Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOtORcULAR TEK VÜcUT OLUyOR...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    wiseguy

dostum org. olayı güzel ama anadolu yakasının içinde gezmek neden... bunu tüm İST. duyuracaksak anadoludan avrupaya gözde mekanların önün den geçerek yapmak gerek... anadoluyu sen çizmişsin... avrupada benden....

2. köprüden avrupaya giriş... sarıyar-ortaköy-beşiktaş-barbaros bul.dan-m.köy-taksim meydan sondurak... herkeste türk bayrağı...

nasıl???
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    wiseguy

dostum org. olayı güzel ama anadolu yakasının içinde gezmek neden... bunu tüm İST. duyuracaksak anadoludan avrupaya gözde mekanların önün den geçerek yapmak gerek... anadoluyu sen çizmişsin... avrupada benden....

2. köprüden avrupaya giriş... sarıyar-ortaköy-beşiktaş-barbaros bul.dan-m.köy-taksim meydan sondurak... herkeste türk bayrağı...

nasıl???
    Haklısın açıklamasını yapsaydım iyi olurdu aslında...İlk aklıma gelen motosiklet.net'in kurucularının ve üyelerinin çoğunlukla Anadolu yakasında olduğunu tahmin ettiğimdendi. Bir de diğer taraftan, bu yakadaki motorsiklet sayısının Trakya yakasındakinden daha fazla olduğunu düşünmek sanırım. Diğer yandan Bağdat Caddesi daha çok merkezi bir mekan...Ne bileyim Fener Alayı bile orada yapılıyor... Tabiii bir de motorcular için "İN" bir mekan sanırım...Özellikle yaz akşamları ve h.sonları bir çok motorcunun uğrak yeri oldu Bağdat Caddesi ve civarı...

2. köprü diyince tüylerim diken diken oluyor...özellikle pazar gününü düşünemiyorum...bir sürü acemi sürücü trafikte....bir de motorları görünce ne olur bilemiyorum...O yüzden ne bileyim ? bir pazar anadolşu yakasında diğer pazar trakya'da yapsak ?

Taksim meydanı işin içine girerse profesyönel destek almamız, hatta izin almamız bile gerekir ki arkamızda dernek veya destekçi olmalı...Taksime çıkmak miting olarak algılanabilir ki...bizim isteğimiz asla o değil....

Evet, yorumlarınız lütfen...

ArChErS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125cc
    arkadaşlar iki düşünceyede katılıyorum.topluluk olursa baya bi ses getirebiliriz sanıyorum.bu topiği canlı tutmak lazım verdiğiniz tarihe kadar ben o tarihte izinliyim ve söz veriyorum gelicem....

Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    wiseguy

nasıl???
    Haklısın açıklamasını yapsaydım iyi olurdu aslında...İlk aklıma gelen motosiklet.net'in kurucularının ve üyelerinin çoğunlukla Anadolu yakasında olduğunu tahmin ettiğimdendi. Bir de diğer taraftan, bu yakadaki motorsiklet sayısının Trakya yakasındakinden daha fazla olduğunu düşünmek sanırım. Diğer yandan Bağdat Caddesi daha çok merkezi bir mekan...Ne bileyim Fener Alayı bile orada yapılıyor... Tabiii bir de motorcular için "İN" bir mekan sanırım...Özellikle yaz akşamları ve h.sonları bir çok motorcunun uğrak yeri oldu Bağdat Caddesi ve civarı...

2. köprü diyince tüylerim diken diken oluyor...özellikle pazar gününü düşünemiyorum...bir sürü acemi sürücü trafikte....bir de motorları görünce ne olur bilemiyorum...O yüzden ne bileyim ? bir pazar anadolşu yakasında diğer pazar trakya'da yapsak ?

Taksim meydanı işin içine girerse profesyönel destek almamız, hatta izin almamız bile gerekir ki arkamızda dernek veya destekçi olmalı...Taksime çıkmak miting olarak algılanabilir ki...bizim isteğimiz asla o değil....

Evet, yorumlarınız lütfen...

4muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rs 151 ama yamaha xmax250 istiyorum.
    katıldım bile.............

fredy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 1000
    arkadaşlar motorum çatlayana pistonları yerinden fırlayana kadar arkanızdayım.beni yolda bıraktığı yere kadarda peşinizdeyim.

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    arkadaşlar bende katılmak isterdim ama daha ne yazık ki motorum yok

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonuna kadar katılıyorum ve destekliyorum
    bu konuyla alakalı bi slogan buldum
    2 TEKER GİDERİM, FARK ETMEYENİ S.......... (nası yorumlarsanız)

BODYBODY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Arkadaslar siz bu siteyi takip etmiyormusunuz. yada ne kadar sıklıkla takip ediyorsunuz. DARÜLACEZE gezisi ve sonrası HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞAN MOTORCULAR İÇİN İSTANBUL TURU attık.taksim meydanında ATATÜRK kültür merkezi önünden 3 tur attık.yanı bır nevi taksımı kapattık.yaklasık 100-110 motor.daha sonra dolmabahceye ınıp basın duyurusu yaptık. siz sevgili arkadaslarımdan hiçbiri yokmuydu bu organizasyonda.yada haberi bile olmadımı.

bu aksam tophanede bulusuyoruz gelin bulusalım tanısalım. en azından bu kopukluklar ortadan kalakar ve birdahakı seferimiz 500 motorlu olur. 1.geleneksel tophane bulusması topıgını ıncelersenız.hep beraber bulusup tanısalım.

ayrıca ılk topıc basındakı fıkırde guzel.aynı anda turkıyenın cesıtlı yerlerınde bı hareket olusturulabılır. mesela herkes aynı saaatte turkıyenın faklı yerlerınde aynı hareketı yapabılır.bır yere celenk koyma, aynı anda korna calma, aynı anda ana yolda saga cekıp 2 dk. durma gıbı her ılımızde aynı anda olusturulabılecek bır dalga cokk ıyı olur.

ama tabı ben cok tartısma konusma taraftarı degılım.yapıcı fıkırlerı olan, sonuca odaklı arkadaslar hemen gunu organızasyonu netlestırelım.ben gun ıcınde oldukca yogun oldugum ıcın ve bole bır organızasyonun mukemmmel olmasını ıstedıgım ıcın.musaıt olan bı arkadasımıza rıca edelım.onder olsun.onemlı olan kısıler degıl,kurumun ana fıkrı zaten. olaya netlık getırelım.ıstanbul olarak her turlu yardımı yapmaya hazırım.

yolunuz acık olsun!!!

Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Alıntı BODYBODY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar siz bu siteyi takip etmiyormusunuz. yada ne kadar sıklıkla takip ediyorsunuz. DARÜLACEZE gezisi ve sonrası HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞAN MOTORCULAR İÇİN İSTANBUL TURU attık.taksim meydanında ATATÜRK kültür merkezi önünden 3 tur attık.yanı bır nevi taksımı kapattık.yaklasık 100-110 motor.daha sonra dolmabahceye ınıp basın duyurusu yaptık. siz sevgili arkadaslarımdan hiçbiri yokmuydu bu organizasyonda.yada haberi bile olmadımı.

bu aksam tophanede bulusuyoruz gelin bulusalım tanısalım. en azından bu kopukluklar ortadan kalakar ve birdahakı seferimiz 500 motorlu olur. 1.geleneksel tophane bulusması topıgını ıncelersenız.hep beraber bulusup tanısalım.

ayrıca ılk topıc basındakı fıkırde guzel.aynı anda turkıyenın cesıtlı yerlerınde bı hareket olusturulabılır. mesela herkes aynı saaatte turkıyenın faklı yerlerınde aynı hareketı yapabılır.bır yere celenk koyma, aynı anda korna calma, aynı anda ana yolda saga cekıp 2 dk. durma gıbı her ılımızde aynı anda olusturulabılecek bır dalga cokk ıyı olur.

ama tabı ben cok tartısma konusma taraftarı degılım.yapıcı fıkırlerı olan, sonuca odaklı arkadaslar hemen gunu organızasyonu netlestırelım.ben gun ıcınde oldukca yogun oldugum ıcın ve bole bır organızasyonun mukemmmel olmasını ıstedıgım ıcın.musaıt olan bı arkadasımıza rıca edelım.onder olsun.onemlı olan kısıler degıl,kurumun ana fıkrı zaten. olaya netlık getırelım.ıstanbul olarak her turlu yardımı yapmaya hazırım.

yolunuz acık olsun!!!
    Tabii bu da olağan...sitenin yapısı haber sitesinden ziyade, forum sitesi olduğundan (ana sayfa dahil) bu tür kopuklukların yaşanması gayet normal. Böyle organizasyon haberlerini ana sayfaya kalın punto ile yazarsanız bizler de duruma yabancı kalmayız öyle değil mi ?

Ki aşağıda bahsi geçen organizasyonu ha öyle ha böyle gerçekleştireceğiz. Diğer grupların da bize destek vermesini rica ederiz...Ki siz ve biz diye bişi yoktur. Sadece BİZ vardır...

Evet, fikir çok güzel. Ki bu aktiviteyi, işe motorunla gitme günü gibi, her yıl gerçekleştirebilirsek, işte o zaman bir şeyler başarabiliriz.

Aklımdan geçen bir fikir de, bildiğiniz gibi, 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramında hem Istanbul'da hem de ülkemizin bir çok şehirinde FENER ALAYLARI düzenlenmektedir. Fener alayına motorlu taşıtların girmesi yasak olduğundan caddeler trafiğe kapatılır. Ve halk fenerler eşliğinde geleneksel yürüyüşünü gerçekleştirir. Yürüyüş bittiğinde de grup dağılır ve akşam trafiği tekrar açılır....Trafiğin açıldığı zamanda bizim kortejimiz devreye girse ?

Neyse konuyu bulandırmamak lazım belki de...o yüzden aşağıdaki teklifilim hala geçerlidir...Olumlu düşünenler bana özelden lütfen bende varım diye mesaj atsın ki nabzı takip edelim...

Tarih:
    03 Eylül 2006, Pazar
    Saat: 12:00 öğlen
    Yer: Kadıköy, Salıpazarı Otoparkı
    İstikamet: Cemiltopuzlu Caddesini takip ederek Bostancı sahildeki otopark göbeğinden Bağdat Caddesine devam ederek, caddenin sonunda Kızıltopraktaki Shell Benzincisinin önüne varış.
    Sürat/Hız: 40 km/saat maksimum
    Araç mesafesi: 2 mt

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Böyle bir organizasyona katılmak bana şeref verir.Bursa mt daima hazır.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    ben organizasyona siz caddebostandan bostancıya doğru giderken katılacağım...
    sizi orda beklerim artık tek başıma napalım
    bu arada geçen sene 29 ekimde superevariders kortejin başında katılmıştı.kortejle beraber ilerlediler yani bayraklarıyla.izin alabilirsek mutlaka katılmalıyız.ben her sene yaya olarak katılıyorum bu sene de belki pembişim ve sizlerle katılırım

fener alayıyla alakalı yorum burada:
    http://www.superevariders.com/html/m...rticle&sid=108
    fotolar bu linklerde:
    http://www.superevariders.com/html/m...umName=album48
    http://www.superevariders.com/html/m...umName=album49
    Ne mi eksik?Bu sene MT
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    nedense istanbul düşünülüyor... Aslında Tarihi biraz incelesek 555 K olayı vardı."1960 ta Menderes Hükümetinin baskılarını protesto etmek için Türkiye'deki tüm üniversite öğrencileri 5 Mayıs saat 5 ta Kızılay meydanında Toplanarak Meclise yürüyüş yapmışlardı... işte bu yürüyüş sonrası O dönemin Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Cemal Gürsel Darbe yaparak mevcut hükümeti ve meclisi görevden almıştı. " İşte bu yürüyüş yıllarca konuşulmuş, tarihe geçmişti. Şimdi Sadece İstanbul değil tüm türkiyede bu tür bir toplu sürüş yasalar çerçevesinde yapılabilir ve ses getirebilir. Dikkati bu konuya çekmek için Bence Tüm büyük illeri kapsayan bir program yapılmalı. Bu siyasi bir eylem olarak algılanmamalı. Bu ülkede Motoruna benzin alan Motorcu da, Hata yapan ceza kesilen motor sürücüsüde ceza ödüyorsa, Trafiğe çıkan her araç gibi Trafik kurallarına uymak mecburiyetindeyse Yollardan ve karayollarından faydalanma hakkına sahiptir. Bu ülkenin vatandaşı her kes gibi yollardan, ve yollardaki hizmetlerden faydalanmak hakkına sahiptir. Bu eylemin popülistlikten uzak gerçek mesajları içermesi lazım. Nedir bunlar? Motosiklet Bir araçmıdır değilmidir? (Bu ülkede bazıları motosikleti araçtan saymıyor=Cahillik) (Bazıları özellikle motosikleti taciz etmeyi zevk haline getirmiştir= Psikolojik bozukluk), Yasalar ne durumdadır? Buna bakmalıyız... Mevcut Trafik yasalarına motosikletle ilgili eklemeler yaptırmayı hedeflemeliyiz. Mesela Motosiklet Az benzin yakması, çevreye ve yollara daha az zarar vermesi nedeniyle daha öncelikli olmalıdır. Ya özel motosiklet yolları yapılmalı, Hız vesaire gibi spor yapmak isteyenler için Özel ve güvenli motosiklet parkurları yapılmış olsa sanırım artık Hız denemeleri parkurlarda daha kontrollü ve tm korumalı yapılır. Motosiklet kazaları konusunda motosiklet kullanıcısıda, teknik servisi de çok yeterli bilgilere sahip değiller...Trafikte bir kaos oluşuyor nedeni sürücülerin egoları yaratıyor bu kaosları... Her aracın başına geçen kendini dünyayı idare ediyor sanırsa bizler daha çok kazalar yaşayacağız... Bunun için toplu sürüş hareketlerinin yanında seminerler paneller düzenleyerek bu ülkede bir motosiklet kültürü yaratılabilir. Motosikletle ilgili forumlarda Bangır bangır yazıp tartışmaya açtığımız bir televizyon programı var. Benim tasarlayıp ürettiğim bir format ayrıca www.cinemadirector.bz.tc web sitesinde aylardır projelerim bölümünde yayınladığım bir program "MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ veya MOTOSİKLET DÜNYASI" adıyla bir kanalla anlaşırsak yayın hayatına başlayacak ve sizlerin sesi soluğu olacak bir program Bunu aylar önce mondialmotor ilede paylaşmıştım. Bu anlamda koprayt hakları Üyesi olduğum uluslararası birliklerde adıma onaylanmış olan bu program formatının İçeriğinde tüm motosiklet ile ilgili sorunlar her şey var. Bu program hayata geçtiğinde daha gür sesiniz olacak buna tüm inandığım değerler adına söz veriyorum. Daha iyi tartışalım daha seviyeli şeyler yapalım... Hepinize sevgiler....
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    BENİDE YAZIN ARKADAŞLAR
    istanbulda veya başka bir yerde her türlü sorumluluk alınır.
    sonsuz destek. benimyapabilecegim olursa mutlaka haberim olsun.

Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Arkadaşlar aşağıdaki organizasyonu aramızda planlamış, motosiklet konusu ile ilgili kendilerinin büyük olduğunu her fırsatlarında göstermeye çalışan motorsiklet üzerine görev yapan sivil toplum örgütlerinden destek beklemiş, ama herhangi bir tepki alınamamıştır. Keza firmalar da aynısıdır. Onlar sadece güçlülerin yanında yeralsın...

O yüzden Motorsikletler tek bir Vucut OLAMIYOR. ISTANBUL İÇİN ETKİNLİĞİ İPTAL EDELİM NE DERSİNİZ ?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yaz bitti tek vücut filan olmaktan vazgeçtim ben... biz konya ekibi her hafta tek vücut oluyoz zaten

yanlış anlaşılmasın ilk destek verenlerdenim bu organizasyona.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Arkadaşlar , boşuna uğraşmaya gerek yok!

motosiklet konusu ile ilgili kendilerinin büyük olduğunu her fırsatlarında göstermeye çalışan motorsiklet üzerine görev yapan sivil toplum örgütlerinden destek beklemiş, ama herhangi bir tepki alınamamıştır. Keza firmalar da aynısıdır. Onlar sadece güçlülerin yanında yeralsın...
    bu söze tamamen katılıyorum!

Zaten 2 motorla yapılacak , BEN DE SİZLERLEYİM , BEN DE KATILIYORUM! diye cevap yazılacak iş değil bu...

Belki ileride bir gün , belki 10 - 15 yıl sonra tekrar organize olmaya kalkışırsak , inş. o zaman yaparız bişeyler...

Konuyu burada kapatalım... MOD arkadaş eğer topiği görürse kilitleyebilir..

Vatandaşı boşu boşuna germeye gerek yok...

SAYGILAR

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    hemen pes edersek nasıl güçlenip sesimizi duyuracağız???
    ben yapalım diyorum!!!
    bugün 2 motor
    yarın 22 motor
    belki başka bir gün 222 motor?
    biz ilk adımı atalım önce!
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

göremedik.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İlk mesajdan bir şey çıkmaz demiştim. Çıkamadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler