Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tam korumanın anlam ve ehemmiyeti

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam...

Bazılarınızın bildiği gibi ctesi günü ufak bir kaza geçirdim. Motoru yaklaşık 10km hızla giderken aniden çıkan buzda kaydırarak düştüm. Neyse ki maddi hazar dışında fazla bir hasar yok. Ama bu bana iyi bir ders oldu.

Bir yerimizi burktuğumuzda acısı ertesi gün çıkar ya. Benimki de öyle oldu. Motoru sol bacağıma düşürdüm ve kar üstünde biraz sürüklendim. Üstümde tam koruma vardı. Eğer motor pantolonum olmasaydı, böyle ufak bir kazada bile dizimi parçalama ihtialim vardı. Pantolon bunu engelledi. Ama ne yazık ki, ayağımda ayakkabı yerine, her zaman giydiğim botlarım vardı. Eğer motorun koruma demiri olasaydı, ayağım rahatlıkla kırılabilirdi. Bu yüzden ilk fırsatta bir motor botu almakta fayda var.

İşin özeti, 10km hızla giderken yaşadığınız bir kaza bile büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak lazım.
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazılarınızın bildiği gibi ctesi günü ufak bir kaza geçirdim. İşin özeti, 10km hızla giderken yaşadığınız bir kaza bile büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak lazım.
    öncelikle geçmiş olsun diyorum ve size % 100 katılıyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    gecmiş olsun motor koruma demırı olsaydı kırılırdı ayağım dedınız anlayamadım tam olark

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun motor koruma demırı olsaydı kırılırdı ayağım dedınız anlayamadım tam olark
    Koruma demiri, motor bloğunu koruduğu gibi ayağınızı da korur. Motorun tam olarak ayağınızın üstüne düşmesini engeller. Ama yeterli değil tabii ki.
    http://www.motorla.co

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    geçmiş olsun,
    korumaların önemi çok büyük

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun .....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    geçmiş olsun, korumalıkların önemini benim kadar iyi bilen azdır...
    tekrar anımsattığın için teşekkür ederim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun...hiç unutmam 4 yıl önceki kar yağışında nasıl yere motorla kapaklandığımı anlatamam...hani Çarli Çaplin filmleri olur ya hızlı şekilde...o ambiansı yaşadım...resmen bir el beni sağa yatırdı...ama koruma demirim olmasaydı ayağım kesin kırılırdı...tabi buz üzerinde gidiyordum...bence yüksek cc makinaları kışın asl açıkarmamak gerekir...ana caddeler tuzlanıp açılıyor ama bu riski almaya gerek yok...bizim commuterlerde kanat gibi koruma demirleri var onlara güvenerek sürüyoruz...neden risk alasın ki...makinanıda kendinide bu riske atmamalısın...ağır makinalar...bak grenaj hasarıda cabası...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Geçmiş olsun
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri, motor bloğunu koruduğu gibi ayağınızı da korur. Motorun tam olarak ayağınızın üstüne düşmesini engeller. Ama yeterli değil tabii ki.
    şimdi doğru sanırım ilk anlatımdaki ifade yanlış o yüzden bende anlmadım ve bır arkdaşım pekte samımı olmadığım bırısı ama motor koruma demıdırı yuzunden ayak parmakları gıtmiş o motor koruma demırını hep sakıncalı bulur bende şimdi dediğiniz gıbı faydalı olduğuna innırım ama ilk ifadenızde yanlış anlşılma olunca dedım acaba sızdemı motor koruma demırınden hoşlanmıyorsunuz tehlıke anlamınd a

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    90 tl ye motor botu doğubankın oradaki mağazalarda var, dize kadar uzanıyor, kaval kemiği koruması da var, motobottan daha ucuz, üzerinde gerdirme-kilit sistemi var, bağcık fermuar vs yok, böylece bacağı iyice sarıyor, satın aldım ama henüz denemek kısmet olmadı, benim motor olayım keyfi, mecburiyetten aracımı hergün kullanmak zorundayım, prohell marka içi çıkabilen (yaz-kış) korumalı pantolonu da 110 tl ye aldım, cordura kumaş, su geçirmez vs de yazıyordu ama satıcı su geçirir dedi, o fiyat civarında nic vs de vardı ama hepsi hint malı ve aynı dedi ...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun . . .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçmiş olsun. Allah tekrarını nasip etmez inşallah...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Geçmiş olsun.Allah bir daha göstermesin.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Geçmiş olsun arkadaş ve işallah son olsun

Korumaların önemini insan evladı olarak, motor düşmeye başladığında ve bizler için zaman bir anda yavaşlayıp ağır çekimde yere ilk temasımızı adeta bir film gibi idrak ettiğimiz o anda anlıyoruz. Koruma denen o plastik kökenli malzemelerin, adeta bir merminin balonu delerken çekilmiş ağır çekim filmi gibi çekilen o meşhur filmdeki ayrıntılarıyla nasıl çalıştığını, onlar olmasa o salisede neler olabileceğini kendi içsinemamızda gözlemliyoruz. Amma tarif etmeye uğraştım yaav. Düşen ve korumaları olan bilir diyeyim kısaca
    Poturdak

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaş ve işallah son olsun

Korumaların önemini insan evladı olarak, motor düşmeye başladığında ve bizler için zaman bir anda yavaşlayıp ağır çekimde yere ilk temasımızı adeta bir film gibi idrak ettiğimiz o anda anlıyoruz. Koruma denen o plastik kökenli malzemelerin, adeta bir merminin balonu delerken çekilmiş ağır çekim filmi gibi çekilen o meşhur filmdeki ayrıntılarıyla nasıl çalıştığını, onlar olmasa o salisede neler olabileceğini kendi içsinemamızda gözlemliyoruz. Amma tarif etmeye uğraştım yaav. Düşen ve korumaları olan bilir diyeyim kısaca
    güzel açıklama beğendim bunu çünkü ben de düştüm 1 kere

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    geçmiş olsun hocam

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler