Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kask meselesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    çoğu kişi kask hakkında epeyi bir yazı yazmış
    dd ve diğer arkadaşların dediği doğru sonuna kadar katılıyorum
    ama kask kullanmayanları ezmenin bir köşye itmenin de bir anlamı yok
    bence bir insan kendine güveniyorsa kask takmasına gerek yok
    ben mesela kendime güvendiğim için kask takmıyorum ama çevreye güvenmediğim için kask almayı düşünüyorum
    ya siz gösteriş içinmi çevreye güvenmediğiniz için mi yoksa kendi güvenliğiniz için mi kask takıyor sunuz?
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS

Re: kask meselesi

Alıntı Kingston adlı üyeden alıntı
    bence bir insan kendine güveniyorsa kask takmasına gerek yok ben mesela kendime güvendiğim için kask takmıyorum
    Hocam sen bunları yazarken kendinde miydin?
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

Mr-Metal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Prometheus, eline sağlık

Kingston, kazaların başlıca nedenlerini sana yazayım:
    1. acemi halde viraja girmek (nasıl gireceğini bilmeden)
    2. artistik hareket yapmaya çalışmak (ön-arka kaldırmak vs)
    3. şehir içinde hız yapmak
    4. dangalak araba şöförleri...

bu ilk üçünden yırtsan bile sonuncuda ölümle karşılaşacağın kesin!!

burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorsiklet kazalarinin bircogu beyine alinan darbeden olumle sonuclanir. Kafanizi 40 km ile dahi giderken betona carptiginizda olum riski yuksektir. Onun icin kask kullanilmasi %100 sarttir. Tabi kullanip kullanmama sizin elinizde olan birsey ama lastiginiz yolda yag damlatmis bir arabanin biraktigi yagin uzerinden gectikten sonra iyi soforlugun pek bir anlami kalmiyor...2 kere sehir ici trafiginde sayisiz kere de pistlerde kaza yapmis biri olarak kask kullanilmasinin gerekli oldugunu uzerine basa basa soyluyorum.
    Burak 03 R6
    WERA #996

Choppery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    Kingston arkadaş gerçektende ne dediğini bilmiyor.
    Arkadaşlar niçin kask takmak istemiyorsunuz yaw ben bunu anlamıyorum.
    Ayrıca kaskı takmak değil takmamak gösteriş yapmaktır.
    Onun için bu kısır çekişmeyi bırakıp takın şu kaskı.
    Yoksa forumda başka konu bulamadığınız içinmi kask meselesini öne sürüyorsunuz.

KASKI TAKIN ve SONRA AKLINIZA KAZA YAPMAYI GETİRMEYİN.
    Dragstar 650 Classic
    Süper Fırsat 5" gps bluetooth fm transmitter 2gb sd kart full harita tr sadece 215 tl . Fırsatı kaçırma!

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    evet abi en kısa mesafede bile kask takın. ama yol boş olur araba olmaz herşey sakin olur etrafta güzel çıtırlar olur 30dan yukarı çıkmazsın motoru ve ehliyetini alalı 10 sene olmuştur. o zaman 5-10 dakkalığınna kaskı çıkarabilirsin bi güneş gözlüğü yeter..-)))))) (ulan millet dalıcak şimdi odunla) :tongue:
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    2teker
    Kask olmadan, çalışan motorun üzerine bile oturmuyorum.

oktay
    (Okumadan imzalamam)

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ayrıca neden durup durup kask konusunu açıyorsunuz ki? Zaten bununla ilgili bir sürü başlık var, üstelik sitenin tutumu da belli. Tekrar tekrar açıp da milleti çıldırtmanın alemi yok. Diye düşünüyorum ben
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    oda doğru ya. delinin biri kuyuya taş atıyo olayı:-)))

Motosikleti
    BMW R1150 GS
    guluyorum ama agzimla degil...kasksiz Wcye bile gitmemeli bir motorcu...
    Manic Depression Is Touching My Soul...

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    kendi güvenliğim için takıyorum ben.

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    benim sıkıntım kask takmayanlar neden dışarı itiliyor ben onu anlamadım
    ayrıca
    sanırım kendimdeyim
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

fsmceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kask takmamanın hazin sonu..!

Arkadaşlar, size kask takmadan motora binen bir tanıdığımın hikayesini anlatacağım. Umarım hepimiz bundan ders alırız:
    Olayın kahramanı, İzmit'in Mehmet Ali Paşa semtinde motosiklet satış ve tamiri yapan bir ağabeyim. Onunla ilk tanıştığımda kafasının sağ üst tarafında 7-8 cm çapında, yaklaşık 2cm derinliğindeki eziği görünce bunun bir motosiklet kazasından kaldığını tahmin etmiştim. Ben nasıl yapayım da işin ayrıntısını sorayım derken, kendisi olayı anlattı. Ben de size onun ağzından aktarıyorum:

"Ben asla kasksız motora binmem. Bir gün çok kısa bir işim için çarşıya inmem gerekiyordu. Nasıl olduysa kaskımı almadan çıktım. Normalde hiç yaptığım şey değildir. Gideceğim yol 3-4 km. Halkevi civarında(İzmit'li olanlar bilir). E-5 ten İzmit-İstanbul yönünde ilerliyorum. Hergün 100km/h civarında bir hızla gittiğim yolda o gün 60 km/h gibi düşük sayılabilecek bir hızla ilerliyorum. Bir den sağ önümde giden Brodway marka arabanın aniden önümde spin atmaya başladığını gördüm. Kaçmaya çalışmama rağmen bana yandan çarptı ve beni orta refüje doğru savurdu (Refüj o zamanlar metaldi, şimdi daha güvenli olan beton bariyerler var). Asfaltın üzerinde taklalar atarak gidiyordum. Son gördüğüm şey, yolu ortadan ikiye bölen metal refüj oldu. Gözümü açtığımda, 8 saat süren bir beyin ameliyatından çıkmış olarak, kendimi bir hastane odasında buldum. Refüj kafamı parçalamış ve doktorların büyük çabalarıyla hayatta kalmışım."

Arkadaşlar bu bir hikaye değil, gerçeğin ta kendisi. Bahsettiğim kişi halen M.A.Paşa'da Servis ve Satış işine devam ediyor. Muhtemelen İzmit'li motorcuların çoğu kendisini tanıyordur.
    Ayrıca, internette gördüğüm bir fotoğraf vardı. Onu da çoğunuz görmüşsünüzdür. Fotoğrafın altında "kask takmayı sevmezdi" gibi bir ibare var (ingilizce). O fotoğrafı gördüğüm zaman, bu insanın yerinde olacağıma, ölmüş olmayı tercih ederdim dediğimi hatırlıyorum. Allah kimseye ciddi kazalar vermesin ama, yaptığım kaza ölümle sonuçlanmış olsa bile, suratımın tanınabilir halde olmasını tercih ederim. Ki kask çoğu zaman, ölümle sonuçlanabilecek bir kazanın, bir kaç kırıkla atlatılmasını sağlıyor. Hepinize kazasız, keyfli sürüşler diliyorum...
    Ceyhun Gürpınar

Adige - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R 5D, 1998 Kanuni MZ 251
    Kingstone gibi kask takmayan arkadaşları dışlamayalım lütfen. Onlara daha candan daha sıcak davranalım. Allah gecinden versin ama yarın geç olabilir, onlar azraile daha yakınlar :tongue:

fsmceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi size bir de kendimden bir anı.
    Üç sene kadar önce İzmit'te bir kırtasiye mağazası sahibi olan Hakkı Ağabey'imin motorlarıyla Giresun'a gittik. İki motor ve 4 kişi olarak 2800m rakımlı Sis Dağı'na çıktık. Motorların biri BMW 1150 GS, diğeri 650 GS. Yukarı çıkarken 1150GS bize biraz problem yaşattı. Biz de dönüşte onu minibüse koyarak inmeye harar verdik.
    Dönerken biz önden minibüsle, kardeşim ve iş ortağım arkadan 650GS ile geliyorlar. Biz arayı biraz açtık ve ilerde bir köy kahvesinde hem bir çay içelim, hem de onları bekleyelim diye durduk. Biraz sonra bizimkiler kapıdan, üstleri baştan aşağı çamur olmuş halde girdiler. Meğerse keskin bir virajda motorun tekerini derin bir lastik izine kaptırmışlar. (Yollar yağan yağmurdan dolayı derin çamur.) Yaklaşık 30 km/h lik bir hızla motoru yan yatırmışlar. Arkada oturan kardeşim, çamura saplanmadan kaynaklanan frenlemenin etkisiyle ortağımın kafasının üzerinde doğru düşmüş ve bu halde 3-4m kadar bizim ortak, kaskın vizörü üzerinde sürüklenmiş. Kaskın vizöründen içeri çamurlar dolmuş ama, vizör kırılmamış. Şimdi düşünün, ortağımda kaska olmasaydı, yüzünde belki de ömür boyu taşımak zorunda olacağı derin izler kalacaktı. Şimdi ise sadece çizik bir vizör, ve kırık bir sinyalle bu küçük kazayı atlattı. Bu arada ortağım kaskı, İzmit'te lastikçilik yapan bir arkadaşımızdan ödünç almıştı. Kask'ta rahmetli Bahattin Sofuoğlu'nun 98 yılında şampiyon olduğu kasmış. Bu sebeple ortağıma, "Aman kaska iyi bak, senden başkası takmasın vs" gibi bayağı bir tembihte bulunmuştu. Ama dönünce sağolsun; önemli değil size bir şey olmamış ya, deme büyüklüğünü göstermişti.
    Ceyhun Gürpınar

gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hic konusmaya gerek yok
    kask kafası olana lazım

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Sayin DD nin sitesinden kask ile ilgili bilgiler.. Her halde bayagi yeterlidir.

Kod:
    KASK GIYMEMEK APTALLARA OZGUDUR...

ve hemen istatistik, ABD den, motor kazalarinda kask giyenler %67 daha az beyin travmasina ugruyor. 

Bir istatistik daha..."Full Face" yani tamamen kapali kasklar 3/4 lere gore %46, 1/2 lere gore %78 daha guvenli. Yani kask alacak, Full Face tip sececek, ve sartlar ne olursa olsun onu kafanizdan cikarmayacaksiniz. Ki, daha uzun sure motora binebilesiniz...bir gunluk surus suresinden ve bir omurluk surus suresinden bahsediyorum ayni cumle ile, dikkatinizi cekerim.
    daha fazla bilgi için..
    http://donald.hypermart.net/Teori/Cover.htm
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    her zaman takıcan abi. ne olur ne olmaz hele hele racing kullanıyosan

Choppery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    Bence dışlayalım
    Dragstar 650 Classic
    Süper Fırsat 5" gps bluetooth fm transmitter 2gb sd kart full harita tr sadece 215 tl . Fırsatı kaçırma!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler