Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Amerika'ya motosiklet nasıl götürülür?

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikici el araç her türlü yasak. kendi adına da getirmek yasak.
    ben yabancı uyrukluyum. Mavi plaka araç getirebilrim o ayrı konu.
    ama senin dediğin gibi o zaman ben gidip hemen yunanistadnan bi tane ucuza araba alayım. getireyim var mı böyle bişey ya?
    bu konuda sen eminmisin?
    peki vergisini diyorsun. bu vergi ne kadar olur?
    bir iki rakam verirmisin?
    kardeşim ithal etmiyorsun sen kendine satın aldığın malı getiriyorsun malın cinsi önemli değil miktarı önemli kişi başına 500 avroya kadar malları gümrükten vergisiz geçirebiliyorsun(bu fiyatı enson değiştirdiler ne kadar oldu bilmiyorum) aldığıun malzemenin faturası olacak şartı var 2. el alsan bile aldığında fatura ile alırsan gümrükten her şekilde geçirirler işlemleri biraz karmaşıktır bir kaç haftaya kadar uzaya bilir aynı gün de bitebilir
    yasak mallar vardır bunları size gümrükten geçerken kiitapçık halinde verirler ve bunları getirmeyin veya götürmeyin derler.
    vergi işi ise biraz karışık devlet kendisi bir raiş belirliyor internette vardı getirdiğin aracın fatura fiyatı motor hacmi ve model yılı baz alınıyor standart sapma hesabı var bunu gümrükte kolcu diye tabir edilen muayene memurları hesaplar size verir
    geçen sene misal 55 bin avroluk mecedes otomobile (sıfır) 145 bin avro vergi veriliyodu (fiyat tuzlu gelebilir ama devletin amacı dışardan geleni değil bizim aracımızı kullansınlardır diye vergi bu kadar çok)
    motosiklet ne kadar olur nasıl heseplanır bilmiyorum ama aklınızda marka ve model varsa sordurabilirim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OGLUMVE BEN Gurkan abi hersey gibi bu isin bide guzel tarafi var.

Ben sana sahilde bikinili kosan kiz gormekten sikildim diyim sen anla beni.
    Bizde erkegin yaptigi gozle kesme hatta bakarak icinden gecmeye calisma eylemini burda kizlar icra ediyor.

Tabi bide starbuckstan kahvemi alip sahile gidip sigara yakip okyanusa karsi bi banka oturup California sahillerinden gunesin batisini izlemek ayri bir zevk sirf bunun icin butun zorluklarina ragmen yine olsa yine giderdim.

emin_arikoglu Abi o cumlede dikkat cekilmesi gereken kol,polis,sıkı,ceza ozellikle kol, orda usa klavyenin kurbani olmusum.
    Haklisin abi seninle cok uzun zamandir denk gelemedik en son askere giderken seni havaya attik hep birlikte o gun bu gundur daha bi denk gelemedik.
    Haziran gibi donmeyi dusunuyorum Allah kismet ederse tabi, okul durumuna bagli.Insallah gorusuruz geldigimde.

Arkadaslar bilgi olsun diye soyliyeyim motor fiyatlari oyle 100$-200$ dolar degil tamam ucuz da yani abartmayin kimisi 100$ a motor var demis.Varsa saglam makina gidip simdi aliyim o fiyata.

Arabalar daha ucuz motorlardan ikinci elde bana gore, 500$ a calisan bi araba bulunuyor ama o paraya calisan ve tipi duzgun motor bulunmuyor.

Tabi bende boyle konusuyorum ama bende 100 yillardir buranin yerlisi degilim cogu kisi gibi sora sora,yasaya yasaya ogrendim o yuzden yanlisim olabilir.
    We are many...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OGLUMVE BEN Gurkan abi hersey gibi bu isin bide guzel tarafi var.

Ben sana sahilde bikinili kosan kiz gormekten sikildim diyim sen anla beni.
    Bizde erkegin yaptigi gozle kesme hatta bakarak icinden gecmeye calisma eylemini burda kizlar icra ediyor.

Tabi bide starbuckstan kahvemi alip sahile gidip sigara yakip okyanusa karsi bi banka oturup California sahillerinden gunesin batisini izlemek ayri bir zevk sirf bunun icin butun zorluklarina ragmen yine olsa yine giderdim.

emin_arikoglu Abi o cumlede dikkat cekilmesi gereken kol,polis,sıkı,ceza ozellikle kol, orda usa klavyenin kurbani olmusum.
    Haklisin abi seninle cok uzun zamandir denk gelemedik en son askere giderken seni havaya attik hep birlikte o gun bu gundur daha bi denk gelemedik.
    Haziran gibi donmeyi dusunuyorum Allah kismet ederse tabi, okul durumuna bagli.Insallah gorusuruz geldigimde.

Arkadaslar bilgi olsun diye soyliyeyim motor fiyatlari oyle 100$-200$ dolar degil tamam ucuz da yani abartmayin kimisi 100$ a motor var demis.Varsa saglam makina gidip simdi aliyim o fiyata.

Arabalar daha ucuz motorlardan ikinci elde bana gore, 500$ a calisan bi araba bulunuyor ama o paraya calisan ve tipi duzgun motor bulunmuyor.

Tabi bende boyle konusuyorum ama bende 100 yillardir buranin yerlisi degilim cogu kisi gibi sora sora,yasaya yasaya ogrendim o yuzden yanlisim olabilir.
    alicim her zaman bardaga boş tarafından bakmak iyidir bardak dolu gelirse kaymaklı ekmek kadayıfı deyim o zaman sen anla
    kendine iyi bak canım benim özletme kendini

istanbul nişantaşı starbok tan selam lar
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alicim her zaman bardaga boş tarafından bakmak iyidir bardak dolu gelirse kaymaklı ekmek kadayıfı deyim o zaman sen anla
    kendine iyi bak canım benim özletme kendini

istanbul nişantaşı starbok tan selam lar
    Ne diyim abi tejrube tabi sen haklisin.

Ne gunlerdi be o nisantasi gunleri.

Sende dikkat et kendine abi aman diyim bariyerlerden uzak dur.
    We are many...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler