Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Msx 125 vs rn 180

Motovento
    REKLAM ALANI

Çok klasik bi soru sanırım ama hiç bir yerde bulamadım cevabını 😅
    Msx 2014 5k-11k km
    Rn180 2018 100-200 km
    Sizce hangisi daha iyidir ben msx tarafındayım ama rn180 1k 1,5k daha ucuz sizce değer mi ?
    Ayrıca az yakması önemli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ben rn180 kullanmadığım için o konuda bir şey diyemem ancak msx'den çok memnunum, rks motor hacmi ve beygir gücü gibi konularda msx'den üstün görünüyor, gerçekten üstün mü yoksa rakamlar mı abartı bilemem, servis ağı yedek parça, sağlamlık gibi konularda emin olmak lazım, msx'in küçük olması dışında, kronik bir şikayet pek görmedim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Rks çok daha iyi görünüyor canlıda.Geçen gün biraz takip ettim.
    Şehir içi için biçilmiş kaftan

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Msx i canlı görmedim ancak rn180 ebatlarına baktın mı? Ebatları gerçekten küçük, 180 boyumla altımda oyuncak gibi kaldı

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Msx i canlı görmedim ancak rn180 ebatlarına baktın mı? Ebatları gerçekten küçük, 180 boyumla altımda oyuncak gibi kaldı
    Boy olarak sorun değil 😓 hatta motor büyük bile gelir 🤣🤣 şaka maka boyuma olur ikiside

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    msx'de benim 182 boyumla altımda oyuncak gibi ancak kullanırken küçüklüğünü çok hissetmiyorsunuz, aşırı kıvrak ve hafif hissediyorsunuz, hızlanmalar da çok yeterli, e5'de bile çok rahatsız edilmiyorum, akıp gidiyorum, istersem 100 ü geçmem kolay, sonrası tabi ağır ağır ilerliyor, 130 kmyi bile gördüm, tabi yokuş aşağı, eğer ebat kompleksi yoksa bu motorla şehir içinde gezmek çok eğlenceli, hatta insanlar çok ilgi gösteriyor, 1,5 senedir işyerimin önünde neredeyse her gün birileri bakıyor, inceliyor, soru soruyor, beğeneni çok yani. rn180 ebatları biraz aha büyük herhalde ama internette gördüğüm top speed 110 km ise o zaman motor gücünün msx den farkı yok hatta biraz daha düşük bile olabilir. Tabi rodajda mı motorlar bilemiyorum. ikisi de tip olarak çok güzel.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rn180 kullanmadığım için o konuda bir şey diyemem ancak msx'den çok memnunum, rks motor hacmi ve beygir gücü gibi konularda msx'den üstün görünüyor, gerçekten üstün mü yoksa rakamlar mı abartı bilemem, servis ağı yedek parça, sağlamlık gibi konularda emin olmak lazım, msx'in küçük olması dışında, kronik bir şikayet pek görmedim.
    Msx tarafındayım enjeksiyonlu honda kalitesi ama rks de arasında 1-1,5 k para farkı var değermi acaba bu farka ayrıca dediğin gibi servis agı yedek parça olarak ta honda üstün gözüküyor ayrıca 2.el piyasası msx daha canlı 😅

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    RN180 bi tık daha büyük.Kuyruğu da sivri,eşek arısı gibi duruyor
    Ama çin malı işte,msx ise hondanın en premium motorlarından.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    msx'de benim 182 boyumla altımda oyuncak gibi ancak kullanırken küçüklüğünü çok hissetmiyorsunuz, aşırı kıvrak ve hafif hissediyorsunuz, hızlanmalar da çok yeterli, e5'de bile çok rahatsız edilmiyorum, akıp gidiyorum, istersem 100 ü geçmem kolay, sonrası tabi ağır ağır ilerliyor, 130 kmyi bile gördüm, tabi yokuş aşağı, eğer ebat kompleksi yoksa bu motorla şehir içinde gezmek çok eğlenceli, hatta insanlar çok ilgi gösteriyor, 1,5 senedir işyerimin önünde neredeyse her gün birileri bakıyor, inceliyor, soru soruyor, beğeneni çok yani. rn180 ebatları biraz aha büyük herhalde ama internette gördüğüm top speed 110 km ise o zaman motor gücünün msx den farkı yok hatta biraz daha düşük bile olabilir. Tabi rodajda mı motorlar bilemiyorum. ikisi de tip olarak çok güzel.
    İnternetten baktım sanırım msx gücte geçiyo rn180 ise torkta 1 tık geçiyo gibi.
    Boy olarak sorun değil 170 55 kiloyum zayıf birisiyim msx altımda fazla küçük kalmaz kalsada sorun olmaz.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RN180 bi tık daha büyük.Kuyruğu da sivri,eşek arısı gibi duruyor
    Ama çin malı işte,msx ise hondanın en premium motorlarından.
    Görünüş pek önemli değil ikiside hoşuma gidiyor
    Biri 2018 nerdeyse 0km diğeri 2014 5-10k km 4 sene geçmiş ufak motor ayrıca alıpta ilerde sıkıntı yaratır mı ki ?
    Ayrıca ayda 1 2 kere 300 km yol gidicem Bolu’ya git gel ortalama 550 - 600km uzun yola hangisi daha iyi dayanır canımdan bezdirmez oda önemli benim için

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MSX der susarım.

Motosikleti
    MT-07
    Msx alırdım ben...

Peki ya tnt125 e ne diyorsunuz 2018 1k-2k bulunuyor msx ile aynı paraya ? Yur dışında buna msx killer diyorlarmış 😊

Motosikleti
    MT-07
    Yaptığım en büyük hata 4 japondan farklı f/p aramam oldu şu motosiklet dünyasında. Gene de sen bilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)