucunda duruyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    arkadaslar motorla durunca ayaklarim yere tam basmiyor.serviste orta amartisoru biraz indirebilirmisin dedim ayaklarim yere tam bassin.cocuk: bu yukseklik icin degil sertlik yumusaklik icindir dedi.bunu indirirsem performansin dusebilir yuksekliginede pek bi etkisi olmaz dedi.peki ben simdi ne yapmaliyim.alti 5cm kalin ayakkabi mi giyeyim?
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Amartisörü yumuşattığında oluşacak alçalma kayda değer olmayacaktır, tabanı yüksek motosiklet botları var, onları deneyebilirsin. Adamın dediği gibi amortisörün sertliği ve yumuşaklığı yüke ve yol durumuna göre ayarlanmalıdır, gereksiz oynamalar yok tutuşunu, viraj kabiliyetini vs etkiler.

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amartisörü yumuşattığında oluşacak alçalma kayda değer olmayacaktır, tabanı yüksek motosiklet botları var, onları deneyebilirsin. Adamın dediği gibi amortisörün sertliği ve yumuşaklığı yüke ve yol durumuna göre ayarlanmalıdır, gereksiz oynamalar yok tutuşunu, viraj kabiliyetini vs etkiler.
    ustaninda bana dedigi aynen buydu.demek dogru soyluyormus.ancak benim sorunum kalin tabanli botla cozulcek gibi degil.
    RIDE or DIE

Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustaninda bana dedigi aynen buydu.demek dogru soyluyormus.ancak benim sorunum kalin tabanli botla cozulcek gibi degil.
    abi şimdi belki ince yanaklı lastik takıp biraz alçaltabilirsin belki. yada ön amortisörden alçaltma oluyor onu bir sor istersen. yada o arka amortisöre salıncak mafsal takıyorlar öyle alçalıyor. r6 lowering kit diye aratıp bir bak istersen

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yüksek tabanlı botu ben de tercih etmezdim sanırım, ama ilk aklıma gelen o oldu. Motoru kestirip biçtirmek te sorun olabilir. osmaniyeli'nin dediği gibi lastik düşünebilirsin, ama bu sefer de km göstergen hızı ve katedilen mesafeyi biraz fazla gösterir

Sitede çok ustamız var, yardımcı olacaklardır.

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    aynı sorun transalp kullanan bi arkadaşta vardı. koltuk süngerini incelterek bi derece çözmüştü sorunu.

boyuna posuna bakmadan alırsan motoru :D
    bizde istiyoz o motorlara binmeyi ama allah vergisi :D

Alıntı osmanözdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topuğumuz değmiyorsa sürmeyecek miyiz beğendiğimiz motoru

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürmemelisiniz , ama bende sürüyorum
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi eksiklik oluyo işte

Motosikleti
    Dream Rider
    Motorun uzerine oturduğunuzda iki ayağınız yere değmiyorsa , ya da değdiğinde motosiklet çalışmaz halde boşta iken ileri geri itip çekemiyorsanız o motosiklet boyunuza uygun değildir. Kullanmanız sıkıntı oluşturur. Ama 1.55 boyu ile paris dakar ı kazanan bir fransız abi de vardı adını şimdi anımsamıyorum

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    ayakların tam değmesine gerek yok zamanla alışırsın...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakların tam değmesine gerek yok zamanla alışırsın...
    aynen katılıyorum

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    profil bilgilerine göre hatırı sayılır motorlara binmişsin , yada hala 3 motorda sende !!! daha ayak teması, sele yüksekliği olayını nasıl çözeceğini öğrenemediysen, hiç binme bırak bu işi

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    abi boy kac sormasi ayip ve hangi motorda bu boyle? kendi boyumla kiyaslamak icin soruyorum

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bide sorun tam olarak hangi kısımda onu yazmamışsınız, dur kalklardamı, stop halindeyken ileri geri itmelerdemi , ilk binerenmi? tek ayağınız değsede bazı durumlarda yeterli olur heralde ? bi fikir sadece.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ayakları yere hiç değmeden 1200gs kullanan arkadaşım var

hiç şikayet ettiğini duymadım şuan rt modelini kullanıyor boyuda taş çatlasın 1.60
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı groteks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun transalp kullanan bi arkadaşta vardı. koltuk süngerini incelterek bi derece çözmüştü sorunu.
    benim fzr1000 oyle zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:10 ----------

Alıntı osmanözdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum boyumuz biraz kisa diye zevklerimizden mahrummu kalalim yani?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:12 ----------

Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profil bilgilerine göre hatırı sayılır motorlara binmişsin , yada hala 3 motorda sende !!! daha ayak teması, sele yüksekliği olayını nasıl çözeceğini öğrenemediysen, hiç binme bırak bu işi
    evet dostum motorlarin ucu de bende su anda ilk motorum aprilia af1 tam benim boyuma gore idi.ikinci motorum fzr 1000 cc yi de benim gibi biraz kisa boylu bi arkadastan almistim oda selenin sungerini inceltmisti oda tam bana gore idi,ancak r6 biraz yuksek iste.hem her sen gibi brak bu isi deyene kulak verseydim ohoooooo.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:16 ----------

Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi boy kac sormasi ayip ve hangi motorda bu boyle? kendi boyumla kiyaslamak icin soruyorum
    boy 165 civari sanirim.acikcasi olcmeye korkuyorum kisa cikar diye .sadece r6 da biraz problem yasiyorum.aslinda durukende degilde bazen motorun ustunde otururken ileri geri itmek gerektigi zaman inmek zorunda kaliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:18 ----------

Alıntı KBC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide sorun tam olarak hangi kısımda onu yazmamışsınız, dur kalklardamı, stop halindeyken ileri geri itmelerdemi , ilk binerenmi? tek ayağınız değsede bazı durumlarda yeterli olur heralde ? bi fikir sadece.
    dostum sorunum sadece stop halindeyken ileri geri itmelerde yoksa hic bi problem yasamiyorum
    RIDE or DIE

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    ben merak ediyorum 172 boyla r6 yi rahat ayakta tutup ileri geri itebiirmiyim ustundeyken cunku aprillia scooterda bile parmak uclarim deyiyodu yere

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parmak ucuyla yere basılması yeterli diye düşünüyorum, örneğin ışıklarda durduğunuzda zaten 2 ayağınızı birden yere basmamalısınız sol ayak yerde olmalı birazda yatık durduğu zaman zaten tam basılabiliyo sağ ayakta fren pedalında durmalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 ----------

bu arada scooter haricinde diğer motorlarda r6 gibi zaten üzerindeyken ileri geri yapmak herkes için zor olabiliyo çoğu zaman, bu işinde kolayı elinizle gidondan tutup geri geri dengeli ve yavaş bi şekilde cekmek veya ayaklıktayken motoru kendinize doğru cekip kaldırıp ayaklık üzerinde kendi ekseni etrafında hangi yöne cevirmek istiyosanız cevirebilirsiniz. yada motorunuzu rahat cıkabileceğiniz şekilde park ediniz :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)