Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Amerika'ya motosiklet nasıl götürülür?

Motovento
    REKLAM ALANI
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ABD de yasiyan biri olarak bildiklerime bildigim kadari ile cevap veriyim.

Burda 100$ a motor yok saglam motor istiyorsan 2000$ 3000$ dolar cebinden cikicak.

Kendi motorunu getirirsin ama sana cok pahaliya mal olabilir.

Kendi aracini getirdiginde evrak isleri var bi dunya.

Ehliyet dert degil, Turkiye ehliyeti ile kiralamaya kalktiginizda biraz pahaliya gelebilir.

Zaten burda ehliyet almak 1 gunluk is.Sinava girdiginiz gun ehliyetinizi alabiliyorsunuz cogu zaman.

Burda kiralama fiyatlari degismekle birlikte,

Benim sordugum yer bana gunluk 47 dolar fiyat cekti.Biraz fazla bunun sebebi Sosyal Guvenlik Numarasi olmamasi, yas, ehliyetinin kac yillik oldugu.

Trafik kurallarini bi haftada cozersin.Oyle profesor olmak gerekmiyor, nazik, saygili ve sabirli olman zaten butun kurallara uymana esittir.

Hiz sinirini gecme, yayalara n'olursa olsun yol ver, sinyalini unutma, makas gibi sacma dusunceler icine girme, polisi gordun mu sut dokmus kedi taklidi yap, onunde duran arabayi gecmeye calisma yol vermesini yada ilerlemesini bekle(tabi her duran arabanin arkasinda saatlerce bekle demiyorum bizim trafigimizle karsilastirildiginda).

Benim bulundugum yer California daha once New Jersey ve New York ta yasadim.

Burda cezalar kol gibi ben New Jersey de polis siki derdim burda daha da fena.

Ama asla Turkiye gibi gevsek degil bunu unutmamak gerek New Jersey de camdan sigara attik diye sigara basina 54$ dolar ceza kesti polis.

Veee en buyuk tavsiyem polis af edersin ama agzina tukurse ses cikarma, cikardigin son sesler bile olabilir zorlarsan yada banka hesabinda saglam bi dususe yol acabilirsin isin kotusu zencilerle dolu bi hapisane de olabilir.(hapise giricegine burda ol daha iyi bence).

Insallah yardimci olabilmisimdir.
    ali kardeşim adamın rüyasını mahvettin iyimi

saol bilgiler için
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali kardeşim adamın rüyasını mahvettin iyimi

saol bilgiler için
    Rüyalarda çabuk bitiyor ..
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    slm 3 yıl kadar da ben de yaşadım arkadaşım Florida da Jubaa nickli arkadaşımın yazdıkları aynen doğrudur, tavsiye etmem cezalar üstelik çok ağırdır polisler hiç affetmez üstelik onlarda bizlerde olmayan elde tüfek gibi karşıdan gelen trafiğe doğrulttukları el radarları vardır her yerde olabilirler yani, onun dışında kiralamak bence daha ekonomik olur sizin için zaten gidince sizin bu işleri öğrenmeniz ne nerde prosedürü zamanınızı alcak dolayısıyla kiralama yoluna gitmek en akıllıca yol yada bisiklet al gez swap shop ler vardır çok ucuz birde iyi bi kilit al zenciler için, benim 3 bisikletimi çaldılar şimdiden kolay gelsin son söz Amerika macera dolu git gör gez keyfine bak saygılar..

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Arkadaşlar teşekkürler yazdıklarınız için çok bilgilendirici oldu benim için. Haklısınız prosedürler sıkıcı olabilir ve ben bu yüzden sordum eğer ucuz olursa kendi motorumu götürmeyi düşündüm. Yoksa tabiki kiralamak yada orada bir tane satın alıp sonra satmak daha uygun gibi gözüküyor ama bunların prosedürleri nedir o konu hakkında da bilgi sahibi olmak istedim. Amerika'da en fazla 3 ay duracağım ve götürmeyi aklımdan geçirdiğim motor 250MCT değil. Motorum satılık yerine alacağım motoru götürmeyi düşündüm. Ama daha uygun olacaksa gittiğimde kiralarım veya satın alırım. Gidene kadar da 250MCT ile idare ederiz artık.

Alıntı feryth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar teşekkürler yazdıklarınız için çok bilgilendirici oldu benim için. Haklısınız prosedürler sıkıcı olabilir ve ben bu yüzden sordum eğer ucuz olursa kendi motorumu götürmeyi düşündüm. Yoksa tabiki kiralamak yada orada bir tane satın alıp sonra satmak daha uygun gibi gözüküyor ama bunların prosedürleri nedir o konu hakkında da bilgi sahibi olmak istedim. Amerika'da en fazla 3 ay duracağım ve götürmeyi aklımdan geçirdiğim motor 250MCT değil. Motorum satılık yerine alacağım motoru götürmeyi düşündüm. Ama daha uygun olacaksa gittiğimde kiralarım veya satın alırım. Gidene kadar da 250MCT ile idare ederiz artık.
    dhl in sitesinden ücretine bakmıştım ben de 2.000 dolar istiyorlardı

Motosikleti
    ninja 250 '11
    arkadaşım bende bu yaz work and travelle abd ye gideceğim inş. vizede bi sorun çıkmazsa. motoru götürmek gerçekten çok pahalı çok zahmetli bir iş burdan motoru götürmek için çok fazla para harcayacaksın orda dünya kadar işlem olacak oraya uygun sigorta falan yaptıracaksın. dönüşte getirmek daha da zor olacak gümrük olayları olacak. emin ol ki en az 2000 dolar civarında para gidecek motoru taşıma işlemleri için.. ben gitmeden önce motorumu satacağım ve gittiğimde ordan motor yada araba almayı düşünüyorum.motorunu götürmeni tavsiye etmem. bnm yapmayı düşündüğümü yapabilirsin. burda satarsın motoru o parayla da ordan 1000-2000 dolar arası uygun bir araba yada motor alırsın 3 ay kullandıktan sonra aldığın fiyatın %70 i ne falan geri satarsın. yada abd ye gittiğinde bir kaç arkadaş birleşip almak ta mantıklı(çünkü work and travelle gidecek bir çok kişi orda araç almayı yada kiralamayı düşünüo) bu şekilde çok daha ucuza gelir ve çok fazla zarar etmemiş olursun

Amerika da aldığın aracı 1 ay içinde geri iade edebiliyorsun beğenmedim diyerek. 3 kere beğenmezsin 3 ay geçer geri iade edip gelirsin. ama vicdanen rahatsızlık duyabilirsin. bizim arkadaş bisiklet almış böyle 3 ay kullanıp vermiş

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ordan bi motor al gelirken satarsın. Araçlar çok ucuz orada 100$a bile uygun bişey alırsın.
    katılıyorum

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika da aldığın aracı 1 ay içinde geri iade edebiliyorsun beğenmedim diyerek. 3 kere beğenmezsin 3 ay geçer geri iade edip gelirsin. ama vicdanen rahatsızlık duyabilirsin. bizim arkadaş bisiklet almış böyle 3 ay kullanıp vermiş
    Gerçekten böyle birşey olabiliyorsa müthiş :D Araştırmak lazım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    puhahaha herkes abdye mi gidiyo bu yaz : ) almanyadan sonra sıra abd'de mi : D

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşım ben gümrükte çalıştım iki sene öncelikle motorun için triptik çıkarman gerekiyor onun için bankaya 2000 $ para yatırıyorsun banka teminatı olarak geri almak şartıyla 200 $ karne parası diğer gümrük işlemlerin için ise en az bi 150$ daha verirsin bu sadece türkiyeden çıkarma parası amerikaya girdiğin zaman da aynı işlemleri tekrar edeceksin nerden baksan aynı miktarda para ödeyeceksin bunun dışında amerikaya giriş yapmadan sana bir de amerika içinde mecburi trafik sigortası yaptıracaklar onu yapmadan motoru gümrükten çıkarman mümkün değil
    bu daha işin başlangıç kısmı geri kalanını anlatırsam eğer uzun sürer sen en iyisi gittiğinde orda güzel bir motor alırsın gelirken de kendinle türkiyeye getirirsin
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/RIGID...item5639ca2af7
    bu chopper ı al. 2000$
    bence çok uygun. sonra bütün yaz bin bin sonra sat.

burda shipping bölümünde bu motorun türkiyeye kargo ücreti 1500$ diyor. sen yani TR den ABD ye götür getir. ordan almandan çok daha ucuza çıkacak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:21 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen en iyisi gittiğinde orda güzel bir motor alırsın gelirken de kendinle türkiyeye getirirsin
    nasıl yani sen onu türkiyeye getirirsin?
    2. el araç ithalatı yasak. nasıl getirecek?
    açıklayabilir misin?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    boşver abi oraya motor götürmeyi ,sen gitmişken bol bol alışveriş yap,sömür bütün outletleri=) araba ya da motoru kiralayın ya da ucuz bi araba alın 2000 dolara canavar gibi arabalar var gelirken de aldığın yere satarsın,kiralamanın prosedürleri değişiktir, havaalanlarındaki büyük uluslararası rent a car şirketlerinden kiralarsan biraz pahalıya patlar ama arabayla alakalı hiç bir sıkıntın olmaz,istediğin yerde alır istediğin eyalette bırakırsın o şirketin bi şubesine,arkadaşlarınla gidiyosan 25 yaşın üstünde biri yoksa fiyatlar oldukça artıyo.ehliyet konusunda bi sıkıntınız olmaz,tek şöför kiralarsa her hangi bir polis kontrolünde eğer başkası sürüyosa sıkıntı çıkar,belgelere ve ayrıntılara çok dikkat ederler,biz Türk usulü yalvar yakar halletmiştik hemde kırmızı ışıkta geçtiğimiz halde=)ama polisin eli silahında arabanın içine el fenerini tutması suratlarımızı inceleye inceleye şoförü dışarı çağırması halen gözümün önünde=) onun dışında Amerika da motorlu taşıt kullanmak çok kolay açıkcası,kurallara uyduğun sürece oldukça keyifli,yollar geniş zemin kaliteli herkes birbirine saygılı,o yüzden boşver bürokrasiyi ve maddi kaybı sen o parayı ve enerjini alışverişe yönelt çok karlı çıkacaksın

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    [QUOTE=
    nasıl yani sen onu türkiyeye getirirsin?
    2. el araç ithalatı yasak. nasıl getirecek?
    açıklayabilir misin?[/QUOTE]

2. el ithali yasak orda satın aldığı zaman kendi adına almış oluyor kendi malını gümrükten getirir vergisini verirsin (bu vergi gümrükte hesaplanır değişkendir) ve bu belgelerle emniyete gider türk plakasını alırsın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Geçen yaz giden arkadaşım 300 dolara 93 model Toyota alıp dönerken de 350 dolara sattığını söylemişti. Düşünüyorum motorlar ne kadardır diye... Git al ordan eski bir Harley gez eğlen dönerken de sat diyeceğim ama yapma. Buraya dönünce motorundan soğursun.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    herhalde ben olsam önce kendimi götürürdüm, oralar gitmek zor...
    ...

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    burdan amerıkaya paran varsa herseyi göturebılırsın.ama orda goturduklerının ne kadar gereksız seyler oldugunu anlayınca pişman olup bol bol dusunursun,bence oraya saadece kendınızı goturun...

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    3 dolara aldığım hugo boss donlarım hala aklımda birdaha gidip almak isiyorum :D ahah
    oradan halletmen çok daha kolay olacaktır.

Bu arada şu oradan ehliyet alma işini biraz açabilirmisiniz ben avrupadan almakla uğraşıyorum ve çok uzun bir surec eğer orada daha kolaysa gelip oradan almama çok daha pratik olacak hem gezmiş oluruz.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim bulundugum yer California daha once New Jersey ve New York ta yasadim.

Burda cezalar kol gibi ben New Jersey de polis siki derdim burda daha da fena.
    nasıl yani jetski gibi mi kardeşim özlettin kendini ne zaman geliyosun? birde motorunu götürmeyi düşünen arkadaşım nakliye parasına orda başka bi motor alırsın bana kalırsa..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el ithali yasak orda satın aldığı zaman kendi adına almış oluyor kendi malını gümrükten getirir vergisini verirsin (bu vergi gümrükte hesaplanır değişkendir) ve bu belgelerle emniyete gider türk plakasını alırsın
    ikici el araç her türlü yasak. kendi adına da getirmek yasak.
    ben yabancı uyrukluyum. Mavi plaka araç getirebilrim o ayrı konu.
    ama senin dediğin gibi o zaman ben gidip hemen yunanistadnan bi tane ucuza araba alayım. getireyim var mı böyle bişey ya?
    bu konuda sen eminmisin?
    peki vergisini diyorsun. bu vergi ne kadar olur?
    bir iki rakam verirmisin?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler