Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 650'dan enduroya geçme ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Sıfır aldığım ve 8 aydır 6000 km yaptığım 2007 model Hyosung gt 650 motosikletimi bu aralar bir enduro model ile değiştirmeyi düşünüyorum.

GT 650 nin performansından(özellikle torku) çok memnunum. Bu zamana kadar da hiç bir sorun çıkarmadı bana. Enduroya geçmekteki tek niyetim uzun yolda eşimin daha rahat edebileceğini düşünmem.

Otobanda 130-140 gibi süratlerle yol alıyorum ve GT 650 bu hızlarda hem komforlu hem de az yakıt tüketiyor 6 vites olduğu için. Daha önce 2007 model Transalpim bu hızlarda çok yakıyordu.

Acaba sizce GT 650 den sonra daha düşük performanslı olan XT 660 veya KLE 500 gibi bir enduro motosiklete geçmek mantıklı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kle 500 ü bilemem ama xt660 ın artçılı uzun yol sürüşü için ideal olacağını düşünmüyoum. tek silindirin getirdiği titreşim olacaktır her haliyle. ayrıca otoyol şartlarında 2 kişi ile 48 hp civarında güç yeterli olabilir ama gt650 nin sanırım 80 hp civarı gücüne alışan bi sürücü için işkenceye dönüşür.ben olsam imkan dahilinde daha güçlü seçenekleri zorlardım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Racingten sonra 600luk enduro iskence gelir sana.

Tavsiyem DL-650 yada onun yerine herhangi bir 1000cc endurodur.

Hepsi senin motorundan rahat olucak ve performans acisindan da cok iskence cekmiyiceksin.
    We are many...

Motosikleti
    İşte beni düşündüren de senin bahsettiğin sebepler chopperrider. Şu an motosikletimin üzerine verebilecek param ne yazıkki yok. Eğer olsaydı ben de V-Strom veya KLE 650 gibi bir modele yönelirdim.

Bu nedenle başabaş değişebileceğim 2 model olarak XT 660 ve KLE 500 uygun gibi geldi bana. Bu modeller haricinde benim motosikletimin fiyatlarında 2004 modelden eski olmayan tavsiye edebileceğiniz enduro model var mı arkadaşlar?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    otoyol kullanımından bahsettiğin için bence senin ihtiyacın enduro değil touring bi makine.dik oturuş pozisyonlu ve tek parça seleli bi motor gerekli ve yeterli olabilir. ama sanırım senin gt650 in 2. el değeri 7 bin TL civarı olmalı. o rakamlara da 2004 öncesi güçlü bi alternatif zor gözüküyo. aklıma gelen tek seçenek suzuki sv650. o rakamlara bulunabilir diye düşünüyorum.çok da keyifli ve ekonomik bi yol motoru.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeşim, 5-6000 e klr 650 düşünebilirsin. gerçekten çılgın bir motor. tek eksi yanı fazla yüksek olması
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Valla yüksek olması işime gelir benim için. Çünkü genelde motosikletler altımda bisiklet gibi kalıyor. (Ne yazıkki boy 1.98m)
    Klr 650 güzel motosiklet ama biraz fazla yakıyor diye duymuştum o nedenle XT660 daha mantıklı geldi.

Ayrıca otobanda gidiyorum dedim ama her tür yolu kullanıyorum. Ama çok da araziye girdiğim söylenemez.

7000 TL ye motosikletimi kesinlikle vermeyi düşünmüyorum. Hem daha 8 aylık ve çiziksiz olması hem de üzerinde 1000 TL lik aksesuar ( 52 litre shad çanta, çanta aparatı, kappa ön cam) bulunması nedeniyle o fiyata vermek demek bedavaya vermekle aynı şey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler