Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Grenaj sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar selam...

Bu grenaj meselesi konusunda forumu didik didik ettim ama tatmin edici bir mesaj bulamadım.

Şimdi durum şöyle.. Dengemi kaybettiğim durumlarda, motoru, nasıl başarıyorsam, hep sol tarafa yatırıyorum. Bugün de, birden bire buza girerek, yine sola yatmayı becerdim. Her seferinde biraz daha yıpranan sol grenaj takımım ve kafa grenajım, bu sefer dayanamadı ve ciddi derecede çatladı. Hatta kafa grenajımın içinin yarısı kırıldı.

Motorum Yamah TDM 850. Şöyle bir yedek parça fiyatlarına baktım. Kafa + yan grenaj 1000TL gibi saçma bir fiyat çıkıyor.

Bu işleri iyi yapan biri var mııdr İstanbul'da? İşin estetik tarafında da değilim. Kırık gözükmesin yeter.
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kopan/kaybolan parça yoksa, iç tarafından japon yapıştırıcısı + karbonat ile yapıştırıp dış kısmına da macun + boya ile grenajı şeklen düzeltebilirsin

Bahadır grenaj var ama İzmir'de.
    http://www.sahibinden.com/yamaha_r1_...XQQdisplayitem

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    pm attım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sanayide tampon tamircileri içini minik metal plakalarla destekleyerek yapıştırıyor kırılan yerleri. draggy pm attı
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-yardim-2.html

bu topic e bak belki yardımcı olur. Maslak sanayi yusuf usta.

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam...

Bu grenaj meselesi konusunda forumu didik didik ettim ama tatmin edici bir mesaj bulamadım.

Şimdi durum şöyle.. Dengemi kaybettiğim durumlarda, motoru, nasıl başarıyorsam, hep sol tarafa yatırıyorum. Bugün de, birden bire buza girerek, yine sola yatmayı becerdim. Her seferinde biraz daha yıpranan sol grenaj takımım ve kafa grenajım, bu sefer dayanamadı ve ciddi derecede çatladı. Hatta kafa grenajımın içinin yarısı kırıldı.

Motorum Yamah TDM 850. Şöyle bir yedek parça fiyatlarına baktım. Kafa + yan grenaj 1000TL gibi saçma bir fiyat çıkıyor.

Bu işleri iyi yapan biri var mııdr İstanbul'da? İşin estetik tarafında da değilim. Kırık gözükmesin yeter.
    Çok geçmiş olsun 900'ün grenajları çok ucuza bulunuyor ama 850ye denk gelmedim. arkadaşlarla çözemezsen haber ver yurtdışından getirtiriz olmazsa ;)

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Hocam senin motoru gördüm bu arada sinemanın önünde geçen hafta

aslında merak ettiğim 900'ün karenajı 850'ye olur mu.. yoksa çok fantastik bi istek mi bu
    http://www.motorla.co

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bostanci yada Maslak sanayi sitesinde fiber tamponlari tamir eden ustalar var. Bir taraftan su ile sogutarak diger yandan tampona isi yardimi ile fiber kaynagi yapiyorlar. Daha sonra macun ve boya ile islem son buluyor. Araba , motor , yat . Ne olursa olsun fiber islemi aynidir. Cok ciddi kayip parcan yok ise bence bu isi dusuk maliyetlere yaparsin. Tahminen 150-200 tl ye eski durumunu bulur. Bundan sonraki durumlar icinde koruma demiri yaptirmani tavsiye edecem.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar selam...

buyrun yardımcı olalım efenim...

net üzerinden bakıp (ebay) kargoyla almalısın) yoksa altın değerindedir diye kazıklanacaksın malum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aslında merak ettiğim 900'ün karenajı 850'ye olur mu.. yoksa çok fantastik bi istek mi bu
    gerek yok oradan buradan yenisini alıp kazıklanmaya, konuda tamirat konusunda sana cevap yazanlarla irtibata geç bence ,olmadı kağıthanede amerikada eğitim görmüş air brush çı bir adam var ,harikalar yaratıyor gerçekten ...diğer kişilerden çözüm bulamazsan o kişiye seni ulaştırma konusunda yardımcı olurum

geçmiş olsun bu arada

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam...

bu işin üstadı HASAN motocolor paramparça grenajı götür sıfır gibi versin sana maslak sanayide bana ulaş hallederiz...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    mondıal 125zn

tanısma

cok tesekkurler bu hassas dusuncenız ıcın bence bu sıtenın kalıtesını artıran ozellıklerden bırıde bu olsa gerek saglıklı gunler.PAYLASMAK HER ZAMAN GUZELDIR

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900

Hocam kadıköy'e geldiğinde bana haber ver 6 tabe vida tutuyor eninde sonunda deneriz olursa canavar gibi olmazsa iki bira içeriz Ben srekli bakıyorum sana ama göremiyorum :\

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler